Skocz do zawartości
pablos_83

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Rekomendowane odpowiedzi

Z Allegro. Jestem jedyny który kupił wersję pudełkową, także znajdziesz :). Czekam na wysyłkę.

Edytowane przez anarom 1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem 2 godzinki. Grafika jest ok, spodziewalem sie czegos gorszego gdy ogladalem streamy. Pozmieniali lokalizacje niektorych mobow, wyostrzyli grafike i mozna cisnac kilkaset godzin xD gdyby ktos pytal, to gra zlokalizowana, tak samo jak ds2 na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie grałem, ale podobno moby szybciej aggrują i biegną za tobą aż do fog gate, co czyni drogę do bossa niezwykle trudną przy farmie, widziałem też gameplay z początku gry i rozstawienie mobów wygląda na sporo trudniejsze, np. turtlesy w początkowym lesie koło Majuli :biggrin: Będzie ciekawie. Grafika też uległa dosyć znaczącej poprawie, z tego co ludzie piszą na gafie, są zaskoczeni.

Edytowane przez KrYcHu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyostrzyli i troche podbili tekstury, wyglada to poprawnie. Szalu pokroju GTA nie ma ofc. 4 poczatkowe lokacje juz mnie zaskoczyly rozstawieniem mobow, wiec dalej pewnie bedzie lepiej i trudniej.

Znajde gdzies sensowny poradnik dotyczacy skalowania broni? Jezeli bron skaluje sie z sila i zrecznoscia to mam pakowac tylko w te dwie statystyki, czy w cos jeszcze? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek 2 zawita do mnie prawdopodobnie w poniedziałek. Odstawię na chwilę Bloodborne i jadę. Boję się że z przyzwyczajenia będę chciał strzelać tarczą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jaka walka w DkS jest ślamazarna, po BB nic już nie będzie takie samo...

:D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jaka walka w DkS jest ślamazarna, po BB nic już nie będzie takie samo...

:biggrin:

Ślamazarna to plus czy minus ?

Zawsze lubiłem te powolne taktyczne walki na tarczy :)

Zobaczysz jaka walka w DkS jest ślamazarna, po BB nic już nie będzie takie samo...

:biggrin:

Ślamazarna to plus czy minus ?

Zawsze lubiłem te powolne taktyczne walki na tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na plus, bardziej pasuje mi wolniejsze tempo rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie bede potrafil grac w te gre, BB mnie za bardzo rozpiescil, sporo juchy, czuc moc atakow a nie przenikanie broni przez wrogow jak w DkSach, no i to tuptanie przez 90% gry za tarcza :/ ...

 

Przed BB jasne, ale po? P***dole nie kupuje :P

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dobrze sie bawie. Kolejny tytul (po BB ) gdzie o 4 odchodze od konsoli :)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne to przy tym tutorial.O ile w BB wszystkich bossów jeblem za 1-2 razem, tak tutaj jest spore wyzwanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczac walki z pajakiem moim zdaniem tylko walka z ostatnim bosem jest "ciezka"(chodzi o fabule, chalice to inna para kaloszy).

Zastanawiam sie tez na DS remastered, ale tak mi sie spodobaly uskoki w BB, ze nie wiem czy dam rade wrocic do tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hunteriarz, ale on  wlasnie broni trudnosci bosow w DS2;p

"BB to przy tym tutorial" = Walki z bosami w Bloodborne to dziecinna igraszka w stostunku do bosow z DS;p

Przynajmniej ja go tak zrozumialem I zgadzam sie z tym stwierdzeniem.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bron masakrycznie szybko sie niszczy. Nie wiem czy jest to celowe, czy wynika z 60fps (jest nawet taki watek w necie) ale dojscie do bossa przy eliminacji mobbow z jedna bronia jest niemozliwy xD bylem wczoraj na pajaku i z mieczem od demona kuzni; od ogniska do bossa nie doszedlem. Musialem miec drugi zestaw po dwie sztuki. Obecnie jestem za zamkiem z 111lvl, zostana dlc i ng+ dla nowych iteamow.

Moje pytanie... W jaki lvl max ladowac, aby moc cisnac jeszcze kilkaset godzin pomagajac innym przy bossach itp? Jest jakis limit? Np. 150SL, czy mozna spokojnie do 250 dobic i moc dalej wspolpracowac z innymi graczami? Pozniej moze pvp, ale srednio mi sie on podoba xD

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foksiu lvl nie ma znaczenia, przy coopie liczy się soul memory. Niestety, znów to zjebali :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ten ring nie daje Ci żadnych dusz, SM nie dźwiga się ale też nie dostajesz dusz do spożytkowania sklep, lvl itp. Także średnie to rozwiązanie. SM to zakała tej części. Znajomy ma 300 tys jaś mam 900 tys i ni wuja się nie możemy połączyć, nawet z pierścieniem boga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie polskie CUSA :D Uzupełnię temat o polskich wersjach gier w UK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Bloodborne nadal są stosunkowo wysokie, więc postanowiłem poczekać, umilając sobie czas DSII: SotfS.

 

I nie żałuję. Jaram się tą reedycją bardziej, niż samym Bloodborne.

 

Gra wygląda teraz ślicznie. Owszem, nie jest to jakiś kolosalny przeskok, ale rozdziałka, framerate, lepsze tesktury i przede wszystkim oświetlenie robią swoje. Lokacje wydają się bardziej żywe, mniej wyprane z barw i oświetlenia, a używanie pochodni ma wreszcie sens.

 

Większość kluczowych przedmiotów znajduje się w innych miejsach, na jedne łatwiej trafić, na inne ciężej. Dla przykładu - pachnące gałązki są teraz znacznie częstszym znaleziskiem, ale za to mamy więcej spetryfikowanych posągów - już w samym tutorialu jeden blokuje przejście.

 

Nowe umiejscowienie bodaj 90% przeciwników robi swoje. Nie tylko jest trudniej i ciekawiej, ale przede wszystkim obceność wielu z nich ma teraz więcej sensu i logiki w kontekście poszczególnych lokacji, czy samej historii (np cała armia Heide Knights i smok w Heide's Tower of Flame).

 

Że nie wspomnę już o Pursuerze, którzy trzykrotnie nieomal doprowadzil mnie do zawału w Lost Batille. 

 

Nie wiem jak jest dalej, bo dopiero pokonałem Grzesznicę, ale w takim No Man's Wharf nie tylko zmieniono położenie NPCów, dodanowe Phantomy (przyjazne, jak i nie), ale też dodano zupełnie nowy skrót w miejscu, które aż się o to prosiło.

 

Póki co jestem więc cholernie zadowolony i jednak pozytywnie zaskoczony. Zmian jest bardzo dużo, a sama gra wydaje się przez nie znacznie ciekawsza i pełniejsza, taka jaka powinna być od początku (do starej wersji ciężko by mi było teraz wrócić).

Edytowane przez Numinex
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo niczego takiego być nie miało. Chyba że liczyć NPC i nowego bossa, który doszedł też w aktualizacji na PS3. Jednak i bez tego w grze jes wystarczająco dużo zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas wacham sie czy kupic :)

 

Demon Souls zaliczylem na ps3

Dark Souls 1 zaliczylem na ps3,

Dark Souls 2 odpuscilem bo nie bylo tego na PS4,

Bloodborne zaliczylem na ps4, ale przyznam sie ze jesli w poprzednich grach nie mialem chwil kryzysowych to w BB mialem takie chwile i myslalem ze nie dam rady skonczyc (ale jednak sie udalo).

Boje sie kupowac DS2, bo slyszlalem ze to najtrudniejsza czesc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas wacham sie czy kupic :)

Demon Souls zaliczylem na ps3

Dark Souls 1 zaliczylem na ps3,

Dark Souls 2 odpuscilem bo nie bylo tego na PS4,

Bloodborne zaliczylem na ps4, ale przyznam sie ze jesli w poprzednich grach nie mialem chwil kryzysowych to w BB mialem takie chwile i myslalem ze nie dam rady skonczyc (ale jednak sie udalo).

Boje sie kupowac DS2, bo slyszlalem ze to najtrudniejsza czesc :(

Niezupełnie, idź w hexy a będzie Ci łatwiej. Na ps3 DS2 przeszedłem bez żadnej śmierci a NG+ bez żadnego ogniska. Dwa pierścienie, które dostajesz za to w nagrodę wymiatają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie kupowac DS2, bo slyszlalem ze to najtrudniejsza czesc :(

Aż puściłem bąka :) wg mnie jest najprostszą częścią, bier i graj bo to dobra gra jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie w tym sęk, że to nowe ułożenie przeciwników to jak zupełnie inna gra. Zwłaszcza, że to nie jedyne zmiany, bo i dodano skróty, w paru miejscach lekko przemodelowano architekturę, zmieniono położenie przedmiotów.

 

Dotarłem do Drangleic i tu dla przykładu

Nie ma już grupek żywych Syan Knights (Ci z wielkimi tarczami). Teraz sporo tu posągów, które losowe ożywają, dodając fajny element zaskoczenia. Z kolei obozowisko na początku Brighstone Cove Tseldora nie jest już puste - dodano tam pustych sokolników. To tylko najprostsze przykłady, bo jak mówię - przetasowano ponad 90% przeciwników.

 

Teraz w całym Shaded Woods i po drodze do zamku Drnagleic mamy "niewidzialnych" przeciwników. Większość lwów jest za to spetryfikowana.

 

Nawet ciało Vengarla przeniesiono, ale gdzie można spotkać, to już nie zdradzę ;)

 

 

 

Fajny motyw jest też związany z pająkami, które teraz spieprzają, jeśli mamy w ręku pochodnię. 

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×