Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ja grałem ENG jak i PL musze powiedzieć że te spolszcznie jest MEGA zajebiste !

Nie jest to dosłowne tłumaczenie a takie nasz swojskie :)

Jedynie problem jest trochę z itemami tu bym zostawił oryginalne ....

 

Ta 15 mimo tej nierówności to jednak ma w sobie jakąs tajemnice i te wychwalane zakończenie mnie ciekawi, kiedyś się ogra i oceni .

MAdrok jak gra z tak małą ilością dialogów i cutscenek może być najlepszym fabularnie FF ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, schranz napisał:

Akurat ja grałem ENG jak i PL musze powiedzieć że te spolszcznie jest MEGA zajebiste !

Nie jest to dosłowne tłumaczenie a takie nasz swojskie :)

Jedynie problem jest trochę z itemami tu bym zostawił oryginalne ....

 

Ta 15 mimo tej nierówności to jednak ma w sobie jakąs tajemnice i te wychwalane zakończenie mnie ciekawi, kiedyś się ogra i oceni .

MAdrok jak gra z tak małą ilością dialogów i cutscenek może być najlepszym fabularnie FF ? 

 

Nie może :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie może... ale wiele osób w tym wątku (i ogólnie na świecie) zgodnie przyznaje, że ta historia ma/miała potencjał na bycie najlepszym fabularnie ff-em, gdyby tylko została porządnie opowiedziana... a to już naprawdę o czymś świadczy.

 

Po tych wszystkich częściach XIII i teraz XV, chciałbym żeby następny fajnal zmienił trochę miejsce akcji i przedstawiał świat w stylu FF IX, czy tactics, bądź XII. Chciałbym, żeby z nowoczesnego/futurystycznego świata zabrał nas do krainy rycerzy, opancerzonych chocobosów itp. Oczywiście otwarty świat mile widziany.

Trochę się już stęskniłem za tego typu fajnalem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłumaczenie do IX jest mega oprócz itemów i nazw własnych typu fire fira firaga, więc spolszczenie fajny bajer ale jak ktoś zna angielski to radzę grać w tym języku, chyba że ktoś zna japoński to pewnie będzie jeszcze lepiej :1_grinning:

gdyby tą grę... dokładnie to co wydali, wydali jako versus XIII lata temu to i tak by byli zjedzeni... do patchy się nie przypierdzielam bo to pokazuje jak wydawcy cisną żeby wydać grę... smutne jest to że gdy odpalam intro IX na fonie to aż mnie nosi :1_grinning: a tutaj... no coś jest ale nie dopracowane bo dłużej planowali niż to tworzyli. komu pasuje ten świat poboczny który był w innych jRPGach powiedzmy 5% gry czyli turniej gotowania czy coś i w tym się odnajduje żeby lecieć dalej i robić inne potrawy to mogę zwątpić ... bo kiedyś jRPG szczyciło się tym że tam czasami był jakiś konkurs gotowania, a nie że na tym opierało połowę gry... Ci co lubią grać w skyrim będą cieszyć mordę ostro a reszta ...( powiedziałem kumplowi który gotował się na ten tytuł od pierwszego dema strasznie, jak to wygląda to chciał mi drewno w piwnicy rozpalić :1_grinning:... fabuła na 15h... main fabuła na 15h... uciekł bo się załamał)

 

edit:

żeby nie było że śmieszkuje z XV sprawdziłem hltb: XV: main story 23h... czyli z tego co widziałem do 20h samą fabułą ciężko...

FF IX 42h... już widze jak ktoś to za pierwszym razem w tyle przejdzie a tam nie ma połowy gry zapchanej gównem :1_grinning:

dlatego co kto lubi i co hejci ale to nie jest final :1_grinning: im dalej w las tym przez enix większe buble idą

 

edit2:

mam nadzieje że nowe twory w całkiem innym uniwersum itd. wydadzą pod inną nazwą bo widać że chcą podążać w innym kierunku ale to się pewnie nie stanie, bo FF to marka i na tym będą ciągnąć bezczeszcząc stare części :1_grinning: 

 

edit3:

next fantasy i niech cieszą się że im to wymyśliłem...  albo after fantasy...

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie natrafiłem na reddicie na temat potwierdzający, że około 50% gry zostało wycięte. Nie miałem za bardzo czasu zagłębiać się w szczegóły bo jestem w pracy, ale podobno wszystko było spowodowane kontraktem według którego team Tabaty odpowiedzialny za FF XV musiał wydać grę przed końcem 2016 roku. Oryginalny scenariusz Nomury zakładał podobno, że gra będzie trylogią (powtórka z XIIX?) i miało to rzekomo oznaczać, że na pierwszą część czekalibyśmy jeszcze ze 2 lata, na co Square nie mogło sobie pozwolić. Po przejęciu projektu, Tabata musiał przepisać historię na nowo i zmieścić ją w jednej części. Podobno jeszcze w lipcu bardzo duża część gry była nieukończona, więc w obawie przed wydaniem niepełnego tytułu we wrześniu, co wiązałoby się z tym że zostałby on "pożarty" przez krytyków, zespół zdecydował się na przesunięcie premiery na ostatnią chwilę. Niestety na dalsze przesunięcie niż końcówka tego roku kontrakt już nie pozwalał, a że chłopacy byli nadal w czarnej dupie, to podjęto decyzję żeby wiele z wątków zwyczajnie powycinać/skrócić. Oczywiście było wiele części historii oraz lokacji nad którymi członkowie zespołu pracowali przez tygodnie i które były już niemal ukończone, bądź nawet ukończone (np. miasto Lestallum w "ciemnym świecie"), a które też ostatecznie zostały usunięte z gry. Ogólnie ostatnie pół roku pracy nad grą to był podobno totalny chaos i mnóstwo gwałtownych decyzji spowodowanych brakiem czasu.

 

Źródłem jest Q/A z jakimś anonimowym członkiem zespołu, który pracował nad grą do lipca tego roku. (później odszedł z teamu ponieważ jego kontrakt się skończył i nie został przedłużony)

Czytałem i pisałem na szybko, więc mam nadzieję że nic tam sobie źle nie przetłumaczyłem, ale no tak to podobno mniej więcej wyglądało.

 

Widać po tym, że Tabata i jego zespół naprawdę starał się zrobić co może, ale brakło czasu którego SE im nie dało. Powodem pewnie był hajs.

 

Let the hate begin. :) 

 

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest obecnie każda gra robiona. Więc nic mnie nie dziwi. Jedynie exy są robione tak jak powinny być robione. Chociaż też nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z upgradem broni, bo mam questa Better Engine Blade II i cały czas mam info aby poczekać, zrobiłem że 3q poboczne i 1 główny + że 2 Hunty a ten ciul dalej nie ma dla mnie sprzętu...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Panowie jak to jest z upgradem broni, bo mam questa Better Engine Blade II i cały czas mam info aby poczekać, zrobiłem że 3q poboczne i 1 główny + że 2 Hunty a ten ciul dalej nie ma dla mnie sprzętu...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

W tym wypadku czekanie liczy się tylko przy spaniu w hotelach i obozach. Na dole po lewej masz wtedy taki licznik ile dni upłynęło. kilka noclegów powinno załatwić sprawę.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdym zrobieniu broni Cid dzwoni do Ciebie,  wystarczy się kilka razy przekimać,  potem tych broni jest w ciul za quest z marchewkami. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a najlepiej kimać w obozach to i gotowanie Ignisowi można podpompować przy okazji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie 9 chapter, jedynie większe wrażenie na tej generacji (a raczej poprzedniej) wywarł ma mnie prolog The Last of Us Remastered. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły postgame trzeba przyznać, na spokojnie się pakuje I robię wszystko poboczne. Póki co 80 lvl zaliczone 55 questow pobocznych, około połowy huntow, całkiem przyjemnie się gra. 

 

Po mega średnim wątku głównym sam postgame mnie całkiem wessal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem niezły postgame trzeba przyznać, na spokojnie się pakuje I robię wszystko poboczne. Póki co 80 lvl zaliczone 55 questow pobocznych, około połowy huntow, całkiem przyjemnie się gra. 

 

Po mega średnim wątku głównym sam postgame mnie całkiem wessal. 

A tak plakales że beee że sandbox, a tamto sramto a że nie ma rynny fabularnej...

Zdecyduj się zdun zgredzie... A właściwie Grinczu....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

A tak plakales że beee że sandbox, a tamto sramto a że nie ma rynny fabularnej...

Zdecyduj się zdun zgredzie... A właściwie Grinczu....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Czekając na rynne fabularna dostałem dziurawe gowno ;) dostajac na początku sandboxa dostałem nudne gowno ;) a po grze właściwej odblokowuja się ciekawsze dodatkowe aktywności ;) dalej podtrzymuje że do momentu napisów końcowych to jedynie średni jrpgo-slashero-sandbox fabularnie reprezentujący dno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czekając na rynne fabularna dostałem dziurawe gowno  dostajac na początku sandboxa dostałem nudne gowno  a po grze właściwej odblokowuja się ciekawsze dodatkowe aktywności  dalej podtrzymuje że do momentu napisów końcowych to jedynie średni jrpgo-slashero-sandbox fabularnie reprezentujący dno....

Z jednym się muszę zgodzić jestem dalej na 3 chapterze i latam robię pierdoly, dużo to odwracaczy uwagi... Ale już obiecuję ostatni się quest/Hunt i lecę z fabuła

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaly dwa trofea do platyny i chyba najnudniejsze. Lowienie ryb i camping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaly dwa trofea do platyny i chyba najnudniejsze. Lowienie ryb i camping.

Ile jest huntow ?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem dokladnie. Wg mnie sporo ponad 120.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i emo geje te chłopaki (jak ty to wili23 nazwales, choć pewnie sam jesteś gejem ooo :24_stuck_out_tongue:) to jak dla mnie dobrej muzy u mnie sluchajo :

79c3d62a7c65ed0f1321be136a037254.jpgf12f11e6b97c5b5ae4aa76b46b2c40be.jpg801cea69d644243845e5f241191e340a.jpgb4d2d24ed8a6ff92e4aaef0952cc4537.jpgfa0b8f997024dd6a6e8b1bbb675e2dc0.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no fajne nuty, typowo fajnalowe :1_grinning: 

No i najważniejsze... Zapier... w Regalii leci:

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

No i najważniejsze... Zapier... w Regalii leci:

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Wiesz ze to było przesmiewcze? :24_stuck_out_tongue: ogólnie grzeszysz strasznie słuchając czegoś innego aniżeli soundtracku z finali ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wiesz ze to było przesmiewcze? :24_stuck_out_tongue: ogólnie grzeszysz strasznie słuchając czegoś innego aniżeli soundtracku z finali  

Uwaga będzie gówno burza :

Taaa zdun tego rzępolenia nie da się słuchać ooo

(dobra coś się tam da ale wy to się przy tym onanizujecie a dla mnie to jednak średnie jest)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propsy za wałki ale grać w finala przy ZZ Top? Serio? xD

 

Chociaż tak się zastanowić te stacje benzynowe, hamburgery, tuningi samochodu tak typowe dla fajnalowych klimatów... Nie wiem czy Aeris Theme czy inna Celes Opera do tego pasuje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×