Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, ogarnę jakiegoś w miarę dobrego lapka do 1500zł?
Nie ma być do gier, raczej internet, filmy itp. Chodzi o to, żeby nie padł po roku i trochę posłużył.
Jedyna rada bierz coś na dysku SSD nawet 128GB, bo w tej cenie nie masz co liczyć na super procek, a dysk SSD da olbrzymiego kopa jeżeli chodzi o prędkość.

Jeżeli nie odpalasz na raz XX aplikacji to procek nie ma większego znaczenia bo przy przeglądarce i kilku zakładkach nawet gowniany Intel N da radę (przy założeniu że SSD na pokładzie, bo on wpłynie od razu na prędkość uruchamiania, opalania aplikacji itp. i mocno zamaskuje braki mocy procka)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sithman napisał:

Pany, ogarnę jakiegoś w miarę dobrego lapka do 1500zł?

Nie ma być do gier, raczej internet, filmy itp. Chodzi o to, żeby nie padł po roku i trochę posłużył.

wiecej szczegolow

Bo w tej cenie roznorodnosc urzadzen jest spora. 

2w1?

mniejsza/wieksza przekatna ekranu? 

 

Moim zdaniem minimum 4GB RAM dla Win10 wszystko ponizej to sa mini muly, gdzie tablety na Intel Atom z 4GB wyprzedzaja je wydajnoscia. 

SSD/HDD - tu zalezy czy wolisz szybkosc czy pojemnosc. Wiadomo HDD mieli, ale za to wiecej pomiesci. Male SSD ma ten minus ze Win10 + aktualizacje jest jednak pamiecio-zerny. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za szybki odzew. Laptop dla Córki ma być. Głównie szkoła, facebook, filmy itp.

Młoda jak to młoda, pewnie naotwiera apek i innych pierdół. Chyba też pojemność dysku będzie miała znaczenie.

Jakieś firmy konkretnie polecanie? Mamy obecnie Acera i się zraziliśmy.

Córa napala się na Lenovo, ale może jakieś inne sugestie macie?

@DigitalMan_PL powiesz mi coś o tym? Warto? Cena fajna teraz

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-320-15iap-80xr0156pb,id-1023236#tab_description

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sithman napisał:

Dzięki chłopaki za szybki odzew. Laptop dla Córki ma być. Głównie szkoła, facebook, filmy itp.

Młoda jak to młoda, pewnie naotwiera apek i innych pierdół. Chyba też pojemność dysku będzie miała znaczenie.

Jakieś firmy konkretnie polecanie? Mamy obecnie Acera i się zraziliśmy.

Córa napala się na Lenovo, ale może jakieś inne sugestie macie?

sugestie mam jedna podniesc nieco budzet - tak wiem zupelnie nie pomocja.

 

Acer mnie nie przekonywal. 

Lenovo - "chinczyk" ale trzeba miec na uwadze ze: IBM sprzedal im najpierw oddzial desktopow, potem laptopow, a pare lat pozniej i servery. Google ktore kupilo Motorole odsprzedalo im ta firme. Wiec razem z oddzialami przejmowali technologie. 

W domu 3 telefony od lenovo 2x K6 note i 1x P2 - zlego slowa nie powiem. Oprocz tego kobieta i ja mamy tablety Yoga Book na intelu z androidem (sa i wersje z windowsem). Android i sprzet jako tablet rewelacja, a z racji klawiatury, digitizera i paru innych mozna probowac z tego korzystac jako mini lapka (choc w wypadku androida to wybitnie ograniczone systemem urzadzenie). Przez 2 lata mialem lapka w firmie od Lenovo i bylem zadowolony, nie wygladal (wtedy stosowali te same obudowy co wczesniej IBM) ale dzialal bez problemowo (klawiatura wymagala przyzwyczajenia ale to bolaczka kiedy sie przesiada miedzy roznymi producentami). 

 

Prywatnie mialem HP (ale to 9 letni dziadek), Della (6 lat i dziala) i tez nie narzekam. 

 

Niemniej przy tym budzecie spodziewaj sie niezaleznie od firmy ciecia kosztow - jakosc wykonania niestety moze nie powalac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sithman napisał:

Dzięki chłopaki za szybki odzew. Laptop dla Córki ma być. Głównie szkoła, facebook, filmy itp.

Młoda jak to młoda, pewnie naotwiera apek i innych pierdół. Chyba też pojemność dysku będzie miała znaczenie.

Jakieś firmy konkretnie polecanie? Mamy obecnie Acera i się zraziliśmy.

Córa napala się na Lenovo, ale może jakieś inne sugestie macie?

@DigitalMan_PL powiesz mi coś o tym? Warto? Cena fajna teraz

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-320-15iap-80xr0156pb,id-1023236#tab_description

 

Na duży PLUS rozdzielczośc FHD :)

Ja dalej brałbym z dyskiem SSD, tak wiem mały, ale będzie szybko, a co do miejsca to zawsze zewnętrzny można podłączyć, a odwrotnie to już lipa...

 

@Sithman odezwij się na Xbox, gamertag masz tu na forumku podany...

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

 

BTW: Mam dla Ciebie taki myk, że przycebulisz na nim CAŁKIEM LEGALNIE, ale do tego potrzebuję porozmawiać przez TEL i wszystko wytłumaczyć, a priv na forumku odpada bo mam zablokowane :P:(

To może kontakt przez Xbox? Przecież nie napiszę tu nr telefonu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Sithman napisał:

 

Moim zdaniem bardzo dobra oferta ja szukajac na szybko znajdowalem duzo slabsze specki.

1TB to duzo, tutaj zgadzam sie z @DigitalMan_PL jesli udalo by sie zapodac cebule jakas i 256SSD w tej lub zblizonej cenie to bralbym SSD a dysk zewnetrzy zawsze mozna pozniej dokupic. 

Plusy:

+ full HD - niespotykane w tej cenie (glownie 768p, 800p 900p)

+ dobra cena bo promocja ale o tym juz pisalem

+ naped optyczny (w sporej ilosci taniochy nie ma bo na czyms trzeba oszczedzic)

+ USB C jako przyszlosciowe + 2x USB 3.0 

 

I to odnosi sie do tego co pisalem czyli zwiekszenie budzetu bo gdyby nie promka to nie bylo by okazji za 1500pln. Moim zdaniem jako postawowy startowy lapciak do szkoly i mediow sie nada. Demonem predkosci nie bedzie ale bedzie dzialal. 

 

Ale to tylko moja opinia bazujaca na specyfikacji (i zdjeciach). 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

@Sithman odezwij się na Xbox, gamertag masz tu na forumku podany...

Mam Cię w znajomych przecież :thumbsup:

Poszła wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem - jak oceniacie ostatnią aferę z Metro Exodus na Epic Games Store?

 

 

Bo czytałem w Internecie masę głosów krytyki, a dla mnie to normalna decyzja biznesowa. Gdyby wynikało z tego np. przepadnięcie preorderów czy upośledzenie trybu sieciowego to dym uznałbym za uzasadniony, ale nic takiego nie miało miejsca. Wydawca Metro chce zarobić, Epic chce aby jego sklep zyskał rozpoznawalność, a Steam świętą platformą nie jest żeby trzeba było jej kibicować w walce o monopol na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WahaczPL napisał:

Ciekaw jestem - jak oceniacie ostatnią aferę z Metro Exodus na Epic Games Store?

 

 

Bo czytałem w Internecie masę głosów krytyki, a dla mnie to normalna decyzja biznesowa. Gdyby wynikało z tego np. przepadnięcie preorderów czy upośledzenie trybu sieciowego to dym uznałbym za uzasadniony, ale nic takiego nie miało miejsca. Wydawca Metro chce zarobić, Epic chce aby jego sklep zyskał rozpoznawalność, a Steam świętą platformą nie jest żeby trzeba było jej kibicować w walce o monopol na rynku.

Steam świętą platformą nie jest, ale nie bez powodu jest najpopularniejszą. Epic Store to gówniany sklepik, który musi przekupywać deweloperów, aby którykolwiek chciał tam gry sprzedawać. Konkurencja jest zawsze dobra, ale klientów trzeba do siebie zachęcić porządną platformą, a nie zmusić do korzystania. Jak tak dalej pójdzie to długo nie pociągną.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ciekaw jestem - jak oceniacie ostatnią aferę z Metro Exodus na Epic Games Store?


Negatywnie dla epic
Steam nie jest święty na jest w dużej mierze śmietnikiem, zmiany wprowadzał wolno, ale zbudował platformę.
Epic to tylko odpalacz (launcher) gier.

Nie wiem czemu się o tym nie mówi zbyt głośno ale z tego co mi wiadomo wydawcy/studia generują klucze we własnym zakresie np te które rozdawane są na humble. Są to klucze na Steam więc obejście prowizji na Steam jest proste sprzedawać klucze gdzie indziej i jak widać to działa bo masz co najmniej 20 legalnych stron z kluczami a masa z nich w przed premierą oferuje od 15 do 25% zniżki.

Epic za to sprzedaje klucze tylko u siebie, żadne inne strony nie sprzedają kluczy do epic.

Cała sytuacja była by mniej śmierdząca jeśli Epic i deep silver or dnia ogłoszenia metro ogłosili że jest tylko na epic. A tak masz sytuacje gdzie gra była na Steam była tam promowana i dwa tygodnie przed premierą znika. Sytuacja przypomina mi ta gdzie MS wykupił na rok exclusive dla rise of the tomb raider. No tutaj masz podobnie. Jakby gra metro ukazała się w obu sklepach i byłby wybór nikt by nie robił z tego zagadnienia a tak ci którzy nie zrobili preordera zostali zrobieni w jajo.

Porównując uplay, origin i Steam mi prywatnie pasuje najbardziej ta ostatnia. Origin ma ten plus że Access jest tani.

To z czym się nie zgadzam to oczywiście przesadzona reakcja graczy którzy bombardują negatywnymi recenzjami gry z serii metro na Steam to jest kompletnie bez sensu. I wprowadza innych w błąd bo to że Exodus nie będzie przez rok na Steam nie umniejsza w niczym poprzednim częściom i ich remasterom.




Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zrobiła się z tego mega afera. Już nie patrząc na to gdzie gra wychodzi i to, że 4A mówi, że jeśli się gra na pc nie sprzeda to kolejna nie wyjdzie na PC. To jest jeszcze jedna kwestia, której przez to zamieszanie spadła na drugi plan. Mianowicie optymalizacja tej gry. Patrząc na wymagania konieczne jest wydanie dema. Konieczne oczywiście dla gracza. No bo jaką ma pewność, że mu gra dobrze będzie działać? Mimo, że spełnia wymagania. Ja mam największe obawy właśnie do optymalizacji gry, a to czy będzie na Epic czy na Steam to mało mnie interesuje. W gruncie rzeczy najwięcej piszczą piraci, którzy zachęcają innych do buntu przez to gry i spiracenia. Taka kolejna wymówka. Kto jest grą zainteresowany to raczej nie będzie patrzył na platformę, czy epic czy steam tylko i tak kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Potato, w składzie robiącym wrażenie nie na jednym, nie na dwóch...ale maksymalnie na trzech no może czterech osobach, przygarnie zimeniaka do wspólnego grania w Apex Legends na PC:master:. Mamy ziemniaczany kanał na Discordzie i zacną ziemniaczaną ekipę. Jeżeli chodzi o wymagania co do przegranej ilości godzin, poziomu postaci, aimu, skilla to...nie posiadamy takich. Gwarantujemy brak toksyczności, specyficzne poczucie humoru i możliwość pogrania z osobami w podeszłym wieku. Polecam. :We_want_you: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy bundelek z Crusader Kings II zarówno w wersji za 1 jak i 15 $.

 

Gierka fajna ale nie miałem czasu przysiąść , już nie te uwarunkowania życiowe by łupać w strategie kilka godzin dziennie

 

https://www.humblebundle.com/games/crusader-kings-2-bundle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordeczki, musze kupic laptopa i tak sobie pomyslalem ze skoro i tak musze kupic to moze bym sobie juz kupil takiego na ktorym bym w jakas gierka zagral. Na oku mam laptopa z gtx 1650 i ryzenem 5 za okolo 3K. Teraz moje pytanie czy oplaca sie takie cos kupowac i uruchomie na tym jakas gre w przyszlosci czy lepiej kupic jakis bez dedykowanej karty i zaoszczedzic tego tysiaka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, princ18 napisał:

Mordeczki, musze kupic laptopa i tak sobie pomyslalem ze skoro i tak musze kupic to moze bym sobie juz kupil takiego na ktorym bym w jakas gierka zagral. Na oku mam laptopa z gtx 1650 i ryzenem 5 za okolo 3K. Teraz moje pytanie czy oplaca sie takie cos kupowac i uruchomie na tym jakas gre w przyszlosci czy lepiej kupic jakis bez dedykowanej karty i zaoszczedzic tego tysiaka? 

Zależy w co chcesz grać. Na 1650 będziesz miał "console experience". Obecne fpsy w 60, większe gry w 30, a w przyszłości zaniżanie ustawień graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak sobie kupiłem 1650 w jakiejś rozsądnej cenie.  Wszytko pójdzie ale nic szału nie zrobi.

 

Jak ktoś chce lepszy sprzęt to już trzeba wchodzić w pudło bo w lapkach ceny rosną wykładniczo do chorych poziomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1660Ti, i7-9generacji, 24GB RAM, 2 dyski SSD M2, matryca 120 Hz, klawka SteelSeries i to wszystko w lapku MSI :)

Polecam jak cholera :) nie jest to RTX2080 Ti ale aż miło na tym coś odpalić, nie mówiąc już o prędkości na dysku m2...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petarda na koniec roku. Blade Runner na gogu. Myślę że to mój laptop uciagnie, trzeba się zaopatrzyć w legendę, bo za dzieciaka nie miałem okazji zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gry kupuje się aby mieć w bibliotece. Nikt w nie nie gra. GOG wspaniale wykorzystuje sentymenty, równie dobrze mógłby puszczać tylko niegrywalne ikonki ,ewentualnie menu, 90% by się nie połapało

 

jeżeli we wsteczną na XO gra 0,5% graczy to ile gra w gogowe klasyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablos_83 napisał:

Takie gry kupuje się aby mieć w bibliotece. Nikt w nie nie gra. GOG wspaniale wykorzystuje sentymenty, równie dobrze mógłby puszczać tylko niegrywalne ikonki ,ewentualnie menu, 90% by się nie połapało

 

jeżeli we wsteczną na XO gra 0,5% graczy to ile gra w gogowe klasyki

Tyle ze wezmy pod uwage roznice miedzy rynkiem PC a konsolowym. Wielu gra na ziemniakach i ora starocia ile wlezie. 

MS i ich wsteczna jest przykladem ograniczonej bilioteki tytulow (fakt niektore mocno ulepszone) ale to dalej garstka. Mysle ze wraz z kolejna generacja ktora powinna wedle zapowiedzi miec pelna wsteczna przynajmniej z obecna ten odsetek wzrosnie. (czy to osoby ogrywajace czego nie ograly, czy to nowi gracze ktorych ta generacja ominela). Dobra gra to dobra gra. A starzenie grafiki tez mocno spowolnilo. Wiele gier majacych dekade na kartu dalej wyglada bardzo dobrze, to samo z grami 7 czy 5 letnimi. 

 

Fakt caly GOG (Good Old Games) bazowal na sentymencie graczy do gier. Teraz maja i starocia i nowsze w tym niektore nowe produkcje.

Ja prywatnie pare gier z GOG ogralem, ale nie byly to az takie wykopaliska jak Blade Runner. 

 

W dniu 19.11.2019 o 15:55, pablos_83 napisał:

No ja tak sobie kupiłem 1650 w jakiejś rozsądnej cenie.  Wszytko pójdzie ale nic szału nie zrobi.

 

Jak ktoś chce lepszy sprzęt to już trzeba wchodzić w pudło bo w lapkach ceny rosną wykładniczo do chorych poziomów.

Zalezy co kto oczekuje i ile jest sklonny przeplacic. 

Moim zdaniem lapek moze nadawac sie do grania, ale niestety wspolczesne tendencje zeby isc w sprzet zminimalizowany, zamiast czegos co zwyklo sie nazywac destop replacement (wiekszy ekran, grubas i do tego ciezkki) bardzo negatywnie wplywa na wydajnosci. TDP nie przeskoczymy. Cieplej, to mamy throttling na wydajnosci zarowno CPU i GPU co przeklada sie na osiagi. 

 

Zgodze sie ze ceny bywaja z kosmosu. Patrz ciekawy w swojej kontrukcji Asus Mothership.

 

Ja przy Was to mam gtx970m i wiem ze moze poza wieskiem 3 ktory dziala nadwyraz dobrze i lepiej nizli na PS4. To sporo gier bedzie musialo dostac po dupie w ustawieniach. Ale godzac sie na konsolowe 30fps (za to stabilne jak w morde strzelil) sporo gier dziala naprawde dobrze bez nadmiernego ciecia ustawien. I pewnie zakatuje tego lapka na smierc. Akurat zeby ogrywac to czego jeszcze nie ogralem (a przynajmniej sprawdzic) patrzac jak bedzie sie rozwijac sytuacja z kolejna generacja. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  chciałbym sobie zagrać  w Dooma i Dooma 2,ale z muzyka z wersji z PSXa. Ktoś się bawił w to i wie gdzie znajdę taką wrsje lub skad ściągnę odpowiedniego moda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×