Skocz do zawartości
pablos_83

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

Swoją drogą podziwiam debilizm psychofanów tej gry którzy nie rozumieją żę wyśrubowany poziom=mniejsza sprzedaż= w pewnym momencie brak kolejnej części:)

Obrażanie fanów serii pominę milczeniem. Co do reszty zaś - bzdura do kwadratu. To właśnie dzięki wyśrubowanemu poziomowi trudności seria sprzedaje się... coraz lepiej. I to dzięki temu też zaczęło pojawiać się więcej wymagających tytułów - jak wspomniane Lord of the Fallen chociażby. 

 

I to właśnie ten brak poziomów trudności oraz innych ułatwień wyróżnia tę konkretną markę od innych. Jasne, nie musi się to podobać, nie musi to pasować. Rozwiązanie jest proste - nie gramy :)

 

W ogóle przeraża mnie poziom, jaki ostatnio osiągnęła dyskusja w tym temacie. Zwłaszcza że niektórzy zachowują się tak, jak by urwali się z choinki i nie zauważyli, że pierwsza część Soulsów nie wyszła wczoraj. 

 

Tematu zasadności wydawania remastera nie poruszam natomiast, bo tu i wśród samych fanów serii zdania się podzielone.

 

Także ten...

tumblr_n7t515nUkl1qzi80do2_r1_250.gif

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedną z najważniejszych zalet tej gry, jest jej poziom trudności. Pokonanie każdego bossa, sprawia że czujemy się świetnie i nasz trud został nagrodzony.
Jak pomyślę o niedzielnych graczach, biegających po tym niesamowitym świecie na very easy, serce mi pęka.
Ta gra ma być dla wszystkich wyzwaniem, nauką cierpliwości i pokory. Jak ktoś się poddaje, niech zostawi tę grę w spokoju.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, może jeszcze dodać mapkę, ręczne sejwy no i pauze w grze. Soulsy nie są dla wszystkich, jak Assasiny. Jest za trudno? Graj w Lords of the Fallen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wprowadził GoW mode  kwadrat kwadrat trójkąt i wio do przodu :D

Propsy dla FS że twardo stoją przy założeniach gry, takie EA już dawno zrobiło by z tej gry samograja z ładnymi widoczkami pod coopa .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że tylko i wyłącznie dzięki "psychofanom" Demon S, zachód dostał Ds1 Ds2 a teraz dostajemy BB. Tylko dzięki wiernemu fanbasowi FS te gry się sprzedają (DS1 sprzedaż ponad 3mln) i rozwijają, a moment kiedy spróbowali by zrobić z tych gier papkę dla ludzi z dwiema lewymi rękoma, byłby momentem gdzie FS poszłoby z torbami. :thanks:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

QcPhskY.png

 

 

A teraz kończąc dyskusję na temat poziomu. Wiadomo coś o poprawieniu przez FS optymalizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro ma być 60 fps to znaczy że jest żyleta, jeśli będą jakieś spadki to  na pewno nie będą tak odczuwalne jak w oryginale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 fps taaa jasne. Ciekawe ile będzie ostatecznie z dropami. Pewnie najgorzej bedzie z bosami. Co do gry to wiadomo dobra marka ale ja wielkich różnic nie widze jedynie kosmetyczne. Skok na kase nic wiecej. Ja podziekuje

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała generacja jest skokiem na kasę z masą remasterów. Jedyna różnica między grami jest taka że na XO nie bedzie BloodBorne. Więc napaleni na grę która będzie wyzwaniem albo kupią Ps4 + BB albo jak mają XO to DkS2 Remastered. Tak czy inaczej Win Win dla From Software ponieważ kasa się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to się nie sprzedawało to remastery by nie wychodziły w takich ilościach.

Widocznie jest na to zapotrzebowanie i pewnie będzie tego jeszcze więcej.

 

Kupiłem remaster TLoU i GTAV bo znacznie poprawiały jakość rozgrywki która (szczególnie w GTA) była na średnim poziomie.

Sam nie grałem w żadne DLC w DSII więc chętnie też to kupię, chyba że dadzą zaporową cenę ~250zł wtedy i ja podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam...jako że wiele gier jest odgrzewanym kotletem, to cena powinna być adekwatna do dania.

Twórcy nie powinni wołać zaporowo od 199zł do 259zł tylko maksymalnie 139zł na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie ci co kupuja remastery przyczyniaja sie do upadku nowej generacji. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć gdyby na premiere kosztowaly do 130 pln ale nie za 240. Sam wiele tytułów nie ogralem na ps3. Ale jak maja robic te kotlety to przynajmniej exclusive' y. Prawda jest taka ze wersja DSII na ps4 nie rozni sie wiele więcej niz na ps3. No moze tym ze na ps4 beda wieksze spadki animacji :-D

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmasakruje najpierw BB.

Później pewnie Wieśmak, MGSV, FFXV... i wtedy dopiero zapewne odkurzę DS2 :)

Tłuste lata gamingowe nadchodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki nie ogram całkowicie Bloodborne to nie kupuje wersji na PS4. 

Też tak zrobię :). Jak znam swój fanatyzm, myślę że data odstawienia przeze mnie Bloodborne, zgra się z premierą DS2 za free w plusie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dodadzą jakiś nowych lokacji, bossów czy covegnantów. Równie dobrze można dalej grać sobie na PS3 i nie kupować wersji PS4.

 

Ja po ogarniu wersji PC nie byłbym w stanie powrócić do pstrójkowej, 3 sekundowe loadingi, ładniejsza grafika (choć paskudne lokacje nadal są paskudne :p), no i przede wszystkim 60 klatek. Jak ktoś grał tylko w wersję na ps3 i nie ma za sobą świetnych DLC to myślę, że must have, mi się jednak gra już przejadła, BB tuż za rogiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dodadzą jakiś nowych lokacji, bossów czy covegnantów. Równie dobrze można dalej grać sobie na PS3 i nie kupować wersji PS4.

j.w., dla mnie sama płynność animacji jest wystarczającym powodem dla kupna gry.

Po dokładnym ograniu BB na pewno kupię Scholara szczególnie że nie grałem w żadne DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz kolejna gra ma przesuniętą premierę.

Tym razem jednak wszystko poszło w dobrym kierunku i gra ukarze się tydzień szybciej (w kwietna) :)

Prace nad grą zostały ukończone szybciej niż twórcy przewidywali, źródło: http://www.vg247.com/2015/03/17/dark-souls-2-scholar-of-the-first-sin-screens/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się i zamówiłem. W wersji na PS3 zrobiłem platynę i od razu poszła z konsolą do żyda. Także w ogóle nie bawiłem się w pvp i nie widziałem dodatków. Także grzech było nie brać ;). Generalnie modliłem się żeby wyszła na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaopatrzę się w świeże DS2, ale chyba na jesienne wieczory:)

Platyna jest, DLC nie ograne.

Ale obecnie, wiadomo - Bloodborne.

A nieruszone kilka hitów jeszcze na półce czeka.

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę kupował na premierę, jestem ciekaw tego 6-osobowego coopa/pvp, chociaż wydaje mi się, że to będzie mega sieczka i chaos :D

 

No i druga sprawa nie gralem na ps3 w dlc, a slyszałem, że są niezłe.

 

Kolejną zmianą jest oczywiście lepsza grafa, 60 fpsów, nowy npc, zakończenie i zupełnie przemodelowane rozstawienie wrogów, także raczej się postarali w stosunku do innych remasterów na rynku, które często i gęsto nie wprowadzały żadnych nowości w samej rozgrywce.

 

Szkoda tylko, że nie popracowali nad oświetleniem, jakie było pokazywane na trailerach przed premierą na old geny...

 

Jak ktoś jeszcze nie grał a spodobał mu się Bloodborne - brać śmiało, jest wiele podobieństw, ale to jednak trochę inna gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kupiona i zapłacona. Dark Souls 2 plus Bloodborne i na kilka miesięcy mam spokój :).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kupiona i zapłacona. Dark Souls 2 plus Bloodborne i na kilka miesięcy mam spokój :).

Kupiłeś w sklepie czy przez internet z dostawą do domu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×