Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłbym już do domu...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest epicka. Na zwykłym PS4 wygląda świetnie. Za pierwszym uruchomieniem na TV włączyłem HDR, a jako, że czasem gram też na monitorze to przełączyłem kable i po powrocie na TV z automatu ten HDR się wyłączył. A ja dalej się jaram jaka ta grafika jest zajebista... coś mnie podkusiło, żeby sprawdzić ten HDR, patrzę i wyłączony... Chciałem od nowa zacząć, ale za dużo już gry za mną, a dopiero co opuściłem Alfheim.

Najlepsze, że gram na normalnym poziomie trudności, mogę dostać kilka razy wpierdol pod rząd, maksymalne skupienie, mobilizacja i za kolejnym razem nawet nie dostanę obrażeń. Tu nie ma miejsca na bezmyślne mashowanie przycisków.

Wiecie, że Śródziemie Tolkiena to coś na wzór właśnie Midgardu - świata środka (ang, Middle-earth)? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę ale mało aby mieć pełen obraz gry, więc sporo przygody mam przed sobą, jak na razie same pozytywne zaskoczenia, gra daje dużo radość, muzyka coś pięknego do tego walka gdzie czuć tą potęgę i moc uderzenia, na słuchawkach brzmi to idealnie.

Gram na premierowym Ps4 amator/vanilla i nie mam problemów z pracą konsoli, delikatny szum który nie wpływa na granie nawet bez słuchawek, mam chyba jakieś wyjątkowe ps4:1_grinning: #pronikogo

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, manoszek napisał:

Gram na premierowym Ps4 amator/vanilla i nie mam problemów z pracą konsoli, delikatny szum który nie wpływa na granie nawet bez słuchawek, mam chyba jakieś wyjątkowe ps4:1_grinning: #pronikogo

 

U mnie to samo, więc żadne tam wyjątkowe :24_stuck_out_tongue: Konsola chodzi całkowicie normalnie, nie mniej i nie bardziej niż przy czymkolwiek innym. Jedyna gra do tej pory, przy której myślałem że się wtopi w szafkę to monster hunter. Obstawiam, że jest to kwestia optymalizacji, którą pewnie najbardziej opanowaną mają studia sony, bo może wiedzą więcej :24_stuck_out_tongue:

Nie wiem skąd problemy na prosiakach... ale nawet mi Was nie żal :24_stuck_out_tongue:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja "premierówka" również wyła mocniej na Monsterze niż teraz.

 

Pro tip: Nie żałujcie expa na gówniaka. Chłopak pięknie potrafi się podłączyć do combosa albo przytrzymać przeciwnika w sam raz na soczystego buta. Naprawdę fajnie go zaprojektowali i w ogóle się o niego nie martwię, wbrew pojawiającym się gdzieniegdzie opiniom.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karaluch69 napisał:

Pro tip: Nie żałujcie expa na gówniaka. Chłopak pięknie potrafi się podłączyć do combosa albo przytrzymać przeciwnika w sam raz na soczystego buta. Naprawdę fajnie go zaprojektowali i w ogóle się o niego nie martwię, wbrew pojawiającym się gdzieniegdzie opiniom.  

Ja miałem wszystkie skille dla gówniaka wykupione na długo przed tym, jak wykupiłem wszystkie dla Kratosa :) Wali faktycznie jak opętany i ratuje dupe czasami.

W ogóle walka w tej grze to mistrzostwo świata. Ma coś z bloodborne kurde. Oczywiście więcej po ryju można dostać i są przeróżne kombosy itp, ale tak samo jak w BB do bardzo wielu starć trzeba podchodzić z szacunkiem do przeciwnika, bo łatwo można zebrać o jedną plombę za dużo, nawet na normalu.

A expa to w sumie w ogóle nie ma co oszczędzać... Ja jestem w połowie fabuły, kilka pobocznych zadań porobionych i bez większego problemu na wszystko wystarcza. Ataków runicznych nie ulepszałem tylko, bo się na żaden nie mogłem zdecydować :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xavris napisał:

 Ja jestem w połowie fabuły, kilka pobocznych zadań porobionych i bez większego problemu na wszystko wystarcza. Ataków runicznych nie ulepszałem tylko, bo się na żaden nie mogłem zdecydować :24_stuck_out_tongue:

 

A ja z kolei ulepszyłem sobie ataki runiczne i szkoda teraz zmieniać bo mają moc :30vm3cw:

Wczoraj wieczorkiem miałem chwilę to pomyślałem, że popływam łodką i poszukam miejscówek. 5h minęło i dopiero radosny krzyk małżonki w środku nocy "gdzie Ty urwa jesteś" wyrwał mnie z transu. Gra jest mistrzowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji moja Ps4 Pro chodzi ciszej. Wcześniej taki 2-3 bieg a teraz maks 1 a wiec już jest znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fabuła skończona - jedną rzecz podejrzewałem i się sprawdziła, druga była zaskoczeniem ;) Zwiększam swoją ocenę bo świetna historia i fajni bohaterzy :)

 

9.5/10

PS. Chyba sobie zrobie seans Thora, Starcia Tytanów i paru innych w klimacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany na jakim poziomie trudności gracie/graliście?

 

Ja zacząłem na trudnym i jestem wciąż w miarę na początku gry a bardzo często zbieram oklep równy, tak że zastanawiam się czy jestem po prostu jakimś leszczem czy dostałem oszukanego Kratosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nóżka napisał:

Pany na jakim poziomie trudności gracie/graliście?

 

Ja zacząłem na trudnym i jestem wciąż w miarę na początku gry a bardzo często zbieram oklep równy, tak że zastanawiam się czy jestem po prostu jakimś leszczem czy dostałem oszukanego Kratosa.

Ja gram na normalu, bo tak mam w zwyczaju (chyba że są trofea za wyższy :P) i też czasami bywa ostro. Ani Tyś leszcz, ani Twój kratos podróbka :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem na tym drugim stopniu trudnosci (zapewne normal) i poza paroma wyjatkami gdzie porwalem sie na mobki ze znacznie wyzszym levelem od mojego, to raczej bez problemow przeszedlem gre. Nie mam skilla w palcach zeby grac na najtrudniejszych poziomach :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Nóżka napisał:

Pany na jakim poziomie trudności gracie/graliście?

 

Ja zacząłem na trudnym i jestem wciąż w miarę na początku gry a bardzo często zbieram oklep równy, tak że zastanawiam się czy jestem po prostu jakimś leszczem czy dostałem oszukanego Kratosa.

Ja gram na hardzie (3 poziom) i na początku było ciężko, ale (podobnie jak w Wieśku 3 na najtrudniejszym) im dalej w las tym łatwiej. Lepszy armor, więcej ciosów, run i talizmanów i lepsze poznanie przeciwników (młody dodaje porady w dzienniku) i idzie całkiem płynnie. Oczywiście nadal fioletowy przeciwnik bierze mnie na 1-2 strzały, ale zdobyte doświadczenie procentuje i w tych walkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niesamowitym doznaniem jest granie w trybie imersji czy czyms takim - czyli wylaczamy wszelkie HUDy ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nóżka napisał:

Pany na jakim poziomie trudności gracie/graliście?

 

Ja zacząłem na trudnym i jestem wciąż w miarę na początku gry a bardzo często zbieram oklep równy, tak że zastanawiam się czy jestem po prostu jakimś leszczem czy dostałem oszukanego Kratosa.

Na początku jest ciężko, po kilku godzinach jak trochę przypakujesz gra robię się nawet za prosta na Hard.

Jak skończę grę na Hard zaczynam na najwyższym i zobaczymy co tam się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hdrze urywa głowę w ogóle dziwna sprawa na x klocku jak włączam hdra gry wyglądają gorzej są wyprane z kolorów a na plejce jest jak powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W hdrze urywa głowę w ogóle dziwna sprawa na x klocku jak włączam hdra gry wyglądają gorzej są wyprane z kolorów a na plejce jest jak powinno byc

To musisz mieć coś źle ustawione na x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hacker25 napisał:


To musisz mieć coś źle ustawione na x.

Nie no wszystko jest tak samo, dużo tematów jest w sieci takich , różnica taka ze na plejce gram w full hd bo mam amatora, na xboxie w 4k i coś z tym 4k jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no wszystko jest tak samo, dużo tematów jest w sieci takich , różnica taka ze na plejce gram w full hd bo mam amatora, na xboxie w 4k i coś z tym 4k jest

To być może coś z tv. Poszukaj na kanale hdtvpolska na yt, Gmeru pokazuje tam właśnie ustawienia w tv, które nie są domyślnie włączone i wyjaśnia kilka spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hacker25 napisał:


To być może coś z tv. Poszukaj na kanale hdtvpolska na yt, Gmeru pokazuje tam właśnie ustawienia w tv, które nie są domyślnie włączone i wyjaśnia kilka spraw.

Ale właśnie na ps4 działa jak powinno na xboxie nie przy tych samych ustawieniach i miałem to samo w sce i aktualnie w xie wiec to coś od ms ale dzięki sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Przemek_07 napisał:

Te czarne pasy po bokach, na górze i dole są normalne?? Gram na zwykłej PS4 bieda verszyn.

Ja nie mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa szerokie czarne pasy po bokach i dwa trochę węższe na górze i dole. Nie widzę w opcjach ekranu możliwości rozciągnięcia, proporcje w TV ustawione dobrze :notbad:

 

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Banan91PL napisał:

W hdrze urywa głowę w ogóle dziwna sprawa na x klocku jak włączam hdra gry wyglądają gorzej są wyprane z kolorów a na plejce jest jak powinno byc

 

No, bez przesady, Horizon to to nie jest ;)

Jesli kolory masz wyprane to znaczy ze sygnal z konsoli poszedl z HDR, ale telewizor go nie odpalil. Podobny obraz masz gdy materiał HDR odpalisz np. na kompie gdzie 99% monitorow nie obsluguje HDR - wszystko jest bez kontrastu.

3 minuty temu, Przemek_07 napisał:

Ja mam dwa szerokie czarne pasy po bokach i dwa trochę węższe na górze i dole. Nie widzę w opcjach ekranu możliwości rozciągnięcia, proporcje w TV ustawione dobrze :notbad:

 

Że co?!? Jakie pasy? Może ustaw w TV format obrazu na automatyczny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×