Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że konsola sprzątała całe mieszkanie, nowa ukryta funkcja sony?:siara:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli się zbieram żeby pastę wymienić. Napiszcie jaka kupić bo widzę że różna są upodobania. Która najlepsza według Was o ile takowa jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem mx2 i po czasie znowu konsola warczała. wymieniłem na gelid gc extreme + thermopady z gelida i jest spokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem Thermal Grizzly Kryonaut na Pro, ale konsola po miesiącach i tak zrobiła się znowu głośna.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zamówiłem gelid. Powiedzcie tylko czy 1 gr. Wystarczy i jak to nakładać bo czytam że sporo różnych sposobów jest. Mam nadzieję że nic nie zepsuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Warga13 napisał:

Dzięki zamówiłem gelid. Powiedzcie tylko czy 1 gr. Wystarczy i jak to nakładać bo czytam że sporo różnych sposobów jest. Mam nadzieję że nic nie zepsuje. 

Wystarczy,mi nawet jeszcze zostało.Ja nałożyłem na środek procesora,póżniej kartą kredytową rozprowadziłem równomiernie po całej powierzchni.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja się udała pacjent żyje. Dzięki za pomoc. Tak naprawdę nie jest to jakoś skomplikowana praca. Pastę nalozylem na ziarnko, przy okazji warto kupić sprężone powietrze i wydmuchac kurz. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sugerowałeś się jakimś filmikiem, który pomógł Ci w zabiegu, wrzuć go proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/cyxWt6pJhW0. Proszę bardzo. Jeśli link nie działa to znajdź AdrianxPL na YouTube. Kupiłem 1gr pastę gelid gc troszkę zostało 

Edytowane przez Warga13
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gelida rozprowadzałem tam jakąś kartą bo gęste to że uj i bałbym się że na ziarno słabo się rozprowadzi a tak git :) i też z jednego grama zostało jeszcze 

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  i w pizz### pomyślnie wymieniłem pastę w ps4 CUH 1004 W sLIMCE  a w Pro ni hu hu.Wszystikie 11 śrubek czarnych małych ma tak rozkręcony środek ze zaden śrubokręt nie chwyta!Czym je wykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie torx z bolcem wpisz na allegro śrubokręt ps4 i kup jakieś 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Siudak83 napisał:

Pewnie torx z bolcem wpisz na allegro śrubokręt ps4 i kup jakieś 5 zł.

Nie torx mam idealny to śruby philips sie wyrobiły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "się wyrobiły" tylko użyłeś złego narzędzia. Pozostaje metoda na klej lub inne nam znane ale bez specjalnych narzędzi tego nie zrobisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie 1 monit o przegrzaniu wyślę do serwisu,gdyż konsola ma dopiero rok i nawet w god of war nie szaleje z głośnością a pastę chciałem wymienić profilaktycznie ale się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dokonałem wymiany pasty w PS4 na MX-2 założyłem nowe termopady AAB 2mm 2,4W/mK
Oczyściłem wentylator jak i radiator
Po złożeniu wszystkiego do kupy konsola nie wstaje Przy próbie załączenia wydaje 3 głośne sygnały wentylator załącza się na sekundę może dwie i konsola się sama wyłącza
Ktoś ma jakieś pomysły co się stało?
Może za grubo pasta może termopady nie takie W oryginale były 1mm
Szkoda mi sprzętu starałem się wszystko dokładnie robić o niczym nie zapomnieć i taka lipa...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogłeś dać 1mm, ale to nie od tego. Sprawdź czy wszystkie taśmy podpiąłeś i niczego nie zapomniałeś. Zasilacz kabelkiem podłączony? Wentylator od boku? Tzn. ja mówię na bazie Pro, nie wiem którą Ty masz ale zasada raczej ta sama. Nie było problemów z odklejeniem płyty głównej za pierwszym razem? Niczego tam nie naderwałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Składałem wszystko dokładnie podpierającym się filmikiem Adriana xPL i robiąc swojej zdjęcia podczas rozkręcania
Dziś zakupie cieńsze termopady i dokonałem procesu składania powtórnie Zobaczymy czy coś pomoże
Oby...


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że więcej niż powinno być Bo przy tej paście ma być cieńsza warstwa równo rozprowadzona

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pasty termoprzewodzące, to myślałem, że mówi się na odwrót. Lepiej mniej, niż więcej :-P

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że masz tego kilogram tam naładować Ale też nie tak, żeby proc z radiatorem się stykał. Klasyczne ziarno grochu, ewentualnie minimalnie więcej i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zainteresowanie. Składałem wszystko dokładnie podpierającym się filmikiem Adriana xPL i robiąc swojej zdjęcia podczas rozkręcania
Dziś zakupie cieńsze termopady i dokonałem procesu składania powtórnie Zobaczymy czy coś pomoże
Oby...


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka


Witam
Zainstalowałem termopady o grubościenne 1mm bo takie były oryginalnie użyte przez sony
Już podczas skręcania docisku 2 śruby podłużnej blachy wizualnie mocniej się wykręcały do radiatora
Później osłona płyty, obudowa Cyk konsola się włącza bez problemu
Kamień z serca ufff

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×