Skocz do zawartości
gnom

Sony broni sie przed DDOS, robi to dla niej firma PROLEXIC ktora...

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec wlasnie od wczoraj jestem pozbawiony dostepu do PSN z domowego internetu (UPC). Po sprawdzeniu programem tracert (windows) hosta account.sonyentertainmentnetwork.com  pokazuje jasno, ze ruch jest zatrzymywany i rozladowywany przez PROLEXIC. Z jakichs ogolnikowo randomowych przyczyn firma ma taki kaprys i blokuje sukcesywnie od maja (nasilenie problemu) poszczegolne IP. Nie wydaje mi sie, zeby blokowali IP tylko moje (gdyz na 100% nie mam nic na komputerze co mogloby sugerowac ze jestem komputerem zombie wykorzystywanym do atakow ddos, lub wysylajacy spam itd.) tylko blokuja IP wychodzace UPC, wiec prawdopodobnie jest wiecej osob poszkodowanych. Nie pomaga nic, zmiana DNS - pomaga jedynie zmiana IP (zew), co w moim przypadku zadzialalo poprzez internet mobilny. 

I tak wlasnie ddos ktory byl przestepstwem i blokada dla wszystkich, tak jego diabelski pomiot jest blokada w bialych rekawiczkach - wszystko legal, ale czy ktos monitoruje to, ze ogrom niewinnych ludzi stracilo wlasnie dostep do PSN ? Co z moim plusem, grami ktore zakupilem w cyfrowej dytrybucji a mam kaprys akurat w nie pograc ? Jak ma sie to prawnie, bo to przeciez w tej chwili na zlecenie Sony, zewnetrzna firma nieprawnie (bo za co?) zablokowala mi dostep do uslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień dostawcę neta ;)

Nie no serio ? To porada w stylu - boli Cie palec ? utnij reke !  .  Przeciez mozna sie niezle zdenerwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pierwszy raz słyszę o takim problemie, nie wiem jak inni ? Gdyby mój dostawca robił mi takie jaja, zgłaszałbym to do bólu, a jakby mnie olali to przeszedł bym do konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do upc. Zmiana IP, tym bardziej dynamicznego (ktore jest zmienianie co kilka miesiecy) jest niemzliwa. I tak to sie kreci. Tpnie wina dostawcy (po czesci), ale mogliby zwyczajnie blokowac komputery zainfekowane i wyswietlac informacje o generowanym ruchu i prosbie odwirusowania kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROLEXIC z tego co kojarzę to jedyna, jeśli nie nieliczna firma, któa potrafi skutecznie bronić przed DDOS :biggrin:

ja bym winił UPC, że utrzymuje stale jedno ip na całą sieć (co właśnie się kończy tym, że większość odpowiada za czyny nielicznych) i na dotatek zgłaszając im problem nie robią nic..   czasem się ciesze, że mam net od mniejszego dostawcy, który przynajmniej raguje na ewentualne problemy ;)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna porazka. Dobrze ze jest wiesiek bo tak to czesto gram w coda. Czuje ze sprawa sama sie rozwiaze. Ludzie pisza ze po kilku tygodniach wraca wszystko do normy... mam dla dzieciaka preorder lego jw zrobione... ot to Ci cyfrowa dystrybucja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisma, wyjaśniaj, korzystaj z pomocy UOKiK (wbrew pozorom często można tam trafić na ludzi, którzy pomagają konsumentom), ale dobrze byłoby się upewnić, że faktycznie za problemy z siecią odpowiada takie zabezpieczenie przed DDOSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to samo co inni. Po diagnostyce drogi do psn moj ruch jest zatrzymywany na prolexic i tam blokowany.

Draka... odblokowali mnie wlasnie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale zalogowalem sie na zarzadzanie kontem z komorki z innego ip i tam troche pochodzilem po danych konta. Pewnie to zbieg okolicznosci ale wazne ze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pierwszy raz słyszę o takim problemie, nie wiem jak inni ? Gdyby mój dostawca robił mi takie jaja, zgłaszałbym to do bólu, a jakby mnie olali to przeszedł bym do konkurencji ;)

Właśnie,do konkurencji.Po wielu problemach z połączeniem w grach online i niemiłosiernych lagach w fps,kupiłem X1. Upc ma najlepszy internet ze wszystkich dostawców jakich miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem trwał 1,5 dnia.... ustąpiło samo. Niemniej nieźle się zirytowałem jak zacząłem czytać o tym wczoraj.

Nie każdy ma dostęp do konkurencji niestety. Po 35 latach życia w dużym mieście 3 lata temu zachciało mi się na "wieś". Więc oprócz ciszy i świeżego powietrza mam tylko 1 dostawcę neta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam to samo od godz 12 nie moge sie zalogowac do psn jest napisane ciagle ze siec zajeta, dziekuje sony 

 

Dostawca internetu: MNI Telecom S.A

Edytowane przez Dynio24_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie tylko UPC, ja nie miałem dostępu do PSN przez ok. tydzień z sieci akademickiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko pytanie co zrobic, zeby psn zaczelo dzialac przeciez nie bede specjalnie bawil sie w zmiane operatora internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie od wczoraj jestem pozbawiony dostepu do PSN z domowego internetu (UPC). Po sprawdzeniu programem tracert (windows) hosta account.sonyentertainmentnetwork.com  pokazuje jasno, ze ruch jest zatrzymywany i rozladowywany przez PROLEXIC.

 

Szczerze nie ufalbym tracert tak jak nie ufam ping.

Wiele serwerow ma wylaczony ping lub obwarowany limitami, bo wysylajac odpowiednio duzo zapytan z odpowiednio duzym pakietem danych mozna wiadomo co narozrabiac, moze prolexic ma po prostu stanowic zapore i ukrywac ruch od nich do serverow Sony i stad tracert nie przechodzi dalej.

 

Z ciekawosci zrobilem test u siebie nie mam zadnych problemow zalogowaniem sie do PSN ani z PS3 ani z przegladarki (store czy zarzadzenie kontem).

tracert account.sonyentertainmentnetwork.com -> dokladnie tak jak  u  Ciebie byl ostanim punktem na drodze a pozniej mialem juz tylko "uplynął limit czasu rządania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziala wam w ogole mozliwosc zalogowania sie poprzez www ? Bo mi nie, wiec albo padla siec albo mam zablokowany dostep do uslug sony 

 

u innych dziala, czyli musialem dostac blokade na ip

Edytowane przez Dynio24_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie widzę tutaj dramatu ?

 

Mówisz że nie działa Ci store via www...przecież można wchodzić na ten sam sklep za pomocą konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bys przeczytal wczesniejsze posty, mam zablokowany ps network na konsoli oraz via www, moim zdaniem tragedia ze zsotalem zablokowany po ip za nic, ale sony to sony everything fot the players

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sony to sony everything fot the players

 

Akurat korzystanie z uslug firmy Prolexic ma na celu obrone przed atakami DDoS wiec to jest #4ThePlayers. Niemniej jej wykonanie, i dzialanie gdzie utrudnia sie uzytkownikom dostep to jest juz duuuuzy minus.

 

Wstrzymaj sie do jutra i akatuj CoK PlayStation i mailowo i telefonicznie - informujac ze najprawdopodobniej w zwiazku z tym iz wprowadzono takie zabezpieczenia w takiej  to i takiej sieci (tu nazwa sieci) nie dziala  dostep do PSN co utrudnia uzytkownikom korzystanie z uslug. Mozesz sprawdzic jak masz pod reka mobile czy z mobile mozesz wejsc do appki jesli tak mozesz o tym powiedziec Sony.

Jesli beda probowali zrzucic to na siec mozesz nadmienic iz nie masz problemow z innymi uslugami poza PSN co sugeruje ze z siecia jest wszystko w porzadku a problem lezy po stronie Sony.

 

Przykro mi ze masz klopoty ale dzis tutaj raczej nikt Tobie nie pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj przypadek to pikus, nie mialem PSN niecale 2 dni. Sa ludzie ktorym ustepuje dopiero po 2 tygodniach i wiecej. Tak jak juz pisalem, sony zrzuca problem na ISP, a ISP na sony i tak to sie kreci. Ciesze sie, ze dzis to ustapilo, ale jestem przekonany, ze sprawa jeszcze wroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UPC od 2008 (pomimo, że nie cierpię UPC) nie mam raczej problemu z narzekaniem na ich neta. Wczoraj nie mogłem się co prawda zalogować ale okazało się, że muszę zrobić aktualizację softu w ps3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×