Skocz do zawartości
Patricko

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, cwir napisał:

WTF!!

 

Żadne WTF! tylko inwazja na pełną skalę.

 

 

Szkoda tylko że gracze tacy jak ja, czyli szczyt marzeń to Cobra, nie mają czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruuuuubooooo. Odpalam jutro mojego Pytona i lecę z odsieczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić :) Wczoraj wróciłem z podróży do Sagittariusa A na swoją stację domową (Barnard's Star). Wyruszyłem 29 października statkiem Cobra MKIV o zasięgu 22ly. W obydwie strony wykonałem 2600 skoków. Po drodze oczywiście skanowałem najciekawsze obiekty. Na skanowaniu zarobiłem ponad 100 000 000 CR. Także jeśli jesteście wystarczająco cierpliwi to polecam eksplorację. Drugim razem wybrałbym się, ale statkiem o lepszym zasięgu - przynajmniej 40ly.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim sidewinder to nie mam do czego startować :smile:

 

Co do ognia to rzeczywiście, trochę im nie wyszło. No ale to tylko gra :)

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, kosmitów sie nie czepiam czy stacji kosmicznych, ale tak bardzo poszli w realizm, a teraz widze plomienie ognia w prozni ... ;) U mnie przygoda z ED skonczyla sie po doleceniu do centrum galaktyki.. zaczalem wracac i po 1000ly odpuscilem ... to bylo zbyt nudne ;) Moj statek od kilku miesiecy krazy ponad 20tys lat swietlnych od domu ... i za szybko nie powroci ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożne gazy ze stacji się palą. Wszystko się zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XOHXQXa.jpg

 

r6yuogmt64501.png

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tej grze...co się w tym robi bo oglądam filmiki na youtube i ni cholery nie rozumiem na czym polega gameplay...?! Oglądam te filmiki i jedyne co pokazują to widok ze statku i jakiś układ gwiezdny.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest symulatorem statku kosmicznego, więc widok kokpitu oraz mapy gwiezdnej to podstawa ;) Gra jest po prostu space sim'em, nie ma tutaj żadnej osi fabularnej, dostajesz statek na start i otwartą piaskownicę z multum możliwości, wcielasz się w "taksówkarza", handlowca, eksplorera, złoczyńcę, co tylko chcesz. Zbierasz hajs, ulepszasz statek, kupujesz nowy, odkrywasz zakątki Drogi Mlecznej. To w skócie tyle.

Przycebuliłem wczoraj za 89zł na ultima.pl, polecam śledzić ;) Po tym jak zakupiłem, cena skoczyła do poprzedniej, tj 179, więc to było jakieś ograniczone promo, albo błąd cenowy. A może czyszczą magazyny i oferta się powtórzy ;)

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest świąteczne promo i u deva i na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już od dawna podchodzę do tej gry. Na steam jest podstawka za 27zł albo całość za 86zł. Zastanawiam się czy nie kupić na razie podstawki by zobaczyć czy mi podejdzie. Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra wymaga ogromnego zaangażowania i masy godzin samego treningu. Dlatego sam odpuściłem póki co tą grę, bo nie mam po prostu czasu, a zbyt dużo gier do ogrania leży na półce.
Jeśli wiesz, że będziesz mógł oddać tej grze setki swoich godzin i uwielbiasz tematykę kosmosu to na pewno będziesz zadowolony. Jeśli jednak nie jesteś w pełni przekonany to pewnie się odbijesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wojcik_dan napisał:

Panowie już od dawna podchodzę do tej gry. Na steam jest podstawka za 27zł albo całość za 86zł. Zastanawiam się czy nie kupić na razie podstawki by zobaczyć czy mi podejdzie. Ma to sens?

27 zł to w zasadzie niewielka cena za możliwość przekonania się samemu :) Ja kupiłem i w sumie nie żałuję, ale po pewnie jakiś kilkudziesięciu godzinach się trochę wypaliłem. Tak jak napisał Patricko - gra wymaga ogromnego zaangazowania. Ale w innym stopniu niż np. BLoodborne. Tam też się trzeba zaangażować i wgryźć w grę, żeby coś ubić. Tutaj jest sporo typowej dla space simów monotonni, która może Cie po prostu znudzić, bo będziesz grał kilka dni a nie będzie Cie stać na lepszy statek, już nie mówiąc o jego wyposażeniu :)

Tym niemniej gra jest na prawdę genialnym space simem :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było odezwać się do niektórych po poradę, a w dwa dni stać by Cię było i na dobry statek i wyposażenie :smart:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zarobiłem na Anacondę na pełnym wypasie (ponad 700 baniek) w ciągu kilku dni w trakcie pracy. Pracowałem na dwóch monitorach, na trzecim mój Pyton latał z pasażerami :). Musiałem tylko co 40-50 minut poświęcić ok 10-15 na powrót na stację początkową i pozbieranie nowych pasażerów. Po ok 100-120 baniek za kurs. Większym statkiem i z lepszą rangą można dobić do 200 baniek na godzinę.

 

Kilka takich kursów dziennie i tak jak @m0rph napisał, po dwóch dniach masz jaki chcesz statek (pomijając te które wymagają rangi, chyba że ją masz) już z pełnym wypasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kupiłem podstawkę. Zobaczymy. Tyle się tu naczytałem, że stwierdziłem-muszę sam sprawdzić.

Od czego zacząć i w jakiej kolejności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4, czy PC? Jak PC to dodaj mnie na steamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też możesz dodać

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kumam demonizowania trudnosci tej gry - jest tak samo trudna jak kazda inna gra gdzie trzeba uzyc wiecej niz 2 guzikow  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, czacha79 napisał:

Troche nie kumam demonizowania trudnosci tej gry - jest tak samo trudna jak kazda inna gra gdzie trzeba uzyc wiecej niz 2 guzikow  ;) 

 

Jak ją już ogarniesz to nie jest trudna. Ta demonizowana trudność polega na tym że czas na to ogarnięcie i zapamiętanie wszystkiego zajmuje więcej niż innych grach, nawet tych trudniejszych, bo gra Cię nie prowadzi za rączkę i nic nie wyjaśnia. Masz pan statek, tu dwa tutorialki jak latać i powodzenia. Trzeba rozkminiać samemu, po internetach, albo pytać znajomych. Dla wygodnych graczy, zwłaszcza tych młodszych, gdzie wszystko zwykle mają podane na tacy, wytłumaczone po 5 razy i miga kiedy wcisnąć, to może być za długo i się odbiją zanim dotrą do jakichś ekscytujących wydarzeń w grze czy lepszych statków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś urodził się wczoraj a grał jedynie w Fable gdzie do celu prowadzi ścieżka lub AC gdzie nie trzeba skakać bo gra robi to za niego to zasiadając do Elite kopie sobie grób. Dla takiego gracza próg wejścia będzie niczym klify w Dover. Sprawy nie ułatwiają tutoriale które dodatkowo nie dość że nic nie wyjaśniają to jeszcze bardziej mocą w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×