Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dorwałem zakończenia y, e no co tu dużo pisać, to jest square z lat 90 tych , qrwa jakie to jest genialne, władowali w to tyle emocji że szok. 

 

Może po dobrej sprzedaży Automaty wreszcie zaczną robić poważne gry, po których coś zostaje w łepetynie, jak na razie to numero uno tej generacji jak dla mnie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę powoli route A, więc zakładam, że fabularne fajerwerki dopiero przede mną. Klimat gry jest nieprawdopodobny, naprawdę genialna atmosfera. Wierzę też, że fabularnie będzie conajmniej dobrze. Niemniej jednak, to cały czas gra, w konsekwencji bardzo istotnym elementem jest gameplay. Zauważyłem, że w przypadku gier takich jak Nier ludzie jarają się historią i klimatem. Ja jednak po grach, oczekuję  przede wszystkim wysokiego poziomu grywalności. Jak szukam dobrej fabuły to biorę książkę albo idę do kina. Poza tym najlepsze gry od najlepszych książek/filmów pod względem fabularnym cały czas dzieli przepaść. Automata ma istotne  wady. Niewidzialne ściany, przeciętny system walki i rozwoju postaci, kiepski balans poziomu trudności (Normal jest śmiesznie prosty, Hard szucznie trudny). Poza tym gram na PC i port nie zachwyca pod względem technicznym, trzeba się ratować nieoficjalnym modem. Ten tytuł cały czas mi się podoba, ale nie zapowiada się, żeby w moim prywatnym rankingu wylądował tak wysoko jak inne gry, które oprócz niepowtarzalnej atmosfery, oferowały też bardzo wysoki poziom grywalności (np: Bloodborne, Wiedźmin 3, KOTOR) . Jest tak samo jak w jedynce. Dziwna, wciągająca fabuła, fenomenalny, absolutnie doskonały soundtrack i przeciętny gameplay. Chociaż ten ostatni element wyraźnie poprawili, bo w pierwszej części było miejscami fatalnie.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem też w końcu i trochę się wkurwiłem że początek z dema bo już niby znam ale szybko znowu wkręcił ten kawałek a dalej to ogień :O pusto jak chuu ale klimat i muzyka niszczy system :O walka też zacna i cieszą uniki :) trochę sztuczne ściany psują tą gierke ale czuć japońszczyzne lat 90 i to cieszy :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu dema kupiłem pudło, grałem tylko z godzinkę, ale gra miód!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Nie jest to gra doskonała. Nie jest to gra bez wad. Natomiast jest to zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów w jakie zdarzyło mi się zagrać i nie bardzo potrafię to na obecny moment uzasadnić. Nier dostał też prawdopodobnie najlepszy soundtrack, jaki kiedykolwiek stworzono. Nie będę się rozpisywał, bo trzeba w to zagrać, żeby zrozumieć. Jedna rada. Na początku można się łatwo zniechęcić, po zakończeniu A byłem mocno rozczarowany. Przez pierwsze kilka, a nawet kilkanaście godzin, gra wydaje się bardzo przeciętna. Ścieżka B jest ciut lepsza, w szczególności pod względem fabularnym, ale szału nie ma. Natomiast droga do zakończenia C, (w konsekwencji też do D i E) to absolutne mistrzostwo. Tak, zgadza się, Nier:Automata trzeba przejść trzy razy, żeby ten tytuł naprawdę docenić. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to gra, która na ps4 pro wygląda zauważalnie lepiej względem zwykłego ps4. Chyba zacznę od samego początku grać na pro!
Kurcze cały świat wygląda lepiej, ostrzejsze tekstury, żywsze kolory, lepsze wodorostki graficzne. W ogóle super wrócić do tego świata po dłuższej przerwie. Udźwiękowienie w tej grze jest fenomenalne a muzyczka w tle nadaje super klimatu takiej bezradności, pustki świata w której nam przyszło przebywać... Coś pięknego!

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28

No demko na PS4 amator mnie graficznie pasowalo.

I moim zdaniem akurat nier to gra ktora nie musi wygladac na Uncharted czy inny the order 1886 zeby dobrze sie w niej bawic.

Ale rozumiem ze lepsze jest wrogiem dobrego. Podobnie mialem jak pare gier z poprzedniej generacji ktore albo ominlem albo byly z grosze rozdawane odpalilem na PC i dokonalem porownania PS3 vs PC max detale. Roznica byla ogromna. W wypadku badziej subtelnych roznic owszem da sie odczuc ale nie robi to mi przynajmniej wielkiej roznicy.

 

Milego grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

Napisałem ten post bo różnica w tej grze jest naprawdę widoczna choć i tak uważam, że Nier powinien tak wyglądać na zwykłej PS4. Myślę, że spokojnie zwykła PS4 powinna to udźwignąć bez problemu.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

 

Zrób sobie przysługę i zagraj w to. Serio, to jest jedna z najważniejszych gier w historii tej branży. Niestety, zostanie przysypana plastikowymi tytułami AAA i większość graczy nawet jej nie zacznie, a prawie wszyscy zapomną. Nie ma żadnej innej gry, która wywołałaby u mnie tyle emocji. Końcówka jest miażdżąca. W ogóle ciekawy jestem Twoich wrażeń, bo Nier to coś zupełnie innego, wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Grabeq napisał:

@MagEllan

 

Zrób sobie przysługę i zagraj w to.

 

Demo bylo wysoce ciekawe.

Niemniej ja poza indykami (wlasnie Bound skonczylem ogrywac) to mam problem z waznymi i ciekawymi grami. Czesto wybieram plastikowe swiecidelka.

Ale zobaczymy moze kiedys siegne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ta gra trzyma cenę. Chciałem ją kupić zachęcony waszymi opiniami ale lipa. Poczekam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, malpka napisał:

Ależ ta gra trzyma cenę. Chciałem ją kupić zachęcony waszymi opiniami ale lipa. Poczekam jeszcze.

 

a demko ograles? weszlo?

gra z tego co pamietam miala juz jakies promocje, choc fakt dosc wysoko stoi cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się czaję na nią od premiery, ale trzyma cenę strasznie, także też się wstrzymuję cały czas. 

 

Demo bardzo mi podeszło, także mam Nier cały czas na swojej liście do ogrania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup tej gry, to jest pewne ryzyko, ponieważ jest tak oryginalna, że jednych może absolutnie zachwycić, a inni przejdą obok niej obojętnie. Ja uważam, że jest warta każdej złotówki.

 

A na PC w przecenach w związku z Black Friday można było wyrwać za ok. 120 zeta...#justsaying.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto przeszedł pierwszą część na bank sięgnie po Automate, a ten kto nie grał w jedynkę niech żałuje że nie obcował z jedną z najlepszych zeszło generacyjnych gier. 

Tak jak Grabeq napisał gra jest warta każdej złotówki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już moment, gdzie można było dorwać grę za 140zł w folii, a teraz widzę, że zaczyna znikać z rynku i cena powoli idzie w górę. Za jakiś czas to będzie pewnie biały kruk, tak jak Nier na PS3. Udało mi się dorwać wersję ze steelbookiem w idealnym stanie, czas ograć ten chwalony tytuł :)

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram. Niby świat otwarty ale to takie pole z budynkami i pełno niewidzialnych ścian. Walka to w sumie 2 ataki wciąga ale brak tego czegoś jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby otwarty i może te niewidoczne ściany trochę mogą zmęczyć po chwili jak się leci po tak rozbudowanych sand boxach jak teraz są ale jednak klimat jest na maxa, muzyka też niszczy i walka nawet przyjemna bo akurat średnio lubie takie slasherki ale tu było zacnie no i fabuła :) i najbardziej pojebane (bardzo pozytywnie) rozwiązania gameplayowe jakie widziałem :D 

mini spoiler...

...

 

(boty na końcu

:D )

za to duuży plus :)

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę mieszane uczucia, myślę że jest to spowodowane pierwszym Nierem (oczywiście na chwilę obecną pierwsze przejście) wiadomo nic się na razie ciekawego nie dowiedziałem myślę że 2 and 3 będzie lepsze, mam niesmak po questach i to straszny zrobiłem tylko 43% bo były w sumie nudne, muzyka jest dobra ale jednak utwory z pierwszej części były lepsze.

Teraz zaczynam drugie podejście obadamy czy się gierka zrehabilituje .....aaaaa jeszcze strasznie krótki ten pierwszy wątek gdybym szedł normalnie zamknąłbym to w 3-4 no może 5h, mam tutaj takie pytanko : panowie i panie czy opłaca się robić questy w 2 i 3 podejściu ? bo naprawdę znudziły mnie te zadania strasznie , jedyne dwa zadania które mnie pasowały był ten ojciec servo i misja z tym robocikiem na pustyni, no dopytuję czy będą jakieś fabularne szczegóły w misjach pobocznych bo nie chce mi się z tym babrać a nie chcę przegapić smaczków.

No jak na razie niestety jest (oprócz gameplayu) troszkę gorzej niż w Nierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opłaca się, niektóre wnoszą sporo smaczków do fabuły, drugie przejście jest o wiele ciekawsze, ale dopiero przy trzecim puszcza zwieracz, na szczęście 3 zaczyna się w końcówce 2 więc nie musisz znowu lecieć od początku.

 

Plus radzę pokonać starego znajomego z 1 i obczaić kolejne zakończenie które fajnie miesza :)

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Strife lub somebody jeszcze jedno pytanko (lub dwa:smile:) ten stary znajomy to     sory za te spoilery nie skumałem tej edycji i tak wyszło, wracając spotkałem go tylko raz jak odpadła mu głowa czy przy drugim podejściu jest możliwa walka z nim i korzystanie ze sklepu czy będę musiał grać na nowo?

Ps.Jak wymazać te spoilery niepotrzebne.

Spoiler

emil

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

Emil

Spoiler
Spoiler

 

 

 

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz drugie przejście,  a potem gra już leci dalej,  trzecie się zaczyna od końca drugiego i wtedy możesz z nim walczyć jeżeli wykonasz odpowiednie questy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2018 o 07:57, Squal napisał:

Ja mam trochę mieszane uczucia, myślę że jest to spowodowane pierwszym Nierem (oczywiście na chwilę obecną pierwsze przejście) wiadomo nic się na razie ciekawego nie dowiedziałem myślę że 2 and 3 będzie lepsze, mam niesmak po questach i to straszny zrobiłem tylko 43% bo były w sumie nudne, muzyka jest dobra ale jednak utwory z pierwszej części były lepsze.

Teraz zaczynam drugie podejście obadamy czy się gierka zrehabilituje .....aaaaa jeszcze strasznie krótki ten pierwszy wątek gdybym szedł normalnie zamknąłbym to w 3-4 no może 5h, mam tutaj takie pytanko : panowie i panie czy opłaca się robić questy w 2 i 3 podejściu ? bo naprawdę znudziły mnie te zadania strasznie , jedyne dwa zadania które mnie pasowały był ten ojciec servo i misja z tym robocikiem na pustyni, no dopytuję czy będą jakieś fabularne szczegóły w misjach pobocznych bo nie chce mi się z tym babrać a nie chcę przegapić smaczków.

No jak na razie niestety jest (oprócz gameplayu) troszkę gorzej niż w Nierze.

 

Serio, daj tej grze szansę. Ja po pierwszym przejściu też byłem lekko rozczarowany, a ostatecznie Nier był w moim prywatnym rankingu najlepszą grą 2017 r. Jeżeli chodzi o questy, to ja robiłem tylko te, które miałem po drodze. Niektóre zadania są ciekawe fabularnie, inne wzruszające, ale duża część to zwykły badziew. Poza tym, jeśli zrobisz wszystko, to będziesz miał tak przegięte postacie, że gra stanie się trywialnie prosta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie traktujcie pierwszego przejscia jako przejscie gry :1_grinning: tylko jako pierwszy part/chapter czy coś... nie wyobrażam sobie żeby skończyć to to po tym pierwszym rozdziale :1_grinning:

na szczęście poczytane zostało i dałem szanse chociaż też nie byłem przekonany żeby drugie przejście robić praktycznie to samo a jednak było smutno jak się skończyło :)

drugi part leci szybciutko aż dla mnie za szybko troche było i lecimy dalej ze wszystkim nowym :)]

(powinno być na okładce tej gry czy gdzieś jakaś większa podpowiedź że pierwsze przejście to dopiero początek bo sporo osób pewnie nie wiedziało co i jak i odłożyli tytuł po pierwszym "chapterze"... też raczej nie bawie sie w ng+ i był bym troche w pupie :24_stuck_out_tongue: )  

Edytowane przez Traws
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×