Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jakimkolwiek alkoholem bo na przykład wódka zawiera zwykłą wodę która nie jest dobra dla elektroniki.
Spirytus jest jeszcze ok, najlepiej IPA.
f820ec555768ba3d0bc46d9af8bedebe.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Pastę jakimkolwiek alkoholem, nawet spiryt może być. Ładnie wyczyść ile tylko dasz rady, żeby procesor był jak nowy. Z boków możesz paluszkiem do uszu, albo szpilką lekko wydłubać pozostałości. Nowy nakładasz w postaci klasycznego ziarna grochu na środku i tyle. Potem dociskasz płytę lekko przy składaniu i skręcasz. Zalecam również wymianę termopadów, 1mm grubość. Też pomoże.

Co do elementu to odleciał ten plastik? To jest wtyczka, ona odpadła?

Ja rozbierałem całą konsolę, inaczej nie dostaniesz się do napędu. Napęd rozkręcić jest prosto, ale pamiętaj o ułożeniu prowadnic jak będziesz go składać.

Kupowanie nowej konsoli teraz nie ma żadnego sensu. Nie wiem jak z tą wtyczką, ale cała reszta to góra godzina roboty i masz świeżą konsole.


Pasta - ale jak położę ziarnko pasty i wyjdzie bokiem? To ścierać tylko boki czy wszystko i od nowa z mniejszym ziarnkniem? :)
Te termopady to te 6 i 8 sztuk takiej plastelinowatej nalepki z obu stron w środku konsoli?
Wtyczka ze zdjęcia została niechcący wyrwana. Wygląda na to, że równo ale którą stroną przylutować? I czy w ogóle dam radę (kupując małą lutownicę) czy komuś zlecić?
I o jakich prowadnicach mowa? Myślałem, że laser przyjdzie razem z tym stelażem że tak to nazwę. Chyba, że znowu nie wiem o co chodzi.
Najpierw konsolę złożę jeszcze raz bez pasty, żeby później nic nie spitolić.
Pastę już mam, laser zamówiony tydzień temu. Jak się uwinę 3h to będzie suckes. Nie chciałbym już wszystkiego złożyć i żeby się okazało, że coś nie działa....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty lepiej trochę więcej niż za mało, a bokiem zawsze coś wyjdzie. I tak nie zobaczysz bo dociskasz całą płytę główną.

Co do lasera, to jest on połączony z tymi prowadnicami, dałem Ci link wyżej. Jak będziesz rozbierać napęd to zobaczysz o co chodzi, to jest tak jakby całość, którą odkręcasz i wymieniasz. Uważaj tylko na taśmy łączące.

Z wtyczką to Ci nie pomogę bo nie wiem czy samo lutowanie coś da. Jeśli działa to raczej tak, ale jak przestała działać to dupa. To jest ta wtyczka od górnej strony? Ona jest od wentylatora, więc jeśli to ta to lepiej konsoli bez niej nie odpalaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa wygląda następująco. Konsole oddałem do lokalnego serwisu - ogarnęli wszystko za parę złotych. Na miejscu podobno wszystko sprawdzali i działało (nie z moim dyskiem, bo ten został u mnie) natomiast w domu gdy włożyłem swój dusk, włączył się Tryb Bezpieczny w którym zawołało o nośnik USB z plikiem aktualizacji 7.51 lub nowszej. Nowszej nie ma, ale nieważne. Jak chcieli, tak zrobiłem ale wywala mi błąd CE-34788-0, że nie można użyć tego pliku aktualizacji. I troszkę jestem w dupie bo to plik ze strony PlayStation.com i nie wiem co dalej robić...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast samej aktualizacji ściągnij pełny system? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT no to chyba ostateczność i pewnie jedyna możliwość ale nadal nurtuje mnie pytanie, dlaczego tak się stało. No i kwestia backupu - gdzie sprawdzę co mi się w dysku internetowym (PS Plus) zapisało?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta// ściągnąłem plik, którym miałem postawić nowy system jednak po włożeniu sticka do konsoli, odpaliła się aktualizacja. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, ale ważne, że jestem z powrotem w grze

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak byś zapytał wcześniej to byś wiedział - konsolę oddaje się z własnym dyskiem bo na serwisie jakoś testy trzeba zrobić a niestety wpięcie nowego dysku tak się kończy jak w Twojej sytuacji. Ratuje jedynie posiadanie backupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak byś zapytał wcześniej to byś wiedział - konsolę oddaje się z własnym dyskiem bo na serwisie jakoś testy trzeba zrobić a niestety wpięcie nowego dysku tak się kończy jak w Twojej sytuacji. Ratuje jedynie posiadanie backupu.
Dysku z żadnego urządzenia do serwisu bym nie oddał. Za bardzo cenię sobie swoją prywatność. Również żeby pytać o rzeczy oczywiste, nie przyszło mi do głowy. No i nie bardzo masz rację w ostatnim zdaniu. Bez backupu jednak mi się udało. Więc uważam że nie tylko na stronie PlayStation są podmienione pliki ale i powinno być jasno napisane, że po zmianie dysku może dojść do takich perypetii.

Wysłane z mojego SHT-AL09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze, wstał mu system po wsadzeniu sticka i obeszło się bez stawiania całego systemu.
Nota bene dyski nie są szyfrowane w PS?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega serwisant chyba pytał czy wszystko odzyskałem, więc tak, wszystko odzyskane. I chyba nie chodziło o backup z chmury tylko system po prostu się zaaktualizował z pliku, który miał postawić system od nowa. Dlatego pisałem, że albo na stronie PS były zamienione te pliki albo ja coś tak namieszałem, że do tej pory nie wiem co:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was może oddawać sprzęt (konsole ps4 lub pada ) na gwarnacje w sklepie rtv euro agd? Pytam bo ja oddałem 24 sierpnia pada i do tej pory cisza. Cały czas jest na etapie weryfikacji. Może ktoś też tak długo czeka lub czekał ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czikel napisał:

Witam, czy ktoś z was może oddawać sprzęt (konsole ps4 lub pada ) na gwarnacje w sklepie rtv euro agd? Pytam bo ja oddałem 24 sierpnia pada i do tej pory cisza. Cały czas jest na etapie weryfikacji. Może ktoś też tak długo czeka lub czekał ? 

Wiedź tam z granatnikiem i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo masz 14 dni, potem odstępujesz od umowy jeśli nie mają konkretnego uzasadnienia a tak prosta rzecz jak naprawa pada nie powinna nastręczać trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×