Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, FanWyscigow46 napisał:

I czy w przypadku oddania na gwarancji nie ma potem jakiś problemów? Pozdrawiam

 

Przejrzyj ten watek i poczytaj o gwarancji.

 

A jak nie masz czasu to tutaj masz wersje skrocona (nie koniecznie tyczaca sie T150 a razej TM i ich gwarancji)

- czesta usterka byly pedaly ktore nie dzialaly jak powinny - procedura nagrywa sie film (kiera + PC, pokazanie ze nie dziala jak powinno) zgladza w TM - zazwyczaj wysylali nowe

- inne ustaerki w ramach trwania 2 letniej gwarancji olewasz sklepy kontaktujesz sie z TM przez ich support, zajmuje to zazwyczaj troche czasu i pare maili w te i spowrotem - zazwyczaj prosza o nagranie filmu z usterka oraz nr seryjny sprzetu, po czym wysylaja list przewozowy pakujesz kurier odbiera i czekasz. Przypadki o ktorych czytalem jak i jeden mojego znajomego pokazuja ze wszystko przebiega bezproblemowo. (czasy oczekiwania sie roznia w zaleznosci od przypadku). 

 

Innymi slowy ekplotawac ostro kierownice jak jest na gwarancji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalek, t3pa pro to są dokładnie te same pedały co w komplecie z T500. Dodany jest tylko gumowy stożek zwany "conical brake mod". Natomiast sama oficjalna kiera jest totalnie nie warta swojej ceny.
Za tyle można mieć Fanateca csl który ma pedały z loadcell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie sorry, nie chciałem nikogo wprowadzić w błąd. Co nie zmienia faktu, że na prawdę odniosłem takie wrażenie :) Może te pedały, które miałem były jakieś lewe, a może ten kolo nie kłamał i tamte miały jakieś dodatkowe bajery (użył słowa sensory). Nie wiem, na prawdę nie było czasu na wnikliwe badania i dyskusje, sukcesem było dopchać sie za kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te pedały i żadnych dodatkowych "sensorów' nie mają. Koleś wciskał Ci kit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób które posiadały/posiadają T150 lub G29. Kupować T150 za 700zeta czy polować na G29 np z amazonu. 

Pragnę dodać że nie jest to dla mnie obojętna kwota dlatego chciałbym aby  była dobrze wydana.

 

Dzięki za ewentualny hejt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat od T150 G29 jest wg mnie lepszym kołem, a o pedałach nawet nie mówię. Jak Cię nie ciśnie to poczekaj na promo. Ja dorwałem G29 z Amazona za 650 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 kołem lepszym nie jest, ale pedały ma lepsze to nie podlega wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 500zł, głównie pod PC. Pomoże ktoś? 

Logitech DFGT?

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

do 500zł, głównie pod PC. Pomoże ktoś? 

Logitech DFGT?

 

DFGT to najlepszy wybor w tej cenie. 

(bo innego brak). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2017 o 21:26, Patricko napisał:

Akurat od T150 G29 jest wg mnie lepszym kołem, a o pedałach nawet nie mówię. Jak Cię nie ciśnie to poczekaj na promo. Ja dorwałem G29 z Amazona za 650 zł.


Z którego amazona konkretnie? nowa czy warehouse deals? Chciałem wydać do 500 ale na g29 do 700zl bym sie skusił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos czai sie na g29, dzisiaj do wychaczenia za 150 funtow w currys:

https://www.currys.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-wheel-gearstick-bundle-10139463-pdt.html

80 funtow roznicy w porownaniu z zeszlym tygodniem.

 

Ja od kiedy wstalem poluje na t300, ale jeszcze nic konkretnego nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło jak koło, zamist G29 wolałbym t150 + t3PA Pro, pedały robią wiekszą różnicę niż kółko, to Logitecha w moim odczuciu ma mimo wszystko zbyt dużą martwą strefę przez zębatki i niektóre modele potrafią się samoczynnie rozłączać w trakcie grania (wadliwa elektryka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon nie wysyła do Polski?! Zawsze wysyłał, chyba, że się coś zmieniło, albo gabarytowych nie wysyła.

 

Pozdrawiam 8:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2017 o 10:12, lalek napisał:

Jezeli ktos czai sie na g29, dzisiaj do wychaczenia za 150 funtow w currys:

https://www.currys.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-wheel-gearstick-bundle-10139463-pdt.html

80 funtow roznicy w porownaniu z zeszlym tygodniem.

 

Ja od kiedy wstalem poluje na t300, ale jeszcze nic konkretnego nie znalazlem.


kuzyn mi może wysłać, orientuje sie ktoś czy Logitech realizuje gwarancje w PL w razie czego?

Na stronce Logitecha jest napisane:
 

Czy moja gwarancja będzie ważna, jeśli wywiozę produkt z kraju zakupu?
 

Nie. Gwarancja na produkt obowiązuje tylko w kraju, w którym dokonano zakupu. Klienci mogą jednak złożyć zgłoszenie gwarancyjne w dowolnym kraju UE, w którym producent lub sprzedawca ma przedstawicielstwo.
 

Co to oznacza w praktyce?
 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to tak: Kupujesz kiere w UK, wywozisz do Polski. Jeżeli coś stanie się z Twoim kołem, a gdzieś w Polsce znajduje się gałąź Logitech'a to możesz to tam reklamować i oni już dalej będą to sobie ogarniać między sobą. Tak ja to odbieram.

Szóstego będę w Currys (Iverness UK) odbierał swoje zamówienie, zapytam w dziale obsługi klienta jak to wygląda, bo faktycznie fajnie byłoby wiedzieć nawet na przyszłość.

Edytowane przez lalek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Thrustmaster T-GT czy Fanatec cls elite

 

Zacznę może od kilku danych.

 

Bawię się od kilku lat różnymi ścigałkami na ps2/ps3/ps4. Głównie Project Cars, Project Cars 2, F1 - chyba wszystkie serie, obecnie również GT Sport.

Staram się mieć zawsze topowe zestawy (chodzi o jakość i maksymalny fun z grania). Wiem wtedy że jeśli mój czas jest słaby wina leży po mojej stronie :).

 

A teraz do rzeczy:

 

Bardzo proszę o radę osoby które miały kontakt lub porównanie obu zestawów. 

 

Obecnie jestem w posiadaniu Thrustmastera T-GT + dedykowana kierownica Thrustmaster F1+ playseat F1. Ogólnie jestem zadowolony, zwłaszcza przy GT Sport ( w Project Cars 2 czy F1 2017 nie widzę większej różnicy w porównaniu z poprzednią kierą Thrustmaster T300RS).

 

Przypadkiem natknąłem się na info że Fanatec wypuścił dla ps4 cls elite. Na wygląd - jak dla mnie bardziej "prawdziwa" zwłaszcza dodatkowa kiera F1 carbon z wyświetlaczem + loadcell.

Wysłałem zapytanie do Fanateca odnośnie kompatybilności zestawu,ale odpowiedz była baaardzo ogólna (idź pan na stronę i poczytaj..)

 

Interesuje mnie zakup takich elementów do ps4 jak:

 

1. csl elite racing wheel starter ki ( z pedałami ham/gaz) - https://www.fanatec....pc-and-ps4.html

2. clubsport steerinh wheel formula carbon - https://www.fanatec....-carbon-eu.html

3. csl elite pedals loadcell kit - https://www.fanatec....ell-kit-eu.html lub clubsport pedals

 

 

Moje pytanie brzmi, czy jest sens zmieniać swój sprzęt? Porównując T-GT z T300rs w GT Sport.. to przepaść.. W PC/PC2 czuć nieznaczną poprawę.

 

Czy są jakieś osoby które miały kontakt z obiema kierownicami?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany® wygląda na to, że działa to tak jak napisałem wyżej. Currys w każdym razie nie robi żadnych problemów i w razie napotakania takowych zapronowano mi załatwienie tego przez sklep. Poważna deklaracja, co nie zmienia faktu że faktycznie gdzieś w Polsce Logitech ma swoje przedstawicielstwo i powinno się to tam załatwiać. Obyś nigdy nie musiał tego sprawdzać :thumbsup:

Pozdro.

 

@Tomtom77 jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która zakupiła nową kierę Thrustmaster'a. Może zatem to Ty podzielibyś się wrażeniami? Jeżeli chodzi o mnie to jeździłem na niej jakieś dwie godziny i to właśnie w GTS i nie widzę różnicy pomiędzy tym a T500, którą mam, także nie wiem skąd ta przepaść (mówią że T300 jest lepsza od T500, ale nie mam i nie miałem T300).

 

Odnośnie zestawów fanatec, które wymieniłeś miałem okazję (hmm.. i przyjemność) jeździć na dwóch z trzech przez Ciebie wymienionych i jednym niewymienionym (base V2.5 i kiera od bmki). W przypadku tego starteru z dwoma pedałami różnica faktycznie jest, ale 3 pedały z loadcell i wspomniana przeze mnie baza to już wyższa półka. Jeżdżąc na tym zestawie Ranult Megane po Knochill (w Assetto Corsa) faktycznie kierownica przekazywała informacje bardzo, bardzo podobne do tych, które miałem jeżdżąc tym samym autem na żywo. Nie mogę tego samego powiedzieć o pedałach, ale moje niezgrabne nóżki bywają przewrażliwione, poza tym to w dalszym ciągu tylko gra i kontroler do niej (nawet jeżeli kosztuje tyle samo ile pierwsze auto do kjs-u). Co prawda Renault w grze i zwłaszcza opony w grze robią różnice względem prawdziwego życia (w grze auto jest bardziej podsterowne, a opony trudniej dogrzać), ale to już odbiega od tematu, więc nie będę się rozwijać.

Dodam, że wszystko ogrywam na PC, tak u siebie jak i u innych, a główny tytuł to Assetto Corsa, ale myślę że podłączając to pod PS4 człowiek nie ma szans się zawieść. Także jeżeli to Twoje hobby i jesteś w stanie poświęcić na to dużo pieniędzy to jak najbardziej szedłbym w zestaw od Fanatec, nawet ten startowy z dwoma pedałami, który podałeś. Nie umiem porównać go obiektywnie do T-GT, ale w moim odczuciu bazy fanatec są lepsze od tych, które oferuje Thrustmaster (w każdym razie lepsze od bazy T500RS). Na temat pedałów nie mam zdania, bo wg. mnie żadne jeszcze nie zbliżyły się do tych, które są choćby w cywilnym samochodzie (oczywiście chodzi mi tu o to co czujesz pod nogą, a nie faktyczny kształt etc.).

To mówiłem ja - Lalosław Lalek.

 

 

 

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lalek napisał:

@Tomtom77 jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która zakupiła nową kierę Thrustmaster'a. Może zatem to Ty podzielibyś się wrażeniami? Jeżeli chodzi o mnie to jeździłem na niej jakieś dwie godziny i to właśnie w GTS i nie widzę różnicy pomiędzy tym a T500, którą mam, także nie wiem skąd ta przepaść (mówią że T300 jest lepsza od T500, ale nie mam i nie miałem T300).

 

Witam. W końcu się doczekałem :). Dzięki za informację odnośnie Fanateca. I może zacznę od niego. 

 

Doczytałem na zachodnich portalach o problemach tej bazy z GT Sport (wiem że to żadna symulacja,ale lubię czasem w nią pograć). Podobno działa w tej grze w trybie zgodności i tu pojawia się problem, ponieważ podczas jazdy wciśnięty maksymalnie pedał gazu oddaje 75% tej wartości. Druga rzecz to te okropne stuki gdy najedziesz np. na tarkę.. Zostanie to wyeliminowane? Trochę mam strach zmienić, a nie móc w pełni wykorzystać w każdej grze..

 

Co do T-GT to rzeczywiście nie czuję różnicy w innych grach, natomiast w GT Sport (PS4) naprawdę robi ta kierownica różnicę. Moim zdaniem jest precyzyjniejsza (choć mogę się mylić) a dodatkowym atutem jest to co ta kierownica przenosi na fotel! A przenosi wszystko, słowo daję. Od obrotów na postoju, czy podczas przyspieszania, po odczucie najechania minimalnie kołem czy to prawym (czujesz to na prawej stronie) czy lewym (czujesz po lewej) na tarce. Poślizg tylnych kół zaryzykuję stwierdzenie też jest odczuwalny. Nie wiem jak, ale to działa. Niestety tylko w GT Sport.

Co do pedałów z tego zestawu.. no cóż..napiszę może że są..:)

 

Co do T500 - nie jeździłem. Natomiast T-GT ma przełącznik tylko pod GT Sport. Jeśli jest w trybie normalnym to zachowuje się jak zwykła T300 i to jestem w stanie potwierdzić, natomiast przy przełączeniu na Gt to szczerze efekty są piorunujące. Niestety jak już wyzej napisałem -tylko w GT Sport.

 

 

Edytowane przez Tomtom77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wlasnie zamowilem logitecha g29. Powiedzcie mi z racji ze nie posiadam biurka w salonie a tam mam ps4. Na jakiej wysokosci najlepiej miec kiere tak aby gralo sie wygodnie przy wzroscie 183? Ps stojak zamowoe w innym terminie;))

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bartek354 napisał:

Witam
Wlasnie zamowilem logitecha g29. Powiedzcie mi z racji ze nie posiadam biurka w salonie a tam mam ps4. Na jakiej wysokosci najlepiej miec kiere tak aby gralo sie wygodnie przy wzroscie 183? Ps stojak zamowoe w innym terminie;))

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Wszystko zalezy gdzie masz umieszczony TV. Inaczej ustawisz stojak jesli siedzisz na kanapie a TV masz na szafce RTV o wysokosci 30-50cm a inaczej, jesli masz TV wyzej (np powieszony na scianie). 

to co jest wazne to zeby wygodnie siedziec i dopasowac dzieki regulacji stojaka kierownice pod swoj setup. Nie wydaje mi sie zeby byla tu jakas uniwersalna metoda. 

Przy takim samym wzroscie moj setup to duze biurko, 42" TV, krzeslo i stojak ustawniony tak (wysokosc katy nachylenia) zeby gralo mi sie wygodnie. 

 

EDIT: dodam ze moje obserwacje sa na bazie stojaka Wheel Stand Pro. 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×