Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie... dziś wyciągnąłem swoją PS4 z wnęki (spora, dobrze chłodzona, bez plecków) żeby ją przeczyścić. 

Zobaczyłem, że obudowa odbarwiła się na biało... no łapy mi opadły. Konsola nigdy nie była czyszczona chemikalami, wodą, niczym.

Sony jedyne co może poradzić to wysyłka konsolkę do francji (2 tygodnie minimum) i odesłanie konsoli z odzysku. Przypominam, że moja konsola nie ma jeszcze 30 dni. To najnwosza sercia CUH 1116A....

 

takiego dziadostwa w życiu nie widziałem. poniżej zdjęcia. Spotkaliście się z czymś takim?

 

 

 

PS4 w swojej next-genowej zajebistosci wlaczylo ukryta funkcje "kameleon" i chcialo dopasowac sie do koloru sciany.

 

A tak calkiem serio, od dnia premiery nie bylo tajemnica ze ps4ki wykonane sa badziewnie, podobnie jak dualshock 4, nic nie poradzisz, ludzie chcieli konsoli "nowej generacji" w przystepnej cenie wiec gdzies musieli przyciac koszty. Do serwisu jak bardzo ci przeszkadza a po powrocie sugerowalbym inne miejsce pobytu konsoli bo prawdopodobnie po jakims czasie stanie sie to samo.

 

Ew. sprzedaz i kupno bialej ps4ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post przeniosłem do Serwisu konsol, do skasowania.

 

a o czym jest ten temat??

 

odnośnie twojej wady, ja bym oddawał do sprzedawcy i absolutnie nie zgadzał się na wymianę na jakiś odzysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wyciągnąłem swoją PS4 z wnęki (spora, dobrze chłodzona, bez plecków) żeby ją przeczyścić.

Zobaczyłem, że obudowa odbarwiła się na biało... no łapy mi opadły. Konsola nigdy nie była czyszczona chemikalami, wodą, niczym.

Sony jedyne co może poradzić to wysyłka konsolkę do francji (2 tygodnie minimum) i odesłanie konsoli z odzysku. Przypominam, że moja konsola nie ma jeszcze 30 dni. To najnwosza sercia CUH 1116A....

takiego dziadostwa w życiu nie widziałem. poniżej zdjęcia. Spotkaliście się z czymś takim? pytanie kieruje zwłaszcza do Serwisu Konsol. Pomocy :sad:

http://imageshack.com/a/img743/4255/6npsIo.jpg

http://imageshack.com/a/img538/2241/vaZJVA.jpg

http://imageshack.com/a/img912/8159/rVXXX1.jpg

Tomisior, powiedz mi jeszcze czy od spodu masz tak samo odbarwione... Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 po powrocie sugerowalbym inne miejsce pobytu konsoli bo prawdopodobnie po jakims czasie stanie sie to samo.

 

z tego co czytałem na szybko po necie to miejsce pobytu nie ma w tym przypadku znaczenia bo to wina jakiegoś stapiania plastiku czy coś w tym stylu (ogólnie to o czym piszesz w kwestii jakości). ludzie tak mieli w konsolach wyciągniętych z pudełka po premierze i też w innym miejscu. różnica była taka że mieszkali w krajach cywilizowanych i wymieniali im konsole na nowe bez dyskusji :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toreso od spodu jest normalna.

 

No właśnie ćwir, w cywilizowanym kraju konsole wymieniają od ręki. My dostajemy te konsole, które ci z cywilizowanych krajów oddali.Jak usłyszałem, ze wyślą na serwis to podziękowałem. Gwarancja, że wymienią - żadna, a że wróci w gorszym stanie, znacznie większa. Napisałem jeszcze do Sony, może się za mną wstawią. Szczerze, jednak wątpię.. Może uda się gdzieś dokupić ten panel z jakiejś uszkodzonej plejki.

Człowiek ma wszystkie sprzęty Sony w domu, a jest traktowany jak wróg który ma prawo mieć jakieś roszczenia. Chore.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale PlayStation, Sony traktuje co najmniej dziwnie. Rok gwarancji i takie tam, jakieś serwisy, wycieczki do Francji itp. Z TV Sony nie miałem żadnych problemów z serwisem, a nawet powiem ze jestem zadowolony.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toreso może dlatego, że konsolami nie zajmuje się "główne" Sony tylko ich twór Sony Computer Entertainment Polska, który podlega pod SCEEurope.... a tv i reszta należą do SonyPolska/Europe..

 

Jakby nie było powinni takie przypadki załatwiać jak należy czyli nowa konsola a nie jakieś wymiany na złom... szczególnie, że teraz całe sony stoi niejako na PS'ach bo reszta tylko straty im przynosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Nie oficjalnie Sony jest u progu bankructwa. Wiec defacto zjadają trochę swoje dzieci. Jedyne co się w miarę ostało to PS-y i TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... dziś wyciągnąłem swoją PS4 z wnęki (spora, dobrze chłodzona, bez plecków) żeby ją przeczyścić.

Zobaczyłem, że obudowa odbarwiła się na biało... no łapy mi opadły. Konsola nigdy nie była czyszczona chemikalami, wodą, niczym.

Sony jedyne co może poradzić to wysyłka konsolkę do francji (2 tygodnie minimum) i odesłanie konsoli z odzysku. Przypominam, że moja konsola nie ma jeszcze 30 dni. To najnwosza sercia CUH 1116A....

takiego dziadostwa w życiu nie widziałem. poniżej zdjęcia. Spotkaliście się z czymś takim?

http://imageshack.com/a/img743/4255/6npsIo.jpg

http://imageshack.com/a/img538/2241/vaZJVA.jpg

http://imageshack.com/a/img912/8159/rVXXX1.jpg

Ja mam identycznie, w identycznym miejscu od zakupu w drugiej fali pre-ordera. Generalnie muszę dodać, że zdjęcia które wrzuciłeś mają takie oświetlenie że zmianę koloru widać dużo bardziej niż w rzeczywistości u mnie. Tak czy owak nie wydaje mi się, żeby to się odbarwiło przez użytkowanie, mi to bardziej wygląda na słabo zaprojektowany proces odlewania tej części obudowy (o ile w ten sposób w ogóle to wytwarzają) i stąd ta zmiana koloru na środku przy brzegu przy wolniejszym/szybszym stygnięciu (to tylko moja hipoteza, niespecjalnie znam się na odlewaniu tworzyw).

U mnie konsola stoi na wysuwanej półce w biurku, ale nigdy na to nie zwracałem uwagi, także nie doradzę w kwestii opłacalności wymiany. Pamiętam, że były jakieś problemy z faktycznym wyciekiem białego płynu w PS4 albo XO, czy coś takiego, wtedy bym się zaczął martwić.

Co do samej jakości plastiku to w PS3 też był kiepska, spasowanie podobnie, a Super Slim to w ogóle tragedia IMO. Także Sony "trzyma poziom".

Edytowane przez cMonry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma takie odbarwienia od nowości, a kupiłem 3 tygodnie temu ten niby nowszy model. Widać je przy dobrym świetle, ale nie przejąłem się tym, bo wiele razy widziałem takie coś na słabej jakości chińskim plastiku :). Jak kolega wyżej napisał, od PS3 SS Sony nie wchodzi powyżej pewnego poziomu jakości wykonania :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cMonry, Ksawery. pytałem użytkownika Serwis Konsol i to defekt czysto kosmetyczny. Tandetny plastik, uległ utlenieniu (czy jakoś tak) i stracił kolor.

Po upływie gwarancji oddam ją na SPA i wymienię panel.

 

Odsyłanie na "serwis" Sony to ostatnia rzecz jaką bym zrobił. Trafił mi się fajny i cichy egzemplarz. Praca urządzenia jest ważniejsza dla mnie niż jej obudowa.

Widziałem już 2 PS4ki z najnowszej serii (1116A) z tym defektem. Widocznie Sony oszczędza na materiałach jak może. Strach pomyśleć z czego zrobią slima.. z tektury?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzymacie swoje konsole we wnęce (szafka rtv) czy odsłonięte? Pytanie do osób, którym się to stało. Zastanawiam się czy mogłem tego uniknąć, czy po prostu plastik był wadliwy i to i tak by wystąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzymacie swoje konsole we wnęce (szafka rtv) czy odsłonięte? Pytanie do osób, którym się to stało. Zastanawiam się czy mogłem tego uniknąć, czy po prostu plastik był wadliwy i to i tak by wystąpiło.

 

Trzymam konsolę we wnęce od czasu premiery i plastik jest tak strasznie czarny jak wiecie co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateuszgazior

Nic mu nie musieli mówić.

Jeżeli konsola pójdzie do Francji na serwis, dostanie z powrotem jakąś inną odnowioną randomową konsolę. Nie dostanie "nówki" sztuki tylko już przechodzoną po naprawie w stanie wizualnym niewiadomym więc jeżeli to jest jak w jego przypadku defekt wizualny to by zamienił siekierkę na kijek (niewiadomego pochodzenia).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. SephiroT trafił w samo sedno.

Interesowała mnie tylko wymiana od ręki na nową konsolę. Mogłem ją nawet bez akcesoriów oddać, chciałem tylko samą konsolę.

Niestety w Polsce to jest niemożliwe, na całym świecie jak najbardziej.

 

Mogłem dostać "odnowioną" roczną konsolę po BLODzie, z pękniętą obudową.

Tutaj mam tylko defekt obudowy, sama konsola chodzi rewelacyjnie - a to najważniejsze. Już raz odesłałem tv z powodu malutkiej pierdoły, później żałowałem tego co zrobiłem (kurierzy rozwalili mi doszczętnie tv wart 4k). Każdy następny egzemplarz był tylko gorszy.

Już jedną PS4 oddałem z powodu napędu (chodził jak sieczkarnia). Gdyby wada była poważna (grzanie się, napęd itd) to jak najbardziej bym reklamował.

 

Zamówię naklejkę na ten panel, a za 2 lata wymienię obudowę na własną rękę.

 

Mateusz mógłbym to zrobić, ale nie mam zamiaru użerać się z Saturnem 2-3 tygodnie.

Dostać info, że : To tylko defekt kosmetyczny, konsola chodzi.  Odsyłamy ją Panu całą porysowaną i 2 razy spadła kurierowi z auta. This is 4theplayers.

 

Saturn tego typu sprawy odsyła do Sony do ekspertyzy (do Francji), więc koło się zamyka. Dopiero sony uznaje, czy konsola podlega wymianie (na odnowiony egzemplarz). Gwarancji żadnych, a stresu miałbym co nie miara przez czas reklamacji.  Zresztą nie będę odsyłał 29 dniowej konsoli na serwis. Zwłaszcza, że nie ja zawiniłem. Chore przepisy.

Sony stwierdza wade, Saturn stwierdza wadę ale proszę ją wysłać na miesiąc do Francji. 

 

Traktuje się nas jak debili i klientów gorszego sortu.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomisior jestem pewny że za rok Ci to zoobojętnieje i nie będziesz sobie tym głowy zawracał :P Ja pamiętam jak opłakiwałem rysy na połyskowej obudowie a teraz mam na to wywalone. No ale tandeta to tandeta. Coś czuje że następną generacje przeproszę się z Microshitem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Każdy sprzęt ma na początku "dzień dziecka". Chuchamy na niego, dmuchamy a później patrzymy byle tylko działał.

Nie lubię być tylko tak traktowany. Za ciężko zarobione pieniądze, człowiek kupuje szajs. A jak ma problem to jest traktowany jak wróg.

Sony samo dla siebie dołek kopie. Dywizja PS to jedyne co ich trzyma na powierzchni, a z takim podejściem to pójdą na dno. Na klientów PS powinni zwracać największą uwagę i jak tylko jest problem wymieniać od strzała na nową konsolę.

Rok się zbierałem do zakupu plejki i nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Niesmak pozostaje i 2 razy zastanowię się nad zakupem czegoś z Sony.

 

Do microshitu w życiu nie przejdę, prędzej z grania zrezygnuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam, że na gwarancję raczej wysyłać plejki nie będę. Wolę oddać do znajomego serwisu, który jest sprawdzony i wiem co mi odda. Zapłacę, ale sprawę załatwią mi w 2-3 dni.
Wielka łacha, że Sony mi odeślę zepsutą konsolę potraktowaną opalarką :D

W życiu nie spotkałem się z czymś takim, że producent nie wymienia sprzętu na nowy. Dla mnie jest to nie do pomyślenia.

Ktoś powinien to nagłośnić i pokazać jakie praktyki stosuje Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×