Skocz do zawartości
DaraS

God Of War

Rekomendowane odpowiedzi

@krzyzak86 do ostatniej lokacji nie można wrócić po zakończeniu fabuły, ale tam nie ma żadnych znajdziek. Tylko widoki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nie podobał mi się god od war 3, to czy jest sens grać w tą część?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli nudzi cię mitologia i nie interesujesz się kompletnie historią starożytną itp. to nie masz się po co brać. Jeśli natomiast nie podobał ci się tylko sposób gameplayu to po nowego GOWa możesz sięgnąć bo jak napisał danken000 to dwie różne gry. Ja się od starej trylogii też odbiłem ale w reebot grało mi się całkiem przyjemnie - to zupełnie nowa generacja gier.

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starej trylogii historia "przeszkadzała" w radosnym zabijaniu. W nowym gowie radosne zabijanie przeszkadza w poznawaniu historii :)

RDR pokazał, jak bardzo ta sama gra jednym się może podobać innym nie (mówiąc delikatnie). Z GoW było w sumie podobnie, tylko bez tak skrajnych reakcji. Zdecydowanie jednak jest to gra, którą warto sprawdzić i wyrobić sobie własne zdanie po 3 albo po 40h gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Przemek_07 napisał:

 Ja się od starej trylogii też odbiłem ale w reebot grało mi się całkiem przyjemnie - to zupełnie nowa generacja gier.

No ja jesli chodzi o starocia to zaczynalem od 1ki i odbilem sie od niej 2 razy potem bylo Wstapienia potem 1ka ktora za 3cim razem siadla i 2ka (3ka jeszcze nie ograna - mimo iz ma opinie najlepszej) i powiem ze ciesze sie ze dalem tej serii szanse.

Ale wiadomo co kto lubi co komu pasuje.

GoW 2018 kupiony, czeka na swoja kolej.

2 godziny temu, xavris napisał:

Zdecydowanie jednak jest to gra, którą warto sprawdzić i wyrobić sobie własne zdanie po 3 albo po 40h gry :)

Tak drogi panie mozna powiedziec o wiekszosci gier :) ilez to dobrych (takich solidnie dobrych w mojej ocenie) tytulow bym pominal jakbym sie kierowal reckami i opiniami.

:)

GoW - mam nadzieje ze ogram go w 2019r :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o sugerowanie się opiniami chodziło mi o przekonanie się, że ta część jest zupełnie inna od poprzednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi ze zawsze interesowała mnie mitologia grecka/ rzymska  a  jeszcze bardziej nordyckie klimaty. Chodzi o to ze dla mnie gow był po prostu nudny i monotonny, klikanie paru klawiszy tylko po to żeby urywać łby i kończyny jakoś mnie nie przekonało. Ale     Tutaj czytałem ze ma to trochę inaczej wyglądać dlatego zacząłem się zastanawiać się nad tym tytulem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem kod na awatar za wbicie platyny. Moja krowa jest i tak nie do zastąpienia, ale doceniam gest :)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2019 o 19:31, xavris napisał:

Właśnie dostałem kod na awatar za wbicie platyny. Moja krowa jest i tak nie do zastąpienia, ale doceniam gest :)

 

Oo, nie zauważyłem tego maila od Sony.

W podziękowaniu wysyłam Ci pocztą  dwie kopie Fallout 76 :pazura:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, sLk napisał:

W podziękowaniu wysyłam Ci pocztą  dwie kopie Fallout 76 

Tacy właśnie są koledzy z forumka... pomóc to żaden, ale dowalić to każdy :(

Edytowane przez xavris
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra po ukonczeniu Wieska 3 podstawki. Zabralem sie za GoWa ktory mi sie pokryl kurzem.

I powiem ze jest dobrze (poza tym ze moja ps4 amator wyje).

Moze to zboczenie z Wieska ale jak w GoW widze rozne drogi, albo ze gdzies jest skrzynia, albo ze dane pole ma ze 3 odnogi drog (a dwie z nich sa slepe) to zagladam w kazdy kat. Pierwszego krasnala na moscie (zaden spoiler) spotkalem dopiero po 3h gry.

No ale bardzo dobrze nie znaczy idealnie.

Waski FoV - mnie to przeszkadza.

Do tego walka znad ramienia z waskim FoV kiedy przeciwnicy pojawiaja sie za nami, owszem sa znaczniki brzydzace ekran ale to lezy mi tak sobie.

Niemniej to 2 rzeczy sama walka wymaga przyzwyczajenia (to juz nie jest maszowanie kwartat, trojkat i kolko zeby zlapac i cisnac przeciwnikiem). Ale przyznam ze jak juz nieco czlek sie przywyczaji to walka daje rade.

 

To tyle pierwszych wrazenien, obawiam sie ze w moim tempie to ja spedze w tej grze 2x tyle ile podaje HLTB :P

 

No nic wiecej jak juz ogram cos wiecej bo poki co to w sumie z tego co widze ledwie prolog ukonczylem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2019 o 14:22, MagEllan napisał:

 

Moze to zboczenie z Wieska ale jak w GoW widze rozne drogi, albo ze gdzies jest skrzynia, albo ze dane pole ma ze 3 odnogi drog (a dwie z nich sa slepe) to zagladam w kazdy kat.

 

Te korytarze to miała być taka stara szkoła, ale później kiedy jest więcej dróg i odnóg od nich i to w połączeniu z kompletnie nieczytelną mapą daje po prostu labirynt, i to mnie tak zniechęciło i porzuciłem przed samym końcem. Dobrze była zrobiona walka, oraz grafika, ale z tymi nagrodami to gruba przesada. W kategorii exclusive na sony to u mnie z spidermanem powinny dostać po 8, dycha dla RDR2 za to że ta gra, mechanicznie to zjadła wszystko co wyszło i wszystko co wyjdzie w tym roku, z każdym NPC można wejść w sensowną rozmowę, graficznie lepiej niż GOW, koń Morgana ma więcej animacji niż Kratos z sysem razem wzięci, fabuła, długość, wielkość ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trójki gra jest słabsza, mało bossów, dramat familijny, irytujący BOY. Aczkolwiek sama historia i sposób jej prowadzenia jest OK. Trzecia część wywindowała poziom chyba zbyt wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malakay

Usiadlem do GoW po ukonczeniu podstawki Wieska (wybitny z miusem) wiec GoW moze zebrac przez to nieco ucierpiec jak bede go ocenial. 

Nie kumam po kij wszedzie wrzucac elementy RPGowe - bron i masz jej ulepszanie i runy, stroj i masz jego ulepszanie i czary... Nie mozna bylo tego prosto zrobic jak w starych grach idziesz wypadaja jakies orby bedace jedyna waluta?

Ogolnie jest dobrze nawet momentami bardzo. Ogram to bede mogl ocenic calosc. 

@piachu00

3ka to jedyna ktorej nie ogralem. Nadrobie z PS Now bo mozna teraz pobierac na PS4 a nie trzeba juz meczyc sie w streamingu 720p. 

Mialem ograc przed Gow 2018 ale cos nie pyklo. 

Ogralem wstapienie oraz 1 i 2 w ramach HD classics i mi siadly.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 3 całym serduszkiem <3 imo GOW jest najsłabszy z serii, ewentualnie gdzieś tam na ostatniej pozycji razem z jedynką. (nie liczę tu tych z PSP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piachu00 napisał:

Polecam 3 całym serduszkiem <3 imo GOW jest najsłabszy z serii, ewentualnie gdzieś tam na ostatniej pozycji razem z jedynką. (nie liczę tu tych z PSP)

Od 1ki sie mocno odbijalem ale jak juz siadla to panie naprawde mi weszla, moim bledem bylo ogrywanie 2ki zaraz potem bo chyba czulem juz lekkie zmeczenie materialu. 

3ka bedzie ograna. Kiedy nie wiem ale jest na liscie. 

:)

 

GoW 2018 jest OK zupelnie inny kierunek. I to moze nie do konca siadac (jak np mi te RPGowe elementy srednio leza).

Co wiecej jako osobnik ciekawy z natury i ogladajacy rozne prezentacje z GDC (Game Developers Conference, acz nigdy nie przed ograniem gry) gdzie devsi mowia o sztuczkach, kruczkach, metodach ktore stosowali aby ich gra miala taki a nie inny ksztalt. Widze sporo tego w GoW.

I teraz o ile w pelni rozumiem i doceniam zamysl artystyczny zeby robic gre z jednego ujecia na jednym cieciu. Tak po tych paru godzinach niektore rzeczy mnie uwieraja. Tak maskowanie loading screens ma sens, ale tutaj tego jest tyle ze wczoraj kompletnie mnie to wybilo z bycia Tata Wojny. Przyklad wracam z Alfheim do Midgard. Otworz drzwi (5s animacja w tle pewnie loading), przebiegnij sie doslownie 1minute do kolejnych drzwi znow animacja otwierania tym razem (10s w tle loading), teraz przebiegnij sie o jest jedna mala walka i 3 minuty pozniej co? Otwieranie drzwi. To sami z przeciskaniem sie przez waskie przesmyki..... no to jest podlane ladna gradficzka ale naprawde sporo tego. Innymi slowy majac swiadomosc ze drzwi, przesmyki i pewnie jakies inne elementy to zamaskowane loadingi czuje sie jakbym ogladal ten parosekundowy loading i nieco mnie to wybija. A jeszcze jesli tych jest sporo w krotkim czasie to odczucie jest silniejsze. 

 

No ale nie ocenia sie gry przez pryzmat jednego czy dwoch technikaliow jestem ciekaw jak tez historia starego i chlopca sie dalej potoczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

God Of War 2018
Ukonczony.


Ale oceniajac jestem skonfliktowany. Z jednej strony gra od ktorej nie moglem sie oderwac z drugiej przyklad robienia gry zgodnie z trendami (od linijki).

Zaczne od litanii tego co mi sie nie podobalo (a bedzie tego sporo):

 

  • FoV, ktory wplywa na walke gdzie wrogowie atakuja ze wszystkich stron a my mamy tylko znaczniki.
  • sztuczne wydluzanie gry (moim zdaniem skracajac dluzyzny gra by zyskala) Czesc z nich to zamaskowane loadingi (otwieranie drzwi - 5s, przeciskanie sie przez szczeliny 5-10s, windy 10-30s). Ale czesc to taka a nie inna konstrukcja swiata. Drzwi (5s) biegniemy do kolejnych drzwi (15s), drzwi (5s) lub drzwi (5s), biegniemy (10s) i winda (20s) i tego mamy tone!
  • mapa - jest wysoce nieuzyteczna. Jesli juz odwiedzilismy lokacje fajnie bylo zeby w niej rzeczy byly oznaczone, ale nie za kazdym razem musimy troche eksplorowac te same lokacje (w moim wypadku Alfheim mial ze 2 plaze nie zostaly oznaczone). pomijam juz ze na mapie mimo niezbyt wielkiej ilosci znacznikow za chiny nie widac gdzie jest Kratos jak sie udac do znacznika łapki (nie wazne jasnikia czy nie mapa jest jedna, ja rozumiem eksploracja ale ta znow wydluza gre jesli gdzies miedzy krzakami ukryje sie sciezka to troche mozna ganiac). W wypadku takich ciut bardziej otwartych swiatow duzo lepiej pod wzgledem mapy i zwiedadzania pasowal mi Rise of the TR.
  • RPG - czy dzis kazda gra musi miec elementy RPG? od sciglek (the crew), przez Horizon ZD ktory reklamowany byl jako RPG a okazalo sie ze to akcyjniak z elementami RPG, przez mase innych gier gdzie zbieramy, craftujemy i rozwijamy drzewka postaci (trylogia TR po reboocie i zarzuty co do Shadow ze drzewka troche na sile). Czy nie mozna zrobic zwyklego ekspa lub jak bylo wczesniej orby? I rozwój w formie jaki byl wczesniej X umiejetnosci o roznych poziomach ktore tylko "kupujemuy" jak mamy wystarczajaco expa/orbów? zamiast siedziec w menusach i przegladac czary, sprzety, patrzec na statsy itd itd.
  • Bez pomyslunku swiaty ognia i mgly - ot arena lub farma.
  • eksprolaracja - ta karze gracza. I to ni sie nie podobalo. Przyklad eksploruje sobie swiat jest ten na rycerza wygladajacy ziom z duzym mieczem kleczy sobie podchodze (nie widze jaki ma poziom) kolo wszczyna walke patrze roznica poziomow dostaje jednego hita i wiecej nizli 50% HP poszlo w dluga. Wiec 20 minut ganiam i unikam po tej mini arence z ktorej nie moge uciec zeby wrocic pozniej jak podleveluje. (dla porownania w Wiesku3 jak majac lvl15 spotkalem latajacego potwora lvl31 ganiajac za ? to pozniej musialem uciekac przed nim i trwalo to dlugo ale mialem taka opcje).
  • ilosc/typy wrogow - tych jakos mialem wrazenie nie ma za wiele ci sami z innymi specialami (ot reskiny). Do tego jak dla mnie brak czegos z czego seria byla znana a wiec epickich walk. Bijesz pierwszego trolla i myslisz sobie ooo niezle a potem bijesz ich jeszcze X i tyle, jeden czy 2 moga robic za bossow ale tak lecimy schematem.  
  • I pewnie jeszcze o czyms zapomnialem.

neutralne:

  • muzyka - nie wiem gdzie ludzie tu slysza epickosc. Jest bo jest.

Oczywiscie sa tez i plusy:

  • grafika (choc moje ps4 amator wylo niemilosiernie). Jest naprawde dobrze choc im dalej w las mozna znalezc odrobinke slabsze tekstury, acz to jesli juz naprawde sie przygladamy. Jest naprawde pieknie, przyjemnie dla oka i roznorodnie.
  • walka - mimo niskiego FoV jak juz troche rozwiniemy nasze postaci to ta daje fun.
  • misje podoboczne i mini historyjki z nimi zwiazane. Ale ciut pachnialo to malizna. O ile lepiej by bylo gdyby tych bylo wiecej i uzadadnialy by powrot do juz odwiedzonych lokacji pomagajac w zbieractwie.  
  • historia - ciekawie podana, i pozniej jak dostajemy wiecej informacji slucha sie tego przyjemnie.

ALE

mimo wszystkiego co mi nie siadlo, nie moglem sie od tej gry oderwac i od piatku wieczor do czasu jak pisze te slowa pocisnalem nascie godzin i skonczykem ta gre.
I wlasnie to ze gra trzymala mnie mocno przy konsoli stanowi o jej sile.
Nie wiem czy bedzie mi sie chcialo wracac i czyscic mape po ukonczeniu fabuly.

 

Myslalem o tym zeby ograc NG+ z pl dub ale jesli bede mial to robic to moze za rok, GoW nie plasuje sie w gronie gier singlowych ktore ogrywac bede 2 razy pod rzad.

 

Ocena koncowa: bardzo dobra (8/10)

 

Az strach bedzie usiasc teraz do Horizon ZD bo to tez kolejna bezpieczna gra polaczenie elementow znanch i lubianych.
Chyba musze siegnac po cos z zupelnie innego gatunku i odpoczac.
A mam w czym wybierac.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, natomiast zdanie o muzyce ewidentnie pokazuje że słoń nadepnął Ci na ucho. Z drugiej strony, o gustach się nie dyskutuje.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki to sam miałem takie wrażenie, że jest ona jakby...hmmm...tak lekko akcentowana, nie jest ona tak wyraźnym tłem do wydarzeń na ekranie - jakaś walka czy coś. Np nie jestem w stanie sobie przypomnieć brzmienia żadnego utworu poza jednym tym chyba głównym. Epickości w nim nie czuje, ale jest dobrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest genialna i świetnie dopełnia klimat gry .. jest mocno filmowa. Ja rozumiem ze jak nie ma tam przewodniej piosenki popowej czy inne disco to ciezko cos zapamietac, ale pisanie ze nie jest wyraznym tlem dla wydarzen czy nie jest epicka .............. :30vm3cw:

 

 

 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ludzie ludzie.
epicka muzyka to taka którą zapamiętam która jesli usłysze później fragment to od razu kojarzy mi się z jakimś fragmentem gry.
To moja definicja epickości muzyki tak ta podczas napisów końcowych jest podniosła, w menu jest tylko krótka mruczanka która wygasa i ustępuje miejsca dźwiękom
W trakcie gry muzyka musiała być dobra lub bardzo dobra bo inaczej bym na nią narzekał aż po ukończeniu sprawdziłem parę filmów na YT z polskim dubbingiem i muzyka jest ale to bardziej ambient tło bardzo dobrze uzupełniające i dopełniające pozostałe elementy.
Ale bardzo dobre uzupełnienie to dla mnie nie jest epickość sorry.

A i jeszcze jeden minus głos Kratosa tak po angielsku jak i po polsku. Angielski jest inny wiadomo ale miałem wrażenie że aż przesadzony parę godzin mi zajęło zanim nie przywykłem. Polski no tutaj problem jest taki że aktor zamiast dać coś od siebie próbował kopiować oryginał co wyszło moim zdaniem poprawnie.

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2019 o 08:17, MagEllan napisał:

@Malakay

Usiadlem do GoW po ukonczeniu podstawki Wieska (wybitny z miusem) wiec GoW moze zebrac przez to nieco ucierpiec jak bede go ocenial. 

Nie kumam po kij wszedzie wrzucac elementy RPGowe - bron i masz jej ulepszanie i runy, stroj i masz jego ulepszanie i czary... Nie mozna bylo tego prosto zrobic jak w starych grach idziesz wypadaja jakies orby bedace jedyna waluta?

Ogolnie jest dobrze nawet momentami bardzo. Ogram to bede mogl ocenic calosc. 

@piachu00

Dla mnie ta gra była nudna, zerowa immersja z światem 99% postaci spotykanych w grze mamy zabić, bracia kowale z tym teleportem śmieszyli mnie tylko na początku, potem już irytowali, doszło do mnie ze Batlog chciał zamaskować brak nowych modeli postaci tanią sztuczką. System walki świetny ale Co z tego skoro wiekszosc bestii krwawi woskiem, I atakują nas armie klonów, nawet kilku mini bossów jest sklonowanych. Historia ojca I syna kompletnie mnie nie ruszyła, taka słabsza kopia tLofUs. Dla mnie ta gra to liniowy symulator chodzenia, I symulator siekania siekierą... Za mało by dać jej Goty, natomiast trzymająca mocny poziom graficzny, scenki przerywnikowe świetnie zrobione. Ale nie dam sie już nabrać, I kolejnej czesci nie kupie. To na Co zwracam ostatnio uwagę to mwchaniki I animacje, lubie jak gra wymaga dopasowania ekwipunku pod daną lokacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×