Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno pytanie, bo kompletnie nie mam proównania. Co warto wybrać? G29 czy T300 GT, warto doplacić te 400 zł do Thrusmastera? Nie sądzę żebym szedł w zawodowstwo, ale kierownice też pewnie trochę wyeksploatuje. Wiem, że T300 RS wszyło by taniej niż GT, ale i tak planuje kupno shiftera, a tu już mam sprzęgło. Słyszałem mieszane opienie na temat obu kierownic, nie wiem na do w rzeczywistości zwrócić uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz koszt calkowity i zobacz jaka to roznica. 

G29 + shifter = 999 + 180

kontra

T300 RS GT (jesli dobrze widze to roznica jest w tym ze zamiast zestawu pedalow gaz/hamulec masz pro pedaly) + shifter = 1400 + 600

(ceny na szybko z ceneo ograrnialem moga nie byc szczegolnie dokladne chodzi o rzad wielkosci)

I tutaj pytanie czy taka roznica tobie pasuje czy nie. 

bo to jednak kolo 800 zlotych roznicy. 

 

Musialbys sie cofnac mocno w tym watku do postow w ktorych bylo to walkowane. Wiem wiem przegladanie 70 stron to udreka i masa czasu. 

Jesli chcesz inne materialy posilkuj sie YT i porownaniami kierownic oraz pedalow. Swojego czasu calkiem ok materialy w tym porownawcze zrobil kanal Inside Sim Racing. 

 

Pamietaj ze glowna roznica jesli chodzi o baze wymienionych kierownic tkwi w technikaliach. Wszystko zalezy jak powaznie myslisz o jezdzeniu. 

Bo bywa ze czlek sie napali jak szczerbaty na suchary, a potem okazuje sie ze jezdzi mniej nizli zakladal (tak bylo w moim wypadku po kupnie T300RS, a poprzednia kierownice DFP od logitecha zajezdzilem na smierc). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać g29 do T300. Ta druga jest znacznie, znaaaacznie lepsza. A od niej skolei znacznie lepszy jest CSL elite.

W przypadku kierownic dostaje się to za co się płaci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja wogóle nie biorę pod uwagę G29. Zwłaszcza przesiadając się już z TX. Generalnie piszą że pedały robią większą różnicę niż koło ale wolałbym 100 razy bazę na pasku czyli T300 niż shifter i sprzęgło a bazę na zębatce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra warto było czekać. Udało mi się dzisiaj wyrwać T300 GT edition wraz ze stojakiem WSP Delux za 750 zł. Co prawda bez gwarancji już ale nie zmęczone. Swojego TX też sprzedałem bez gwarancji za 620 zł. Stojak na handel bo mam taki sam i zamiana naprawdę na plus jak się baza nie ze psuje zaraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tylko w pedalach bo baza jest identyczna poza trochę większym kątem obrotu i obreczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Generalnie mi zależało by mieć kiere do Ps4 i Pc a nie do Xboxa i Pc. 

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tak poza tematem kierownic to jakie gry najbardziej polecacie? gralem w sumie tylko w dirta i project cars, a jak wypada takie project cars 2, dirt 4, asseto corsa, gran turismo, a moze bardziej jakies arcade typu the crew? gdzie jest dobry online? kierownica sie troche kurzy bo za dlugo sie zastanawiam nad zakupem vr pod nia.. za to kubelek z hondy sprawdza sie super jako fotel gejmingowy :Gmoch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli nic lepszego niż Gran Turismo pod kierownicę nie znajdziesz. Project Cars był taki se jak dla mnie, za bardzo przekombinowany. The Crew? Uznam to jako żart XD Już NFS ma lepszą fizykę niż ten kupsztal od studia, które nie potrafi zrobić dobrego modelu jazdy w żadnej swojej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem, ze the crew to kupsztal, ale zawsze zachecaja trailerami (z 1 byl genialny) i niedawno wrzucili to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkibaPL

Wiec tak pCARS1 - przekombinowany z racji ze sam masz sobie fizyke ustawiac. To moim zdaniem glowny zarzut czasami wroce na PS4 i przejade sie troche just for fun.

Pozostale gry z ktorymi mialem doczynienia PC:

Dirt Rally - nie jestem fanem szutru ale powiem bardzo dobrze, jako amator ustawilem lock na 540stopni, gra bardzo wymagajaca ale dajaca sporo satysfakcji.

Assetto Corsa - tylko darmowy weekend, nie wygladalo to szczegolnie (moj sprzet nie dalby rady z max ustawieniami ani moddami dzieki ktorym gra zyskuje wizualnie), troche trzeba przywyknac do interfejsu, ale jazda byla zarowno przyjemna jak i wymagajaca (choc jezdzilem tylko wolniejszymi furami, przez weekend).

 

The Crew - nie! W jedynce spedzilem sporo czasu ale z padem w reku, podlaczenie kierownicy i przemierzanie mapy jeszcze bylo ok. Ale juz wyscigi, zadania po kij sie meczyc jak na padzie idzie lepiej.

 

Jesli chodzi o pCARS2 i Dirt 4 moze wbij do odpowiednich watkow i podpytaj innych o doswiadczenia (z tego co pamietam masz g29) graczy z ta sama kierownica.

 

milego grania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy GRID wychodzi za 2 miesiące. Może siądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Project CARS 2 jest całkiem dobry. Dużo jeszcze nie grałem, ale dało się jeździć bez żadnego kombinowania w ustawieniach. Przynajmniej na PC. The Crew 2 pod kierownicę się nie nadaje. Ja swoją używam głównie do symulatorów ciężarówek i autobusów :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danken000jaka masz kiere?

Bo przyznam ze ja mialem klopoty jakies z t300 i ETS2 - juz nie pamietam co bylo nie tak ale wiesz jak to jest chcesz pograc a tutaj 30 minut meczysz sie z konfigiem i w koncu grasz w cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze online to pcars2, ale to jest sim więc wymaga trochę zaangażowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojcik_dan napisał:

@matamanna czym lepiej grać na Ps4 czy Pc jeżeli chodzi o PC2. Teraz jest promo na Ps4 za 79zł. Mam narazie na pc i się zastanawiam. 

Zawsze lepiej na PC, szczególnie że już masz. No chyba, że jakiś stary jest.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, danken000 napisał:

Zawsze lepiej na PC, szczególnie że już masz. No chyba, że jakiś stary jest.

Oki. Nie pc w styczniu złożony na RTX 2070. Da radę. Pytałem się bo na konsoli jest wygodniej (duży tv) ale czytałem że na Ps4 trochę niedoroobiony jest PC2 względem wersji pcetowej i chciałem się dopytać. Thx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2019 o 23:09, wojcik_dan napisał:

Oki. Nie pc w styczniu złożony na RTX 2070. Da radę. Pytałem się bo na konsoli jest wygodniej (duży tv) ale czytałem że na Ps4 trochę niedoroobiony jest PC2 względem wersji pcetowej i chciałem się dopytać. Thx. 

Wydaje mi sie ze PC. 

Patrzac na porownania, to podstawowe PS4 niestety nie zawsze trzymala klatki, a takze graficznie gra w mojej opinii wygladala ciut gorzej nizli 1ka. 

Wiec na PC masz dwie przewagi: poziom grafy ustawiasz w pelni sam co przeklada sie na docelowy frame rate. I smiem domniemac ze obie te rzeczy wypadna lepiej nizli na konsoli. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=3072]mataman[/mention]na czym lepiej grać na Ps4 czy Pc jeżeli chodzi o PC2. Teraz jest promo na Ps4 za 79zł. Mam narazie na pc i się zastanawiam. 
Zależy co masz na myśli? Jeżeli online to na pc jest ono właściwie martwe ze względu na to, że są lepsze tytuły. Na ps4 natomiast online jest bardzo prężne.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2019 o 18:27, wojcik_dan napisał:

@matamanna czym lepiej grać na Ps4 czy Pc jeżeli chodzi o PC2. Teraz jest promo na Ps4 za 79zł. Mam narazie na pc i się zastanawiam. 

 

Ja mam PCars2 na PC więc to Ci powinno wystarczyć jako powód :messi:

 

BTW G29 całkiem spoko, różnica w porównaniu do DFGT jest mocno odczuwalna :yao:. Do tego Oculus który ma w PCars2 pełne wsparcie więc możemy jeździć :wiesiekthug:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem jakimś zapalonym graczem ale naszła mnie ochota, żeby pograć na ps4 na kierownicy.

I potrzebuję porady fachowców, ponieważ sam jestem w tym temacie zupełnie zielony.

Mam kierownicę Logitecha Driving Force GT i jak nadal czytam nie jest kompatybilna z PS4.

Wyczytałem o niejakim Cronusmax. Koszt na allegro to jakieś 350 zł.

Z tego co przeczytałem w tym wątku (przebrnąłem przez jakieś 40 stron), dla takich laików jak ja polecacie t150.

Z tego co widzę to koszt tej kierownicy to plus minus 730 zł. 

I teraz nadchodzą pytania.

Kupić tego Cronusmaxa i grać na tym Logitechu? Czy może sprzedać tego Logitecha za około 400 zł (tyle widziałem na Olx - mam w stanie idealnym) i kupić t150?

A może w międzyczasie na rynku pojawiło się coś nowego godnego polecenia.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej czaić się na promocję na G29, T150 to taka tandeta trochę, a pedały to już w ogóle chiński plastik. Poza tym zaraz nowa generacja więc nie wiem czy jest sens się pchać w takie koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×