Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem taki bajer po wymianie pasty i termopadów jeszcze + dodatkowo muszę dokupić podkładki filcowe

 

BhiLLtQ.jpg

  :biggrin:

 

poprawa jest :)

masakra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdwcydowalem sie na wymiane samej pasty, skoro same termopody sa dobrej jakosci.

Edit

duzo powiedziane"zdecydowalem sie". Wciaz zastanawiam sie nad tym. Czy rzeczywiscie jest jakas roznica. Czy efekt odrzutowca/suszarki wystepuje rzadziej lub w ogole ?

Edytowane przez gnom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt na pewno jest. Konsola w menu działa bardzo cicho. W grach po 2 godzinach zaczyna działać troszkę głośniej, ale do suszarki przed zabiegiem to jej daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przetestowałem konsolę na maxa od 10 do 24 nontoper destiny i cisza jak makiem zasiał a przed zabiegiem po takim maratonie to mało co nie odleciała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszędzie dmucha z każdego boku więc chyba nic nie zaburza wentylacji  a skoro tył konsoli tam gdzie jest zasilacz ma te powiedzmy 40 stopni po 5 godzinnym graniu to czego chcieć więcej.

W sumie jakby te Twoje otwory jeszcze obniżyły temperaturę to ja jestem za ;-) ale na chwilę obecną już jej nie "tjuninguje" 

Foto wrzucę wieczorem.

Nie mam ps4 więc pytanie laika. Wciąga w tym miejscu czy wywiewa?. 

Przydała by się osłona na kurz. Są wklejane kratki wentylacyjne płaskie. Jak by ją pomalować na czarno bo może dobrze by się komponowała z ps4 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąga czyli zasysa ;-)

Osłonę też mam taką przyczepianą na magnes do tego przyklejonego "brązowego" kwadratu i nawet ma kolor czarny ;-)

post-43671-0-83503000-1435652497_thumb.j

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszędzie dmucha z każdego boku więc chyba nic nie zaburza wentylacji a skoro tył konsoli tam gdzie jest zasilacz ma te powiedzmy 40 stopni po 5 godzinnym graniu to czego chcieć więcej.

W sumie jakby te Twoje otwory jeszcze obniżyły temperaturę to ja jestem za ;-) ale na chwilę obecną już jej nie "tjuninguje"

Foto wrzucę wieczorem.

Jaki masz dystans dzielący obudowę konsoli od obudowy wentylatora?? bo patrząc po zdjęciu wygląda tak jak by tam żadnej nie było a u mnie jest dosyć spora jakieś 8-9 mm i mam taki objaw ze powiedzmy podczas grania przez 15-20min konsola jest bardzo cicha i leci ciepłe powietrze a później stopniowo w ciągu 2 min rozpędza sie do sporej głośności mimo że konsola jest juz nie jest jakoś mocno nagrzana i z wylotu leci lekko ciepłe powietrze . Raczej to nie wina pasty bo taki objaw występuje po wycięciu otworu .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest około 1,5 cm więc prześwit mam spory prawie jak w dyliżansie ;-)

Ja najpierw wymieniłem pastę i wyczyściłem  całe bebechy z kurzu dopiero na koniec zrobiłem otwór z dołu.

Nie wiem jakie wykonałeś zabiegi więc ciężko coś podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy raz odklejone thermopady mozna przykleic bezproblemu ponownie? Widzac na zdjeciach jak ponakladane sa na kosci pamieci chcialbym tylko skorygowac ich polozenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą wtedy spełniały swojej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie bedaspelniac swojej funkcji ? Przeciez dalej beda w tym samym miejscu, a nawet wieksza powierzchnia beda sie stykac z koscmi ram. Tak jak napisal serwisant, ze sadobrej jakosci ale nalezaloby je umiescic na tym metalowym ekranie. Wiec czym ponownie do kleic ? Jak juz bede rozbieral to wole zrobic to raz a porzadnie, zrezygnowalem juz ze szlifowania radiatora bo nie majac doswiadczenia mozna zrobic wiecej szkody. Wycinac otworu od spodu tez nie bede, gdyz zaburza to cyrkulacje w chlodzeniu.

Edytowane przez gnom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąga czyli zasysa ;-)

Osłonę też mam taką przyczepianą na magnes do tego przyklejonego "brązowego" kwadratu i nawet ma kolor czarny ;-)

Oglądając podobne rzeczy do ps3, padło tam ciekawe stwierdzenie i tutaj też może ono być ważne. 

Jeżeli ten wentylator zasysał i w normalnej ps4 był osłonięty od dołu, to znaczy że pobierał powietrze z innego miejsca co powodowało, że po drodze do wentylatora ochładzał inne miejsca.

Czy teraz nie jest tak, że więcej bierze od dołu a nie z miejsca przewidzianego przez projektanta i tym samym tamta część może nie być prawidłowo wentylowana.

Pytanie jest proste. Dlaczego oryginalnie ps3 i ps4 nie ma tego otworu od dołu.

Miałem sobie zrobić takie coś w ps3 ale teraz mam pewne obawy przed tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest okey, PS4 z otworem z wewnątrz też zaciąga powietrze, a jak postawisz je bez podstawek to automatycznie większym priorytetem jest zaciąganie powietrza ze środka konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie zbadasz, trzeba byloby robic jakies badania labolatoryjne z kolorowym gazem zeby zobaczyc rozchodzenie sie gazu w konsoli z modyfikacja i bez modyfikacji + termowizja zeby zobaczyc jak zmienila sie temperatura podzespolow przed i po zabiegu.

To samo wlasnie chodzilo mi po glowie i przeciez takie rozwiazanie jest proste i niekosztowne, wiec jakis musi byc sens dlaczego sony tego nie zrobilo. Chociaz moze nie ma to nic wspolnego z logika ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Look na ten temat jak Wiesława przerobiła PS4 :banana:  http://www.psxextreme.info/topic/110587-ps4-zmiana-uk%C5%82adu-ch%C5%82odzenia-i-obudowy/

 

 

btw wiele ludzi w sieci wycina dziurę widać w swoich PS4 widocznie to ma jakiś sens

Edytowane przez Padwee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak to mówią. Miliony much jedzą kupę :D.

Niestety nie mogę zobaczyć w/w przeróbki. 

Jako śmieszny inżynier, zawsze mam w tej swojej głowie gdybanie. A tu rodzi się naprawdę pytanie, dlaczego tego nie zrobili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wymianę pasty w dwóch konsolach mojej i kumpla u mnie powiedzmy ,że pasta była ale u kolegi jej prawie nie było pod prockiem (była obok).

Myślę ,że nie zrobili tego porządnie bo i po co mieli robić... niech się sprzęt usmaży po roku to klient kupi następną i interes się kręci.

Ja ogólnie wszystko rozkręcam co ma jakieś wiatraki w środku i czyszczę z "kołtunów" i jeszcze nigdy mi nic się nie popsuło oprócz TV Samsunga bo za późno bo rozbabrałem ;-) wywaliło  kondensator za 2,5zł po wymianie działa do dzisiaj.

Do wykonania  otworu z dołu podszedłem na luzie bez większego zastanawiania się nad skutkami ubocznymi ale nie żałuję.

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , wycięcie otworu nie zaburza przepływu powietrza , jedynie znacznie go zwiększa, po mimo modyfikacji przykładając dłoń do bocznych kratek wentylacyjnych czuć ze zaciąga z nich powietrze .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koniecznie chcecie rzezbic w konsoli to jednak polecalbym tam przykleic sobie na tym otworze jakis filtr przeciwkurzowy, w innym razie chwila moment i cala konsola zakurzona i zapewne zegnacie w tym momencie niskie temperatury i trzeba rozbierac od nowa... nie wiem jak wam ale mi by sie nawet raz nie chcialo tego rozebrac a co dopiero pare razy:D

 

Jesli macie jakis w miare nowoczesny komputer to zapewne macie obudowe gdzie zasilacz jest na dole,a jego wiatrak jest skierowany w dol obudowy a tam jest filtr przeciwkurzowy. Jesli nie macie to powiem tylko, ze po jakichs 2 tyg uzywania juz na filtrze jest pelno kurzu, w konsoli zapewne bedzie podobnie, az strach pomyslec ile kurzu wejdzie tam w ciagu np roku bez filtra, szczegolnie jak ktos duzo gra.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Arctic Cooling MX-2

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja mam konsolę zakupiona na premiere i bezproblemowo działa a tryb "suszarki" włącza się niemal od pierwszego dnia ( i jest wiele cichszy porównując do fata ps3) ) . Bez kitu tak pada część konsol od ciepła czy to tylko nudzi się ludziom ? Przyznam że może i po dwóch latach wymienił bym pasté , ale wywiercanie w obudowie konsoli otworów to już ładny hardcore :) Zarzuccie jakiś link o zmasowanych letnich przegrzewach ps4 , chętnie poczytam .

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie konsola tylko wyje przy grach typu infamous, killzone, the last of us, Metro.... Tam gdzie klatki sięgają 50,60.

Aaa i przy indyku Tower of Guns :-D

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×