Skocz do zawartości
pablos_83

Unravel

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo coś czy gra wyjdzie w wersji pudełkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Schranz jak pykniesz wszystkie poziomy bez zginięcia to mianuję cię moim osobistym mistrzem :biggrin:

No cóż ........

unravel-20160301183231.jpg

Edytowane przez schranz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14207346573365.jpeg

 

Pełna profeska, na niektórych zagadkach ginąłem po 10 razy z rzędu nawet :), mocno upierdliwie było ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie łatwo, znając levele,pamiętając gdzie i na co uważać(kamienie itd) przejście levela to jakieś 3/4 podejścia .

Znając go juz na pamięć pełne przejście lev zajmuje max 20min.

W 2 dni zrobiłem wszystkie, jedyny problem miałem z levelem is it enough? czy jakoś tak, to ten gdzie skaczemy po kablach wysokiego napięcia, i dopóki nie rozkminiłem jak on działa to zginąłem tam z 10 razy.

Ale jak już wiesz jak to działa to za każdym razem przechodziłem a dalej kolejna przeprawa z zębatkami na lince .....

To był najtrudniejszy lev, reszta poszła bez większego bólu choć wiadomo człowiekowi wydaje się że zna na pamięć to leci speedruna niemal a tu bum, i wtopa bo o jakimś szczególe zapomniałeś :)

 

Generalnie z grą spędziłem około 20h i uważam że jest świetna.

Po prostu piękna podróż, której każdy powinien spróbować.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ta gra ma leveli ?

edit. 10 lvl już sprawdziłem i już kupiłem i pobieram:) ale polskie napisy w grze jakieś cytaty czy coś powinny być!

Edytowane przez ojejkualefajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ta gra ma leveli ?

edit. 10 lvl już sprawdziłem i już kupiłem i pobieram:) ale polskie napisy w grze jakieś cytaty czy coś powinny być!

Ty ze ślunska jesteś, to chyba napisy niemieckie ;)

 

Zyga, Schranz przez Was muszę kupić tą grę, normalnie akwizytorzy na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejna perelka w zalewie tasiemcow i klonow samych siebie w nowych sceneriach.Kazdy kto szuka czegos niebanalnego ociekajacego klimatem powinien ta gre sprawdź c.

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpiękniejszy, najwspanialszy czasoumilacz do 8 marca aż ruszy The division  :laugh:

Edytowane przez ojejkualefajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem wczoraj demo z pss. Pierwszy lvl i gra się bardzo przyjemnie. Taka przyjemna gra na odstresowanie po pracy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez ogralem demo - gre mialem na celowniku juz wczesniej, ale dzieki demku wiem ze z mila checia siegne po pelniaka, najpewniej jak pojawi sie jakas promocja.

Graficznie bardzo mi sie podoba, nasz bohater tez  calkiem fajny a do tego platformer + zagadki oparte na fizyce. 

 

Powtorze sie ale ciesze sie ze EA zainwestowalo w  tej projekt. Obawiam sie ze jesli gra tworzona  byla by bez wsparcia finansowego, mielibysmy dobrego ale niczym nie wybijajacego sie z tlumu indyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pewnie zdecyduje. W demko bardzo fajnie się grało a do tego po opiniach ludzi z forum wnioskuje, że warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unravel na promce w PS Store, dla Plusowiczów wychodzi jakieś 33 zł z tego co widziałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie umiarkowanie mnie ta gra interesowała, ale za tyle to może i warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dobre, czekałem na to promo. Gierka mnie zaintrygowała, ale 89 zeta to za dużo jak za taką produkcje. Za 33 na pewno sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna. Sam niedawno splatynowałem. Niektóre poziomy potrafią wycisnąć łzę. I chociaż nie zliczę k!@#$ i ch*&^, które przy przechodzeniu rzucałem na lewo i prawo to byłem wściekły nie na twórców ale na siebie i na moje drewniane łapska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że gra na tyle trudna, że nie ma sensu kupować dla żony która przy demie Residenta 7 dopiero uczyła się obsługi prawego analoga ? Z drugiej strony takiego Heavy Raina przeszła całego...hmm  chodzi mi o to czy jest w niej dużo sytuacji czysto platformowych czy więcej zagadek logicznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Grassek napisał:

Czyli mówicie, że gra na tyle trudna, że nie ma sensu kupować dla żony która przy demie Residenta 7 dopiero uczyła się obsługi prawego analoga ? Z drugiej strony takiego Heavy Raina przeszła całego...hmm  chodzi mi o to czy jest w niej dużo sytuacji czysto platformowych czy więcej zagadek logicznych ?

gra jest mocno irytująca przez moim zdaniem błędy w sterowaniu czy wręcz spi*****ny system z tą całą włóczką i poza grafiką nic nie wnosi, była by dużo lepszą grą bez systemu włóczki lub gdyby działał on tak ja chce gracz, przez co i same zagadki mimo że w założeniu banalne urastają do rangi "no zaraz pi****lne tym padem o ścianę". Dali by jakieś "piniążki" do zbierania i by sobie człowiek skakał fajnie bo tych pięknych lokacjach a tak to się denerwuje i irytuje... jeszcze 2 chaptery może jakoś dam radę

Edytowane przez bulet1408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale głupoty pleciesz, sterowanie jest świetne a zagadki oparte na fizyce i wloczce genialne . Wyczulem. ze wnerwia cię sam fakt że włóczka ogranicza ruchy po rozwinięciu na maxa nie pójdziesz dalej itd ale takie były założenia tej gry .Dzięki temu trzeba się na kombinować jak ruszyć dalej to nie samograj że X klepiesz i podziwiasz widoczni.I chwała im za to .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz

Kupilem, ale zagram dopiero 3 lipca.

Ogralem natomiast 3 razy demo. I nie zrozum mnie zle jestem oczarowany tym jak to wyglada, jak i realizacja badz do badz dosc prostego pomyslu zagadek opartych na fizyce. Dbanie o wloczke jest forma nawiazania wiezi z naszym bohaterem (a przynajmniej ja tak to odbieram).

Ale niemniej juz przy ogrywaniu dema zauwazylem to na to skarzylo sie paru recenzentow - a mianowicie to ze rozmieszczenie punktow jest  robione pod zagadke i nie ma tu do konca konsekwencji. Przyklad: masz punkt do o ktory masz sie zaczepic lassem - i widzisz mniej wiecej jak daleko siega lasso, skaczesz zaczepiasz sie git. Kawalek dalej masz punkt zeby sie zaczepic, ale bazujac na poprzednim doswiadczeniu widzisz ze nie siegniesz do niego lassem, i kombinujesz jak kuń pod gore, a okazuje sie ze akurat w tej lokacji spokojnie siegniesz do tego punktu bo lasso jest magicznie raz krotsze raz dluzsze.

I nie zrozum mnie zle, nie jest deal breaker, jesli nawet gra bedzie miala  troche takich dziwnych z punktu widzenia gracza rozwiazan jesli chodzi o projekty poziomow mozna sie z tym (w mojej opinii) pogodzic jesli kazdy inny element do osoby grajacej przemowi.

No ale tak czy inaczej ciesze sie z promocji, gra byla na mojej liscie zakupowej, licze na dobra zabawe. (innymi slowy jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego tytulu, cos wiecej napisze jak juz ogram)

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, schranz napisał:

Sorry ale głupoty pleciesz, sterowanie jest świetne a zagadki oparte na fizyce i wloczce genialne . Wyczulem. ze wnerwia cię sam fakt że włóczka ogranicza ruchy po rozwinięciu na maxa nie pójdziesz dalej itd ale takie były założenia tej gry .Dzięki temu trzeba się na kombinować jak ruszyć dalej to nie samograj że X klepiesz i podziwiasz widoczni.I chwała im za to .

dziwne wnioski z mojego postu... jeszcze nigdy nie skończyła mi się włóczka (zawsze jakimś fartem złapałem checkpointa) i na pewno nie to jest powodem irytacji tą grą... nie chce napisać że włóczka jest "zglitchowana" czy "zbugowana" ale coś jest z tym nie tak i często wnerwia w tej grze... i czy ja napisałem że zagadki są złe? napisałem że przez te problemy z zachowaniem szmaciaka stają się irytujące... sam pomysł z tą włóczka może i fajny ale moim zdaniem nie jest to takie płynne jak powinno być... i tyle... mam nadzieję że teraz zrozumiesz o co mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 16.06.2016 o 12:43, Prus89 napisał:

Gra jest świetna. Sam niedawno splatynowałem. Niektóre poziomy potrafią wycisnąć łzę. I chociaż nie zliczę k!@#$ i ch*&^, które przy przechodzeniu rzucałem na lewo i prawo to byłem wściekły nie na twórców ale na siebie i na moje drewniane łapska.

 

A myslalem ze tylko ja mam taki problem.

Ukonczylem 5ty rozdzial wiec mysle ze cos juz moge napisac.

 

Zacznijmy od tego co mi sie subiektywnie nie podoba (fani tytulu zrozumcie nie kazdy odbiera gre tak samo).

- wiem jak cos zrobic jesli chodzi o mechanike, a i tak ladnych pare podejsc mi to zajmuje - no Limbo to to nie jest ale fakt ze gine zabiera czesc wczucia sie w gre, raz drugi motywuje, ale powyzej 4-5 (a ostanio taka sekcje mialem) zniecheca.

- o pewnego rodzaju niekonsekwecji we wloczce juz pisalem

- no i elementy po ktorych nasz Włóczek sie wspina, bez kitu w tej pieknej szczegolowej, czesto z  innymi drobinkami grafie te  elementy gina, 10 minut stalem i gapilem sie w ekran, a potem dopiero zauwazylem element, albo zrobilem trampoline i gdyby nie to ze przypadkiem wycelowalem w cos po czym mozna sie wdrapywac to bym tego nie zauwazyl (w tym wypadku bylo to poza ekranem)

 

To chyba tyle z minusow.

O plusach chyba nie ma co pisac  bo tutaj wiekszosc wymienia to samo:

- muzyka ktora bardzo ladnie sie komponuje

-  grafika - ja wiem ze to prosta gierka, ale pokazuje ona dobitnie ze gry sa medium ktore chloniemy w duzej mierze wzrokowo, tutaj czasami sie zatrzymuje zeby popatrzec na a to na ptaka, a to na inne robaczki a to na statyczne elementy jak grzyby czy liscie. Do tego stopnia mnie powalilo ze liscia na brzozie przygladalem sie dobrych 5 minut az dostrzeglem ze nie sa idealnie spasowane z galazka, ale to nie ma znaczenia bo graficznie gra jest po prostu przepiekna.

- jak do tej pory moge powiedziec ze uboga (to nie jest zarzut!), skromnie dawkowana, absolutnie nie narzucajaca sie warstwa fabularna jest dobrym posunieciem. Jak niedowierzam w to co mowia tworcy o swoich grach tak tutaj Martin Sahlin nie sciemnial - to od gracza zalezy na ile sie zaangazuje w historie ktora bedzie tlem.

 

W chwili obecnej ocena dobra (mocna ocena dobra) czyli 7/10 ocena koncowa jak juz ukoncze gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukonczona, musialem robic sobie przerwy - rozwoklem ten tytul. Nie bede tutaj robil doglebnej analizy.

Ocena finalna dobry/dobry+ (w mojej skali 7/7+ na 10).

To byla bardzo ciekawa podroz z Yarrnim.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×