Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, czacha79 napisał:

 

No, bez przesady, Horizon to to nie jest ;)

Jesli kolory masz wyprane to znaczy ze sygnal z konsoli poszedl z HDR, ale telewizor go nie odpalil. Podobny obraz masz gdy materiał HDR odpalisz np. na kompie gdzie 99% monitorow nie obsluguje HDR - wszystko jest bez kontrastu.

Że co?!? Jakie pasy? Może ustaw w TV format obrazu na automatyczny? 

To dziwne bo na plejce śmiga, Xbox ma dziwne ustawienia  w których dużo opcji w tv mam wyłączonych włączając hdr jak np poziom czerni gdzie na plejce wszystko jest dostępne 

 

NajlepsE jest to ze forza 7 czy horizon super wyglada w hdr na x, na s kolory wyprane 

bf1 wyprane kolory tak samo mass Effect i battlefeont 2

 

nie czaje tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek_07 jak pierwszy raz włączasz grę na nowej konsoli to wyskakuje okno z dopasowaniem rozmiaru obrazy do ekranu

 

Może ktoś wziął dalej przez przypadek i zostały pasy

 

Popatrz w ustawieniach Ps4 rozmiar ekranu etc, może o to biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, beardo0 napisał:

@Przemek_07 jak pierwszy raz włączasz grę na nowej konsoli to wyskakuje okno z dopasowaniem rozmiaru obrazy do ekranu

 

Może ktoś wziął dalej przez przypadek i zostały pasy

 

Popatrz w ustawieniach Ps4 rozmiar ekranu etc, może o to biega

 

Nie wyskoczyło mi takie ustawienie na 100% Miałem tylko ustawienia gammy. Może to przez to, że gram mimo, że patch mi się jeszcze nie ściągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Przemek_07 napisał:

 

Nie wyskoczyło mi takie ustawienie na 100% Miałem tylko ustawienia gammy. Może to przez to, że gram mimo, że patch mi się jeszcze nie ściągnął.

 

Dokładnie. W patchu 1.11 czarne pasy zostały zlikwidowane. Aktualna wersja gry to 1.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, shemaforash napisał:

@Przemek_07

Wejdź w Ustawienia konsoli > Ekran i rozciągnij maksymalnie obraz, u mnie było to samo.

 

Dzięki, dopiero to pomogło. Patch nie naprawił u mnie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko.... po skonczonej fabule wrociliscie do domu? Jak nie to szorujcie na drzemkę w łożeczku ... będzie niespodzianka :angel:

 

Spoiler

Unknown.jpg.e7dce11baaa3a4ba31de957a455f7f59.jpg

 

 

:banderas:

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolos, dalej nie widzisz różnicy między 30, a 60 klatek?
Nie no różnica jest, tym bardziej, że teraz po ostatnim update podobno zbliżyli się do 55 fps ale ja gram w 30 klatkach i 4k więc oko nie ma porównania i jest wystarczająco płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czeskimaster

roznica miedzy frame rate jest odczuwalna. Ale zawsze dobrze miec wybor.

Grajac na PC widze po sobie ze czasami zamiast skaczacego frame rate wole stabilne 30fps.

 

@Kolos28

Jak pisalem powyzej czasami zamiast skaczacego frame rate lepiej miec stabilne 30fps. Jesli wybor jest miedzy 30fps a stabilnym 60fps (z okazjonalna zgubiona klatka) to wybor jest oczywisty. Jesli frame rate ma skakac ja wole stabilne 30fps.

 

Milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i główny wątek ukończony. Zostało pokonać walkirie, które mi przypominają najtrudniejsze walki z serii Souls. Nie spodziewałem się takiego hitu. Końcówka to ciary na plecach, a powrót do domu:D Nieźle. Nie ma się co zbytnio rozpisywać. Każdy kto gra, wie że gra fenomenalna. Nie sądziłem tylko, że znajdzie się u mnie w top 3 gier generacji. Duże zaskoczenie ( pozytywne ) to Atreus. Świetna przygoda, aż szkoda było kończyć, bo chciało się, żeby trwała i trwała. 10/10.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.13 pojawiły mi się freeze w fps takie czasem nawet do pół sekundy. Głównie przy cut scenkach. No nic, mam nadzieje ze naprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, CePeeN napisał:

1.13 pojawiły mi się freeze w fps takie czasem nawet do pół sekundy. Głównie przy cut scenkach. No nic, mam nadzieje ze naprawia.

 Czyli jest skopane coś , ja jak mówiłem frezów nie mam ale grafika jest jakaś brzydsza widzę różnice względem wczorajszej nocy kiedy patcha nie miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie stwierdziłem. Gra chodzi normalnie i nadal wygląda zjawiskowo. Proszę nie siać fermentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Ja nic takiego nie stwierdziłem. Gra chodzi normalnie i nadal wygląda zjawiskowo. Proszę nie siać fermentu.

Ja nie sieje mówię co zauważyłem to ze ty nie masz nie znaczy ze ktoś inny nie ma ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno zastanawia bo jest to całkiem spora dziura fabularna którą przeoczyli.

Spoiler

Skąd Kratos ma Ostrza Chaosu ? Przecież Ares zabrał mu je pod koniec pierwszej części i po jego śmierci nigdy więcej nie były widziane ,a Kratos dostał nowe ostrza i w God of War II i w God of War III

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy na PS4 Pro (wersja gry 1.13) też macie około półsekundowe freezy po uruchomieniu gry? Ostatnie trzy odpalenia gry skutkowały właśnie czymś takim, przez około 30-60 sekund, potem wracało do normy. Freezy występowały w gameplayu, nie w cutscenkach tak jak ktoś miał powyżej. Generalnie wydaje mi się, że optymalizacja nie jest najlepsza (na Pro) i dość często odczuwam stracenie tych 1-2, niekiedy 3 klatek. W recenzjach coś o tym cicho było. Teraz zasysam 1.14, zobaczymy czy będzie jakaś poprawa z tymi freezami, oby to nie była wina mojej plejki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcossik

W reckach bylo cicho bo te byly przed patchami w wiekszosci i ukazaly sie za ponad tydzien przed premiera gry. 

 

Co do samych problemow. Wiem ze to troche porada ktora moze pomoc jak umarlemu kadzidlo ale odbudowa bazy danych jest jedna z opcji ktora mozna zrobic i zobaczyc czy bedzie roznica. 

 

Co do winy PS - niestety sprzet + soft daje niezliczone ilosci kombinacji i pewnie mozesz znalezc 2 konsole z tej samej serii ktore roznie uzytkowane (ilosc zainstalowanych gier, ilosc zainstalowanych i odinstalowanych gier od ostaniego czystego install softu, ilosc czasu od ostatniej odbudowy bazy) gdzie ta sama gra moze dzialac odrobine inaczej. 

 

Nie pamietam kto to byl, ale ktos tutaj na forum mial problem z jakas gra gdzie ta dzialala mu gorzej od reszty graczy - chyba chlopina w koncu system od zera postawil i w tej grze rozwiazalo to problem. Ale to juz troche wytaczanie armaty na muche i byl to przypadek jednostkowy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odbudowa bazy danych = format konsoli i usunięcie wszystkich zainstalowanych gier?

Ale żeby nie offtopować zupełnie, to zapytam jeszcze o to, czy można normalnie sprzedawać u krasnoludów artefakty, w których nie skompletowaliśmy jeszcze całego zestawu? 

Czy muszę je wszystkie posiadać, żeby otrzymać expa za zebranie kompletu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcossik 

NIE

 

tu masz jakis opic: http://masher.pl/poradniki/jak-i-dlaczego-regularnie-odbudowywac-baze-danych-swojej-ps4-poradnik/

nie widzialem tego w officjalnej instrukcji ale nie mialem tez czasu szukac. 

 

Odbudowa to powinna usuwac danych choc byly jakies problemy a to jakies aktualizacje usuwala (chyba do wieska3) a to save. Wiec backup save bym zrobil. akrualizacje same sie dociagna.

 

Kompletne czyszczenei konsoli to Inicjacja czyli przywrocenie do farbycznych. 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marcossik napisał:

Ale żeby nie offtopować zupełnie, to zapytam jeszcze o to, czy można normalnie sprzedawać u krasnoludów artefakty, w których nie skompletowaliśmy jeszcze całego zestawu? 

Czy muszę je wszystkie posiadać, żeby otrzymać expa za zebranie kompletu? 

Teoretycznie, wg internetów, można sprzedawać śmiało. Praktycznie nie sprzedałem jeszcze nic, bo jest tyle kasy wszędzie dookoła że nie czułem potrzeby :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kasy zbiera się dużo, ale sposobów na wydawanie jej jest jeszcze więcej. Ile bym jej nie miał, to i tak po serii upgradów jej nie mam :1_grinning: 

A te artefakty są warte naprawdę wiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty można sprzedawać kiedy się chce, nie wpływa to na zestaw.

Sprzedaję praktycznie wszystko od razu, ponieważ można potem przedmioty odkupić za tą samą cenę.

Jedynie uważałbym na Enchanty bo części nie można odkupić (przynajmniej zielonych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia Valkirya dała mi popalić, ale w końcu menda padła :residentsleeper:

Moja trzecia platyna ever ... warto było, chociaz prawe przedramie mnie napieprza :rofl:

 

platynka.jpg

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×