Skocz do zawartości
Allu

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Rekomendowane odpowiedzi

BTW MGS4 jest po Super Mario Galaxy (97/100) najlepiej ocenianym exclusivem tej generacji (95/100). Najlepiej oceniana gra tej generacji jest co prawda GTA4 ale imo nie zasluguje na swoje 98/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojima kolejny raz pokazal, ze jest swietnym rezyserem. Dla mnie MGS to zawsze byla polgra polfilm. Zestarzalem sie razem z ta seria, dla niej kupowalem konsole. Jasne jest ze ktos kto zaczyna od MGS 4 nie odczuje tych dreszczy emocji co starzy wyjadacze. To tak jakby sluchac np. MORBID ANGEL w 94 roku na koncercie albo dzisiaj z plyty, roznica oczywista. Pozdrowienia dla wszystkich wielbicieli dobrych gier, to my tworzymy ten rynek(JESZCZE). Malo komus gameplaja w MGS? Wlaczcie NINJA GAIDEN 2 albo COD4;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW MGS4 jest po Super Mario Galaxy (97/100) najlepiej ocenianym exclusivem tej generacji (95/100). Najlepiej oceniana gra tej generacji jest co prawda GTA4 ale imo nie zasluguje na swoje 98/100

No to nie jest MGS4 najlepszym exclusivem... To że ci nie pasi IV to nie moja wina IGN dało 10 IV a MGS4 9,9 coś w tym musi być? a IGN nie szasta 10 na prawo i lewo : o mówili że to najlepsza gra w jaką grali (IV)

Ma coś 100/100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie gram dla statów tylko dla przyjemności. Jak jakiś żołdak dostanie ode mnie usypiaczem, to potem jeśli mam ochotę po cichu wpakowuje mu kule z pistoletu normalnego i tyle. Gram przede wszystkim dla swojej satysfakcji i to ja oceniam, czy dana akcja była ok, czy nie.

Swoją drogą, jeśli MGS nie dostał 99/100 lub 100/100 to kto na nie bardziej zasługuję ? GTA to gra wyśmienita, ale jeśli chodzi o produkcje jak MGS to jest coś ponad moim subiektywnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Heavy Rain dostanie 100/100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie jest MGS4 najlepszym exclusivem... To że ci nie pasi IV to nie moja wina IGN dało 10 IV a MGS4 9,9 coś w tym musi być? a IGN nie szasta 10 na prawo i lewo : o mówili że to najlepsza gra w jaką grali (IV)

Ma coś 100/100?

Oj, wszyscy wiedza ze GTA4 dostalo oceny jakie dostalo ze wzgledu na hype a jak juz wyciagasz IGN - to najwidoczniej zmienili zdanie bo wg ich recenzji MGS4 zasluguje na 11/10. (tak tak - cos ci sie oceny pomieszaly - http://ps3.ign.com/articles/881/881472p5.html ).

PS najlepiej oceniana gra ever jest Legend of Zelda: Ocarina of Time na N64 - 99/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasługuje na 11/10? Ja widzę 10 a tak ogółem to jakiś czas temu było 9,9 : o Jak 10 to masz na równi z IV i się cieszyć powinieneś :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że to 10 od IGN-u wynika z wielkiego hypu związanego z tą grą A 11/10 świadczy o tym, że GTA jest gorsze od MGS-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasługuje na 11/10?

[!--quoteo(post=0:date=:name=IGN)--][div class=quotetop]CYTAT(IGN)[div class=quotemain][!--quotec--]Is it possible to give a game an 11? If so' date=' this would be the game that would merit that score. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots is a title that exceeds all of the hype that was attached to the title.[/quote']

IMO MGS4 to gra zdecydowanie lepsza od GTA4. Ale to nie miejsce na rozwazanie wad GTA4 (ktore nie jest gra zla ale bez przesady - 10 dla gry pelnej powtarzalnych misji i zapychaczy czasu? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.krotko tematycznie:

jedyny puls :

za grafike i dokonczenie fabuly.

grafika faktycznie miodzio,a grafika to nie wszystko.

minusy:

zabraklo tez akcji "na myslenie"

dla mnie za krotka i za prosta.

szkoda......

i co z tego ze plytka ma 50 gb.jak 80% tej gry to filmiki

mialem wieksze oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, przynajmniej są w świetnej jakości. A od kiedy was martwi, jaki procent płyty czym jest zapełniony ? Ważny jest rezultat. Dla mnie mogłoby tam być i 99% filmików, gdyby gra wyglądała jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Kojima powiedzial ze dla niego bluray jest za maly to z ciekawosci patrze ile zajmuja jego produkcje :| 33/50 gb niezle musial to zoptymalizowac. Pewnie zeby sie zmiescic na plycie wycial z fabuly misje snejka na ksiezyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% to filmiki, ale na engine gry - to nie jest pojedynczy plik nagrany na plyte i odtworzony. Wszystko jest liczone "od zera".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
80% to filmiki, ale na engine gry - to nie jest pojedynczy plik nagrany na plyte i odtworzony. Wszystko jest liczone "od zera".

Zadne 80% a jakies 8,5h - przy 16-25h gry daje to jakies 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasługuje na 11/10? Ja widzę 10 a tak ogółem to jakiś czas temu było 9,9 : o Jak 10 to masz na równi z IV i się cieszyć powinieneś :>

Na równi? To dlaczego ja widzę ze GTA 4 dostał tylko 9,8?

http://ps3.ign.com/articles/869/869840p3.html

Powiedz mi Pips, coś sie tak tego MGS przyczepił? Świadomie tak naginasz fakty?

Bo ja tak...

Classic, 20 godzin jest samego gameplaya. Licznik (na który wszyscy się powołują) nie liczy filmów. Za to liczy kontynuacje. Na jeden z trofeów trzeba przejść grę w 6,5 godziny (wg licznika), a filmiki spokojnie oglądać możesz dalej. Zasadniczo to ciężko te 6 godzin zrobić nawet doskonale znając grę, biegnąc z samym karabinem na najniższym stopniu trudności, więc nie rozumiem osób co mówią o 3 godzinach... Same walki z bossami w kupie dają niewiele mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na równi? To dlaczego ja widzę ze GTA 4 dostał tylko 9,8?

http://ps3.ign.com/articles/869/869840p3.html

Powiedz mi Pips, coś sie tak tego MGS przyczepił? Świadomie tak naginasz fakty?

Bo ja tak...

Classic, 20 godzin jest samego gameplaya. Licznik (na który wszyscy się powołują) nie liczy filmów. Za to liczy kontynuacje. Na jeden z trofeów trzeba przejść grę w 6,5 godziny (wg licznika), a filmiki spokojnie oglądać możesz dalej. Zasadniczo to ciężko te 6 godzin zrobić nawet doskonale znając grę, biegnąc z samym karabinem na najniższym stopniu trudności, więc nie rozumiem osób co mówią o 3 godzinach... Same walki z bossami w kupie dają niewiele mniej.

Niestety liczy - sam sprawdzalem. Ogolnie gra za 3 razem pomijajac filmiki zabrala mi 7,5h - a to i tak bardzo duzo biorac pod uwage ze znalem rozmieszczenie przeciwnikow itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Pierwsze przejście mierzone zegarkiem na biurku zajęło mi 29 godzin (wg tego w grze 21 z kawałkiem). Więc czegoś nie liczyć musi. Za drugim razem 18 godzin (na Big Bos extreme ze skipem filmów). Znajomość ustawień strażników nic nie daje, bo na wyższych stopniach zmienia sie + jest ich więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne. Pierwsze przejście mierzone zegarkiem na biurku zajęło mi 29 godzin (wg tego w grze 21 z kawałkiem). Więc czegoś nie liczyć musi. Za drugim razem 18 godzin (na Big Bos extreme ze skipem filmów). Znajomość ustawień strażników nic nie daje, bo na wyższych stopniach zmienia sie + jest ich więcej.

Na The Boss Extreme (bo chyba to masz na mysli - jest tez posiom Big Boss Hard) To sie nie dziwie ze tyle ci zeszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM.krotko tematycznie:

jedyny puls :

za grafike i dokonczenie fabuly.

grafika faktycznie miodzio,a grafika to nie wszystko.

minusy:

zabraklo tez akcji "na myslenie"

dla mnie za krotka i za prosta.

szkoda......

i co z tego ze plytka ma 50 gb.jak 80% tej gry to filmiki

mialem wieksze oczekiwania.

Jeden normalny grafika to nie wszystko, liczy się bardziej gameplay.

Ja nie grałem ale daję minusa na starcie:

-głupie instalacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
minusy:

zabraklo tez akcji "na myslenie"

dla mnie za krotka i za prosta.

No bo jak sie przebija przez gre na niskim poziomie trudnosci z palcem na spuscie to tak to wyglada - to nie minus ze gra pozwala na gameplay jaki kto sobie wybierze i kazdy kto chce zeby traktowano jego ocene powaznie powinien to zauwazyc. Juz nie mowie o probie gry na przynajmniej Big Boss Hard.

Pips - gameplay jest wlasnie w MGS4 swietny bo elastyczny - za bardzo chcesz siebie przekonac ze GTA4 jest lepsze a tak niestety nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak, po przejściu MGS'a 4 jestem dumny, że posiadam PS3 nie wiem czy kiedykolwiek pojawi się gra, która dorówna MGS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie grałem ale daję minusa na starcie:

Rzeczywiście bardzo wartościowa opinia. Skoro nie grałeś to po co oceniasz? Dla mnie 2 minuty instalacji kolejnego aktu(ze świetną i klimatyczną animacją w tle) nie jest żadnym minusem . Akurat chwilka na odetchnięcie, dopicie piwka i skorzystanie z wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i jestem dziwny, ale akurat te instalacje sa fajne (palacy Snake i swietne teksty)...a poza tym sa one krotkie (z wyjatkiem tej poczatkowej, co trwa 8 minut)

pisze z ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden normalny grafika to nie wszystko, liczy się bardziej gameplay.

Ja nie grałem ale daję minusa na starcie:

-głupie instalacje...

Jak to można skomentować? Żałosne? Dziecinne? Daremne?

Mogę jeszcze długo. Panowie bądźcie dorośli i nie walcie się po łbach jak dzieci z przedszkola. Przynajmniej nie tutaj ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClassicGOD - Oczywiście miałem na myśli The Boss Extreme. Hard taki bardzo hard nie jest. Choć wrogowie wzrok i słuch mają nieco za dobry...

PS: Ludzie, z Pipsem się kłócić nie ma najmniejszego sensu. On wie lepiej. I nikt mu nie udowodni, że biale jest białe a czarne jest czarne. Wystarczy poczytać temat o Uncharted (dłuższa wymiana zdań o Ucharded vs MGS) i się pośmiać. Nie rozumiem dlaczego wpuszczono 14 latka na forum od 21...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×