Skocz do zawartości
Tomo

Stoi Ci czy leży?

Rekomendowane odpowiedzi

Stoi Ci czy leży? A może wisi? Whatever ...

 

c7455e868038244bgen.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zakupiłem PS4 i jest to moja pierwsza konsola. Mam pytanie dotyczące umiejscowienia konsoli a mianowicie stoi ona pod TV w regale gdzie z tyłu ścianka jest zabudowana (jest tylko okrągły otwór na przewody) Z boków też są scianki (po ok. 8 cm luzu od konsoli). Grałem kilka godzin w GTA V i konsola cały czas pracowała cichutko, owszem powietrze wokół konsoli było ciepłe ale nie jakoś specjalnie gorące. Z różnych opinii słyszałem jednak że konsola nie powinna stać w takim miejscu? Czy waszym zdaniem lepiej ją przestawić w bardziej przewiewne miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasjag

 

Nie jestem do końca pewien po opisie czy na pewno jej tam dobrze, może wrzucisz jakiś rysunek poglądowy albo chociaż zdjęcie, wtedy moglibyśmy Ci lepiej pomóc :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo ps4 tak miałem ustawione ps3, Xbox 360 i zawsze było wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, poczekajmy na rysunek;

 

hd_computer_guy_meme_by_zapgod16-d4t2jh3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogę koledze, bo mam podobną sytuację. Nic się nie dzieje, bo i co miałoby się dziać jeśli konsola ma skąd brać powietrze (zasysa bokiem, a ma 8 cm luzu). Ważne żeby nie dotykała tylnej ścianki, bo tam wyrzuca gorące powietrze. Najważniejsze żeby jej nie zamykać w szafce, bo powietrze gdzieś musi uchodzić. Już sam otwór na kable zapewnia cyrkulację powietrza. Poza tym jeśli coś miałoby się jej dziać to i tak samoczynnie się wyłączy z powodu przegrzania. U mnie wygląda to tak:

 
Ciasno1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj! Co miałeś w głowie kadrując to zdjęcie? Miała być konsola w szafce a tymczasem widać jej kawałek uciętej z boku a na głównym planie mamy szuflady i zegarek w ramce :wallbash:

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo, nie doceniłeś kolegi, kij z konsolą, tu miał być zachwyt nad dizajgnem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciu z chmury, bo akurat pasuje do tematu. Nie mam jak zrobić zdjęcia nie będąc obecnie w domu. Można chyba użyć lekko wyobraźni i resztę samemu sobie "dopowiedzieć" skoro widać prawy bok. Lewy wygląda tak samo. Odstęp jest identyczny. Konsola osadzona jest centrycznie. Mam nadzieję, że to rozwiewa wątpliwości. Wrzucam drugie, bardziej poglądowe, ale na nim widać meble, więc nie chciałem go wrzucać żeby uniknąć komentarzy w stylu "Po co wrzucasz nam meble?". No to zamiast tego dostałem, że jest szuflada i zegarek w ramce  ;)

 

Ciasno2.jpg

 

EDIT:

 

Tomo, nie doceniłeś kolegi, kij z konsolą, tu miał być zachwyt nad dizajgnem  :)

 

No proszę, nie pomyliłem się ;)

Edytowane przez Geble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj! Co miałeś w głowie kadrując to zdjęcie? Miała być konsola w szafce a tymczasem widać jej kawałek uciętej z boku a na głównym planie mamy szuflady i zegarek w ramce :wallbash:

Nie chciał żebyś widział kable :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chciał pokazać te 8 cm luzu z boku. Tak mi się wydaję, jest git.

Apropo oddawania ciepła przez PS4.

U mnie na szafce konsola luźno sobie leży, raz stoi, jak to w życiu bywa. Za konsolą z tyłu schowany mam taki plastikowy przycisk do oświetlenia w wytrynie.

Pewnego razu jak to normalnie bywa konsola sobie chodzi, moja skromna osoba zaaferowana coś w tam sobie, a tu nagle... Dup! plastikowy przycisk wystrzelił jak z procy i rozpadł się w drobny mak na części pierwsze. Grono ekspertów w postaci mnie i moich znajomych jasno stwierdziło że uszkodzenie to nastąpiło właśnie pod wpływem wydalania ciepła z tyłu konsoli.


Zdjęciu z chmury, bo akurat pasuje do tematu. Nie mam jak zrobić zdjęcia nie będąc obecnie w domu. Można chyba użyć lekko wyobraźni i resztę samemu sobie "dopowiedzieć" skoro widać prawy bok. Lewy wygląda tak samo. Odstęp jest identyczny. Konsola osadzona jest centrycznie. Mam nadzieję, że to rozwiewa wątpliwości. Wrzucam drugie, bardziej poglądowe, ale na nim widać meble, więc nie chciałem go wrzucać żeby uniknąć komentarzy w stylu "Po co wrzucasz nam meble?". No to zamiast tego dostałem, że jest szuflada i zegarek w ramce  ;)

 

Ciasno2.jpg

 

EDIT:

 

 

No proszę, nie pomyliłem się ;)

 

Dość fajnie to wygląda, ino te kable ;)

Natomiast bez obrazy oczywiście bo u Ciebie wygląda to w porządku bo masz jeszcze luz w tej wnęce na TV.

Ale parę razy już widziałem u znajomych i nie tylko takie właśnie wnęki czego do końca nie rozumiem, tym bardziej że niektórzy robią sobie właśnie takie cuda na obecny TV "pod wymiar". I jeden robiąc sobie kapitalny remont wydziargał sobie właśnie taką dziurę na swój mega 26" sprzęt co wyglądało dość komicznie.

Pomijając to że po pół roku kupił 50" i mega dizajnerka wnęka nie miała już takiego czaru jak wcześniej.

Ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuję. Ot taka ciekawostka ;)

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tych kabli teraz ;) Są w takim samym korytku jak te pod telewizorem. Korytko pomalowane na lekki brąz i wtapia się w kolor listwy panelowej. Korytko pod telewizorem również liźnięte na taki kolor jak wnęka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciu z chmury, bo akurat pasuje do tematu. Nie mam jak zrobić zdjęcia nie będąc obecnie w domu. Można chyba użyć lekko wyobraźni i resztę samemu sobie "dopowiedzieć" skoro widać prawy bok ...

 

No tak, bo przecież ja muszę znać agendy dnia każdego Usera i wiedzieć kiedy jesteś w robocie a kiedy w domu, no i potem na tej podstawie wnioskować źródło wrzucanego materiału na forum. Sorry! My bad! Wyślijcie mi na PW swoje plany lekcji i na przyszłość uniknę takiej wielkiej wtopy, wybaczcie :pardon:

 

Co do szafki to równie dobrze po lewej mogłaby być długaśna otwarta półka co pewnie znacznie zmieniałoby kwestię obrotu powietrzem w ten wnęce, no ale wracając do poprzedniego zdania, pewnie powinienem też wyryć na blaszkę rzuty techniczne wszystkich mebli dostępnych w Polszy i wiedzieć że za 8cm jest tam kolejna ścianka. Debil ze mnie, kurde! No nic, znowu nauczka dla mnie, za karę zassałem sobie już cały katalog BlackRedWhite i zacznę od dziś szlifować wiedzę o takim asortymencie, w kolejce będzie Ikea, Meble Gdynia i Bodzio, później się zobaczy.

 

No a tak na spokojnie to jak ktoś nie zauważył to ten temat nie powinien być traktowany zbyt poważnie, jeśli jednak już tak bardzo pałacie chęcią wymiany doświadczeń/ustawień i fotek wnęk szafkowych to wypociny tego typu sklecałem tutaj (patrz niżej), temat załatwia sprawę definitywnie, przynajmniej w moim przypadku; Peace!

 

... moja Ps4 nawet przy dłuższych sesjach wchodziła max na 2 poziom który swoją drogą i tak jest cichszy od pierwszego w Ps3. Przez mój dom przewinęły się 4 ps4 i pomimo że jeden Żółtek je skręcał to każda chodziła inaczej. Może masz poniedziałkowy egzemplarz? Chinole mieli kaca po weekendowym sake i spaprali sprawę ;)

Na zakończenie dodam jeszcze że z uwagi na płytką szafkę i wysoko zrobiony otwór na kable musiałem ps4 postawić wyżej na podstawce chłodzącej, hdmi był napięty jak baranie jaja a teraz praktycznie wpada prosto w otwór. Konsola jeszcze lepiej się zachowuje, w sensie nawet na ten drugi bieg wbija sporadycznie :yes: Aha podstawka ma dwa wiatraki i dizajnerskie niebieskie podświetlenie ale u mnie nie jest nawet podłączona. Pod cała powierzchnią konsoli jest siatka i samo zaserwowanie jej przeciągu przełożyło się na cichszą pracę.

24765998e869f400gen.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tak na spokojnie. Tak bardzo zganiłeś zegarek, a wystarczyło spojrzeć na datę i godzinę i już wiedziałbyś, że nie mogłem zdjęcia zrobić dzisiaj  :biggrin:  Zdaję sobie jednak doskonale sprawę, że każdy z nas ma ciekawsze zajęcie niż patrzenie na datę i godzinę cudzego zegarka w ramce.

 

Odniosę się jeszcze do podkładek chłodzących. Prawdą będzie to co piszesz o różnych konsolach i ich kulturach pracy. U mnie podkładka nie zdała egzaminu. Przy godzinnej sesji KZ odnotowałem jedynie spadek o 1-2 dB, który nie miał bezpośredniego przełożenia na pracę wentylatora. Testowane zarówno wewnątrz szafki, jak i na zewnątrz. 

 

Peace  :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czytajmy instrukcję, w niej wszystko jest zawarte, gdzie powinna stać konsola i jaki minimalny metraż potrzebuje do odpowiedniej cyrkulacji powietrza :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo dobra zmiana nazwy tematu :thumbsup:

Żeby nie było offtopic: od zawsze stoi! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by chyba napisać, że zawsze stoi ;P aczkolwiek w tym przypadku leży bo nie mam inaczej jak jej ustawić. TV zajmuje całą przewidzianą przestrzeń na stoliku. Ale z konsolą nic nie jest, nie przegrzewa się ani nic. Nie popadajmy w paranoje. Kiedyś jak kupiłem pierwsze ps3 to też się bałem, że jak będzie 3 metry od ściany to się będzie przegrzewać i że być może trzeba by zburzyć ściankę nośną. Ale no bez przesady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ps4 doświadczeniem po ps3 wylądowała na szafce, i będąc na miejscu kolegi ze zdjęciami salonu, tez bym konsole umieści na szafce a dekoder od nc+ wpierdzielil do środka - jest na wieczystej gwarancji ;).

Jest zima jest zimno, wiec konsoli w takiej wnęce nic sie nie stanie. Ale zaczekaj do wakacji gdy w domu panuje blisko 30 stopni, wtedy w takiej wnęce temperatura jest pewnie dwukrotnie wieksza jak nie lepiej - ciekawe jak wtedy będzie zachowywała ci się konsola. Mi ps3 po pewnym czasie zaczynała niemiłosiernie lagować.

Zamiast podkładki "chłodzącej" wystarczylyby 4 korki po coli, efekt ten sam, wizualnie nieco gorzej ;).

Edytowane przez Nath_147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zajebisty dizajn ps4 wręcz predestynuje ją do postawienia obok TV. Tak też uczyniłem, bo w półce pod TV leży już ps3 i bluray (kuwa paranoja jakaś, na jednym stoliku 4 sprzęty Sony w tym 3 napędy bluray...

 

PS4 już przestałem zauważać, w jej miejscu równie dobrze mógłby stać pomalowany na czarno klocek drewna, równie dizajnerski jak nowa konsola :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zajebisty dizajn ps4 wręcz predestynuje ją do postawienia obok TV. Tak też uczyniłem, bo w półce pod TV leży już ps3 i bluray

 

 

Kurde... tak samo nam stoi i tak samo nam leży :shok:   :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo że bez podstawki nie będę w stanie postawić ps4 pionowo, czy to naprawdę jest konieczne? Czym to grozi? Uwielbiam jak ktoś wyłudza kasę za takie rzeczy... a po za tym wolę jak mi stoi ;]

Edytowane przez Ivraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×