Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też właśnie robię. Kombinuje i staram się różnie atakować:) ale dzięki za rady

Szuldi82 dzieki za info to jeszcze jest trochę zabawy przede mną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczyłem wczoraj GOWa i powiem szczerze mam problem z oceną gry.
Nie ma co ukrywać, że to kawał solidnej gry choć momentami brakowało tego wow, którego się spodziewałem.

Całkiem ciekawa fabuła i przedstawione w niej relacje surowego ojca i młodego syna, czasem jak dla mnie zbyt surowe podejście, ale jest ok.
Graficznie gra bardzo ładna, nie ma się czego czepiać, ale jednak wydaje mi się słabsza niż w takim Horizon Zero Dawn, podczas którego momentami stawałem i podziwiałem świat przedstawiony w grze.

 

System walki super, dynamiczny, prosty w obsłudze, dobry pomysł ze strzałami Atreusa i jego angażowaniem się w walkę.

Co dla mnie na minus to fakt, że kończąc główną fabułę nie mam odkrytej całej mapy, rozumiem, że trzeba wykonać pewne czynności dodatkowe, ale sama główna fabuła powinna mapę odkryć i podczas głównego wątku mam aktywności dodatkowe. A teraz zerknąłem w poradnik i jeszcze trochę tych przysług jest, a ja ich nie mam w menu misji. Albo do niektórych lokacji nie mogę dojść np. jest misja dla Broka w jakiejś twierdzy, mam ją na mapie znacznikiem zaznaczoną, ale nie mogę znaleźć drogi do niej:) Myślałem, że może wraz z postępem fabuły się pokaże, ale fabuła się skończyła.

Kolejną rzeczą jest wydaje mi się zbyt szybkie zdobywanie XP i  Srebra po wykonaniu kilku misji pobocznych miałem dość wysoko już XP po zakończeniu głównego wątku nie ma na co wydać tego i mam ogromne ilości srebra czy XP. A jeszcze zostały Walkirie do pokonania i pewnie kilka zadań do załatwienia więc będzie tego jeszcze więcej.

Minusem dla mnie jest brak statystyk gry czyli jakiegoś procentowego ukończenia, czasu gry itp

 

Reasumując kawał solidnej gry. To mój pierwszy kontakt z uniwersum GOW, ale grało się wybornie. Ciekawa historia, model walki fajny.
A teraz na pewno jeszcze trochę czasu jej poświęcę żeby powalczyć z walkiraimi czy coś jeszcze może z pobocznych misji urwać. Ma swoje wady i jakieś drobne niedoskonałości, ale to tytuł, w który warto zagrać bo to jedna z lepszych gier na PS4.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zadnego zaciecia nie napotkalemw  grze a zrobilem wszystko co sie dalo. Platynka wpadla.. Podaj moze wiecej szczegolow o tej misji broka...

Oprocz walkirii masz jeszcze do odwiedzenia dwa swiaty niflheim i muspelheim. tam tez jest conieco do zrobienia ;>

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2018 o 11:03, Mario1 napisał:

A teraz zerknąłem w poradnik i jeszcze trochę tych przysług jest, a ja ich nie mam w menu misji. Albo do niektórych lokacji nie mogę dojść np. jest misja dla Broka w jakiejś twierdzy, mam ją na mapie znacznikiem zaznaczoną, ale nie mogę znaleźć drogi do niej:) Myślałem, że może wraz z postępem fabuły się pokaże, ale fabuła się skończyła.

 

Do wszystkich tych lokacji wchodzisz od strony jeziora: cumujesz przy białej fladze czy wpływasz do jaskini, widocznie słabo szukałeś... wejścia do lokacji nie są ukryte. Ja ze znalezieniem wszystkiego nie miałem problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mi nie przychodzą powiadomienia z forum :(

 

Macie rację przeoczyłem tą misję dla Broka to jest w twierdzy materiały na jakiś pancerz krasnoludzki. Trzeba wpłynąć w jaskinię i na drugim jej końcu jest ten obszar. Tam też jest ostatni smok do uwolnienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem przygodę z nowym Kratosem i jakoś on z tym toporkiem nie bardzo mi pasował, właśnie doszedłem do momentu jak

Spoiler

Kratos założył ostrza chaosu i dosłownie aż mnie ciary przeszły, bo nie spodziewałem się tego w ogóle.

Ależ pięknie się znowu sieka nimi przeciwników :banderas:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra bardzo dobra. Fajna walka i historia, ale w fotel mnie nie wcisnął:) ale na pewno do niej jeszcze wróce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2018 o 11:03, Mario1 napisał:

Co dla mnie na minus to fakt, że kończąc główną fabułę nie mam odkrytej całej mapy, rozumiem, że trzeba wykonać pewne czynności dodatkowe, ale sama główna fabuła powinna mapę odkryć i podczas głównego wątku mam aktywności dodatkowe. A teraz zerknąłem w poradnik i jeszcze trochę tych przysług jest, a ja ich nie mam w menu misji. Albo do niektórych lokacji nie mogę dojść np. jest misja dla Broka w jakiejś twierdzy, mam ją na mapie znacznikiem zaznaczoną, ale nie mogę znaleźć drogi do niej:) Myślałem, że może wraz z postępem fabuły się pokaże, ale fabuła się skończyła.

 

W Horizon było tak samo, jeżeli nie chciało ci się robić wszystkich tallnecków, ani nie zwiedzałeś to miałeś ukryte części mapy, że już o samym Cut nie wspominając. Ja bym tego nie postrzegał jako minus. Ja mapę miałem całą odkryta bo zawsze zaglądam w każdy kąt. Na tym polegają właśnie misje poboczne. Albo robisz szybki sprint przez fabułę albo maraton po całej grze.

Edytowane przez Antari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Horizon opykałem cały i misje poboczne, które napotykałem podczas gry praktycznie odkryły mi całą mape :)

 

God of War jest dobrą grą nie ma co ukrywać, ale jakoś tak mi szybko przemknęła, że nie poczułem takiego wciśnięcia w fotel. Zapewne będą kolejne części, które też ogram, ale jednak Horizon zrobił na mnie większe wrażenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do Niflheimu. Już rozumiem o co chodziło z farmieniem mgieł. :siara:

Nieźle kogoś pogięło z tą aktywnością. Bieganie w kółko po labiryncie  i otwieranie skrzynek :frog:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra bardzo dobra ale te mgły to taki zapełniacz trochę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić zbroje z ochronną od mgły, trochę czasu poświecić i spokojnie można ogarnąć biegasz jak automat, nie było aż tak źle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po zrobieniu zbroi pełnej można bez problemu oblecieć całe. Wtedy oblatuje się całość dosłownie kilka razy i jest z głowy :P

Zdecydowanie mniej upierdliwa aktywność poboczna niż w spidermanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie jest to na pewno najbardziej upierdliwa aktywność poboczna w grach, jednak osobiście nie lubię takich wypełniaczy. 

A już  wprost"uwielbiam" szukanie wszelkiej maści znajdziek, których jeszcze nie ma oznaczonych na mapie. :donald:

Już się nie mogę doczekać szukania kruków Odyna  :pazura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu z przerwami udało mi się ukończyć GoWa.  Kawał świetnej gry. Główny wątek fabularny bardzo ciekawie poprowadzony. Aż chciało się zarzynać kolejne chordy, żeby zobaczyć co będzie dalej.  Szkoda, że nie było więcej bossów w stylu nieznajomego, bo pierwsza walka była genialna.  Jedyna zbędna moim zdaniem aktywność to farmienie mgieł. Widać, że element dodany na siłę, bo bieganie w kółko po tej samej lokacji nie świadczy o zbytniej kreatywności pomysłodawców tego zadania.  Na plus na pewno endgamowa  atrakcja w postaci walkirii. Zwłaszcza królowa napsuła mi trochę krwi.  Bardzo dobrze dla serii zrobiło odświeżenie, zmiana mitologii, ustawienia kamery. Generalnie świetna gra i czekam na kontynuację, która z pewnością się ukaże. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się ukaże, ale to dobrze bo gra  solidna i jest potencjał rozwojowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon Zero Dawn rozgrzebany, Wiesiek 3 rozgrzebany i pewnie na nim sie skupie. Ale wczoraj nie moglem sie powstrzymac i po instalacji i pobraniu łatek odpalilem GoW.

Doszedlem do walki z trollem pokazywanej na E3 czy innych pokazach. Wiec sa to takie mini pierwsze wrazenia.

FoV jest zenujacy i juz w samouczku utrudnia walke bo owszem jest moze maly znacznik ze wrog za nami ale przez waskie pole widzenia mamy ot utrudnienie z pupy, troche mam wrazenie ze ogladamy tej pieknie wykreowany swiat przez dziure w plocie z na moje oko FoV o wartosci 55 (niskiej nawet jak na konsole).

Teraz dla przeciw wagi jakis plus dzieki temu ze swiat ogladamy przez rzeczona dziure w plocie grafika jest naprawde bardzo dobra nawet na PS4 amator. Do tego gra robiona na jednym cięciu naprawde robi to wrazenie, niby takie nic a jednak juz te pierwsze pol godziny naprawde fajnie to wyglada.

Walka do tej musze przywyknac.

I to chyba tyle.

 

eh... czemu ja majac wiecej gier niz mocy przerobowych kupuje kolejne... chyba czas isc na terapie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu ciekawość i chęć sprawdzenia każdego mocnego tytułu:D Nie ma tego problemu gdy się gry ogrywa na bieżąco:D Kiedyś mi się zdarzyło, że miałem kilku miesięczną przerwę i nie wiedziałem za co się zabrać i każdą za koleją uruchamiałem żeby obczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



To po prostu ciekawość i chęć sprawdzenia każdego mocnego tytułu:D Nie ma tego problemu gdy się gry ogrywa na bieżąco:D


I ilości gier na kupce wstydu nie będę pisał, dobrze że z tych większych na PS4 mam tylko dwie horizon zero dawn i gow właśnie.

Więc spokojnie plany są a playlista ma priorytet przypisany do tytułu ;)


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And the winner is .... :qk2LI17:

 

game-awards_c0juh.jpg

 

Najlepsza gra roku 2018 - w pełni zasłużenie!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W pełni zasłużenie - HZD było dobre, ale nie miało takiego ładunku emocji i podejścia do tematu.
Wybitna gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny reboot.  Czyli da się odkurzyć  serie i zrobić to dobrze:

 

comment_6z4rCAeLtmx57rNnSMqh0ozIysXwBmH2

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając debilną politycznie poprawną koszulkę to motyw niezły xD

Sami się uśmiali z tego :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie gra roku. Za grafikę, dźwięk, prowadzenie historii, pokazanie, że ze zwykłego slaszera można zrobić pełną emocji przygodę. No i siekanie dawalo pełno frajdy! Ja się świetnie bawiłem. Chcę więcej! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×