Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne podsumowanie gry:

Spodziewałem się że będzie dobrze, ale myślałem że oceny będą dużo niższe bo to w sumie któraś gra z kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, hajpują tą grę tak niesamowicie, jakby to miała być najlepsza gra w historii dotychczasowej i całej przyszłej do końca świata... A jak na przełomie kwietnia i maja będzie fala samobójstw, bo ludzie stwierdzą, że już nic lepszego w życiu nie czeka i wszystko straci sens? A jak ja się też pod to podłącze? Stracę dwie stówy na bilety na pyrkon :/

Tym niemniej z gry, którą chciałem kiedyś przy okazji przejść stała się chyba najbardziej oczekiwaną grą dla mnie, zaraz po pierwszym Xcomie (tym nowożytnym) i jeszcze niezapowiedzianym Bloodborne 2 :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, shemaforash napisał:

Fajne podsumowanie gry:

Spodziewałem się że będzie dobrze, ale myślałem że oceny będą dużo niższe bo to w sumie któraś gra z kolei.

Któraś gra z kolei, ale zmiana mechaniki i pewnie będzie to dobre odświeżenie gry. Poszli w inną stronę, odważyli się zmienić koncepcje i pewnie też dlatego są wysokie oceny. 

Fajnie, bo ryzykują wprowadzając zmiany, a nie powielają schematy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem jakoś super zajarany tą grą. Ot, kiedyś się ogra jak stanieje :pazura:

Ale tak czytam, oglądam i z każdym kolejnym dniem do premiery coraz bardziej sie waham. Hajp nakręcają niesamowicie. Ciekawe czy po premierze balonik pęknie czy nowy GoW spełni pokładane nadzieje. :awesome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metascore - ninety four :bunny:

Albo mamy szpila, albo najlepszą akcję marketingową ever :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że Sony ma rękę do gier. PSX i PS2 były cholernie trudne w programowaniu a mimo to zdominowały rynek. PS3 była jeszcze trudniejsza a jednak pod koniec w ilości sprzedanych konsol dogoniła X360 w wg niektórych nawet przegoniła konsolę MS. A wszystko właśnie dzięki exom. MS robi świetny sprzęt ale nie nie ma szans w walce z Sony bez exów.

A tymczasem Sony ma kolejnego system sellera.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywałem przedpremierowo na YT, szału nie robi... Mocno przehajpowana gra...

 

(EDIT: Chyba "cza" ogarnąć PS4 na kilka dni, aby ograć grę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym na iksa, mega cienie wyglądają, prawie jak prawdziwe :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Ogrywałem przedpremierowo na YT, szału nie robi... Mocno przehajpowana gra...

 

(EDIT: Chyba "cza" ogarnąć PS4 na kilka dni, aby ograć grę...)

 

Kolego, ta seria od poczatku polegała tylko na mashowaniu przycisków i skakaniu po okolicy (mocno ograniczonej). Co nie przeszkodziło mi się świetnie bawić we wszystkich możliwych odsłonach. To jest GOD OF WAR! Więc i tego zakupię i ogram i dla mnie ta seria nigdy nie będzie przehajpowana, szczególnie jeśli muza zostanie na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, CePeeN napisał:

 

Kolego, ta seria od poczatku polegała tylko na mashowaniu przycisków i skakaniu po okolicy (mocno ograniczonej). Co nie przeszkodziło mi się świetnie bawić we wszystkich możliwych odsłonach. To jest GOD OF WAR! Więc i tego zakupię i ogram i dla mnie ta seria nigdy nie będzie przehajpowana, szczególnie jeśli muza zostanie na wysokim poziomie.

Mnie najbardziej śmieszą opinie, że ta częśc to nie jest god of war i mają w dupie, nie grają. Rozumiem, jakby zmienili to nagle w karciankę z workami mikrotransakcji, ale niektórzy chyba zbyt poważnie podchodzą do tematu rozgrywki... 

Fundament gry jest identyczny - Kratos idzie i, pardą maj frencz, nakurwia wszystko radośnie po drodze. Tyle.

Ale nie, inna perspektywa kamery i jakieś minizadania i ekwipunek. Dla mnie to potrzebne urozmaicenie i odświeżenie. 

Hejterzy i tak wezmą, najwyżej będą grać offline XD

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki nie oddają emocji jakie doświadczymy w grze wiec czekam spokojnie do premiery aby móc samemu to przeżyć. Już widzę w temacie akcje przed sama premiera kto dostał wcześniej dlaczego nie chcą mi sprzedać przed premierą. Życzę wszystkim dobrej zabawy, do zobaczenia w Midgardzie.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to umie w promocje. Fajny materiał. Hajpu rośnie przeokrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem material od DF.

No robi wrazenie - kolejka gier spora ale GoW jest na liscie zakupowej.

 

@xavris Ja akurat jestem wstanie takie opinie zrozumiec. Byla jedna gra z recjacja ojcowska TLOU a tutaj wychodzi ze GoW moze byc "The last of Gods". Czy mnie zmiana formuly przeszkadza? NIE, czy zgadzam sie purystami? NIE. Ale jak pisalem jestem wstanie ich zrozumiec - to rozbieznosc miedzy oczekiwaniami a tym co moga otrzymac jesli kupia gre. Co do zmiany formuly - ta bywa konieczna bo czesto po prostu formula sie wyczerpuje lub pojawiaja sie inne nowe gry w danym gatunku (w tym wypadku slashery) ktore zyskuja kosztem ugruntowanych serii.

I tutaj mamy rozbieznosc - sa gracze ktorzy nie lubia klonow, asset flipow ale jak im cos w serii zmienic to sie oburzaja. Sa tacy co bronia w sumie tych samych gier (mnie sie wiele serii przejadlo i odpuscilem je sobie) piszac ze kola nie wynajduje sie na nowo. innymi slowy jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil.

Porownam teraz GoW to innej serii ktora umarla a potem sie zrebootowala - Tomb Raider. Ten z 2013r uznalem tylko za dobry, troche rzeczy w narracji lezalo, crafting byl dziwny (niewazne jakie zasoby wszystko mialo ikonke srubki jak w Ratchecie), ale gralo sie w to przyjemnie, bylo widowiskowo. Po ten grze odpalilem trylogie na PS3 (Anniversary a wiec remake 1ki, Legend i Underworld) i zrozumialem czemu seria odeszla na pare lat i czemu potrzebowala zmiany formuly. O ile Anniversary na fali sentymentu przypomnial mi o jedynce o wymierzaniu skokow o duzej ilosci zagadek srodowiskowych itd i wszedl mi pieknie i lepiej od TR2013 tak Legend ciut mniej a Underwold mimo iz to niby dalej to samo plus techniczne potkniecia i blokowanie sie postaci juz mi nie do konca siadl. Potem ogralem Rise of the Tomb Raider i ocenilem ciut wyzej nizli TR2013 zrozumialem ze czasy sie zmienily, ze grupy docelowe sie zmienily, ze trzeba cos pod pewne oczekiwania skroic zeby produkcja sie zwrocila. Ze czasami serie potrzebuja jakies zmiany. Dlatego tez nie mam problemu ze zmiana w GoW.

Jesi chodzi o GoW ogralem Wstapienie, I i II z 2ka sie meczylem troche a jedynka bardzo mi sie podobala. Ogram jeszcze 3ke i z pewnoscia kupie tego GoW ale niestety chyba nie predko bo za duzo gier w kolejce i pare rozgrzebanych.

 

Niemniej postaram sie przyzpieszyc zakup bo gry AAA w ktorych nie ma platnosci czy innych platnych lootboxow lub ktore nie sa uslugami to dzis mniejszosc. A ja lubie dobry single player.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pojawia sie problem.

Gry o ktorych mowi sie rewelacja, gra generacji, objawienie, mesjasz.

Czesto na fali hajpu powoduja przerost oczekiwan.

W moim wypadku bylo pare takich gier gdzie wszyscy sikali w pieluchomajty a ja ogralem i coz kazda z nich byla conajmniej dobra - ale rewelacji to ja tam nie widzialem (np. RDR czy TLOU).

Bede musial sie odizolowac od materialow na temat God of War i probowac nie budowac zbyt wielkich oczekiwan zeby pozniej nie bylo rozczarowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od gier oczekuję jednego. Muszą szarpać moimi emocjami. Tylko tyle i aż tyle. Jeżeli jakaś tego nie robi to szybko odstawiam i nie wracam. Hype raczej nie ma na to wpływu. Poza tym fajnie jest od czasu do czasu jarać się jakąś grą. To jest część tego "szarpania emocjami" i nie zamierzam z tym walczyć czy tonować. 

Tak btw, pojawiło się porównanie wersji finalnej z tą z pierwszego pokazu. Nie wiem jak inni ale ja widzę duży upgrade, co dziwne jak na dzisiejszą branżę i ciągłe próby oszukiwania graczy. 

 

Edytowane przez kristoffer1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie ze jeszcze nie ma afery w stanach, ze glowna postac nie jest czarna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, czacha79 napisał:

Dziwie sie ze jeszcze nie ma afery w stanach, ze glowna postac nie jest czarna ;)

Voice actor jest czarny. Najwyraźniej sam głos wystarcza, żeby mieć spokój :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xavris napisał:

Voice actor jest czarny. Najwyraźniej sam głos wystarcza, żeby mieć spokój :24_stuck_out_tongue:

Przy Uncharted 4 nie wystarczyło. Była afera dlaczego czarną Nadine, gra biała aktorka :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×