Skocz do zawartości
Kisiel-PL

GTA V - PC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem #PCnikogo, ale może ktoś się znajdzie na forum kto chciałby podyskutować na temat portu owej gry na PC, której premiera już we wtorek. Chociaż głównym celem założenia tego wątku jest zebranie osób, które po części się zna przez forum (bądź miałem okazje z nimi zagrać) i ustawić się na jakieś wspólne latanie po online. Domyślam się oczywiście, że samo online na początku będzie leżeć i kwiczeć, ale jak się podniesie to będzie można działać. Oczywiście komunikacja podczas grania obowiązkowa ;) w razie czego nick na RSC: kisiel-pl 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawe optymalizacji. Na gry-online pisali że na i7 + 2x GTX980 + 32GB RAM można w miarę komfortowo grać w fullhd :biggrin: Problem w tym że taki PC to pewnie +/- 8000zł.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na golu pewnie trzeba było kupić premium żeby przeczytać ich artykuł do końca ;P

Już dawno ich przestałem czytać, zrobili szumu z 980 8GB, później to odkręcali, typowy clickbait. Podobno zalecane wystarczą spokojnie do grania w 1080p/60FPS w ustawieniach HIGH. Ale wszystko się wyjaśni we wtorek, bądź jak testy wyjdą. PCLab już testuje na różnych kartach. Jak chcesz grać w 60FPS i 4k, to pewnie będziesz potrzebował PC za 8000zł, ale wydaje mi się, że PC ze średniej półki, spokojnie dadzą radę. 

 

Ciekawie się prezentuje edytor wideo i tryb reżysera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na golu pewnie trzeba było kupić premium żeby przeczytać ich artykuł do końca ;P

Już dawno ich przestałem czytać, zrobili szumu z 980 8GB, później to odkręcali, typowy clickbait. Podobno zalecane wystarczą spokojnie do grania w 1080p/60FPS w ustawieniach HIGH. Ale wszystko się wyjaśni we wtorek, bądź jak testy wyjdą. PCLab już testuje na różnych kartach. Jak chcesz grać w 60FPS i 4k, to pewnie będziesz potrzebował PC za 8000zł, ale wydaje mi się, że PC ze średniej półki, spokojnie dadzą radę. 

 

Ciekawie się prezentuje edytor wideo i tryb reżysera.

Nie czekam na to jakoś bardzo a już na pewno nie za tą cenę. Drugi raz 200 zł na tą samą grę nie dam. Jeśli cena spadnie kiedyś to sobie sprawię wersję PC może za rok i ogram w tym FPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była wypowiedź typa R*. Rekomendowane wymagania są dla fhd, wysokie.  Gdzieś na gtasite fotkę z wypowiedzi znalazłem.

Ja już mam złożony pre-order. Ktoś jeszcze sobie zamawia? Na muve jest kod zniżkowy 30zł i gra kosztuje wtedy 149zł

MUVE.PL-GTAFIVE-PC <-- kod

RSC: s3ba97

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod już od kilku dni nie działa niestety. Na szczęście ja się załapałem i również preorder w muve złożony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woah. Ja zamówiłem w ubiegłą środę wtorek więc miałem farta. Przyznam, że się wachałem, ale dusza szczęsliwa :P

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeszcze można wyżebrać od muve kod, jak się powie, że przy zapłacie za zamówienie pokazuje cenę bez rabatu.

Ktoś już pudło dorwał:



Będzie żonglerka płytami ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka żonglerka płytami? Gra ma być przypisana do Rockstar Warehouse więc napęd raz tylko zobaczy te płyty, a później zostaną odstawione na półkę. Dla tych co nie mają napędu mogą sobie ściągnąć grę po zarejestrowaniu gry z klucza, a na płyty sobie ino patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jakoś te 7 płyt trzeba zainstalować. U mnie tylko box wchodzi w grę. Za wolnego neta mam, żeby ściągać te ~60Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku lat '90 to była żonglerka, pamiętam, pare takich gierek przygodowych było, gdzie podczas grania by wejść do lokacji trzeba było wsadzić odpowiednią płytę. A taki tam pojedynczy rzut RAZ do napędu to cóż za żonglowanie?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonglowanie płytami w celu instalacji gry/aplikacji.

Niestety prościej już nie dam rady Ci wytłumaczyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. I co tu począć z takim problemem? Trzeba wyjąć i włożyć każdą płytę do napędu po jednym razie. Jak żyć? No jak tu żyć? Może daj ogłoszenie w urzędzie pracy, że potrzebujesz pracownika do żonglowania płytami. Ręce opadają...... Za czasów Amigi i prawdziwej żonglerki dyskietkami, czy przygodówek na CD, o których pisał Cziczaki, to byś się chyba na kablu od zasilacza powiesił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja narzekam na żonglowanie płytami? Wręcz przeciwnie, nie pamiętam kiedy ostatni raz musiałem instalować coś z tylu płyt, wiec będę miał okazje przetestować napęd, przez wielu pewnie dawno zapomniany na PC. A jeżeli koleżka ma jakiś problem to, zapraszam na PW, wszystko wyjaśnimy. Widzę, że chciałeś zabłysnąć, ale coś Ci nie pykło. 

 

Pozdrawiam ! ;]

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że 7 płyt DVD to już przesada. Z chęcia przeniósł bym się na blu-raye, no ale niestety obecnie na PC nie ma jeszcze takiego trendu. W sumie to rockstar co by im szkodziło wydać druga wersje na blu rayu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia finansowa produkcji płyt, widać jedna płyta BD jest droższa od 7 DVD. Ja sam bym nie kupił specjalnie BD do komputera by jedną grę zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zainstalowana bez problemu, ale fps jest niestabilny. Z dupy spada do 9 jak jest pusto na ekranie (ulica, jeden budynek, plot i niebo na ekranie). A gdy jest full ludu to mam 50-60fps.... Polecam wyłączyć tesalacje bo dużej różnicy nie ma, a w zaawanasowanych opcję długich cieni bo za dużo to nie daje do wyglądu. W piątek posiedzę i pokombinuję by było bez spadków.

Ps. Jest wsparcie modów (ale r* nie daje narzędzi develeperskich xD) jak Będzie możliwość eksportu modeli 3D to postaram się zoptymalizować modele broni. Jestem pewien, że są niezoptymalizowane i mają za dużo face'ow. Po takim procesie model nie traci na zwykle na jakości. Dlaczego tak twierdzę? Po zoomie kilka razy straciłem 10fps, a zwykle spada o kilka. Takie zjawisko nie powinno występować wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie będzie patch poprawiający optymalizację, albo chociaż sterowniki, bo to co AMD odwalił dla radeoniarzy to śmiech na sali, niby szczytowa jakość, a do technicznie takich samych sprzętów od Intela i Nvidii jest 10 klatek różnicy. Prowizorę odwalili jak w postach władzia palownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupić mieszkanie jednak z tego co słyszałem nie wszystkie obsługują napady. Czy mógłby mi ktoś napisać na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na gtx660, chodzi bardzo dobrze, wszystko na high, msaa x2, i rzadko kiedy poniżej 60FPS spada. Natomiast napotkałem pewien problem, gra po ok 15 min zaczęła się crashować i sypało błędem: err_gfx_d3d_init. Obniżyłem taktowanie zegara na GPU o 10mhz i problem zniknął, albo pojawia się bardzo sporadycznie (wczoraj dopiero po 3,5h grania). Siedzę na najnowszych sterach ;)

 

Co do mieszkania to nie wiem czy jest to gdzieś napisane przy zakupie, czy dane mieszkania posiada pokój do organizowania napadów. Ja dostałem 700k$ do online to od razu kupiłem sobie tą chatę za 500k, jedno autko i zostało mi tylko 60k$ :(

 

Dziś jakiś patch wyszedł, ale niestety są problemy z jego pobraniem/instalacją ... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te mieszkania to wspólne są dla tych postaci, czy Michael jak kupi domek to tylko on może w nim mieszkać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupić mieszkanie jednak z tego co słyszałem nie wszystkie obsługują napady. Czy mógłby mi ktoś napisać na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Musi to być mieszkanie luksusowe - najtańsze jest za 200.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te mieszkania to wspólne są dla tych postaci, czy Michael jak kupi domek to tylko on może w nim mieszkać?

Postacie z fabuły nie mogą kupować domów. Więc tak są dla naszych awatarów.

Dziś zakupiłem mieszkanie za 500$ Kradnąc auta zauważyłem, że nie można przywłaszczać aut od npc bo mają nadajniki. Więc mam teraz prawie 300k bo w kilka meczy zarobiłem 60k szkoda tylko, że trochę ciężko o ludzi lub ja mam niefart. Co ciekawe dostałem zaproszenie na tenisa od kisla gdy on był offline, a ja akurat schodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odpalić gra, wczoraj wieczorem wszystko hulało, może ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×