Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Na youtube znalazlem, że są potrzebne dwa, gdzie indziej, że tylko torx.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg wymiany pasty i termopadów przeprowadzony, ogólnie pierwszy raz miałem problem z rozprowadzeniem pasty na procku, bardzo ciężko jak dla mnie rozprowadza się tą paste Gelid, ale udało się i jest cisza :) , na razie testuje na Days Gone gdzie konsola chodziła już głośno, tak teraz jest cichutko, sprawdzę jeszcze na GoW gdzie tutaj to już w ogóle był odrzutowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko ale warto :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Dostałem płytkę promo do recenzji Sonic Team Racing i po zainstalowaniu i pobraniu patcha, płyta non stop się rozkręca i zwalnia i tak w kółko. Napęd non stop ją mieli po prostu.

 

Nie dzieje się tak z żadną inną płytą, specjalnie sprawdzałem kilka różnych płyt. Przeinstalowałem nawet całą grę, ale nie pomogło. Gra normalnie działa, ale nawet podczas gry napęd mieli.

 

Ktoś miał podobny problem. Stawiam, że płyta została źle nagrana, albo coś w ten deseń, bo z napędem to raczej nie problem, szczególnie że jest świeżo po wymianie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu to Sonic, co się dziwisz :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4, model 4 letni, od pewnego czasu znika w niej obraz, po prostu obraz robi się czarny i pojawia się zawsze po ok 2 sekundach. Znika w nieregularnych odstępach. Raz jest to raz na godzinę, a innym razem częściej. Nie wiem co w tym momencie dzieje się z dźwiękiem ponieważ mam go wyprowadzonego przez optyka.

Pada HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak niezależnie od konsoli, dźwięk i obraz przez amplituner. Raz na jakiś czas nie regularnie, co kilka dni.
Dźwięk jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, kamień z serca. A byłem już gotowy na zakup nowej PS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia mam bardzo irytujący problem z PS4 Pro (CUH-7016B). W losowych momentach, nie zawsze, chociaż zwłaszcza w trakcie dłuższych sesji (pow. 2h) dochodzi do "zamrożenia" konsoli tj. sekundowy dziwny dźwięk, brak sygnału TV, wyłączenie się kontrolera, wskaźnik zasilania ma kolor biały, konieczny jest reset.

 

Konsola jest już po okresie gwarancyjnym (zakup w grudniu 2017). Pod pokrywą, którą można zdjąć bez rozkręcania, brak kurzu, głębiej nie zaglądałem. Dobrze wentylowana ze wszystkich stron.

 

Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem?  Nie za bardzo mam ochotę inwestować w nowe ps4 jak jeszcze w tym roku premiera ps5 (mam nadzieję), a jest to szczególnie wnerwiające gdy się nie trafi w autosave... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na problem z zasilaczem, albo przegrzewaniem konsoli. Na początek zrobiłbym standard, czyli wymiana pasty i termopadów. W osobnym temacie możesz poczytać szczegóły. Ewentualnie spróbować inny dysk twardy, ale nie wygląda mi to na problem z HDD.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, najpierw wymiana pasty i termopadów + może jeszcze sprawdzę HDD. Mam nadzieję, że pomoże. A jak nie to zacznę się bawić z zasilaczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,
Mam problem z konsolą ps4 pro, której dość często zdarza się nie odczytywać płyt. Nie zawsze ale często. Po włożeniu płyty coś tam mieli, próbuje czytać, lekko wysuwa płytę (co słychać a nie widać) aż w końcu się podaje. Wtedy ja muszę wyciągać płytę i włożyć ponownie, zaskakuje tak za 2-3 razem.
Sprzęt ma 3 lata. Co padło (albo zaraz padnie)?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zachowaniu najczęściej doszło do mocnego zakurzenia lasera lub jego uszkodzenia - bez rozebrania konsoli nic więcej się nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn rozebrać i wyczyścić laser? Bo zasadniczo to sam raczej więcej zrobić nie mogę.
Zauważyłem też ostatnio inną przypadłość: konsolę zawsze usypiam a nie wyłączam. Jednak ostatnio gdy ją wybudzam, zachowuje się tak, jakby była wcześniej nagle odłączona od prądu czyli naprawia pamięci masowe i wyświetla info, że nie wolno odłączać konsoli od zasilania...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napędu to miałem to samo, laser do wymiany. Na Aliexpress kupiłem za 60 zł laser z prowadnicami, który po prostu wymieniasz w całym napędzie jak klocek lego i tyle. Nie daj się nabrać na januszowe oferty u nas za 150 zł albo I 200 zł. Wszystko to jeden i ten sam chińczyk, pewnie nawet w tej samej fabryce klepany. W każdym razie, napęd chodzi mi jak złoto i wszystkie problemy zniknęły.

Konsole ZAWSZE wyłączam, nigdy nie zostawiam w spoczynku. Jedynie jak coś pobieram przez noc, ale to raz na jakiś czas.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko, tyle że te lasery po 60zł to jest mega loteria (wystarczy oglądnąć pod mikroskopem stan soczewki) - są dostępne oryginały, nieregenerowane ale cena jest konkretna (a co za tym idzie i jakość - na wymienione kilka tysięcy nowych laserów może 2-3 reklamacje się trafiły po okresie +/- roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.04.2020 o 23:18, Serwis Konsol napisał:

Patricko, tyle że te lasery po 60zł to jest mega loteria (wystarczy oglądnąć pod mikroskopem stan soczewki) - są dostępne oryginały, nieregenerowane ale cena jest konkretna (a co za tym idzie i jakość - na wymienione kilka tysięcy nowych laserów może 2-3 reklamacje się trafiły po okresie +/- roku

po ile taki oryginalny nowy, nie zgwałcony chodzi? i czy u was można kupić? bo już dwa lasery wymieniałem xD raz cały napęd bo taśmy się wyrobiły od czyszczenia i wymiany pasty a raz sam laser bez prowadnic  :Pniestety kopcenie fajek w pokoju niszczy te soczewki że szok i jak za 10 razem coś tam łapało i czytało jako tako to po czyszczeniu wacikami czy czymś to od razu kaput :D jakieś takie soczewki w dvd kiedyś to jeszcze dało się ogarnąć z tego co pamiętam :D 

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej konsoli jeszcze nie otworzyłem (chciałem najpierw właśnie wyczyścić laser jakimiś wacikami itp) ale widziałem na YT, że laser z pro wygląda trochę inaczej, niż to, co oferowane jest na Ali.
Mam się kierować jakimś konkretnym modelem, numerem czy podejdzie wszystko co jest do pro? Może jakiś link zapodasz? :)
Moja konsola to cuh-70168.
I kadr z YT...
e8b1906a300588b21741a36dca4ab7a2.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Aliexpress € 13,39 11%OFF | Wymienna KEM-496AAA obiektywu Blu Ray z KES-496 głowicą optyczną do CUH-20XX PS4 Slim i PS4 Pro CUH-70XX Playstation 4 R
https://a.aliexpress.com/_d9cCMvr

Ten kupiłem, wymieniłem sam i działa jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie śrubki tam japońce zastosowali? Mam 3 zestawy końcówek do delikatnych zadań i żadna nie pasuje w 100%. To jest torx z jakimś k***a pypciem w środku, przez który nie można całkiem docisnąć klucza. Co za bezsens. Dolną pokrywę już połamałem bo nie mogłem odkręcić dwóch śrubek alę niby co mam zrobić z resztą w środku? Brak mi słów na te ich rozwiązania...add7094debc2a47032db5bc52f4ed179.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torx T8 z dziurą i po sprawie. To jest taki standard śrub, po prostu nie masz odpowiedniego śrubokręta. Kup sobie zestaw Torxów najlepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad od Xbox'a też ma T8 z dziurką. 

Nie każdy zestaw torx'ów ma dziurki więc pamiętaj że one mają dziurkę na oznaczeniu.

Jak nie chcesz zestawu to na Allegro pojedyncze chodzą za parę złotych.  

image.png 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Torx T8 z dziurą i po sprawie. To jest taki standard śrub, po prostu nie masz odpowiedniego śrubokręta. Kup sobie zestaw Torxów najlepiej.
No faktycznie takich nie mam. Nie spotkałem się z takimi. Ale niestety przy rozkręcaniu urwałem jakiś kabelek a nie mam tak małej lutownicy. Do tego przydałoby się wymienić pastę pod procesorem więc zastanawiam się, czy nie puścić jej jakiemuś dłubaczowi i nie kupić nowej, tyle, że zaraz pojawi się PS5... Nie wiem co robić. Tym bardziej, że nie wiem czy kierownica rs300 t będzie współgrać z nową konsolą.
Ty wymieniając laser też wszystko rozkręcałeś od góry czy można jakoś szybko od dołu się dostać?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze dwie sprawy, jeśli zdecyduję się postawić na nogi tego frankensteina:
Pasta pod cpu może tak zostać czy czyścić (czym?) i nałożyć nową?
I czy ta część, którą urwałem dam radę sam zlutować jeśli kupię małą lutownicę czy jednak trzeba mieć jakieś doświadczenie w tym?
I w którą stronę ją lutować? Pasuje w obie ale to chyba nie bez znaczenia...e09c42106cc1b6e9161e1f2a701deeec.jpgb25286dee6b8273b587f80960c33754d.jpgae8ee14c8733eb60211b8f5a66b0421a.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę jakimkolwiek alkoholem, nawet spiryt może być. Ładnie wyczyść ile tylko dasz rady, żeby procesor był jak nowy. Z boków możesz paluszkiem do uszu, albo szpilką lekko wydłubać pozostałości. Nowy nakładasz w postaci klasycznego ziarna grochu na środku i tyle. Potem dociskasz płytę lekko przy składaniu i skręcasz. Zalecam również wymianę termopadów, 1mm grubość. Też pomoże.

Co do elementu to odleciał ten plastik? To jest wtyczka, ona odpadła?

Ja rozbierałem całą konsolę, inaczej nie dostaniesz się do napędu. Napęd rozkręcić jest prosto, ale pamiętaj o ułożeniu prowadnic jak będziesz go składać.

Kupowanie nowej konsoli teraz nie ma żadnego sensu. Nie wiem jak z tą wtyczką, ale cała reszta to góra godzina roboty i masz świeżą konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×