Skocz do zawartości
redo

Titanfall 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem titanfalla.Jaki u Was jest ping? Ja mam około 150. Połączony jestem przez wifi. Sprawdzę, czy przez kabel będzie lepiej.

Sprawdziłem. Nie ma znaczenia, czy kabel, czy wifi. Ping jest nadal wysoki. Co kilka meczy jest ping maks 60, a tak to ponad 150. Mam neta z upc 120mb na 10mb. Być może mam problem z upc i ich pseudousługami.

Jeśli ktokolwiek inny korzysta w tym czasie z neta to ping rośnie. Poza tym 150 na zagranicznych serwerach można uznać za taką końcową granice w miarę płynnego grania. Pytanie czy masz laga i czujesz opóźnienie czy jest ok. Jak jest ok to olej i graj sobie normalnie. Chociaż na światle powinieneś mieć znacznie mniej, ja na LTE mam 40ms jak gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze światłowód to jest akurat, w najlepszym przypadku, do rozdziałki, jak to jest potem poprowadzone to już inna historia(korzystałem z UPC przez 5 lat i jak dla mnie to ostatnie łajzy lecące po kosztach gdzie tylko się da) 

 

Po drugie podejrzewam że gra czasem łączy nas z meczami z innych Data Center - czasem np. gra się z bandami drących turasów, a innym razem z pryszczatymi nastolatkami ze wschodniego wybrzeża, a nie sądzę żeby ich łączyło domyślnie przez Frankfurt albo Amsterdam.

 

Niemniej jednak pytanie brzmi: da się grać? jak odpowiedź brzmi tak to nie ma co drążyć tematu. Jak się nie da to spróbowałbym z kompa popingować próbnie router i potem coś za nim i sprawdził jakie są czasy, może zmiana DNSów?

 

BTW dla preorderowców zaraz będzie dostępna genialna mapa z jedynki - Angel City

 

edit:

 

Developerzy właśnie wrzucili patch notes:

 

https://forums.titanfall.com/en-us/discussion/7729/angel-citys-most-wanted-the-patch-notes/p1?new=1

 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ohh fuck, tylu opcji odnosnie sterowania i celowania w grze na playstation chyba jeszcze nie bylo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje opcjami, ale remasterowane Angel City... Matko, jaka ta mapa jest DOBRA! (zwłaszcza w Attrition)

 

Nowe perki do tytanów wydają się fajne, na razie testowałem tylko automatyczną ucieczkę w inny wymiar Ronina i lepsze rozszczepienie strzałów u Iona i robią robotę. Well done Respawn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie ale jak wykonać eliminację czy to pilotem czy tytanem?

Wysłane z mojego Picasso przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanem wystarczy skuteczny atak wręcz na innego tytana w stanie "Doomed" czyli takiego z żółto-czarno-warningowym paskiem HP i powinno działać. Podczas wykonywania egzekucji nasz tytan NIE dostaje obrażeń. Niestety ataki wręcz nie zawsze zatrybiają poprawnie i czasem egzekucja nie działa;) No i nie da się tak wykończyć tytanów z których ktoś się właśnie katapultuje(zarówno normalnie jak i "wybuchowo") 

 

Pilotem atakując wroga OD TYŁU należy PRZYTRZYMAĆ guzik do melee. Działa też na AI. Podczas egzekucji NIE jest się nieśmiertelnym i jeśli ktoś nam ją przerwie(zabijając nas) to niedoszła ofiara przeżyje(wyjątkiem jest chyba egzekucja z pistoletem - jak nasz pilot zdąży wystrzelić wrogowi w czapę chociaż jedną kulę to przeciwnik już jest kaput choćby potem ktoś przerwał animację)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Danny za dokładne opisanie :) Czyli kluczem jest przytrzymanie ,a ja z kazdej strony zachodzilem i nigdy mi sie nie udalo :) Wieczorem bede testowal. Dzieki jescze raz !

Wysłane z mojego Picasso przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale nie wiem o co chodzi. Odkryłem gdzie jest linka , czyli postęp

 

Późnym wieczorkiem jeszcze pogram z godzinkę lub 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem i chyba nie dla mnie. Tytany zupełnie mnie nie kręcą, boty mają ujemne iq biegają trójkami prosto pod lufę a tryb piloci vs piloci to jeden wielki kampfest. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pablos_PRO napisał:

tryb piloci vs piloci to jeden wielki kampfest. 

 

 

lol, ale mnie rozbawiles, mapy sa na tyle duze ze kampieniem nie wiele ugrasz, plecy mozna robic w praktycznie w kazdym miejscu. Gram od tygodnia prawie tylko pvp, koncze 2GEN i w żadnym meczu nie mialem problemu z kamperami. Pewnie wybiegasz na jana, nie znasz map itd. Poza tym jest jest perk do badania otoczenia gdzie widzisz wszystkich przez ściany ale i tak jest zbędny imo...

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kill. Ta nazwa mnie zmyliła. Umocnienia to klasyczne flagi. Piechota + linka idealne dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, po zagraniu w Bounty Hunt albo Attrition miałeś wrażenie że żołnierze sterowani przez AI to boty? W sensie że ich celem jest rywalizowanie z graczem? Bo ciężko mi to ogarnąć...

 

No i czego jak czego, ale kampienia w TF2 to jest mega mało - gram od bety i chyba nie wyobrażam sobie bardziej nieefektywnej niż kampienie taktyki do tej gry. No chyba że w Amped Hardpoint jest jakoś diametralnie inaczej (mało gram w ten tryb) ale to w sumie zwykła dominacja więc pewna dawka kampienia przy punktach jest tam wpisana w model rozgrywki.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na razie pograłem po 1-2 w każdy tryb może miałem złe wrażenia wyniesione z konkretnego meczu.

W wersji demo gra nie daję żadnego samouczka tylko rzuca na głęboką wodę więc nie wszystko od razu ogarniam.

 

W pilot vs pilot wszyscy siedzieli na dachach nic zupełnie się nie działo a jak ktoś zaczął biegać po ziemi to było do odstrzelenia w pół  sekundy.

Na razie podoba mi się tylko obrona umocnień , ale będę jeszcze testował wszystkie tryby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tej grze szanse, a zwłaszcza tytanom - one są rewelacyjnie zrobione, ale wymagają totalnej zmiany podejścia. Z twoich postów wnioskuje że lubisz szybką grę. Wybierz sobie pilota z niewidzialnością, jeśli Cie stać to od razu kup perk "Low Profile"(tytany dużo później dostają ostrzeżenie żę siedzisz im na kadłubie oraz nie widać twojego "ognia z dupy" przy double jumpach - to BARDZO podnosi skuteczność niewidzialności) + wybierz tego perka z baterią żeby szybciej regenerować stealth.  Jako tytana bierz Ronina(pierwszy do odblokowania - chyba na 6-7lvlu) i na początku nie nastawiaj się w nim na walkę z innymi tytanami, tylko śmiganie po mapie i koszenie pilotów(zwłaszcza atakiem wręcz - ma BARDZO duży zasięg i hitboxa wielkiego jak nosorożec)

 

Jeśli chodzi o broń to jak masz dobrego cela to karabin Hemlock(drugi do odblokowania, wali seriami) jest mega skuteczny na wszystkich dystansach, oraz półautomatyczny G2

Jak z celnością gorzej to pierwszy SMG jest bardzo spoko, a imo drugi nawet lepszy(mniejsza szybkostrzelność i magazynek, ale DUŻO większe pierdolnięcie)

 

Swoją drogą to chyba masz rację że grze przydałoby się jakieś dobre wyjaśnienie trybów.

 

Pamiętaj że "boty" to po prostu źródło punktów + zabijanie ich nabija Ci zrzut tytana(w Bounty Hunt można mieć tytana w 30-40s). Czyli zabijasz ich tak przy okazji, cały czas polując na innych pilotów.

 

W Attrition toczy się bitwa i chodzi o to żeby zabijać pilotów i AI przeciwnika, a bronić swoich. Pierwsza drużyna która zdobędzie wymaganą ilość punktów wygrywa. 

 

W Bounty Hunt(nie jestem pewien jak przetłumaczyli - Łowcy Nagród?) są dwie wrogie drużyny pilotów i trzecia "drużyna" AI która oczywiści znowu służy do nabijania punktów. Mecz rozgrywa się falami, piloci zabijają AI i siebie nawzajem żeby zbierać $, które to po skończeniu fali trzeba wpłacić w bankach. Zabicie pilota kradnie mu połowę kasy którą akurat miał przy sobie. Kasa w banku jest nienaruszalna. Banki i AI jest wspólne dla obu drużyn więc jest konkurencja kto więcej a potem polowanie na bogatych przy bankach.   

Fale rozkładają się tak  1 = jedna strefa z piechotą 2= jeden AI tytan 3 = dwie strefy z piechotą  4 = dwa tytany AI 5 = jedna strefa z dużą ilością piechoty i mini-tytanami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady na pewno będę próbował różnych ustawień. W porównaniu do B1 są dziesiątki rzeczy, na każdym lvl coś się nowego odblokowuje. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi polowac na tytany to ja ze swojej strony polecam tego perka ktory ustawia przed nami taka zapore.

Stojac np na dachu i strzelajac z za tej zapory do tytana jestesmy bezkarni, bo nawet tytan nie moze jej przebic.

Oczywiscie wystawiamy sie na odstrzal od innych pilotow, ale sam fakt ze przed swoim zgonem mozemy puscic kilka celnych salw w tytana daje radoche.

Wiele razy zredukowalem wrogiemu tytanowi "zycie" z full do zera za pomoca tego pierwszego laserka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gralem jeszcze zaporami, sa jakies zapory przez ktore tytan nie moze przejsc czy chronia tylko przed ostrzalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez każdą zaporę w grze da się przejść. Natomiast są one "neutralne" czyli jak Tone postawi tą swoją ściankę i np Roninem zamienimy się z nim miejscami to my będziemy mogli strzelać przez jego zaporę a on już nie(będzie po złej stronie) i działa to tak ze wszystkimi zaporami w grze(aczkolwiek nie przez wszystkie da się wogóle strzelać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta zapora ktora jako pilot mozemy postawic chroni tylko przed ostrzalem.

Dlatego napisalem ze najlepiej byc na jakims dachu gdzie wrogi tytan nie siegnie nas "łapką" (lub poprostu nie zdepta), a bedzie tylko strzelal.

 

Co do broni - ostatnio uzywam tylko Devotion (nie wiem jak on sie nazywa w polskiej wersji). Chodzi o ten ostatni karabin w grupie "wiekszych karabinow - LGMow???)

Alez to ma szybkostrzelnosc jak juz sie "rozkreci" (strzela tym szybciej im wiecej przytrzymamy spust) - masakrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devotion wymiata, bardzo uniwersalna i fajna giwera. Do tego celna na dalekie dystanse. (A skrót to LKM - lekki karabin maszynowy albo LMG z angielskeigo, a lekki w sensie że przenośny)

 

Na tytany polecam też granat "Firestar" - ten shuriken z napalmem. Jeśli uda Ci się trafić w kokpit to przeciwnik jest skutecznie oślepiony na pare ładnych sekund.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o działko przeciw tytanom
Daje ono rade?

Pytam, bo specjalizuje sie (hehe - jak to brzmi) w niszczeniu tytanow i chocbym mial pasc trupem to kilka salw musze oddac we wrogiego robota z tej mojej "dzidy laserowej".
Na razie zaslona plus laserek zdaje egzamin, ale zastanawiam sie czy przy okazji nie stawiac obok siebie tego dzialka.
Tyle ze nawet w necie nie ma za bardzo filmikow z prezentacja jego mocy.
Zreszta to pewnie ma tylko "przeszkadzac", bo nie sadze by zadawalo "mocne" obrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×