Skocz do zawartości
Patricko

Odtwarzacz Multimedialny

Rekomendowane odpowiedzi

W lapku włączyłem tylko udostępnianie plików i media playera nie mam włączonego, wszystkie pliki video widzę z poziomu konsoli, dzięki za odpowiedzi, zaraz zobaczę tego Serviio.

 

Zainstalowałem Universal media server i taka jest sprawa że na laptopie wszystko śmiga a z komputera kręci się kółeczko i po jakimś czasie wyskakuje komunikat że nie można odtworzyć mediów, ustawienia te same już nie wiem o co chodzi, rzyszedł mi do głowy pomysł że może dlatego że laptop po wifi się łączy a kompuer przez kabel, macie jakiegoś pomysła?

Edytowane przez Malix7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś do tego PS3 Media Server? W PS3 fajnie to działało ;)

Wysłane z Meizu M2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

daaaaaawno mnie tu nie bylo, ale chcialem podzielic sie z Wami moimi spostrzezeniami dotyczacymi PS4.

 

Konsole mam od okolo roku, ale uzywalem jej sporadycznie do grania. Wczoraj postanowilem obejrzec sobie film z USB uzywajac odtwarzacza z PS4 i...pomimo, ze to "zwykle" AVI to konsola wywalila blad o tym, ze plik jest uszkodzony i go nie odpali.

Ok, podpialem pendrive do mojego starego PS3 i tam film ruszyl bez najmniejszego problemu.

 

Ogolnie wk%&wia mnie ta nowa konsola - PS3 bylo centrum multimedialnym na ktorym czesto ogladalem filmy i sluchalem muzyki (swietnie dopasowane wizualizacje).

Wypadaloby, aby PS4 mialo te same opcje + cos nowego, ale gdzie tam ! Tak naprawde mimo praktycznie "bezwzglednego" przymusu aby konsola byla podpieta do netu, nie daje nam (oprocz mozliwosci grania w swietne tytuly) praktycznie nic !

 

Konkluzja jest taka ze na polce mam dwie konsole - PS3 do wszystkiego a PS4 tylko do grania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

daaaaaawno mnie tu nie bylo, ale chcialem podzielic sie z Wami moimi spostrzezeniami dotyczacymi PS4.

 

Konsole mam od okolo roku, ale uzywalem jej sporadycznie do grania. Wczoraj postanowilem obejrzec sobie film z USB uzywajac odtwarzacza z PS4 i...pomimo, ze to "zwykle" AVI to konsola wywalila blad o tym, ze plik jest uszkodzony i go nie odpali.

Ok, podpialem pendrive do mojego starego PS3 i tam film ruszyl bez najmniejszego problemu.

 

Ogolnie wk%&wia mnie ta nowa konsola - PS3 bylo centrum multimedialnym na ktorym czesto ogladalem filmy i sluchalem muzyki (swietnie dopasowane wizualizacje).

Wypadaloby, aby PS4 mialo te same opcje + cos nowego, ale gdzie tam ! Tak naprawde mimo praktycznie "bezwzglednego" przymusu aby konsola byla podpieta do netu, nie daje nam (oprocz mozliwosci grania w swietne tytuly) praktycznie nic !

 

Konkluzja jest taka ze na polce mam dwie konsole - PS3 do wszystkiego a PS4 tylko do grania :/

 

Przecież od samego początku Sony mówiło o tym głośno, że PS4 jest konsolą do grania, a nie centrum multimedialnym. Coś tam zaczęli potem powoli dodawać z multimedialnych funkcji natomiast w dalszym ciągu jest to konsola o innym charakterze niż PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola zwykle jest podpięta do sieci lokalnej.

 

NetFlix działa.

PLEX działa.

 

Polecam zainstalować serwer PLEX lub Serviio na PC (ale PLEX od kiedy jest darmowy działa świetnie) i nie babrać się w żadne podpinania dysków itp. bo to nie jest komputer z otwartym oprogramowaniem i własnymi uniwersalnymi kodekami ;)

Serviio czy PLEX zrobi automatyczne transkodowanie i PS4 na pewno odtworzy film. Po problemie. 

 

Swoją drogą odtwarzacz multimedialny służy do odtwarzania własnych filmów a nie "pirackich z niestandardowymi kodekami" ;) więc całe narzekanie jest nie zasadne z oficjalnego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładam pendrive do konsoli i nie wyświetla mi żadnych plików ani formatu mkv ani avi. Wie ktoś o co chodzi, trzeba jakoś specjalnie formatować pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej używać exfat. NTFS nie trybi. Możliwe, że folder do którego wrzuciłeś pliki ma bardzo długą nazwę.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem pendrive na exfat wrzuciłem dwa filmy jeden mkv i avi i wyskakuje informacja, że nie ma multimediów to wyświetlenia. Nie tworzyłem żadnych folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się czytać instrukcje ze zrozumieniem.

https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/apps---features/media-player/using-the-playstation-4-media-player/

Jak uzyskać dostęp do plików zapisanych na zewnętrznym nośniku danych, korzystając z odtwarzacza multimediów?

Aby wyświetlać lub odtwarzać pliki zapisane na zewnętrznym nośniku danych, takim jak pamięć USB albo zewnętrzny dysk twardy, pliki wideo i pliki zdjęć muszą być zapisane w folderze na urządzeniu pamięci masowej. Zwłaszcza pliki muzyczne muszą być zapisane w folderze o nazwie „MUSIC”.

 

To oznacza że musisz stworzyć jakiś folder i do niego wrzucić pliki żeby odtwarzać filmy czy zdjęcia a muzyka musi być dokładnie w folderze MUSIC bezpośrednio na dysku zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zewnętrzny twardy dysk z filmami,muzyką ,zdjęciami ogólnie wszystko,dzisiaj bawiłem się tym wspaniałym "Multimedialnym playerem" i powiem jedno,takie coś nie powinno być w tej konsoli Panowie z wielkiej firmy ELEKTRONICZNEJ! zrobili z siebie pośmiewisko, jeżeli mieli takiego GNIOTA wypuścić tylko po to żeby była ikonka w konsoli to powinni się leczyć psychicznie.Wiem że powinno się opisać foldery z muzyką,zdjęciami tak jak napisał wcześniej kolega ale ludzie na litość boską podpinam ten dysk w którym nie mam opisanych folderów tylko ogólny bajzel i wszystkie urządzenia które posiadam w domu z USB {konsole PS3 i XBOXONE} a nawet odtwarzacz DVD za 50 zeta ODTWARZA bez problemu a nie konsola za prawie 2 tyś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś też po aktualizacji odtwarzacz przestał poprawnie działać ??? Mianowicie przy połowie wyswietlanych filmów mam zielony pasek u góry ekranu i przejaskrawione kolory nie nadające sie do oglądania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile filmów odpalałeś ?? Bo u  mnie na 20 filmów 8 nie działa poprawnie , tak jak pisałem wcześniej zielony pasek na górze ekranu oraz kolory jak z filmie 3D oglądanym bez okularów. Sprawdzałem u kumpla te same pliki o ma podobny problem . Przed aktualizacją wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko do osób które mają podpiętą konsolę przez HDMI do amplitunera z subem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×