Skocz do zawartości
pablos_83

Ratchet & Clank

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, xavris napisał:

Jaka ta gra jest makabrycznie przyjemna to głowa mała... Prześliczna, wygląda jak film animowany nawet na bieda ps4 i bieda 40". Polski dubbing nie gryzie w uszy, nawet się kilka razy zaśmiałem. 

Zapowiada się absolutnie genialna i wesoła rozgrywka. W sumie nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem w coś tak radosnego :)

 

Wstyd kolego!!! Wstyd!

To gra ktora byla juz w tak dobrych cenach, ze nawet o uzywanych pudelkach nie wspomne ze czekales az trafi do plusa. Jesli nie masz backlogu/playlist/kupki wstydu na przynajmniej nascie gier to powinnies ja wczesniej ograc bo jest tego warta. 

 

PL dub moze byc szalu nie robi, polecam jak ograsz raz ograc drugi (jest jakis tryb przypominajacy ng+) i tym razem po ang. 

Wyglad gry to absolutne mistrzostwo nawet roznica miedzy gra a wstawkami animowanymi jest mala i nie rzuca sie w oczy. Do tego dochodza drobiazgi na ktore 90% graczy nie zwroci uwagi. W wiekszosci gier tego typu masz ograniczony teren wiec jesli probojesz wlezc gdzies gdzie nie powinnienes odbijasz sie od sciany, postac sie respi albo "umiera". Tutaj brawa dla tworcow za to ze w wiekszosci to co widzisz nawet jesli nie powinno byc osiagalne, nie wywala gry, nie przelatujesz przez mape, mozesz dostac sie do miejsc ktore nie maja znaczenia dla gry i nie powinnies sie tam nawet pchac. Maly detal a cieszy jesli ktos celowo czy przez przypadek bedzie chcial testowac granice. 

 

Jak pisalem pare postow wyzej ocene podtrzymuje 8/10 gra bardzo dobra. 

I pewnie w weekend mimo iz juz ukonczylem 2 razy odpale po raz kolejny, bo czemu nie poklady funu i to jak slicznie gra wyglada sa niesamowite. Do tego po ograniu Ratcheta jak odpalilem Knacka 1 z plusa to podziekowalem, wole Lombaxa. 

Tez gralem na PS4 amator i 42" TV ze sredniej polki z 2013r. I wrazenia swietne. 

Ale nie bylbym soba gbynym nie znalazl jakis zgrzytow, otoz co typowe dla gier TPP jesli podejrzesz podstacia pod sama sciane i zaczniesz bawic sie kamera to dojrzysz ze tekstury nie zawsze sa w wysokiej jakosci. Ale jak pisalem to jest czepialstwo i absolutnie nie umniejsza tej bardzo dobrej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MagEllan napisał:

Wstyd kolego!!! Wstyd!

To gra ktora byla juz w tak dobrych cenach, ze nawet o uzywanych pudelkach nie wspomne ze czekales az trafi do plusa. Jesli nie masz backlogu/playlist/kupki wstydu na przynajmniej nascie gier to powinnies ja wczesniej ograc bo jest tego warta. 

Jakbym nie kupił ani jednej gry, to licząc ps3, ps4 i vite miałbym w co grać przez jakieś spokojnie 2 lata (uwględniając normalny tryb grania, czyli chodzenie do pracy, konieczność jedzenia i takie tam trywialne sprawy :24_stuck_out_tongue: ). Do tego na nadrobienie wszystkich książek, które mam na półce prawdopodobnie nie wystarczy mi już życia.

Poza tym nie bardzo wiem jakie to ma znaczenie, czy czekałem czy kupiłem od razu. Są gry w które chcę zagrać po prostu i są gry na które czekam. Na ratcheta nie czekałem, był grą w którą wiedziałem, że przy jakiejś okazji zagram. Tyle.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xavris napisał:

Jakbym nie kupił ani jednej gry, to licząc ps3, ps4 i vite miałbym w co grać przez jakieś spokojnie 2 lata 

znam ten bol. 

Choc jak skonczy mi sie plus to troche gier z kupki wstydu odpadnie, pewnie czesc z nich kupie na PC (wiekszosc indykow). 

Ale dalej patrzac na moja playliste mam ponad 50pozycji..... 

Niemniej, dla paru gier zrobilem wyjatek: Wolf, Until Dawn, Ratchet, Yakuza (pewnie bylo tego wiecej) - kupilem i ogrywalem, nie patrzac na kupke wstydu, i bawilem sie swietnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze sava zaraz po przejsciu gry? Zamiast dac wyzwania dalem nowa gra:/ Pare trofek mi zostalo do platyny, i musiałbym jeszcze raz wszystko zbierac:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyzak86 napisał:

Ma ktos moze sava zaraz po przejsciu gry? Zamiast dac wyzwania dalem nowa gra:/ Pare trofek mi zostalo do platyny, i musiałbym jeszcze raz wszystko zbierac:( 

możesz z chmury pobrać o ile Ci przesyła, zapisy są przypisane do konta i tak nie zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze nie przesyla:/ No trudno moze kiedys szarpne jeszcze raz:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę powoli (nie wiem, czy uda mi się wymaxować wszystkie bronie w drugim przejściu).
Dobry szpil, takie 8/10, ale jednak A crack in time, czy zwłaszcza Tools of distruction o wiele lepsze, bardziej obfite w zawartość (ale tutaj mamy remake, więc to akurat zrozumiałe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy słowa ode mnie po platynie.

W zasadzie niewiele mogę dodać do tego co napisałem na poprzedniej stronie. Megaprzyjemna gra, taka radosna. Bardzo miła odskocznia od przeróżnych soulsów, monster hunterów i innych cudów :)

Takie bardzo solidne 8/10 finalnie bym dał. Fajna, ale za krótka gra. Platyna w sumie trochę męcząca, bo wbijanie maksymalnego poziomu w niektórych broniach było strasznie upierdliwe, więc trzeba je było farmić :24_stuck_out_tongue: ale to akurat na ocenę nie ma wpływu.

Przy okazji. Podobno to jest remake, ale pozmieniali co nieco w stosunku do pierwowzoru. Prawda to? Że fabuła gorsza, mniej lokacji? Tak piszą internety, ale chciałbym poznać opinię kogoś z forum kto zna oba tytuły.

Tym niemniej warto. W plusie zdecydowanie, jakbym wziął na premierę to pewnie bym był nieco rozczarowany długością (krótkością) gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, xavris napisał:

Przy okazji. Podobno to jest remake, ale pozmieniali co nieco w stosunku do pierwowzoru. Prawda to?

 

Ten twor jest dosc dziwny. W oryginal nie gralem wiem tutaj nie porownam. Ale Sony chcialo zrobic incepcje a wiec gra na bazie filmu ktory jest na bazie gry. I przekombinowali. Film byl taki se, czesc rzeczy z filmu wrzucono jako cut scenki do gry acz fabula sie rozni. Co do samej gry to mialo by re-wyobrazenie oryginalu a wiec jak oryginal moglby wygladac gdyby w czasie kiedy powstawal dostepna byla by technologia przyszlosci. W wypadku re-imagine nie mam problemu z tym ze zmieniaja sie rzeczy i nie jest to wierne przeniesienie oryginalu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi właśnie dwie bronie do zakupu i wymaxowania, ale to już muszę w ng++ pyknąć, bo przeciwników brak :)
Ale to się mega szybko i przyjemnie robi - eksterminacja szepinatorem - pozmiatane : D
Jak masz vite/ps3, to do dzisiaj chyba jeszcze jest promo na ratcheta hd, więc będziesz miał porównanie różnic z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten miesiąc w plusie to jeden z najlepszych w mojej karierze -bloodborn to cos co każdy powinien liznąć i podobnie Raczet - co prawda przeszedłem już chwile po premierze, ale gra się bardzo przyjemnie :) zdecydowanie tytuł dla każdego. 

Nawet ta Polska wersja bardzo mi przypadła do gustu :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta gra to istny miod. Tak lekkiego, pochlaniajacego gameplayu sie nie spodziewalem. Juz myslalem, ze wyroslem z gier, a tutaj sprawdzam z braku laku Ratcheta i odkrywam prawdziwa perle, gre ktora przypomina co znaczy byc graczem i fun jaki granie daje. AWESOME! Pierwsza platformowka, bo to przeciez dla dzieci. Sskoda, ze tak pozno.
Znajde cos rownie dobrego na ps4? Chce wiecej tego miodu!

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratchet świetna gra, bardzo przyjemnie się grało. Przeszedłem prawie 3 razy pod rząd :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eMeK

Lepiej pozno niz wcale gra na premiere byla tansza od AAA ja kupilem w pierwszej lepszej promocji, 2 razy pod rzad przeszedlem swietnie sie bawiac. 

ratchet to taka nie do konca platformowka - moim zdaniem ten mix platformera i strzelanki pieknie sie sprawdza dla mlodszych i starszych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zajmuje przejście?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Klaxxon napisał:

Ile zajmuje przejście?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Panie kolego - polecam dodac stronke HowLongToBeat do ulubionych :)

 

https://howlongtobeat.com/game.php?id=35859

 

W moim wypadku pierwsze podejscie to bylo nascie godzin drugie w czyms na ksztalt ng+ okolo 10.

Ale ja zazwyczaj rozwlekam gry wiec wyniki na wiekszej grupie badanych z HLTB moga byc bardziej pomocne.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na planecie Rilgar nie mogę zebrać wszystkich kart ZUBRa. Jest też jedno pomieszczenie ze złotą śrubką, którego nie mogę otworzyć. Gra dla dzieci a tu taki przypał...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Klaxxon napisał:

Na planecie Rilgar nie mogę zebrać wszystkich kart ZUBRa. Jest też jedno pomieszczenie ze złotą śrubką, którego nie mogę otworzyć. Gra dla dzieci a tu taki przypał...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Bo tego się nie otwiera. Musisz tam wskoczyć i jak już weźmiesz śrubkę to na podłodze jest panel. Jak staniesz na nim to wyłączysz pole siłowe i wyjdziesz normalnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×