Skocz do zawartości
beardo0

Wii U

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś?

 

Jak wrażenia z użytkowania konsoli i tego dużego pada?

 

Jak z kulturą pracy konsoli?

 

Co polecacie do ogrania? 

 

Nintendo_Wii_U_Console_black.jpg

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariany mnie nie kręcą, ale jeśli kiedykolwiek znajdę czas na kolejną konsolę, to pierwszą gierą będzie the legend of zelda: the wind waker hd (takie kotlety to ja rozumiem!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym przygrał w tą Zeldę, w Super Mario U, Mario Kart 8, Hyrule Warriors, Pikmin 3, Bayonette 2  :yes:  Nigdy nie miałem konsoli Nintendo, ale na nową Zeldę też zacieram łapki. Plus do tego dochodzi wsteczna kompatybilność z Wii, więc co nieco też bym obadał. Jak ktoś z Wii coś poleca, niech da znać. Okami bym ograł z innym sterowaniem niż na Ps3 + Madworld, Red Steel i jakieś tam inne  :biggrin:

 

Dobre, że pad do Wii U działa jak Vita z Ps4, nie sprawdzałem jeszcze datali, więc nie wiem czy to chula przez wifi czy w inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pada idzie sie bardzo szybko przyzwyczaic, w ogole nie przeszkadza, konsoli nie slychac nawet w najmniejszym stopniu.

 

Polecam:

Zombi U

Monster Hunter Tri Ultimate

The Legend of Zelda Wind Waker

 

Sa oczywiscie Mariany, Mario Kart nowe, wkrotce Smash Bros ale to nie moje klimaty, czekam z kolei na Xeno oraz nowa Zelde. No i mozna tez gry z Wii odpalac bez problemu, wszystkie, nawet z troszke lepsza grafika.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiiu jest konsolą dość interesującą. Ma w swej bibliotece coraz więcej wartych uwagi gier. Niestety, ale część z nich nie spodoba się każdemu. Co za tym idzie, maszyna może leżeć i zbierać kurz, bo nic interesującego na nią nie będzie. Tu dochodzimy do sedna, bowiem trzeba oddać to, że mario 3d world jest jedną z najepszych gier w jakie przyszło mi grać, lecz mimo to jak dla mnie żadna inna gra nawet w połowie nie dała mi tego co wspomniana pozycja.

 

Mario Kart 8, grałem, lecz skoro po wyścigu online byłem znużony, to nie było sensu grać dalej.

 

Zelda, nie wiadomo co gdzie, po co, dlaczego, gracz musi się domyślać, błądzić po to by mógł przejść na właściwą drogę. Męczarnia, żadna przyjemność

 

Patrzę na zapowiedzi, ale część z tych gier do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiiu Zajebista alternatywa dla całej reszty, fanem scigałek nie jestem ale MK8 to najlepsza gra 2014r dla mnie, miód wylewa się z ekranu, Zelda WW też mega, nintendo ma swoję rozwiązania których nie znajdziesz na innych platformach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak ktoś jest pod wrażeniem remote play ps4+vita, niech sobie sprawdzi jak to chula na Wii U  :whistling: Nie ma lagów + zasięg jest większy. 

 

Podoba mi się to, jak Nintendo szanuje gracza: konsola małych rozmiarów (jak połowa ps4), online nie jest płatne, wsteczna kompatybilność z Wii (trzeba dokupić wiimote). Gamepad z ekranem robi dobre wrażenie i spokojnie można Wii U przyrównać do obecnej generacji, mimo, że sprzętowo jest słabsze.

 

Nigdy nie grałem w gry Nintendo, oprócz Mario na podróbce pegasusa, ale po zagraniu w Mario Kart 8 kupili mnie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym szanowaniem gracza, to różnie bywa - blokada regionalna + przypisywanie cyfrowych gier do konsoli, zalatuje średniowieczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro controler, czyli pad jest bardzo wygodny, a bateria to mistrzostwo świata, trzyma ponad miesiąc, ja gram rzadziej to ładuję raz na trzy miechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O blokadzie regionalnej nie wiedziałem, ale nie ma róży bez kolców, każda konsola ma plusy i minusy. W każdym razie podoba mi się ta odmiana od x kloca i ps4  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym szanowaniem gracza, to różnie bywa - blokada regionalna + przypisywanie cyfrowych gier do konsoli, zalatuje średniowieczem ;)

 

OK o przypisaniu cyfrakow do sprzetu slyszalem a mozesz rozwinac temat blokady regionalnej?

podzial na EU, NA i inne czy jeszcze wieksza fragmentacja na  poszczegolne kraje a moze CE i WE?

 

Nie ukrywam ze cenie sobie PS za to ze kupuje gry gdzie mi bardziej pasuje PL albo Szwecja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK o przypisaniu cyfrakow do sprzetu slyszalem a mozesz rozwinac temat blokady regionalnej?

podzial na EU, NA i inne czy jeszcze wieksza fragmentacja na  poszczegolne kraje a moze CE i WE?

 

Nie ukrywam ze cenie sobie PS za to ze kupuje gry gdzie mi bardziej pasuje PL albo Szwecja.

Regiony są trzy. Masz konsolę przeznaczoną dla EU albo USA, to nie pograsz sobie w gierki dedykowane dla KKW...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regiony są trzy. Masz konsolę przeznaczoną dla EU albo USA, to nie pograsz sobie w gierki dedykowane dla KKW...

 

No to jeszcze nie tak zle... no chyba ze KKW dostaje duzo wiecej gier nizli EU. Ale poki nie dziela tego na kraje czy Cental, Western Europe to pol biedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze nie tak zle... no chyba ze KKW dostaje duzo wiecej gier nizli EU. Ale poki nie dziela tego na kraje czy Cental, Western Europe to pol biedy...

Jak nowy Fatal Frame wyjdzie tylko w KKW, to będzie źle ;) ale ogólnie nie ma tragedii, poza typową Japońszczyzną, to wiekszość gierek wychodzi na wszystkie regiony - gorzej chyba mają posiadacze kieszonsolek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a 2ds? Jak wrażenia? Gry są drogie ok 130 - 160 za Zelde na tą konsole to drogo jak cholera (tym bardziej, że to remake z N64, przynajmniej Ocarnia of Time).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WiiU i chwalę sobie.

 

Trzeba przyznać, że Nintendo idzie swoją drogą i pewne rozwiązania wydają się archaiczne, ale gry robią cudownie i niespotykane na innych konsolach. Bezpłatny online, wsteczna kompatybilność, Virtual Console i brak debilnych DLC w stylu zapłać za jeden samochód, zbroję, konia itp. to duży plus WiiU.

 

Jeśli chodzi o gry to najlepsze dopiero przed nami, ale już teraz jest w czym wybierać - spośród niewymienianych powyżej godne uwagi są jeszcze: Donkey Kong, Mario 3D World, Lego City Undercover, New Super Mario Bros U. czy Wonderful 101 - chociaż ta ostatnia mi nie podeszła. A za kilka dni Bayonetta i niedługo później Super Smash.

 

Ktoś pytał o gry na Wii. Ograłem ten sprzęcik dość dobrze, więc mogę sporo napisać. Na Wii wyszła masa świetnych gier, ale łatka "konsoli dla dzieci i casuali" skutecznie odstraszała "pro graczy" :-) Co najlepszego wyszło na Wii? W skrócie platformówki, jrpgi i gry akcji, ale też kilka perełek wymykających się prostemu zaszufladkowaniu. Jeśli chodzi o tytuły, to te najbardziej znane: Super Mario Galaxy 1 i 2 (zakup obowiązkowy - pierwsze i trzecie miejsce na all-time gamerankings nieprzypadkowe), dwie części Zeldy, dwie części Metroida - chociaż Other M ma swoich zajadłych wrogów, Xenoblade, Last Story, Super Smash, Donkey Kong, New Super Mario, Kirby to ścisła czołówka.

 

Z mniej znanych: Red Steel 2, No More Heroes 1 i 2, Little Kings Story, Muramasa, Tatsunoko vs Capcom, Zack & Wiki, A Boy and his Blob, Monster Hunter 3, Punch Out, celowniczki - Sin&Punishment, DeadSpace, Resident Evil. Inne ciekawe rzeczy - seria Trauma Team/Center, Fire Emblem, PES (jak ktoś lubi piłkę i nowe świeże spojrzenie na sterowanie to PES na Wii obowiązkowy), Excite Truck...

 

 

Generalnie polecam Wii/WiiU. Nic tak dobrze nie działa jak zestaw Nintendo + Sony/M$.

Edytowane przez morciba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze foty to tragednia xD Szczególnie na tle księżyca ;D

 

Jednak te ostatnie to już fajne ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaky, co myślicie o ofercie gier z Wii dostępnych w eshopie Wii U?

 

Super Mario Galaxy 2 - dostępny od środy 14.01

Donkey Kong Country Returns - od 22.01

Metroid Prime Trilogy - 29.01

 

Pierwszy tydzień 40 zł, później 80 zł  ;)

 

Tylko wymagają Wii Remote + Nunchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaky, co myślicie o ofercie gier z Wii dostępnych w eshopie Wii U?

 

Super Mario Galaxy 2 - dostępny od środy 14.01

Donkey Kong Country Returns - od 22.01

Metroid Prime Trilogy - 29.01

 

Pierwszy tydzień 40 zł, później 80 zł  ;)

 

Tylko wymagają Wii Remote + Nunchuck

Dobre ceny, ja biorę Metroida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Super Mario Galaxy 2 to jest nieźle relaksujące  :)

 

Spoko sterowanie Wii Remote + Nunchuck, całkowita odmiana od zwykłego pada. Myślałem, że głośniczek w padzie to innowacja na miarę ps4, a w Wii Remote był już wcześniej  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×