Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to zdaje sobie sprawę,że trochę januszuje tym co raz napiszę i że to bolączka obecnych czasów ale to jest piękne gdy po zainstalowaniu ~50 GB gry czeka cię jeszcze aktualizacja ważąca ok 7 GB xD A tak to zakupiłem w końcu swój egzemplarz i już nie mogę się doczekać poodrywać kilku łbów. Bo zawieść się na pewno nie zawiodę raczej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalując Dooma masz patcha chyba 60gb jeśli dobrze pamiętam... Także nie jest tak źle :) Ostatnio Battlefront II miał patcha 12gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Michalx2204 napisał:

 ale to jest piękne gdy po zainstalowaniu ~50 GB gry czeka cię jeszcze aktualizacja ważąca ok 7 GB xD

Weź pod uwagę, że mimo wszystko już jest miesiac, nawet ponad, po premierze. Często gry mają day one patcha znacznie większych rozmiarów, dodatkowo robiących jakieś konkretne rzeczy lub naprawiających grubsze błędy. W GoW o ile kojarzę dodali tylko tryb foto, oprócz tego były jakieś raczej drobne fixy.

Zdecydowanie nie ma na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie narzekam, po prostu zawsze z uśmiechem zaczynam integrację z grą jeśli instaluje grę a przy okazji patch kilkugigabajtowy :) aczkolwiek dziwne bo zacząłem pobierać ta aktualizacje 6 GB wstrzymalem ja na chwilę i po wstrzymaniu zaczęło się kopiowanie i gra już była aktualna podobno, to było dziwne bo raczej patch takiej wielkości by się szybko nie zainstalował :) ale już koniec o tym, chciałem jeszcze tylko dopisać że po godzinnej grze jest mega. Fajnie znów zobaczyć Kratosa trochę bardziej jako człowiek a nie jako wszechogólny dawca wpierniczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok główny wątek zakończony nie ma co się rozpisywać po prostu WOW jednak mam kilka pytań. Po zakończeniu otwierają nam się kolejne ścieżki/światy oraz misje poboczne jednak z tego co czytałem lepiej zaopatrzyć się w porządny pancerz no i właśnie: jak zdobyć materiały na jego wytworzenie? Podczas wątku fabularnego zero materiałów na ten sprzęt :( 

Spoiler

Czy materiały "farmi" się w nowo dostępnych 2 światach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w niflheim jest w zasadzie najlepszy armor, pierwsze poziomy dość szybko wyfarmisz, ale maksymalne ulepszenie wymaga troszkę grindu.

A taki najnajlepszy to jak dla mnie jest pancerz z walkirii, ale po zdobyciu go już nie ma więcej wyzwań w grze :p (bo walkirie są generalnie najtrudniejsze ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę przeszedłem starając się po drodze odkrywać wszystko co mogę bez opierania się o solucje, a wciąż pozostało jeszcze sporo do zrobienia. Najnowszy GoW zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie - od grafiki, przez fabułę, na gameplayu kończąc. O ile od ogłoszenia resetu serii, przeniesienia bohatera do innej mitologii i zastąpienia typowego hack'n'slasha RPGiem, byłem gorącym zwolennikiem zmian, o tyle wieść o pojawieniu się towarzysza w podróży Kratosa - syna, przyjąłem z obawą, a może i nawet lekką niechęcią. Gra jednak wszelkie obawy odesłała w niebyt, bo towarzystwo Atreusa okazało się być dobrym rozwiązaniem i od strony fabularnej (pokazanie Kratosa z innej strony, budowanie złożonych relacji ojca z synem), i od strony rozgrywki - dzieciak po prostu bardzo pomaga w walce. Sama historia kończy się w tej części w sposób tak fenomenalny i zaskakujący, że jest to bodaj najlepsze zakończenie gry jakie kiedykolwiek miałem okazję zobaczyć. Oczywiście tytuł ma swoje minusy, dla mnie świat był momentami zbyt pusty, bo jeśli chodzi o bohaterów to poza główną dwójką twórcy dość oszczędnie podeszli do tematu mieszkańców tych okolic (ktoś chyba w końcu wierzył w tych wszystkich bogów), ale z drugiej strony można patrzeć na to jak na chęć jeszcze większego skupienia się na historii Kratosa i Atreusa, bez wprowadzania zbędnych elementów środowiskowych. Ogromnym plusem jest z pewnością brak ekranów ładowania, co pozwala jeszcze bardziej wczuć się w świat gry i spójność doświadczenia, a jest jednocześnie po prostu genialnym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę fakt, że nawet w czasie szybkiej podróży nie mamy loadingu (!), bo trzeba przebiec się w wymiarze między światami nie tracąc nic z dynamiki rozgrywki, a przy okazji usłyszeć w tym czasie fragment opowieści naszego towarzysza, można tylko pozostałym twórcom pokazać to rozwiązanie jako wzór do naśladowania i najlepszy dowód na to, że jak się chce i ma pomysł, to można wszystko. I taki właśnie jest God of War. Może wszystko 12_slight_smile.png

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat miedzy światami jest loading. Stań i nie biegaj w kółko i po załadowaniu pojawi się przed tobą portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Cygg napisał:

Akurat miedzy światami jest loading. Stań i nie biegaj w kółko i po załadowaniu pojawi się przed tobą portal.

ale nie ma statycznej planszy z paskiem ładowania. W podróży między światami możesz chociaż grzebać w ekwipunku. Z tym się nigdzie indziej nie spotkałem i o to @asteilon chodziło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No .... w sumie to w Destny tez mozesz grzebac w ekwipunku jak masz loading screena (czyt. lecisz na planete) ..... ale zdecydowanie wole rozwiazanie z GoW, bo tam przynajmniej odchodza jeszcze jakies dialogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem destiny z pamięci :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć/zdobyć klucz do bramy Konunsgard?

Spoiler

Tam gdzie znajduje się 3 smoczek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie takie rzeczy dostaje się od krasnoludkach kowali. Rób questy dla nich, w końcu dadzą właściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wrażenie, że gra jest zlepkiem różnych elementów, które nie do końca pasują?

 

Np idziesz przez jakąś mroźną dolinę, a tu skrzynia na środku albo masz krajobraz i nowe lokacje, a ciągle trafiasz na złote łańcuchy do wspinania, albo powtarzalne zagadki ze strącaniem wazonów z sufitu za pomocą topora lub wchodzisz do byle jakiej lokacji a tu nagle kowal ten sam co wcześniej

 

Co jest w tej grze głębokiego? Czytam zachwyty, że głęboka relacja ojca z synem, a Kratos co 2 min mówi do syna "boy" i żeby był twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki growy hipster...

A jak w uncharted wspinamy się po zawsze obsranych przez ptaki krawędziach to jest spoko ?

Jeżeli nie wiesz czemu są ci sami kowale w różnych, to wiele w to nie pograłeś. 

Relacji Kratosa z synem też nie zobaczysz po 3h grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię uncharted :1_grinning:

 

Nie grałem zbyt długo, ale to już nie dla mnie, chyba się starzeję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 50-tkę kończę za kilka dni, do platyny została mi tylko królowa walkirii.
Bawiłem się świetnie


Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komuś się god of war nie podoba to jest z nim chyba coś nie tak i gry nie są dla niego... sorry but this is fucking true :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, beardo0 napisał:

Nie grałem zbyt długo

No to z czym do ludzi???  :whyyy:

Wlacz polski dubbing, mniej rzeczy bedzie ci umykac .. np. to z kowalem ........ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, beardo0 napisał:

Czy ktoś ma wrażenie, że gra jest zlepkiem różnych elementów, które nie do końca pasują?

 

Np idziesz przez jakąś mroźną dolinę, a tu skrzynia na środku albo masz krajobraz i nowe lokacje, a ciągle trafiasz na złote łańcuchy do wspinania, albo powtarzalne zagadki ze strącaniem wazonów z sufitu za pomocą topora lub wchodzisz do byle jakiej lokacji a tu nagle kowal ten sam co wcześniej

 

Co jest w tej grze głębokiego? Czytam zachwyty, że głęboka relacja ojca z synem, a Kratos co 2 min mówi do syna "boy" i żeby był twardy

 

A jak w pierwszym TR w nie odwiedzanej od tysięcy lat piramidzie na środku korytarza leżały apteczki albo naboje do strzelby to nikt nie narzekał.

Po prostu taki urok gier. Jednym to nie przeszkadza i grają dalej a inni dają sobie spokój i odpalają Angry Birds na smartfonie. Angry Birds - gra w której strzelamy ptakami do świń. Mega realizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w sumie trochę natury technicznej od strony mitologii nordyckiej a God Of War 

Spoiler

Nie wiem czy to było gdzieś poruszane - czy w ogóle w sumie ktoś się interesował tym ale według God Of War Baldur to Syn Odyna oraz Freji natomiast według wikipedii Baldur to syn Odyna i Frigg. Czy to celowe odstępstwo od mitologii aby był pozytywny szok ze strony graczy,że Freja jest matką Baldura czy niedopatrzenie Santa Monica? Obstawiam na to pierwsze ale czemu by się nie spytać.

A poza tym to grę skończyłem dawno i chyba najlepszy tytuł na PS4 jaki wyszedł. Uncharted niestety straciło koronę :) Zakończenie pozytywne, trochę powiedziało co i jak ale nadal jest więcej niewiadomych niż wiadomych. A jeszcze przy okazji: 

Spoiler

Co było na ostatniej ścianie z malowidłami w Jotunheim'ie kiedy Atreus odszedł a Kratos oglądał ją przez krótką chwilę i na nią był skierowany obraz kamery? Dokładnie w tym momencie: 

 

Teraz pozostało jeszcze trochę pograć w grę i wymaksować ją,chociaż jak już ruszyłem walkyrie trochę to widzę,że będzie ciężko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michalx2204Jak masz czas to puść sobie filmiki quaza, które odpowiadają dokładnie na Twoje pytania.

Tu masz pierwszy filmik

 

 

Razem to są blisko 2 godziny, ale słucha się tego rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymywalem z zakupem by gra trochę potaniała, ostatnio za 150zl lyknalem i... od premiery Wiedźmina 3 w końcu jakaś gra mnie pochłonęła, zochalem sie i staram się dawkować by grać jak najdłużej. Graficznie na slimce chodzi i wyglada świetnie, muzyka idealna, relacje ojciec-syn mistrzostwo świata. To ciagle świetna walka, a przy okazji w końcu dobra fabuła, namiastka open-world i dowód, ze pa4 rządzi :) zdecydowanie tytuł dla którego można kupić konsole.

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ps4 slim 1tb jakiś miesiąc temu (pewnie popełniłem błąd nie biorąc wersji pro)
Ostatnio w promocji PSN zgarnolem GOW 3 z myślą że pogram i wkrece się w klimat tej tak zachwalanej gry i mnie pochłonęła. Kurcze ciężko się od telewizora oderwać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem ps4 slim 1tb jakiś miesiąc temu (pewnie popełniłem błąd nie biorąc wersji pro)
Ostatnio w promocji PSN zgarnolem GOW 3 z myślą że pogram i wkrece się w klimat tej tak zachwalanej gry i mnie pochłonęła. Kurcze ciężko się od telewizora oderwać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


No to ograj i kup sobie God Of War (ten nowy z 2018), to już w ogóle nie odejdziesz od konsoli

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×