Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Temat do dyskusji ogólnych w dziale PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zostałem posiadaczem laptopa Acer z win 8.1. Niestety nie mogę się do niego zalogować bo nie znam hasła którym posługiwał się poprzedni administrator. Najgorsze że nie mam szans na kontakt z nim, więc odzyskanie go jest praktycznie niemożliwe.

Czy jest możliwość zresetowania tego sprzętu do ustawień fabrycznych bez logowania. Sam się kompletnie na tym nie znam, ale zastanawiam czy nie podrzucić go do jakiegoś serwisu, może tam magicy pomogą.

Nie wiem czy wybrałem na to odpowiedni temat, jeżeli nie to proszę o wybaczenie.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchamianiu trzeba wcisnąć któryś z klawiszy F5-F12, i powinno uruchomić sie recovery. Na zresetowanie hasła tez powinny być metody..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie podkusiło i przesiadłem się na windowsa 10 a teraz mam problem na swoim laptopie. Otóż nie mam dźwięku, co ciekawe gdy podepnę kabel hdmi to na tv jest dźwięk. Nie ogarniam tego, ktoś z Was może wie w czym problem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając system warto pamiętać o tym, by zacząć instalować sterowniki i programy pod nowy system. Sprawdź a może rozwiąże to twój problem z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystego lenistwa nie stawiałem systemu od zera tylko upgradowałem 7 do 10. Po zakończeniu instalacji zaktualizowałem sterowniki karty graficznej. Nie mam żadnych problemów z grafiką ani dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przesiadłem na dziesiątkę, duży + dla MS za całkowicie bezproblemową instalację. Byłem prawie pewien że będę musiał jeszcze przechodzić męczarnie z instalacją sterowników itp, a tu nic. Wszystko śmiga i nawet progsy które miałem zainstalowane śmigają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam sklep w windows 10? u mnie gdy włączam ładuję się sklep z 10 sekund a potem znika i tak cały czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję od jakiegoś czasu bardzo starej gry, niewiele pamiętam dlatego tak ciężko mi ją znaleźć. Win95/98, była to platformówka, statek który stał na środku i mógł się ruszać o 1 kratkę (prawo, lewo, góra, dół, skosy), trzeba było odkryć całą mapę lub zebrać wszystkie nagrody (jakieś tam klejnoty czy coś co wygląda na drogocenne/warte). Były tam też palmy, które regenerują ilość energii(ruchów), lupa która odkrywa bodajże 6 kratek lub rzecz która pokazuje na czerwono dobre itemki (które się zbiera aby skończyc grę). Są też różne przeszkody, można było znaleźć perłę, jakiś mieczyk (mieczyk był do takich zarośli). Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły :)

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Radeon R7 370 będzie dobry żeby co nieco pograć w 1920x1080? Jaka ew karta w przedziale 600-700 jak nie ta?

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Radeon R7 370 będzie dobry żeby co nieco pograć w 1920x1080? Jaka ew karta w przedziale 600-700 jak nie ta?

Nie polecam radeonow. Dodać 150-200 zł i kupić geforce 960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo gtx950

 

Jeżeli używka, to możesz rozglądać się za gtx760.

Radeony ostatnimi czasy dają radę w testach, natomiast nvidia trochę traci w moich oczach. Ich chamskie zagrywki ze sterownikami, które świadomie obniżają wydajność starszych kart, po to aby kupować ich najnowsze układy. Mam nadzieję, że amd się trochę ogarnie w najbliższym czasie i utrze nosa nvidii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony zazwyczaj są minimalnie lepsze i tańsze od GeForców z tej samej półki.

A opinie w sieci to w większości to nagonka fanboyów zielonych na czerwonych. Jak brakuje mocy, to wyciąga się jakieś pseudoargumenty jak słabe sterowniki czy TDP.

Wysłano z Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero od paru miesięcy zauważyłem wzrost wydajności w przypadku radeonów, gdzie często poszczególne modele doganiają (i przewyższają) swoich rywali z danego segmentu cenowego, różnica głównie zależy od gry i pewnie układów z producentem gier. Zawsze w budzie miałem radeona, a od ~4lat jestem z nvidią (najpierw gtx 660, teraz 970). Czekam jaka będzie odpowiedź amd na nadchodzące pascale i wtedy zadecyduje, czy pozostać z nvidią, czy powrócić do radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, f* this shit, nie biorę żadnej. Celowałem w poprawe wydajności w Fallout 4, ale nie kręcą mnie elementy budowania osady i nie mam ochoty spędzać więcej czasu z tą grą. Może kiedyś przyjdzie czas na upgrade, ale to jeszcze nie ten moment :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się całkiem w porzo. Ostatnio zakupiłem na steamie Valkyria Chronicles za ok 20 zł i chula dobrze na zintegrowanej karcie graficznej. Po pierwszych minutach gra jest spox. Turowe walki i ciekawa historia z jakimś romansem w tle nie są złe :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś wyjadacz używa na laptopie Ubuntu? Czy system jest stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moja osobista opinia na temat Ubuntu: przez to, że system jest open source, nie jest taki stabilny jak Windows np. Ludzie się jarają, o Ubuntu itp, ale prawda jest taka, że jest trudny w obsłudze, mało intuicyjny i zabugowany z problemami na laptopach i już przy instalacji.

 

Na razie na laptoku chula Win 10 i jest bardzo fajny. Był problem z wybudzaniem się z trybu uśpienia, ale wygląda na to, że jakaś marcowa aktualizacja to rozwiązała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na W10 nie mogę narzekać, w szczególności, jak postawiłem od 0 i powyłączałem wszelakie "powiadomienia" ;) Natomiast z Ubuntu miałem do czynienia jakieś 10 lat temu, kiedy chciałem tchnąć nowe życie w podstarzałego lapka. Wówczas, system dopiero raczkował i były spore problemy ze sterownikami, więc szybko dałem sobie spokój, jak widać za wiele się nie pozmieniało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś wyjadacz używa na laptopie Ubuntu? Czy system jest stabilny?

 

2 lata temu zainstalowalem na lapku,  maly problem ze sterownikami  do WiFi, 256 updatow, pozatym dzialal OK. 

 

Wszystko zalezy czego oczekujesz od systemu i jak dlugo korzystales w windowsa.

 

Nowsze wersje napakowane sa maja rzeczy ktore obciazaja mocniej system, wiec jesli lapek jest ciut starszy to raczej polecalbym poszukac jakiejs lekkiej dystrybucji ktora albo bazuje na  ubuntu albo jest zupelnie oddzielnym distro. 

 

Plusem jest to ze znalezienie informacji i przygotowanie np 16GB pendrive z w pelni dzialajaca dystrybucja ktora mozesz przetestowac zajmuje moze z 20minut.

 

Co kto lubi jesli chodzi o systemy, ja mimo paru romansow z roznymi distrami Linuxa zostalem przy Win. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena standardowej edycji gry Mafia III na PC 185zł za wersję pudełkową i 200zł za wersję cyfrową, oczywiście wersja pudełkowa jest droższa w produkcji. Wersja na konsole 280zł. W obecnych czasach gdzie pełna wersja jest tak naprawdę EA i w dniu premiery 1GB patch już nie mówiąc o późniejszych aktualizacjach i optymalizacjach, poczekam półtora roku na dobrą obniżkę, tym bardziej że Mafia III bardziej przypomina GTA niż Mafię jaką wszyscy znamy i szanujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle kogoś powaliło z tą ceną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×