Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No farma tych mgiel bez sensu... grindowalem je prawie 10h aby zdobyc na szczeliny, skrzynie, wyposazenie... nie wiem jakim cudem przy koleczku zdobywacie po 10k... ja max 5k za kolko, a przewaznie jest mniej,  a jak zaczalem je farmic na poczatku to juz w ogole...

Edytowane przez senor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta farma mgiel jest bez sensu bo nie sluzy tak na prawde niczemu. Moze gdyby pojsc tam w polowie fabuly, zdobyc najlepszy gear i docisnac do konca reszte gry..... ale sie nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No na początku to wiadomo że idzie gorzej, ale później z dobrym sprzętem to mi wypadało ok.8k za każdym razem plus sprzedaż szmelcu. Chociażby stop szybko przestaje być potrzebny a każdy jest wart 500 ech.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie prosba o pomoc.

Lece sobie wszystkie poboczne lokacje, wiec w pewnych miejscach odkrylem te takie przejscia "matowe lustra". Oczywiscie duzo pozniej idac fabule znalazlem przedmiot do rozbicia tych luster.
Sek w tym ze ja nie pamietam gdzie te lustra/przejscia sa. Teraz to musialbym znow po calym swiecie latac i szukac. Czy na mapie jakos one mi sie oznaczyly?
Z tego co widze mam tylko te teleporty z opisem, ale to chyba co innego. Ewentualnie czy te lustra sa w okolicy tych teleportow?

Jeszcze jedno dotyczace ekwipunku
Czy ten level przedmiotow to cos daje? Juz tlumacze o co mi chodzi.
Moja postac ma na sobie 3 czesci "zoltej" zbroji "lawy" - nie jest ona w pelni upgradowana, bo na przeszkodzie stoi mi pewna pani ze skrzydlami :)
Zakladajac ten sprzet postac ma 5 level, ale sily ok. 150 i obrony 130.
Mam takze "fioletowy" komplet zbroi wedrowca - jak założe to level skacze na numerek 6, ale statystykami sily i obrony jest znacznie slabiej (120 i 110).
Czyli zolta 5tka jest lepsza od fioletowej 6tki. Ten level jest do czegos potrzebny? W sensie jak nie bede mial wyzszego numerka to gdzies sie nie dostane?

Edytowane przez mierniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustra są na mapie.

Poziom postaci jest trochę takim światłem z destiny. Im wyższy tym jesteś mocniejszy. Potworki też mają poziomy, jak będzie za dużo różnica to Cię mają na dwa strzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, mierniczek napisał:

Jeszcze jedno dotyczace ekwipunku
Czy ten level przedmiotow to cos daje? Juz tlumacze o co mi chodzi.
Moja postac ma na sobie 3 czesci "zoltej" zbroji "lawy" - nie jest ona w pelni upgradowana, bo na przeszkodzie stoi mi pewna pani ze skrzydlami :)
Zakladajac ten sprzet postac ma 5 level, ale sily ok. 150 i obrony 130.
Mam takze "fioletowy" komplet zbroi wedrowca - jak założe to level skacze na numerek 6, ale statystykami sily i obrony jest znacznie slabiej (120 i 110).
Czyli zolta 5tka jest lepsza od fioletowej 6tki. Ten level jest do czegos potrzebny? W sensie jak nie bede mial wyzszego numerka to gdzies sie nie dostane?

Panowie prosba o pomoc.
 

Ten ogólny numer jest liczony na podstawie wszystkich aktualnie założonych przez Ciebie przedmiotów. Pamiętaj, że porównując pancerz do zrobienia z pancerzem już założonym, ten drugi jest liczony razem z kamieniami jakie masz wsadzone. Dajmy na to, że ten fiolet ma słabszą siłę i obronę, ale wsadzisz 3 kamienie podnoszące akurat te staty i będzie lepszy niż żółta piątka. Pamiętaj też, że nie tylko siłą i obroną człowiek żyje. Już chyba było pisane, że najmocniejsze są buildy z wysokimi współczynnikami w runach i czasie odnawiania. Level nic nie blokuje i dostaniesz się wszędzie.

Edytowane przez Karaluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, runy i czas odnowienia to jedyny słuszny build na walkierie. W sumie na mgły też. W zasadzie jest w ogóle najlepszy :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze Runy plus odnowa to najlepsze rozwiazanie, ale poki nie znajde czegos lepszego to biegam z tym co mam :) Bede sie przerabial na wieksza "moc" Run z biegiem rozgrywki.

 

Co do tych luster - piszecie ze sa one oznaczone na mapie. Hmmm na mapie mam tylko oznaczne sklepy, te magiczne teleporty, wejscia do jaskin, doki do przycumowania lodki i chyba to by bylo na tyle.

Slepy jestem czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, mierniczek napisał:

Tak myslalem ze Runy plus odnowa to najlepsze rozwiazanie, ale poki nie znajde czegos lepszego to biegam z tym co mam :) Bede sie przerabial na wieksza "moc" Run z biegiem rozgrywki.

 

Co do tych luster - piszecie ze sa one oznaczone na mapie. Hmmm na mapie mam tylko oznaczne sklepy, te magiczne teleporty, wejscia do jaskin, doki do przycumowania lodki i chyba to by bylo na tyle.

Slepy jestem czy co?

Już usunąłem grę więc nie mam jak sprawdzić:/ ale wydawało mi się, że były :/

Jak nie to inaczej- za nimi nie ma nic ciekawego oprócz walkirii, które będziesz miał na mapie na 200% po ukończeniu fabuły :24_stuck_out_tongue:

 

Co do run to całość gry spokojnie przejdziesz bez zwracania uwagi na statystyki. Kluczem jest tylko zwiększanie ogólnego poziomu. Runy są potrzebne w zasadzie tylko na to co pisałem wcześniej, bo znacznie ułatwia/przyspiesza te rzeczy.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te Valkirie to sa takie endgamowe bonusowe "potworki", ktore mozna ale nie trzeba zaliczyc by skonczyc gre (o platyne nie walcze)?

Na razie odkrylem tylko jedna Valkirie w tym swiecie ognia, gdzie aby do niej dojsc zaliczylem te zadania "przy mieczach".

Valkiria jednak skopala mi tylek i dalem sobie spokoj. Jesli kazda z kolejnych jest tez taka mocna - to raczej na razie je odpuszcze (no chyba ze warto sie z nimi pomeczyc bo daje jakis super duper ekwipunek lub skladniki do upgradow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Valkirie są super, ale nie dają niczego fajnego... na początku było ciężko i miałem build pod siłe, nie runy i odnowe, ale pokonałem tak wszystkie. Na krolową już trzeba przejść na build z większą mocą run i odnowienia i nie jest w sumie taka ciężka, ale postać musi być dokokszona.

 

ps. warto je przejść, bo na koniec czegoś fajnego się dowiadujemy :)

Edytowane przez senor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, to są opcjonalni bossowie, potrzebne do platyny. Przy każdej z nich jest tez mała wstawka mitologiczna. Do tego robisz dzięki nim praktycznie najlepszy pancerz w grze, tyle że nie bardzo jest go już gdzie wykorzystać.

Po fabule i z mocnym sprzętem 8 walkirii zrobisz bez problemu. Tylko królowa stanowi wyzwanie.

4 minuty temu, senor napisał:

 ps. warto je przejść, bo na koniec czegoś fajnego się dowiadujemy :)

Niby czego? Jest taka umiarkowanie zabawna (biorąc pod uwagę rozmówcę) rozmowa, ale dowiadywać się czegoś to się nie dowiadujemy za bardzo.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xavris napisał:

Niby czego? Jest taka umiarkowanie zabawna (biorąc pod uwagę rozmówcę) rozmowa, ale dowiadywać się czegoś to się nie dowiadujemy za bardzo.

No to nie grales uwaznie ;)

Spoiler

A romans "głowy"? A to kim byla krolowa ktora zakleła Valkirye? ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, czacha79 napisał:

No to nie grales uwaznie ;)

  Ukryj zawartość

A romans "głowy"? A to kim byla krolowa ktora zakleła Valkirye? ;) 

 

O pierwszym o ile pamiętam dowiadujemy się wcześniej, o drugim faktycznie zapomniałem.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak można o tym zapomnieć? :1_grinning:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Hehe jak można o tym zapomnieć? :1_grinning:

Byłem skoncentrowany na uspokojeniu akcji serca po walce :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko wyjaśnia, królowa potrafi znacząco podnieść tętno i ciśnienie :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sobie chce "bezstresowo" przejsc gre to moge sobie te Valkirie odpuscic?

Z innymi przeciwnikami jakis tam wiekszych klopotow nie mialem - pokusilem sie nawet przejsc sobie te wszystkie wyzwania na "ognistej gorze" i nawet mi sie udalo - a to byl dla mnie sukces. Oczywiscie Valkiria, ktora tam sobie siedziala sprowadzila mnie od razu na ziemie (a podobno to jedna z trudniejszych Valkiri). Nie za bardzo chcialo mi sie z nia walczyc jak sie okazalo ze ja jej zabieram "milimetr" zdrowia, a ona ma mnie na strzala.

 

Sprawdzilem sobie jakis filmik na youtube gdzie siedza pozostale. Rozumiem, ze sila Valkiri jest rozna (niektore sa slabsza inne mocniejsze)?

4 sa w migdardzie - rozumiem ze one sa najslabsze (np. ta obok domku wiedzmy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mierniczek napisał:

Czyli jak sobie chce "bezstresowo" przejsc gre to moge sobie te Valkirie odpuscic?

Dokładnie tak.

Poza tym nie warto się męczyć dopóki nie masz bardzo konkretnego sprzętu. Ja walcząc z nimi tylko z jedną miałem problem (nie pamiętam która to była), bo reszta padała w zasadzie po jednej serii odpalenia wszystkiego co mogłem. Konkretniejsze wyzwanie stanowi tylko królowa, z którą możesz walczyć po ubiciu wcześniejszych 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie ustawienia HDR? są 2 suwaki, warto coś "podkręcić"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dragen napisał:

Panowie jakie macie ustawienia HDR? są 2 suwaki, warto coś "podkręcić"?

Przeciez masz tam przykladowy widok, widzisz co zmieniasz - ustaw sobie tak jak chcesz, zeby Ci sie podobalo, a nie nam. Serio nie kumam tego typu pytan... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mimo podkręcenia nie zmienia się za dużo na ekranie, w tv hdr 1000.
zbyt intuicyjnie akurat w tej grze to nie jest rozwiązane , dlatego zapytałem choć wiem że to pierdoła , w wielu grach przy regulowanu hdr jest opis "dopóki zobaczysz logo.. itd itd"
będę kombinował, tymczasem idąc na łatwiznę liczyłem na quick question - fast response :) chcąc sobie dobrze przygotować petardę wizualną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie mimo podkręcenia nie zmienia się za dużo na ekranie, w tv hdr 1000.
zbyt intuicyjnie akurat w tej grze to nie jest rozwiązane , dlatego zapytałem choć wiem że to pierdoła , w wielu grach przy regulowanu hdr jest opis "dopóki zobaczysz logo.. itd itd"
będę kombinował, tymczasem idąc na łatwiznę liczyłem na quick question - fast response chcąc sobie dobrze przygotować petardę wizualną

Pobaw się jedynie do momentu aby biele nie były zbyt mocno przejarane.
Większe zabawy to w ustawieniach tv jedynie mogę polecić.
HDR działa dobrze, włączałem i wyłączałem to dopiero wtedy widać różnicę duża.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowna gra. Po pierwszych trailerach i gameplay'ach obawiałem się o formę Kratosa, wszystko wyglądało na powolne, a sam Spartiata robił wrażenie niedołężnego i ociężałego niczym wóz z węglem. Ograłem wzdłuż i wszerz, zajrzałem w każdy kąt, obiłem wszystkie zdradzieckie mordy i co mogę powiedzieć, to że jest to najlepsza odsłona serii. Mitologia nordycka to strzał w dziesiątkę. Jest to bezapelacyjnie ogromna nisza, a Santa Monica poczyniło idealny krok, aby wprowadzić graczy w nowe uniwersum. Klimat wylewa się z ekranu, a fabuła jest bardzo sprawnie wpleciona w ramy 'prawdziwej' mitologii. Miejscówki oraz wrogowie zostali zaprojektowani z pomysłem, ani przez chwilę nie czułem, żeby coś tutaj nie pasowało.

 

Na plus masa aktywności pobocznych oraz end game, gdyż po zakończeniu głównego wątku jest co robić w dalszym ciągu. Wkurzają tylko bezsensowne znajdźki. O ile bardzo lubię te w stylu ołtarzy, gdyż za każdym razem Mimir sprzedawał nam tło mitologiczne i opowiadał coś ciekawego, o tyle jakieś dzbanki, czy maski są kompletnie bez sensu. Kiedy oni nauczą się i raz na zawsze wyrzucą z tych gier ten bezsensowny chłam? Zadania poboczne, opcjonalne walki, valkirie, próby na arenie, czy nawet ta nieszczęsna farma mgły, sama fabuła zajęła mi może połowę czasu, jaki spędziłem łącznie przy tej grze. Łącznie potargało jakieś 40h, co jak na tytuł stricte single player, oceniam bardzo pozytywnie. Tak trzymać!

 

Kratos nie potrafi skakać i to jest smutne. Rozumiem jednak developerów, gdyż dzięki temu chcieli stworzyć zupełnie nowy system walki, odcinając się od tego, co mieliśmy wcześniej. Starcia są może i mniej dynamiczne, niż w trylogii (nie grałem w Ascension), wymagają jednak dużo więcej myślenia. Na wyższych poziomach trudności gra ni wybacza błędów i trzeba idealnie opanować mechanikę bloków, uników oraz wyczucia czasu. Super, że poszli tą drogą, gra stała się dzięki temu nieco "soulsowa", choć wiadomo, że na poziomie super lajt ;) Rozwój postaci został nieco przestrzelony moim zdaniem, gdyż po zdobyciu uber end game'owego setu, nie ma już zwyczajnie co z nim zrobić, a dodatków żadnych nie będzie (wczoraj ukazał się wywiad z głównym projektantem gry). Szkoda, ale na szczęście nie psuje to całego wcześniejszego craftingu. Zdobywanie kolejnych ataków runicznych, czy nowych elementów pancerza oraz zbroi, dawało masę frajdy i miało zauważalne przełożenie na pole walki.

 

Sama fabuła z jednej strony jest mocną stroną tej gry, z drugiej natomiast ma kilka dziur i zabrakło mi jakiegoś choćby mini pomostu łączącego go z udaną trylogią.

 

Spoiler

Nie dowiadujemy się w jaki sposób Kratos wylądował w Skandynawii, nie dowiadujemy się również, skąd wzięła się jego druga żona, jak się poznali itd. Trafiamy od razu w środek historii, gdzie musimy rozrzucić jej prochy po tym jak została zabita (twórcy nie wyjaśnili wprost dlaczego, można jedyne snuć domysły, iż było to efektem jej związku z Kratosem, w końcu był obcy). Możliwe, że w Santa Monica zabrakło koncepcji, aby lepiej zobrazować przeprowadzkę naszego bohatera, więc może w sumie i lepiej, że w ogóle to przemilczeli :P

 

Ocena 9/10, nie jest to dla mnie jakiś system seller, czy killer ;) Dostaliśmy natomiast kawał solidnej gry, okraszonej znakomitą oprawą oraz dopracowaną w każdym calu. Nie daję dyszki tylko dlatego, że nie ma tutaj żadnych innowacji, gra nie wnosi niczego, czego nie widzieliśmy dotychczas w innych produkcjach tego typu.

 

Smutno trochę, że kolejnym hitem będzie dopiero TLoU2, chociaż wiążę nadzieje ze Spidermanem, który wyląduje w napędach naszych konsol już na jesieni. Detriot Become Human jest filmem w zasadzie, więc pewnie raz dwa i do zapomnienia ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×