Skocz do zawartości
beardo0

Wii U

Rekomendowane odpowiedzi

Większość rzeczy wymyśliło Nintendo. Choćby wibracje w padach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam parę pytań do osób, które kupiły Wii U.

Jak jest z tym zestawem premium 32gb. Starcza to spokojnie, czy to za mało. jeśli za mało to czy można wymienić. A może ten dysk jest wręcz niepotrzebny?

Czy da się jakoś przeglądać eshop przez przeglądarkę? Ile można mieć kont na konsoli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam parę pytań do osób, które kupiły Wii U.

Jak jest z tym zestawem premium 32gb. Starcza to spokojnie, czy to za mało. jeśli za mało to czy można wymienić. A może ten dysk jest wręcz niepotrzebny?

Czy da się jakoś przeglądać eshop przez przeglądarkę? Ile można mieć kont na konsoli?

Ja dopiero swój egzemplarz zakupię, ale bawię się pożyczonym, więc:

- 32GB (realnie około 24GB) na kilka gier/dem wystarczą. Ale jak chcesz opierać się głównie na cyfrze, to możesz (musisz) podpiąć pena/dysk twardy/kartę sd,

- https://www.nintendo.com/eshop/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głównie w kontekście gier z Gamecube na Virtual Console. Niestety dowiedziałem się, że nie jest to oficjalnie dostepne. Niby można uzywać jakiś homebrew ale nie i nawet nintendo nie banuje za to, ale troche boję sie ryzykować. Gry ze starszych konsol za to są strasznie drogie, a mogę je odpalic nawet na smartfonie. A i ważna rzecz jak wygląda sprawa polskiego sklepiku, ustępuje dostępnościa gier sklepom z USA, UK lub Niemiec czy jest na tym samym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak polski sklep - jest europejski. Tak jak w przypadku PS4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje top 10 gier z oceną przy tytule dla niezdecydowanych ;)

1. Mario kart 8, ocena 10/10 (500 GODZIN w multi i wszystko jasne ;))

2. Xenoblade chronices x ocena 9+/10 (najlepszy jrpg od czasów świetności psx i Squaresoft)

3. Bayonetta 2 ocena 9+/10 (slasher idealny)

4. Yoshi wooly world ocena 9/10 (cukierkowa ale arcy klimatyczna i modna platformowka)

5. Wonderful 101 ocena 9/10 (zajebista hybryda slashera, komedii i strategi)

6. Fatal frame 5 ocena 9/10 (najlepszy i najbardziej klimatyczny horror od czasów sh3)

7. Hyrule warriors ocena 8+/10 (najlepszy obok dq heroes warriors like tytuł )

8. Smash ocena 8+/10 (bardzo dobre party game )

9. Pikimin 3 ocena 8+/10 (bardzo oryginalna strategia)

10. Donkey kong tropikal freeze ocena 8+/10 (demons souls wśród platformerow wrocil)

Tytuły warte grzechu: Mario 3dworld, fast Racing neo, kirby rainbow, monster hunter 3, wind waker HD (nie ma w top 10 bo to remaster - ale jaki!!!, Mario maker, captain toad, zombiu, splatoon.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zacny update dla posiadaczy wiiu się szykuje...

Dlc do smasha dodający bayonette (po Cloudzie z ff7 i ryu że streeta jestem spokojny o jakosc tej postaci )

Dodatkowo Mario Galaxy 1 (2ka już jest w eshopie), obie gry to top 10 światowych bestsellerów i najlepiej ocenianych gier w historii gameingu, dla mnie również top 10 gier życia i najlepszy platformer ever którego po 100 kroc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie zakończono produkcję WiiU w Japonii. Zapewne na dniach to samo stanie się z US i EU. W ciągu prawie 7 lat zdołano sprzedać niespełna 14 milionów egzemplarzy (z czego ze 3 kupił Zdun ;) ).

Niewątpliwie wielka porażka Nintendo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiejś dwa tygodnie temu skusiłem się na zakup WiiU i mam tylko jedną uwagę - dlaczego tak późno ją kupiłem :)

Mam obecnie 33 lata a grając na tej konsoli czuję się jak 10-latek jarajacy się nową zabawką. Fun z gry w najczystszej postaci oraz to co w obecnych czasach jest coraz rzadsze - kanapowy multiplayer. Mam dwójkę dzieci i powiem Wam, że wspólna partyjka w Mariana to coś pięknego. Syn dodatkowo uwielbia Super Smash Bros a córka Yoshi wolly world.

Ja natomiast chętnie odpalam Zelda Wind Waker i rozplywam się w zachwytach nad klimatem, grafiką i mechaniką. A już rozwaliła mnie kompletnie sytuacja jak graliśmy w Mario 3D world i nagle aby uruchomić pewną platformę musiałem DMUCHAĆ w kontroler - no co jak co, ale czegoś takiego to chyba nie było :)

Na chwilę obecną jestem zachwycony. Nie kupiłbym WiiU jako jedyną konsolę, ale jako uzupełnienie do - w moim przypadku - PS4 sprawuje się doskonale.

Pomijam już, że wszystkie gry na pierwsze Wii działają bez najmniejszego problemu i mamy bibliotekę kilkuset tytułów.

Ja polecam bardzo bardzo :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dorwałeś? Zastanawiam się nad zakupem, bo jeszcze sporo zaległości z Wii mi zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania "gdzie dorwałeś?" :) Używka czy nówka? Na sklepach jak patrzyłem, to wiiu już praktycznie nie ma i w sumie kosztuje niewiele mniej niż switch :/

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie dorwałeś? Zastanawiam się nad zakupem, bo jeszcze sporo zaległości z Wii mi zostało.

 

Dorwałem na alledrogo, myślę że w niezłej cenie :)

Jeżeli się zastanawiasz to przestań i kupuj konsolę bo zabawa na niej jest przednia :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę spytać; za ile to teraz stoi?

 

Moją sztukę kupiłem zaraz po premierze, tygodniowy "nieudany prezent na komunię" za 800 zł . Ciekaw jestem ile teraz za ten sprzęt sobie krzyczą?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę spytać; za ile to teraz stoi?

 

Moją sztukę kupiłem zaraz po premierze, tygodniowy "nieudany prezent na komunię" za 800 zł . Ciekaw jestem ile teraz za ten sprzęt sobie krzyczą?? 

Pewnie, że możesz :)

Kupiłem za 700 zł wersje białą, z dodatkowym wiilotem oraz grami Nintendo land i Wii party U. Szybko dokupiłem drugiego wiilota i kilka gierek ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówki od 1169 pln z 32 GB chodzą plus jakaś gra - na Ultimie Splatoon a na innych stronach Marianek.
Szukałem na Allegro i jakoś używanych nie widziałem za bardzo :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, The_Siemek napisał:

Nówki od 1169 pln z 32 GB chodzą plus jakaś gra - na Ultimie Splatoon a na innych stronach Marianek.
Szukałem na Allegro i jakoś używanych nie widziałem za bardzo :(.

No, bida straszna z tym jest... Nówki kosztują tyle, że można dołożyć niewiele i mieć switcha a używek praktycznie nie ma ani na alledrogo ani na olx.

Może...może ten sprzęt jest tak dobry, że nikt go nie chce się pozbywać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xavris napisał:

No, bida straszna z tym jest... Nówki kosztują tyle, że można dołożyć niewiele i mieć switcha a używek praktycznie nie ma ani na alledrogo ani na olx.

Może...może ten sprzęt jest tak dobry, że nikt go nie chce się pozbywać? :)

 

 

Wystarczy 8gb plus jakiś pendrive/zewnętrzny dysk. Sam mam takową z podpiętym z tyłu na USB pendrivem który służy jako dysk o wielkości 128gb. Więc jeśli zobaczycie w promce 8gb, bierzcie I nawet się nie ogladajcie.  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zdun napisał:

Wystarczy 8gb plus jakiś pendrive/zewnętrzny dysk. Sam mam takową z podpiętym z tyłu na USB pendrivem który służy jako dysk o wielkości 128gb. Więc jeśli zobaczycie w promce 8gb, bierzcie I nawet się nie ogladajcie.  

Dobra i cenna uwaga jest dobra i cenna. Dzięki za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwo idzie przerobić sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowałem dwa lata, ale upolowałem. Ideał, błyszczący, piękny z dwuletnią gwarancją i trzema doskonałymi tytułami. Dodatkowo oryginalne Wii Remote, Nunchak i Pro Controller. Wszystko za trochę poniżej 1k. Co prawda wersja 8GB, ale przy obecnych cenach to była doskonała oferta. Widać, że poprzedni użytkownik pieścił konsolę, ale fani Nintendo tak mają. Warto było być cierpliwym. Obawiam się, że za jakiś czas Wii U będzie kosztowało cały czas dużo, a ciężko będzie znaleźć coś przyzwoitego. Co prawda nie mam za bardzo czasu na PS4 i Wii U jednocześnie, ale co się odwlecze, to nie uciecze ;) Mój wewnętrzny gadżetoman został zaspokojony. W Wind Waker'a muszę zagrać! Jak nie w tym roku, to w następnym. Switch za 3-4 lata, w jakiejś wersji Lite albo New Switch, co tam sobie wymyślą.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem sobie to Wii U - używane oczywiście, bo 3000-4000 pln za nówkę to kompletny odjazd :) A takie ceny za nieotwarte konsole są na Amazonie, Allegro czy eBayu - o ile w ogóle się trafi aukcja!
Coś czuję, że ta konsola będzie tylko droższa i skończy jak Gamecube za jakieś 10 lat. Mała ilość dostępnych sztuk na rynku, bo niska sprzedaż a do tego mało osób będzie chętnych na odsprzedawanie.

Konsolę kupiłem tylko po to, żeby zagrać we wszystkie Zeldy jakie mnie ominęły - Wind Waker, Twilight, Skyward i Minish Cup.
Przy okazji na dysku były też Kirby: Magiczny Pyndzel i Xenoblade, więc odpalone z ciekawości :)
Jaka ta konsola jest dziwna w użyciu to głowa mała - zwłaszcza z perspektywy 2 lat ze Switchem. W Kirbiego nie da się grać na telewizorze, bo i tak trzeba patrzeć na gamepada i rysować. Dodatkowo nie odejdziesz z padem za daleko, bo zaraz piszczy, że słaby zasięg. Ostatecznie nie mogę grać w łóżku oparty, bo za daleko i muszę być w połowie wyra :30vm3cw: A jeszcze musisz mieć Wii Remote, żeby w część gier zagrać albo odpalić co-opa.
Gra się bardzo fajnie i sprzęt śmiga przyjemnie, ale już po 1 dniu rozumiem wady tego sprzętu. Za dużo w tym typowo nintendowych pomysłów (gimmicków) a za mało prostoty - Wii mimo ruchowych kontrolerów było w miarę normalne w użyciu; Switch to jest w ogóle genialne rozwiązanie a Wii U jest czymś pomiędzy. Mieli pomysły, ale stanęli w rozkroku zamiast się zdecydować na jedno, konkretne rozwiązanie.

Konsola ma super potencjał, bo jako jedyna (teraz, bo zamknięciu eShopu na Wii) umożliwia zagranie we wszystkie poprzednie generacje gier Nintendo - czy to remastery czy Virtual Console. W kombinacji z 3DS mam wszystko czego potrzebuję. Gdyby VC było na Switcha, to by się mogli w Japonii moim hajsem podcierać, bo tyle by tego mieli. Niestety nic na to nie wskazuje i pewnie szybciej wyjdzie jakiś Pstryk 2.0 PRO TURBO niż abonamencie dojdą do czasów N64.
Dostałem wersję z możliwością odpalania gier "nieoficjalnymi" zródłami, ale jakoś mnie to w ogóle nie jara. Najpierw pomyślałem, że w sumie zaoszczędzę hajs na starych grach a potem i tak grzecznie wszedłem do eShopu. Chyba po szalonych latach 1995-2005 skutecznie się wyleczyłem z piractwa.

Żona oczywiście zachwycona, że pod telewizorem kolejne czarne pudełko wylądowało :vxoAZzf:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zagrał w Paper Mario Color Splash, bo nigdzie indziej tego nie ma

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×