Skocz do zawartości
PLasgoogle

CoD:Advanced Warfare TYP NAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zwracam się do kolegów z forum,ponieważ według gry mam TYP NAT:Średni,raz nawet był ograniczony.Sprawa wygląda tak,że odblokowałem wszystkie porty jakie były podane na oficjalnych stronach Sony i Activision.Lista poniżej:

80 TPC,443 TPC,3478 TPC i UPD,3479 TPC i UDP,3480 TPC ,5223 TPC,8080 TPC,3074 TPC i UPD,81 TCP,10040 TCP,10050 TCP,10051 TCP,1935 TCP.

Oczywiście wszystko zostało zrobione tak jak powinno,dodatkowo ustawiłem stałe ip konsoli jako DMZ po czym czuć poprawę jednak NAT nadal jest w najlepszym wypadku średni.Liczę na to,że ktoś wie o co chodzi i coś podpowie,modem to Livebox 2.0 , sprawa niestety ma się tak,że co 3 mecze rozłącza mnie ze wszystkimi usługami sieciowymi (PSN itd.) i co ciekawe żadne urządzenie w domu nie ma dostępu do internetu po takim incydencie,dzieję się to tylko i wyłącznie podczas grania w Advanced Warfare.Jedyne sposoby które "pomagają" to wykonanie testu połączenia w PS4 lub restart modemu i co jeszcze ciekawsze po tej operacji inne urządzenia w domu nagle uzyskują połączenie z internetem (oczywiście podczas gry tylko ja korzystam z internetu).Podkreślam to że modem jest w 100% sprawny oraz to,że problem dotyczy tylko i wyłącznie Call of Duty,w BF'a gram +800h i nigdy taki problem nie wystąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies problemy z isp? Lacze nie jest stabilne? Co do portow to tez mozesz do isp zadzwonic by Ci je otworzyli. Nie zawsze samemu mozna otworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na samym PS4 nie da się sprawdzić czy porty faktycznie są otwarte,ale na komputerze sprawdziłem i mam możliwość odblokowywania portów.Jeżeli chodzi o stabilność łącza to faktycznie,przyznam że z tym może byc różnie,ponieważ korzystam z Wi-Fi,jednak zawsze jest porządny sygnał nigdy nie miałem takich sytuacji żeby zwyczajnie wyrzucało mnie ze wszystkich usług.Gdy mnie wyrzucało to sprawdzałem szczegóły połączenia i konola nie była w stanie określić właśnie typ NAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz cod ghosts na ps4 to tam sprawdź jaki masz NAT, następnie przekieruj porty. Nie musisz ustawiać DMZ jak masz włączone UPnP.

  • TCP:     80, 443, 1935, 3480
  • UDP:   
  • TCP and UDP:  3478-3479, 3074, 3075, 3076 (Ghosts port)

U mnie mam nat otwarty w ghosts i AW tak to wygląda

 

ps4 80 80 TCP/UDP, ps4 443 443 TCP/UDP, ps4 1935 1935 TCP/UDP, 3478-3480 TCP/UDP, 3074 3074 TCP/UDP

ps4 TCP/UDP 3478-3480, TCP/UDP10070 10070, TCP/UDP 3074-3076

Edytowane przez sway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,Ghosts niestety nie mam,ale wypróbuje te ustawienia.

Edytowane przez PLasgoogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jakiś czas temu rozgryzałem ten sam problem mam dla ciebie złe newsy :(

 

Problemem jest livebox 2.0, generalnie sam router nie jest zły ale jego oprogramowanie już tak. Owy router nie dostał update od bardzo długiego czasu i funkcje typu DMZ po prostu nie działają... Jedyna opcja na NAT: Open to zmiana routera bo na nowe sterowniki szanse są marne. 

Co do kwestii zrywania połączenia wygląda mi to na kiepskie parametry twojego łącza, napisz najlepiej jaką masz odległość do centrali oraz wartości: snr margin, line attenuation, jaką opcje masz włączoną.

 

A jak nie chcesz się bawić to dzwoń do orange i próbuj wytargować zmianę routera na DGT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od centrali jestem 1,5km.Nie sadziłem że problem jest w modemie,no ale za jakiś czas zmieniam usługodawcę,najwyżej wtedy zacznę sie tym bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Livebox jest przyczyną. Sam mam Neostradę i boxa się poprostu nie bierze bo są bardzo nie stabilne. Zmień router to naprawdę pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta od Orange i tez nat średni ale nie zrywa połączenia

Edytowane przez Rambo8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość połączenia sie poprzez PPPoE?Zapytaj usługodawce o nazwę użytkownika i hasło.W ten sposób uzyskasz nat type 1.Zawsze tez możesz pożyczyć od znajomego router/modem i sprawdzić czy będziesz miał takie same akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange to Neostrada więc bez hasła i użytkownika się nigdy nie połączy i musi się łączyć przez PPPoe.

Nigdy nie osiągnie nat 1 przy połączeniu przez router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange to Neostrada więc bez hasła i użytkownika się nigdy nie połączy i musi się łączyć przez PPPoe.

Nigdy nie osiągnie nat 1 przy połączeniu przez router.

No właśnie chyba przy połączeniu przez router zawsze będzie typ 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange to Neostrada więc bez hasła i użytkownika się nigdy nie połączy i musi się łączyć przez PPPoe.

Nigdy nie osiągnie nat 1 przy połączeniu przez router.

Bylem kiedys klientem eircom.Mialem router i otrzymalem nat type 1 wlasnie poprzez PPPoE dlatego to napisalem.

W tej chwili upc.Niestety upc u mnie nie obsluguje tej opcji.Nat type 2 a w grze open.Za 2 tyg wracam do eircom i dam znac czy otrzymam nat type 1 przez PPPoE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że podłączenie routera TP-LINK do Livebox'a 2.0 i ustawienie tych portów w routerze nic nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba przy połączeniu przez router zawsze będzie typ 2

 

Akurat to ze gdy jest internet podlaczony przez router i bedzie max typ 2 to bzdura.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że podłączenie routera TP-LINK do Livebox'a 2.0 i ustawienie tych portów w routerze nic nie da?

jak router tp linka ma wbudowany modem (adsl2+) to zamiast liveboxa go podlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma,ale sam nie wiem bo nigdzie nie widzę wzmianki o tej funkcji.To jest TP-LINK TL-WR941ND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe. W ustawieniach PSN mam nat typ 2. Ostatnio otworzyłem porty dla konsoli (mam ja też na DMZ) i wczoraj zauważyłem ze w grze mam nat otwarty...

Edytowane przez Rambo8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×