Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, czacha79 napisał:

Trzy tytuły, a mamy kwiecień ... czujesz to? ;) 

 

BTW wszedlem na Twoj profil PSN ktory masz podlinkowany... no na brak czasu w swoim doroslym zyciu to Ty narzekac nie mozesz :1_grinning: Ja rownież, piona :24_stuck_out_tongue:  Ale to obala Twoja teze ze nie bedzie czasu ograc te TRZY gry ;)

 

To nie był nawet w najmniejszym stopniu przytyk do Ciebie robaczku, ale jak tak to odebrałeś to trudno. Chodziło mi o to, że jeżeli w ciągu pół roku wychodzi 10 względnie dużych i względnie dobrych gier to raczej nie powinno się narzekać, że kondycja branży jest słaba, bo każdy coś dla siebie znajdzie i raczej nie każdy znajdzie czas na wszystko. Nie oszukujmy się, jak się chodzi do szkoły ma się więcej czasu niż jak się chodzi do roboty o czym na pewno wiesz bo chodzisz. To nie był atak w żadnym wypadku.

A mój brak czy nadmiar czasu jest kwesitą względną, jak mogę to gram, jak nie to nie, jak każdy. Nie wydaje mi się, żebym znacząco zawyżał średnią spędzonych przy konsoli godzin.

 

10 minut temu, czacha79 napisał:

Dlatego my oceniajac God Of War jako gre tego roku skazujemy sie na podswiadome i po czesci swiadome granie w gry gorsze ... niestety.

Jak najbardziej. Ale czy te inne gry, które będą gorsze, muszą być z automatu złe? Punktowa skala ocen jest generalnie średnia, dla dla przykładu jeśli god of war ma 95/100 a wyjdzie kilka gier 90/100, to i tak jest najlepszy, ale wygrał z równymi. 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xavris napisał:

To nie był nawet w najmniejszym stopniu przytyk do Ciebie robaczku, ale jak tak to odebrałeś to trudno. Chodziło mi o to, że jeżeli w ciągu pół roku wychodzi 10 względnie dużych i względnie dobrych gier to raczej nie powinno się narzekać, że kondycja branży jest słaba, bo każdy coś dla siebie znajdzie i raczej nie każdy znajdzie czas na wszystko.

A mój brak czy nadmiar czasu jest kwesitą względną, jak mogę to gram, jak nie to nie, jak każdy. Nie wydaje mi się, żebym znacząco zawyżał średnią.

 

Jak najbardziej. Ale czy te inne gry, które będą gorsze, muszą być z automatu złe? Punktowa skala ocen jest generalnie średnia, dla dla przykładu jeśli god of war ma 95/100 a wyjdzie kilka gier 90/100, to i tak jest najlepszy, ale wygrał z równymi. 

Widze ze u Ciebie robaczku szklanka jest w polowie pelna - u mnie odwrotnie, stad tez inne patrzenie na temat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czacha79

@xavris

 

Co do GOTY czy nie GOTY nawet jesli pierwszego stycznia ukazuje sie gra ktora zrywa czapke i wyrywa z butow. To ja bym ja potrzegal jako kandydat do GOTY. Do tego dochodzi jeszcze fakt ze kazdy z nas inaczej ocenia gry i dla jednego GOTY moze byc dla innego solidna bdb pozycja.

O tym ktore gry w naszej opini sa GOTY mozna dyskutowac przed sylwestem :1_grinning:

No ale to moje zdanie.

 

Z pewnoscia znajda sie tacy ktorym GoW 2018 nie wejdzie tak mocno i nie beda go wymieniac w kandydaturach do GOTY ale nie ma co rozdzielac szat z tego powodu.

 

Niestety patrzac na zaleglosci to moze uda mi sie GoW pod koniec roku ograc :/

 

Co do mocarnych EXow (lub ogolnie mocnego uderzenia) to zauwazyliscie ze tych wychodzi wiecej pod koniec zycia generacji?

 

milego dnia i grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem. Ale to dobre było. Teraz zostało wymaksować wszystkie złote pancerze i ubić Valkirie, choć czuję że na hardzie będzie z nimi niezła zabawa. Mocarny kandydat do gry roku.

ps niezły mind fuck na koniec

ps2 nie wiem czy ktoś wcześniej wspominał ale po ukonczeniu fabuły, polecam wrócić do domu i uciąć sobie drzemkę ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie niezbyt zorientowanego użytkownika PS4, czy edycja Day One jest jedyną dostępną na rynku poza kolekcjonerką? Nie ma jakiejś edycji podstawowej bez dodatków ale tańszej? Może i cebula ale 300 zł za 1 grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Antari napisał:

Mam pytanie niezbyt zorientowanego użytkownika PS4, czy edycja Day One jest jedyną dostępną na rynku poza kolekcjonerką? Nie ma jakiejś edycji podstawowej bez dodatków ale tańszej? Może i cebula ale 300 zł za 1 grę?

300zl za God of War? Serio? Gdzie? 

 

PS. A tak swoja droga to nawet gdyby bylo i 400zl, to tyle co ok. 20 biletow do kina ktore dadza ci ok 30 godzin rozrywki - God of War to znacznie wiecej czasu.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czacha79 napisał:

300zl za God of War? Serio? Gdzie?

PS. A tak swoja droga to nawet gdyby bylo i 400zl, to tyle co ok. 20 biletow do kina ktore dadza ci ok 30 godzin rozrywki - God of War to znacznie wiecej czasu.

 

Dla mnie drogo. Ceny za nowości za 200 zł jestem w stanie przełknąć. Kupowałem tak Monster Huntera i Tekkena 7 Deluxe. Ale z ceną God of War przegięli pałę. W preorderze były prawie za 300 zł, po rabatach kupisz teraz za 230 zł... Powinni dać też podstawową wersję taniej, gdzie po rabatach można by kupić za te 189 zł czy coś. Nie każdego jarają dodatkowe skórki broni i zbroje za taką kasę. Gra kozacka ale chyba muszę poczekać aż ceny spadną i dorwać jakąś używkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz nie rozumiem gdzie znalazles ta gre za 300zl? Dzien przed premiera kupilem za 249zl, teraz nowa w sklepach jest jeszcze taniej. Chyba ze masz na mysli wersje cyfrowa, no to coz - nie kupuj jej. Kup plyte, przejdz gre, sprzedaj - gra cie wyniesie gora 50zl.

 

Niestety z uwazania ze cos powinno kosztowac tyle ile nam sie wydaje nie wynika kompletnie nic.  Glosujesz portfelem - jesli cos jest w/g Ciebie za drogie i nie warte ceny to nie kupujesz. Pytanie tylko na jakiej podstawi wyceniles ze gra powinna kosztowac tyle ile Ci sie wydaje ze powinna? ;) 

PS. Juz widze sytuacje jak wchodzisz do salonu BMW, patrzysz na stojace nowe M3 i mowisz „uwazam ze ten samochod nie powinien tyle kosztowac, uzywke mozna kupic duzo taniej, nie interesuja mnie te dodatki, felgi i w sumie to silnik tez za mocny bo bedzie duzo palil.. zaczekam az potanieje” ;) 

PS2. Zgadzam sie natomiast z tym, ze ceny gier sa zbyt drogie na polskie warunki, ale to wina naszych płac, a nie ceny gier ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Antari napisał:

 

Dla mnie drogo. Ceny za nowości za 200 zł jestem w stanie przełknąć. Kupowałem tak Monster Huntera i Tekkena 7 Deluxe. Ale z ceną God of War przegięli pałę. W preorderze były prawie za 300 zł, po rabatach kupisz teraz za 230 zł... Powinni dać też podstawową wersję taniej, gdzie po rabatach można by kupić za te 189 zł czy coś. Nie każdego jarają dodatkowe skórki broni i zbroje za taką kasę. Gra kozacka ale chyba muszę poczekać aż ceny spadną i dorwać jakąś używkę.

 

Weź pod uwagę to, że te dodatki z Day One Edition (skórki do broni/zbroi, motyw do PS4) to są rzeczy które dostajesz "gratis" za kupienie gry premierowo (za to że zaufałeś twórcom i kupiłeś ich produkt z oficjalnego sklepu, w momencie wydania) a nie jakaś ulepszona wersja, więc tutaj za nic dodatkowo nie płacisz. Bez tych dodatków, cena gry jest taka sama. Jeżeli dodatki są dla Ciebie zbędne i chcesz płacić mniej, to kup od kogoś grę używaną.

Owszem, są gry które już na premierę kosztują mniej niż 200 zł. O ile się nie mylę, są to zazwyczaj produkcje azjatyckie takie jak wspomniany przez Ciebie Monster Hunter, Tekken, Yakuza itp. ale jednak znaczna większość tytułów konsolowych już od wielu, wielu lat kosztuje zawsze ok. 250zł, także kupując konsolę powinieneś był się z tym raczej liczyć.

Dla osób, które nie chcą płacić za gry, lub chcą płacić mniej jest PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona. Moja ocena - 9/10. Nie jestem fanem GOWa, ale jest to pierwsza część która nie znudziła mnie po 3h grania ( a próbowałem w to grać od PS2) . Grafika, wykonanie - perfekt. Ogólnie bawiłem się świetnie,  do tego stopnia, że grałem po 5h bez przerwy. Trochę irytujące są łatki które wychodzą codziennie, a w samej grze nie zauważyłem żadnych bugów ( oprócz delikatnego pogorszenia grafy w którejś tam łatce).

Platynować nie będę bo mam sporą kupkę wstydu, poza tym gierka już sprzedana (jeszcze z zyskiem :xzibit:więc cebula szczęśliwa ).

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem, bardzo solidna produkcja ale czy mesjasz? Hmm...

 

Tak na szybko:

 

+ niesamowity design lokacji

+ pseudo-open world, gra niby jest zamknieta, ale ciagle sprawia wrazenie ze jednak masz te swobode przemieszczania sie po tych Skandynawskich krainach

+ design postaci
+ piekna grafika i efekty czasteczkowe w trakcie walki

+ betonowe 30 fpsow bez wzgledu na to co sie wyprawia na ekranie

+ rozwoj Kratosa jak i Boy'a wraz z przebiegem przygody

+ Mimir i jego swietne historie

+ dialogi

+ sporo pobocznych rzeczy do roboty

+ Boy, przydatny i fajnie napisany, chociaz momentami zbyt na sile byla ta jego opryskliwosc w trakcie fochow na pape, ale ogolnie duzy plus

 

+/- system walki, szalenie efektowny, szczegolnie jak rozrywamy wrogow na strzepy, ale ciagniety w dol przez zbyt niski fov, chujow co w srodku walki sie respia gdzies na gorze i znienacka napierdalaja dystansowymi atakami i przeciwnicy ktorzy przez grubsza czesc gry okazuja sie zwyklymi gabkami na obrazenia i masz wrazenie ze Kratos wali w nich kijem a nie toporem

 

+/- poziom trudnosci, przez wiekszosc gry jest fajnie zbalansowany, ale jak dostajemy troche wiecej swobody i chcemy isc pozwiedzac to okazuje sie ze wyskakuja kasztany na 8 levelu ktore na strzala nas gasza gdzie my musimy tanczyc dookola nich z toporem przez 15 minut, nie bylby to problem gdyby nie fakt ze zbyt czesto sie to zdarza

 

+/- tempo rozgrywki, zaczyna sie swietnie ale po walce z pewnym panem nieznajomym tempo staje sie cholernie nierowne

 

+/- lodka, zdecydowanie za duzo wioslowania, na poczatku zapowiadalo sie na spory minus, ale na szczescie pojawily sie fajne historyjki ktore znacznie umilaly ten aspekt rozgrywki

 

+/- zakonczenie, takim troche mokrym pierdem sie to skonczylo i czuje po nim spory niedosyt, nie dlatego ze gra jest taka zajebista i chce wiecej, tylko dlatego ze z tych wszystkich opowiastek ktore gra nam non stop serwuje kumuluja sie pewne oczekiwania ktore nie zostana w najmniejszym stopniu spelnione, patrzac teraz wstecz to drugie pol gry mozna okreslic jako jeden wielki sequel baiting

 

+/- 'puzzle', niektore sa bardzo fajne i pomyslowe, a niektore powstaly chyba tylko po to zeby Krejtos mogl Boya podsadzic gdzies, mimo ze spokojnie toporem moglby przeciac cienka line [w ktora topor sie wbija, ale drewniany kolowrotek ktory trzyma most to juz rozyebie, lel] albo rozwalic drewniany plotek i tez sie samemu wspiac

 

+/- bossowie, zdecydowanie za malo ale jak juz sie pojawili jacys konkretni to walki byly swietne

 

- sekcje 'chodzone' :bad:

- wspinaczka ktora powoduje martwice mozgu, szczegolnie jak schodzimy gdzies i Kratos nie moze te 2 metry zeskoczyc tylko musi pietami podlogi dotknac zeby sie odkleic od sciany

- nie dla psa kielbasa, czyli za kazdym razem jak zblizamy sie do naszego celu, gra w jakis debilny i tani sposob podklada nam kolejne klody pod nogi, szczegolnie denerwujace to jest w drugiej polowie gry gdzie czestotliwosc tego zjawiska sie bardzo nasila, przez wiekszosc czasu czulem sie tak: https://www.youtube.com/watch?v=Ck6Ms-m63RA

 

Dobrze sie bawilem, czekam na sequel i jestem bardzo ciekawy co w nim bedzie.

 

Ocena?

Solidne...

 

 

The Last of Us / 10

 

8+/10

 

btw. xd

 

Db6LPPKW4AA4kg_.jpg:large

Edytowane przez One Post Man
  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, czacha79 napisał:

Niestety z uwazania ze cos powinno kosztowac tyle ile nam sie wydaje nie wynika kompletnie nic.  Glosujesz portfelem - jesli cos jest w/g Ciebie za drogie i nie warte ceny to nie kupujesz. Pytanie tylko na jakiej podstawi wyceniles ze gra powinna kosztowac tyle ile Ci sie wydaje ze powinna? ;) 

PS. Juz widze sytuacje jak wchodzisz do salonu BMW, patrzysz na stojace nowe M3 i mowisz „uwazam ze ten samochod nie powinien tyle kosztowac, uzywke mozna kupic duzo taniej, nie interesuja mnie te dodatki, felgi i w sumie to silnik tez za mocny bo bedzie duzo palil.. zaczekam az potanieje” ;) 

PS2. Zgadzam sie natomiast z tym, ze ceny gier sa zbyt drogie na polskie warunki, ale to wina naszych płac, a nie ceny gier ;) 

 

Nie ukrywam, że nie znam się dobrze na tym rynku i pewnie jest jak piszesz. Jeżeli cena 250 czy 300 zł za nową grę bez dodatków to standard to ok. Przeglądam od jakiegoś czasu aukcje na alledrogo i takich cen na inne pozycje nie widziałem co prawda (np. Shadow of the Colossus można było wyrwać za 100 zł pare tygodni po premierze), ale przyjmuję że jest jak piszesz. Moim zdaniem moje zdziwienie jest w jakimś stopniu naturalną reakcją, bo tak drogich gier nie widziałem. Czyli mam się nie dziwić jak wskoczymy w próg 500 zł 800 zł za grę? No nic dziękuję za odpowiedzi, nie ma co dalej kontynuować OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Antari napisał:

 

Nie ukrywam, że nie znam się dobrze na tym rynku i pewnie jest jak piszesz. Jeżeli cena 250 czy 300 zł za nową grę bez dodatków to standard to ok. Przeglądam od jakiegoś czasu aukcje na alledrogo i takich cen na inne pozycje nie widziałem co prawda (np. Shadow of the Colossus można było wyrwać za 100 zł pare tygodni po premierze), ale przyjmuję że jest jak piszesz. Moim zdaniem moje zdziwienie jest w jakimś stopniu naturalną reakcją, bo tak drogich gier nie widziałem. Czyli mam się nie dziwić jak wskoczymy w próg 500 zł 800 zł za grę? No nic dziękuję za odpowiedzi, nie ma co dalej kontynuować OT.

Gry maja tendencje do szybkiego spadku cen, zwlaszcza te ktore w miare szybko sie przechodzi ;) Mam nadzieje ze nie wskoczymy w prog 500-800, chyba ze nasze pensje skocza do poziomu tych norweskich ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po "zakończeniu" wróciliście na chwilę na chatę? Czeka tam niespodzianka ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@One Post Man

 

Obrazek? Panie tu masz remiks.... :)

gdzies w polowie chłopcze brzmi jak znieksztalcona forma czasownika chłeptać :24_stuck_out_tongue:

 

 

 

i jeszcze anglojezyczny ale moim zdaniem ten szwedzik sie nie popisal z montarzem

 

 

 

 

ZAZNACZAM - materialy powyzej maja charakter humorystyczny i prosze nie spinac posladow o te remixy.

Nikomu nie odbieram prawa do cieszenia sie gra jak i uwazania jej za arcydzielo.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się odwiedzić wszystkie światy? Póki co udało mi się zdobyć dostęp tylko do sześciu, alfheim, muspelheim, helheim, jotunnheim i jeszcze jednego którego nazwy nie pamiętam ale jest to świat trującej mgły bodajże. Na mapie są jeszcze trzy światy jak wiadomo bo w mitologi nordyckiej jest ich dziewięć ale nie mam żadnych kluczy tak jak duało mi się do poprzednich światów zebrać. Na mapie poblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BułkazSzynką napisał:

Da się odwiedzić wszystkie światy? Póki co udało mi się zdobyć dostęp tylko do sześciu, alfheim, muspelheim, helheim, jotunnheim i jeszcze jednego którego nazwy nie pamiętam ale jest to świat trującej mgły bodajże. Na mapie są jeszcze trzy światy jak wiadomo bo w mitologi nordyckiej jest ich dziewięć ale nie mam żadnych kluczy tak jak duało mi się do poprzednich światów zebrać. Na mapie poblokowane.

Dla nadwrażliwych w sumie to może być spoiler, więc ukrywam :24_stuck_out_tongue:

Spoiler

Nie, mamy dostęp do sześciu światów. Więc masz już dostęp do wszystkich.

 

W dniu 27.04.2018 o 08:14, KOMARZYSKO napisał:

Jeszcze poczujesz w pewnej krainie z mgiełką, o ile zechcesz wymaksować nowe pancerze :)

Zwracam honor. Mgła to żaden problem, bo raz że jej sporo leci a dwa, że w pewnym momencie to już można wszystkie przedmioty sprzedawać, więc luz.

Ale zrobiłem labirynt kilka razy (z 6-7 może) i kotwicy na oczy nie widziałem :/ Gdzieś czytałem, że kotwice się

Spoiler

pojawiają po ubiciu walkirii we mgle, ale tego nei zweryfikowałem bo po ubiciu jej poszedłem poubijać resztę :)

Dzisiaj będzie szukanie kotwic.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotwice wypadają ze skrzyń w tych pomieszczeniach gdzie masz tylko jedno wejście. Tam gdzie jest/była V oraz po drugiej stronie labiryntu, gdzie respią się najsilniejsze mobki. Drop rate kotwicy jest bardzo ujowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła skończona. Piękny tytuł w każdym calu. Ode mnie 10/10 bo jak nie takie tytuły to jakie powinny zgarniać maksymalną ocenę? Kratos i Wiesiek 3 wspólnie dzierżą koronę pierwszeństwa tej generacji jak dla mnie i raczej nie będzie więcej pretendentów. Absolutny sztos i "must have" dla każdego. Teraz tylko dojechać te pieprzone Valkirie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Karaluch69 napisał:

Fabuła skończona. Piękny tytuł w każdym calu. Ode mnie 10/10 bo jak nie takie tytuły to jakie powinny zgarniać maksymalną ocenę? Kratos i Wiesiek 3 wspólnie dzierżą koronę pierwszeństwa tej generacji jak dla mnie i raczej nie będzie więcej pretendentów. Absolutny sztos i "must have" dla każdego. Teraz tylko dojechać te pieprzone Valkirie.

Nie walczyłem jeszcze w królową, ale będziesz już na 8 poziomie z maksymalnie ulepszonymi atakami runicznymi i wszystkim czym się da, to valkirie nie stanowią wielkiego wyzwania. 7 z 8 rozwaliłem prostą taktyką wjeżdżania na pełnej inwazyjnej kurtyzanie, odpalając dostłownie wszystko. W większości wypadków wychodziłem z walki bez obrażeń :) Z jedną się męczyłem kilka prób, może z 6-7, bo miała strasznie irytujący atak (nie pamiętam która franca to była). Nie wiem jak z królową, która na bank jest mocniejsza, ale jej podwładne nie powinny być dla Ciebie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, większość Val padła za 2-4 razem. Do królowej podchodzilem mając 9 lvl i brakło mi skilla i wytrwałości :) tak mnie ciorała że w końcu się poddałem i obniżyłem na normal. Sucz nawet na normalu stanowi wyzwanie. Dobrze że nie ma trofika za poziom trudności, bo ilość platyn drastycznie by spadła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak rozpalic palenisko obok tego posagu thora? Nie wiem jak sie tam dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, senor napisał:

Mam pytanie jak rozpalic palenisko obok tego posagu thora? Nie wiem jak sie tam dostac.

Jeżeli dobrze kojarzę, to tam trzeba się dostać od zaplecza. nie da się tam gdzieś powspinać? Z tego co pamiętam tam się właśnie drzwiami wchodziło już na górę i dopiero odblokowywało windę do doku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×