Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Frost Prime napisał:

Zwątpiłbym już całkowicie w branżę jakby wygrało cokolwiek innego.

Przepraszam za offtop ale co wg Ciebie powoduje ze GoW zasluguje na ta nagrode bardziej nizli np inna glosna premiera RDR2? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie nie do mnie :p

w pełni popieram nagrodę dla gowa jako gry roku, tak samo jak w pełni popieram nagrody dla RDR 2 za fabułę i bohatera.

RDR ma cudowną historię i najlepszego bohatera w grze w historii branży, ale GoW tak obiektywnie jest po prostu lepszą gra. Również opowiada świetna historię, również ma świetnego bohatera a nawet dwóch, będąc jednocześnie bardziej "skondensowanym" produktem, jednocześnie nie będąc produktem masowym 

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MagEllan napisał:

Przepraszam za offtop ale co wg Ciebie powoduje ze GoW zasluguje na ta nagrode bardziej nizli np inna glosna premiera RDR2? 

 

To chyba bardziej chodziło o pozostałych kandydatów. Gdyby grą roku został  np Assasins Creed to coś z branża byłoby mimo wszystko nie tak. 

W jakiejś kategorii było nominowane Destiny 2 .....  i różne tego typu kwiatki. 

GOW i RDR2 to dwaj zwyciezcy i chyba nikt nie ma wątpliwości, że na to zasługują. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xavris napisał:

jednocześnie nie będąc produktem masowym 

Masz plusa za argumentacje. 

Ale co do cytatu to 5 mln w miesiac to co to jest produkt niszowy? ;)

Dla mnie EXy od Sony sa prywatnie produktami masowymi takim ktore maja przekonac do zakupu konsoli. 

 

GoW posiadam RDR 2 nie - ogram to ocenie. Choc moj problem jest taki ze zazwyczaj gry wygrywajace glowne nagrody nie laduja na mojej liscie GOTY za to juz te wygrywajace w innych kategoriach bywa ze tak. 

 

@sLk - podobnie jak u poprzednika dzieki za wyjasnienie :) teraz wszystko jasne :)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MagEllan napisał:

Ale co do cytatu to 5 mln w miesiac to co to jest produkt niszowy? 

No jednak jest różnica między takim gowem a asasynem, far czy czy fifą, gdzie tylko podmieniają tekstury i tłuką rok w rok jedno dziadostwo. To miałem na myśli pisząc o produkcie masowym, może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.

Jednocześnie GoW jak najbardziej jest produktem dla mas. Produktem dla mas za to nie jest RDR.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris sorry bro, pogoda ciezka jakas i nie skumalem co miales na mysli. A do tego ta wieloznacznosc jezykowa :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie gra roku. Za grafikę, dźwięk, prowadzenie historii, pokazanie, że ze zwykłego slaszera można zrobić pełną emocji przygodę. No i siekanie dawalo pełno frajdy! Ja się świetnie bawiłem. Chcę więcej! 
Otóż to. Zasłużone goty w porównaniu do nudnego i powolnego westernu.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MagEllan napisał:

@xavris sorry bro, pogoda ciezka jakas i nie skumalem co miales na mysli. A do tego ta wieloznacznosc jezykowa :D 

Mam pełną świadomość, że piszę chaotycznie i często niezbyt precyzyjnie, dlatego w miarę możliwości dopowiadam o co mi chodziło z własnej nieprzymuszonej woli :p

 

dodam jeszcze, że ja się lepiej bawiłem w RDR :p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Przepraszam za offtop ale co wg Ciebie powoduje ze GoW zasluguje na ta nagrode bardziej nizli np inna glosna premiera RDR2? 

Czemu zasługuje? Hmmm. GOW ma porządną historie, genialną mechanikę, z racji konstrukcji gry mało błędów (przynajmniej ja nie trafiłem na żadnego glitcha), pomimo pseudo otwartego świata nie ma w grze wszystkiego tak nasrane na mapie jak w Assassinach itp. To co uwielbiam w tej grze to brak cięć w cutscenkach. Wole starsze filmy bo tam kamera jest powolna i wszystko porusza się płynnie, RDR to nie moje klimaty. Grając w pierwszą część zasnąłem po godzinie grania i odpuściłem bo ewidentnie produkt nie dla mnie. Z dwójką może jest podobnie...a może nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frost Prime no i dzieki za odpowiedz. Ponoc RDR2 jest powolniejsze od 1ki wiec mysle ze moglbys w sen zimowy zapasc. 

GoW jak ogram to ocenie. Zrobilem sobie male demko pogralem moze z godzinke pierwsze wrazenia masz w tym watku i opadu szczeki nie bylo. 

Niemniej wiadomo kazdy gry odbiera inaczej. I mimo iz lubie EXy od Sony to czesto oceniam je nizej nizli inni. 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoW jest produkcją kompletną z historią która poprowadzona jest mistrzowsko. Historia którą opowiada jest bardzo ludzka, ale przedstawiona w niebanalny sposób. Grało mi się wyśmienicie i byłbym rozczarowany, gdyby inna gra zdobyła tytuł gry roku.

 

Top wszechczasów PS4 na MetaCritic ... tylko trzy gry zdobyły u graczy średnią oceną 9 punktów lub więcej :) I te wszystkie trzy gry są genialne i w czasach gdy wychodziły były czymś co rzucało na kolana :) Wspominany w tym wątku RDR2 nie mieści się nawet w pierwszej setce z oceną 7.9 - wizualnie miazga, ale sama rozgrywka stawia barierę nudy .. albo przez nią przebrniesz mówiąc sobie, że to buduje klimat, albo odłożysz nie kończąc jej.

Zrzut ekranu 2018-12-11 10.44.18.png

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czacha79

co do ocen. tak to jest jakis wyznacznik tyle ze staje sie on bez znaczenia w zderzeniu z nasza subiektywna ocena. 

:) no ale w tym sie chyba zgadzamy. 

Biorac pod uwage ze teraz Wieslaw (a wiec jedna z gier ktore przytoczyles) zajmuje mi caly growy czas i ze ciesze sie z powolnego grania (np spaceruje zamiast biegac po Novigradzie) to obawiam sie ze po Tate chlopca nie siegne wczesniej nizli w marcu :D

Ogram to ocenie - z tym ze moje oceny bywaja w wypadku hitow czesto nizsze nizli wiekszosci. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, oceny graczy na Metacritic  zawsze na propsie..  :notbad:

 

 

meta.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sLk napisał:

No tak, oceny graczy na Metacritic  zawsze na propsie..  :notbad:

 

 

meta.png

O czyms konkretnym to swiadczy, oprocz tego ze ten ktory to wystawil sie pomylil? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, czacha79 napisał:

O czyms konkretnym to swiadczy, oprocz tego ze ten ktory to wystawil sie pomylil? ;)

 

A może pomyliło się 2000 osób i tak naprawdę najlepszą grą jest Destiny 2 ?   :pazura:

 

A tak na serio. Również moim zdaniem GoW jest świetną grą i jak najbardziej zasłużył na wszystkie pochwały i nagrody, które zbiera. Także bez spiny ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra gra ale goty niesłusznie dostała, dlaczego? Choćby dlatego że Kratos z synem mają razem mniej animacji niż koń Morgana... Każdy kto grał w oba tytuły zna przepaść JAKA je dzieli .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też mniej znaków zapytania niż w Assassins Creed :smart:

Edytowane przez sLk
  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Malakay napisał:

Dobra gra ale goty niesłusznie dostała, dlaczego? Choćby dlatego że Kratos z synem mają razem mniej animacji niż koń Morgana... Każdy kto grał w oba tytuły zna przepaść JAKA je dzieli .. 

Jest też mniej przechodniuff !!111jeden

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe jak by się walczyło Kratosem, gdyby ten ruszał się jak obesrołek Morgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

Hmm, ciekawe jak by się walczyło Kratosem, gdyby ten ruszał się jak obesrołek Morgan emoji848.png

Nie dosc ze ciosy musialyby byc z autoaimem, to jeszcze wyprowadzanie ich byloby nudne, a do kazdego ciosu musialbys dojechać koniem na drugi koniec mapy :kwach:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem przygodę:) Jakieś rady?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyzak86 napisał:

Jakieś rady?

Baw się dobrze :)

tu nie ma jakiś cudów, które jakoś znacząco ułatwia gre, na pewno nie do momentu dostępu do wyzwań i labiryntu mgieł. Jak będziesz na tym etapie daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2018 o 21:10, krzyzak86 napisał:

Dzisiaj zacząłem przygodę:) Jakieś rady?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie bądź zbyt srogi dla "Chłopca" ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejsciu gry mozna swobodnie chodzic po swiecie? Bo zbilzam sie ku koncowi a nie mam jeszcze wszystkich walkirii zrobionych:) I czy mozna cos pominac? Np. gdzies byl jakis kruk a w dalszej czesci gry juz bedzie niedostepny. Tak jak z ucieczka z Helheim z daleka widzialem skrzynie i za cholere nie wiedzialem jak do niej sie dostac. Bedzie mozna do niej wrocic?

Nie wiem jak wy ale uwielbiam opowiesci Mimira. Dla tego najwiecej czasu spedzam w lodzi:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×