Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem.
Kupiłem xboxa i sam się rozwiązał.
Do puki masz gwarancję czy ubezpieczenie próbował bym wymieniać.
Jak rozkręcisz to ubezpieczenie szlag trafi.
Serwiskonsol kiedyś pisał że niektóre ubezpieczenia są u nich załatwiane więc jak zrobisz spa u nich to nie tracisz.
Sprawdź czy się łapiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olewam to ubezpieczenie, konsola jest sprawna. Zrobię jej ładne czyszczenie, nowa pasta :)

Jakie byście polecili thermal pady? Ile i jaka grubość do ps4 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi po co ci jakieś dodatkowe termopady? Jeżeli będziesz miał czysty i sprawny układ chłodzenia i nic nie spartolisz przy rozbiórce/składaniu konsoli to będzie chodzić jak nowa. Pytanie tylko, czy czujesz się na siłach wykonać wszystkie te prace poprawnie? (a uwierz mi, że widziałem w życiu nie jedno po domowych naprawiaczach na podstawie filmów z youtuba) :);) 

Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiednie narzędzia, cierpliwość i zdrowy rozsądek, jeśli robisz coś pierwszy raz.

 

Jeżeli masz ubezpieczenie w Media Expert to możemy zrobić SPA bez utraty gwarancji w 1 dzień

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie mam w xkom. Spokojnie robiłem już laptopy, telefony więc jako tako da radę. Mam specjalne narzędzia do rozkręcania elektroniki.

Termopady chciałem wymienić bo widzę że są, ale jak specjalista pisze żeby olać to olewam :)

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubezpieczenie mam w xkom. Spokojnie robiłem już laptopy, telefony więc jako tako da radę. Mam specjalne narzędzia do rozkręcania elektroniki.
Termopady chciałem wymienić bo widzę że są, ale jak specjalista pisze żeby olać to olewam
Tydzień temu robiłem sam cały "serwis", pasta + pady. Konsola śmiga jak nowa.
Nie wiem jak w pro, bo ja mam premierowy egzemplarz, ale ja kupiłem 1mm. Najlepiej zakup więcej w razie czego.
Aha, i żadnym elektro Miszczem nie jestem, a poradziłem sobie bez problemu. 0849cb257f2780ce767c0ab9afc56c34.jpg1683e049e0e35c6ecb5cef3fac31c238.jpg4edb2a602188dc74303043e562db8cf3.jpg4dd2a1628e7e72c5c3dc207fb6c3f38e.jpge8794bc94d76362b0a340de9a8c11842.jpg

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermo pady najwyżej oleje teraz bo nie kupię od ręki w moim mieście. Jutro przesmaruje konsole i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuł mi się Dual Shock od premierowego prosiaka, czyli półtora rocznego. Sony daje 1 rok gwarancji, więc muszę oddać pada do sklepu w którym kupiłem (MM)  i powołać się rękojmią czy normalnie przyjmują ? Ktoś z was oddawał pada na reklamacje po gwarancji producenta ?

 

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja PS4 ma już 3 lata na liczniku. Sądzę że już czas wysłać ją na czyszczenie i wymianę pasty. Niestety zapodziałem gdzieś oryginalny karton. Doradźcie proszę jak ją zabezpieczyć przed transportem. Dużo folii bąbelkowej i gazet wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena wymiany pasty i czyszczenie pro?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.04.2018 o 20:13, Serwis Konsol napisał:

Pytanie tylko, czy czujesz się na siłach wykonać wszystkie te prace poprawnie? (a uwierz mi, że widziałem w życiu nie jedno po domowych naprawiaczach na podstawie filmów z youtuba) :);) 

Wiem co najczęściej psują amatorzy czyszczący konsole :)

”kostka” od zasilacza wciskana do płyty głównej, wydaje się delikatna i łatwa do urwania.

 

Tak to prosta budowa, dla mnie łatwe i krótki czas robocizny.

Pasta stanowczo do wymiany u mnie, niewiele było już na procesorze, wszystko było obok :)

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem konsolę i odpaliłem AC:O. Na ekranie wczytywania świata wentylator wszedł w trzecią prędkość kosmiczną, konsola zrobiła się gorąca a powietrze wydmuchiwane z tyłu było gorące jak diabli. Boję się sam ją czyścić. Jestem zbyt porywczy w takich sprawach, brak mi cierpliwości i się śpieszę dlatego w przyszłym tygodniu wysyłam ją na SPA. Wolę wydać te 180zł i mieć pewność że będzie zrobiona porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z pewną nieśmiałością i obawą w poniedziałek wysłałem moją PS4 do serwisu na SPA. W ubiegłym roku wysłałem pada od PS3 na wymianę analoga ale chciałem wymienić oba. Ktoś z NextGen zadzwonił i przekonał mnie do wymiany jednego. Niestety w przypływie głupoty zgodziłem się. W efekcie jeden analog jest nowy i działa idealnie a drugi stary, rozklekotany zaczyna powoli trzeszczeć. Dyskomfort podczas grania mam olbrzymi.

Tak jak pisałem konsolę wysłałem w poniedziałek a wróciła do mnie w piątek. Do serwisu pojechała w opakowaniu własnej produkcji ponieważ oryginał zaginął podczas jednej z przeprowadzek. O dziwo odesłali ją w swoim własnym firmowym kartonie dodatkowo solidnie opakowaną w folię bąbelkową. Zrobiono test HD, wyczyszczono laser i prowadnice (w gratisie) no i najważniejsze wyczyszczono układ chłodzenia i wymieniono pastę. Jaki efekt? W trakcie długiej sesji w AC:O moja trzy letnia PS4 jest cichsza od PS3.

Jedyny minus na jaki napotkałem to pozostałości po, tutaj cytat pracownika serwisu który ze mną rozmawiał przez telefon, "aplikacjach które zbadają kulturę pracy konsoli pod obciążeniem". Tymi aplikacjami okazał się być zainstalowany inFamous: Second Son. Musiałem go odinstalować podobnie jak jego zapisane stany gier.

Ogólnie to świetnie wydane 185zł i polecam każdemu. No, może nie koniecznie wysłanie do serwisu jeśli ktoś czuje się na siłach. Ale różnica w kulturze pracy jest ogromna. To zupełnie inna konsola.

Edytowane przez malpka
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że konsola sprawnie dotarła - co do pada - no cóż, jednemu nawet kurz, brud i popękana obudowanie przeszkadza a innym delikatne skrzypienie ;) :) - jak już ten dyskomfort w skrzypieniu będzie "nie do zniesienia" to można wymienić analoga na nowego na promocyjnych warunkach - powiedzmy że to moja wina, że nie chciałem na siłę wymieniać czegoś, co w moim mniemaniu i doświadczeniu działa dobrze :) :11_blush:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola wysłana we wtorek u mnie już w piątek.Gratisowa wymian anteny BT,pełne SPA,nową pasta termo,czyszczenie napędu Bluray,czyszczenie optyki lasera pod mikroskopem steresokopwym.Plus regeneracja rolek pociagiwych napędy BR.Całość 250 PLN. Dziękuję i polecma Next Gen

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Otóż moja PS4 Pro ma problem z napędem. Jak wkładam płytę to słychać pracę prowadnic od laseru (tak mi się wydaje, że to one, charakterystyczny dźwięk po włożeniu płyty, nie mówię o "łapkach"). Napęd "cyka" kilka razy i w menu mam nierozpoznaną płytę. Muszę ją wysunąć, włożyć raz jeszcze i lekko stuknąć konsolę od góry i zaskakuje. Najlepsze jest to, że jak włożę inną grę to zaskakuje od razu jak nowy. Na początku myślałem, że to wina płyty, ale teraz dzieje mi się tak z drugą. Płyty czyste jak tafla lodu, więc to nie ich wina.

Wstępnie czytałem, że laser brudny, kurz, itd. Rozbiore przy czasie i sprawdzę. Coś tam przy okazji przedmucham. Druga opcja, że konsola może nie zapamiętuje dobrze pozycji lasera dla danej płyty czy coś takiego. Może nie zrozumiałem do końca, bo dziwnie to dla mnie brzmi.

Póki co chciałbym się dowiedzieć, gdzie można kupić w razie czego oryginalny napęd do konsoli? Podkreślam słowo "oryginalny", ewentualnie jakiś naprawdę zaufanej marki. Musi do PS5 już ta konsola wytrzymać, nie będę nowej kupować :D Chiński szajs... PS5 pewnie na chińskiej ślinie będą składać, a nie na lutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "zaufana marka" lasera do ps4 - albo oryginał nowy albo chiński z allegro (różne opcje). Ja bym zaczął od kontroli wizualnej napędu + głowicy lasera pod mikroskopem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz namiar może na oryginalne gdzieś? Czy po prostu trzeba szukać gdzie się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za taki napęd?

 

Ogólnie to wymieniłem ładnie pastę i termopady, wszystko ładnie działa, konsola cicha jak cholera. Używałem pasty Arctic MX4, ale pech chciał, że mi strzykawka spadła i dziubek się złamał. Będę musiał wpuścić ją do innej strzykawki, żeby mi nie uschła.

 

Na napęd patrzyłem, cały rozebrałem, gdzie się dało to dmuchnąłem powietrzem, coś tam wyczyściłem. Po uruchomieniu konsola ładnie wzięła płytę, ale już przy drugim uruchomieniu było słychać kilka "cyknięć", ale wzięła bez mojej ingerencji.

 

Moje pytanie jeszcze. Czy w razie wymiany jest opcja ściągnięcia całej płyty, żeby się dostać prosto do napędu, czy znowu trzeba będzie wymienić pastę przy rozbieraniu? Termopadów na pewno drugi raz bym nie wymieniał już.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Pro aby dostać się do napędu konieczna jest całkowita rozbiórka konsoli i nowa pasta za każdym razem jak odklejasz radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamówiłem paste i termopady gelid, jaki śrubokręt potrzebny do rozkręcenia prosiaka?, bo na internetach różnie piszą i już sam nie wiem.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz śrubokręt ps4 i kup pierwszy najtańszy

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×