Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2acbc3399e9e09a2ec2ce2b16558f3bf_origina

 

Legenda nadchodzi, to jest już fakt! Goście chcą na Kickstarterze 2 melony $, a po dzisiejszym ogłoszeniu już mają 1.2 mln $.

Jeszcze dorzucić do tego pierwszą i drugą część i dziękuje, wtedy ta generacja wygrywa wszystko :D

 

Więcej informacji można znaleźć na ich stronie na Kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/ysnet/shenmue-3/description

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w jedynkę i byłem zachwycony. Przypomina mi się poczciwy Dreamcast :). Wypruwałem sobie flaki żeby go kupić, a i tak dość szybko go zarżnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ciekawe ile przyjdzie nam czekać na tą grę. Na razie to tylko zbierają kasę, więc nie ma co się jeszcze napalać. Nie podobało mi się, że Sony się podczepiło do tego, skoro to kickstarter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja na zapowiedź :biggrin:

 

https://youtu.be/aLRWL0s0l10

 

IAkAPwq.gif

 

Już jest 2.5 melona $ :D W przeciągu jednego dnia uzbierali praktycznie całą sumę.

Teraz pozostałe progi to coraz więcej rzeczy dostępnych w grze :D Jakby się jeszcze pokusili o jedynkę i dwójkę...masakra :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno, ale to jedno ważne pytanie, jak za 2 milliony mają przebić grę, która dzisiaj kosztowała by 99 milionów dolarów? (wiki mówi, że wtedy, 200o rok wydano na nia 70$ - dzisiejsze 99 milionów).

To ma być indyk? Epizody jak gry Talltale Games? Czy kiedyś Yu Suzuki nie mówił o tym, że wydanie Shanmue III kosztowało by krocie? Może Sony coś dopłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mają już ponad 2.5 mln zielonych baksów :-)

No i? Może na jedną reklamę im wystarczy - w czasopiśmie...

W sumie to się nie dziwię, że ta produkcja wylądowała na Kick'u. Oprócz zbadania zapotrzebowania rynku, to zawsze kilka groszy wpadnie i chociaż część zainwestowanej $ się zwróci. Poprzednie części nawet na siebie nie zarobiły, a kosztowały sporo. Wszyscy się jarali, tylko mało kto kupował...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś gry z podobnym budżetem? Jestem sceptyczny co do tego Kickstartera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś gry z podobnym budżetem? Jestem sceptyczny co do tego Kickstartera.

Broken Age od Schafera, zebrał zdaje się 3.3mln $ a i tak było mu mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno, ale to jedno ważne pytanie, jak za 2 milliony mają przebić grę, która dzisiaj kosztowała by 99 milionów dolarów? (wiki mówi, że wtedy, 200o rok wydano na nia 70$ - dzisiejsze 99 milionów).

To ma być indyk? Epizody jak gry Talltale Games? Czy kiedyś Yu Suzuki nie mówił o tym, że wydanie Shanmue III kosztowało by krocie? Może Sony coś dopłaca?

Zapewne to taki trick tylko żeby wybadać jakie jest zainteresowanie. Chłopaki z marketingu zobacza ze jest rozje...kickstarter i wtedy może sony wchodzi do gry i mówi "kurde chyba opłaca się na to wyłożyć kasę". Tak sobie gdybam bo za 2 miliony to porządnej reklamy się chyba nie da zrobić gry. Gorzej jak puszczą jakąś karciankę na psn i pc i tam sie dowiemy jaki jest koniec. Tego bym nie przeżył :) Także sony nie trolluj zróbcie nawet grę z grafika z dreamcasta ale całkowicie tak rozbudowaną nową część jak 2 poprzednie i będę usatysfakcjonowany.

 

Co do samej gry to jezus maria gdy to zobaczyłem to seryjnie mi sie płakac zachciało. Miałem coś takiego jak ten facet w gifie powyżej co narobił w spodnie ale miał prawo :) Pamiętam jak dziś walkę w salonie gier, w dokach z tym ochroniarzem w krawacie, jeżdżenie na wózku widłowym, rozjeb... chyba 100 oprychów pod rząd co było trzeba zrobić i multum innych rzeczy zapadających w pamięć których od tak sobie nie można zrobić bo trzeba mieć serce żeby tak to pokazać. Podniecenie tą grą zrozumie tylko ten kto to przeżył. Ja już nawet niechcę żeby ta gra graficznie wyrwała z butów bo tak pewnie niebedzie ale chcę najzwyczajnie w świecie poznac zakończenie najlepszej historii w grach wideo. Tak na prawdę na to czekaja fani i w dupie mają jak ta gra będzie wyglądać. Ta gra w zasadzie wyprzedziła epokę już wiem jaki bedzie hejt jak wyjdzie  że " jak to wygląda" "to ma być ta legenda" ale to zapewne hipsterzy growi będą tylko hejtować będąc pewnie w młodym wieku i nie wiedząc co ich w zasadzie ominęło. Tą zapowiedzią Sony zniszczyło całe E3 a ludzie się podniecają wsteczną kompatybilnością na x-a. Dziwny świat. I nie jest to ważne na co to się ukarze może na wszystko. Ważne że jeśli Sony ma w tym jakiś udział że z grobu wyciągnęło tą markę to mają dozgonny szacunek za to.

Edytowane przez vincent
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że Sony mimo wszystko hajsem sypnęło. Przecież gra exem nie staje się ot tak. Co prawda będzie jeszcze na PC, ale wiadomo że chodzi im o to, żeby na Xbonie nie było.

Nie sugerujemy się również danymi z wiki, bo część tej kasy, jak nie większość poszła pewnie na marketing. Twórcy z takim doświadczeniem chyba wiedzą co są w stanie zrobić, a czego nie za taką kasę. Poza tym to dopiero 1 dzień, a już mają prawie 3 melony. Z tego co czytałem tam, to za 4.5 melona mają nawalić do gry masy dodatków, także w to mi graj :)

Poza tym nie ważne jak zdobędą kasę i jak zrobią tą grę. Najważniejsze to to, że w końcu coś się ruszyło w tym temacie i widmo zagrania w tą genialną grę powróciło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde napisy to ta gra mogłaby by mieć. Mam nadzieję że jak Sony ją bierze pod swoje skrzydła to w polsce wszystko co od sony będzie wychodziło będzie miało wersję pl. Tylko napisy żaden dubbing nie jest mi potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie tylko i wyłącznie w dystrybucji cyfrowej jak coś, zostało to potwierdzone.

 

Z pierwszych plotek i kilku oficjalnych informacji można wywnioskować, że Yu Suzuki i Sony mają swoją umowę.

Jeśli wierzyć przeciekom, to Kickstarter miał być tylko sygnałem dla Sony, czy warto inwestować w ten tytuł i 2 melony miały właśnie pokazać czy warto w to brnąć.

Sony nie siedzi na kasie, ale podobno to dzięki nim Shenmue wróci do żywych.

 

Jeśli to wszystko prawda, to naprawdę wielki ukłon dla Sony. Ale tak jak mówię, plotki i ploteczki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kickstarter to tylko pretekst do tego aby zmierzyć zainteresowanie tą grą. 

http://i.imgur.com/psknzlE.png

Stąd budżet 2m+, Sony ma wydać kasę na tą produkcję. Zastanawiam się ile wywalą hasju i czy Sega (właściciel IP) odezwie się coś w tej sprawie.

Ciekawa dodatkowa notka. Sony buduję listę tytułów, które zakładam wrzuci na Kickstartera aby sprawić jak duże zainteresowanie jest daną serią.

http://www.engadget.com/2015/06/17/an-intimate-chat-with-sony-playstation-shuhei-yoshida/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piękna nuta.

 

Dalej niezdrowo podniecony jestem na ten tytuł. Tyle lat czekania. Zresztą wszystkie reakcje ludzi na necie są epickie na tą zapowiedź. Miałem to samo hehe. Tak potężnej bomby że sony zrzuci na e3 to nikt sie nie spodziewał. Kolega który już przestał grac i w zasadzie nie wie co się już dzieje w gamingu  gdy mu o tym powiedziałem to prawie zemdlał hehe. Legenda nie umiera nigdy. Ciesze się że żyłem w czasach kiedy shenmue wyszło i przy załączeniu tego nie mogłem uwierzyć że to gra. Bezcenne przeżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kiedy podadzą więcej jakiś konkretnych informacji :)

Ja już chcieć grać w tą grę i jarac się jak dziecko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yu Suzuki zdradza szczegóły SHIII.

 

  • Suzuki planuje konsekwentnie dodawać kolejne kroki do swojej zbiórki, więc pomysłów na rozszerzenie zawartości gry mu najwidoczniej nie brakuje.
  • Shenmue IV jest jak najbardziej projektem możliwym do zrealizowania, ale to czy powstanie zależy od sukcesu SH3
  • Ryo nie powróci do Japonii, przynajmniej nie w "trójce".
  • Cała historia złożona jest z 11 rozdziałów. Suzuki chciałby zrealizować je wszystkie, ponieważ marzy mu się doprowadzenie serii nawet do piątej odsłony.
  • Shenmue to drzewo wiśnowe powołane do życia na potrzeby opowieści i zakwita wiosną.
  • Do gry powrócą zmienne warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy (może nawet ćwiczenie ruchów i system swobodnej walki).
  • Jeden z użytkowników reddita przypomniał Suzukiemu o dzienniku Ryo. Japończyk obiecał, że przyjrzy się temu pomysłowi pod kątem przywrócenia go.
  • Japończykowi nie podoba się obecna twarz Ryo, zatem najpewniej przejdzie jeszcze pewne zmiany, jak zdjęcie opaski.
  • Suzuki rozważał dopowiedzenie reszty historii drogą książkową.
  • Inspiracją dla Yu Suzukiego do stworzenia SH3 było przyglądanie się chińskim sztukom walki, kiedy pracował nad VirtuaFighter5
  • Nie jest to pewne, jednak możliwe, że otrzymamy możliwość wybrania pomiędzy japońskim i angielskim dubbingiem postaci.
    • Suzuki myśli nad rozwiązaniem, które przypominałoby jakąś formę multiplayera lub kooperacji.
    • The Rapport System to system odpowiedzialny za działania Shenhuy, zależny od naszych dialogów z nią i akcji podejmowanych względem bohaterki.
    • The Character Perspective System jest środkiem do ukazywania graczowi postaci z różnych perspektyw, dając mu poznać różne strony danego bohatera.
    • Choubu to wioska na brzegu rzeki, skupiająca w sobie wiele sklepów z pamiątkami, hoteli i świątyń. Zadania w Choubu mają należeć do bardzo przyjemnych.
    • Wioska Bailu to miejsce narodzin Shenhuy. Było także odwiedzane za młodu przez ojca Ryo. 
    • Jeżeli SHIII dobiej do progu 10 milionów dolarów, w pełni zostanie spełniona wizja Suzukiego polegająca na zawarciu w grze wszystkich cech otwartego świata.
    • Ulubionym utworem Japończyka z soundtracku do serii jest "Tomato Mart".
    • Ulubioną konsolą Segi Suzukiego jest oczywiście Dreamcast. Ma do niego sporo sentymentu, m.in. dlatego że był zaangażowany w produkcję tego sprzętu.
Edytowane przez pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreamcast albo jakiś emu, ale to nie to samo. YouTube odradzam bo to trzeba przeżyć na własnej skórze, a nie oglądać jak ktoś gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreamcast albo jakiś emu, ale to nie to samo. YouTube odradzam bo to trzeba przeżyć na własnej skórze, a nie oglądać jak ktoś gra.

 

jedynka to chyba tylko Dreamcast. 

dwojka chyba byla zarowno na Dreamcasta jak i pierwszego xboxa. 

 

No wlasnie i tu lezy pies pogrzebany nie gralem w zadna czesc, wiec nie o ile moge odniesc sie do zachwytow o tyle z pewnoscia nie moge ich w pelni zrozumiec. 

Dlatego tez ogloszenie tej produkcji a wlasciwie rozpoczescia zbiorki na nia nie bylo dla mnie zadnym wydarzeniem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta część jest dla prawdziwych fanów, którzy pokochali tą grę całym sercem, tak jak ja chociażby.

Kto nie zaznał magii Shenmue wtedy już raczej nigdy jej nie zazna. Wiadomość, że ta gra w końcu wyjdzie była dla mnie newsem roku.

Wtedy gra geniusz, która była tak innowacyjna i magiczna, jak żadna inna. To dzięki niej mamy też Yakuze, która była kontrą Sony właśnie na Shenmue.

Inni mogą burzyć dupala i pluć jadem. Mimo wszystko ja się cieszę jak małe dziecko na wieść o Shenmue 3, bez względu na to w jaki sposób ma ona powstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie przesadzaj Particko - kazdy ma prawo do swojej opinii.

Ja Tobie zycze zebys otrzymal dzielo przemyslu rozrywkowego ktore spelni wszystkie Twoje oczekiwania jesli chodzi o SIII.

 

Po prostu wielu jest takich ktorych ta produkcja ominela i zeby nie wiem jak chcieli to raczej nie poczuja tego co osoby ktore w nia graly.

 

To troche jak rozmawiac ze slepym o kolorach.

Wiec bedziesz musial tolerowac takich osobnikow dla ktorych ta informacja byla po prostu informacja i niczym wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×