Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, ogarnę jakiegoś w miarę dobrego lapka do 1500zł?
Nie ma być do gier, raczej internet, filmy itp. Chodzi o to, żeby nie padł po roku i trochę posłużył.
Jedyna rada bierz coś na dysku SSD nawet 128GB, bo w tej cenie nie masz co liczyć na super procek, a dysk SSD da olbrzymiego kopa jeżeli chodzi o prędkość.

Jeżeli nie odpalasz na raz XX aplikacji to procek nie ma większego znaczenia bo przy przeglądarce i kilku zakładkach nawet gowniany Intel N da radę (przy założeniu że SSD na pokładzie, bo on wpłynie od razu na prędkość uruchamiania, opalania aplikacji itp. i mocno zamaskuje braki mocy procka)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Sithman napisał:

Pany, ogarnę jakiegoś w miarę dobrego lapka do 1500zł?

Nie ma być do gier, raczej internet, filmy itp. Chodzi o to, żeby nie padł po roku i trochę posłużył.

wiecej szczegolow

Bo w tej cenie roznorodnosc urzadzen jest spora. 

2w1?

mniejsza/wieksza przekatna ekranu? 

Moim zdaniem minimum 4GB RAM dla Win10 wszystko ponizej to sa mini muly, gdzie tablety na Intel Atom z 4GB wyprzedzaja je wydajnoscia. 

SSD/HDD - tu zalezy czy wolisz szybkosc czy pojemnosc. Wiadomo HDD mieli, ale za to wiecej pomiesci. Male SSD ma ten minus ze Win10 + aktualizacje jest jednak pamiecio-zerny. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki chłopaki za szybki odzew. Laptop dla Córki ma być. Głównie szkoła, facebook, filmy itp.

Młoda jak to młoda, pewnie naotwiera apek i innych pierdół. Chyba też pojemność dysku będzie miała znaczenie.

Jakieś firmy konkretnie polecanie? Mamy obecnie Acera i się zraziliśmy.

Córa napala się na Lenovo, ale może jakieś inne sugestie macie?

@DigitalMan_PL powiesz mi coś o tym? Warto? Cena fajna teraz

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-320-15iap-80xr0156pb,id-1023236#tab_description

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Sithman napisał:

Dzięki chłopaki za szybki odzew. Laptop dla Córki ma być. Głównie szkoła, facebook, filmy itp.

Młoda jak to młoda, pewnie naotwiera apek i innych pierdół. Chyba też pojemność dysku będzie miała znaczenie.

sugestie mam jedna podniesc nieco budzet - tak wiem zupelnie nie pomocja.

Acer mnie nie przekonywal. 

Lenovo - "chinczyk" ale trzeba miec na uwadze ze: IBM sprzedal im najpierw oddzial desktopow, potem laptopow, a pare lat pozniej i servery. Google ktore kupilo Motorole odsprzedalo im ta firme. Wiec razem z oddzialami przejmowali technologie. 

W domu 3 telefony od lenovo 2x K6 note i 1x P2 - zlego slowa nie powiem. Oprocz tego kobieta i ja mamy tablety Yoga Book na intelu z androidem (sa i wersje z windowsem). Android i sprzet jako tablet rewelacja, a z racji klawiatury, digitizera i paru innych mozna probowac z tego korzystac jako mini lapka (choc w wypadku androida to wybitnie ograniczone systemem urzadzenie). Przez 2 lata mialem lapka w firmie od Lenovo i bylem zadowolony, nie wygladal (wtedy stosowali te same obudowy co wczesniej IBM) ale dzialal bez problemowo (klawiatura wymagala przyzwyczajenia ale to bolaczka kiedy sie przesiada miedzy roznymi producentami). 

Prywatnie mialem HP (ale to 9 letni dziadek), Della (6 lat i dziala) i tez nie narzekam. 

Niemniej przy tym budzecie spodziewaj sie niezaleznie od firmy ciecia kosztow - jakosc wykonania niestety moze nie powalac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Sithman napisał:

@DigitalMan_PL powiesz mi coś o tym? Warto? Cena fajna teraz

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-320-15iap-80xr0156pb,id-1023236#tab_description

Na duży PLUS rozdzielczośc FHD :)

Ja dalej brałbym z dyskiem SSD, tak wiem mały, ale będzie szybko, a co do miejsca to zawsze zewnętrzny można podłączyć, a odwrotnie to już lipa...

@Sithman odezwij się na Xbox, gamertag masz tu na forumku podany...

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

BTW: Mam dla Ciebie taki myk, że przycebulisz na nim CAŁKIEM LEGALNIE, ale do tego potrzebuję porozmawiać przez TEL i wszystko wytłumaczyć, a priv na forumku odpada bo mam zablokowane :P:(

To może kontakt przez Xbox? Przecież nie napiszę tu nr telefonu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Sithman napisał:

Moim zdaniem bardzo dobra oferta ja szukajac na szybko znajdowalem duzo slabsze specki.

1TB to duzo, tutaj zgadzam sie z @DigitalMan_PL jesli udalo by sie zapodac cebule jakas i 256SSD w tej lub zblizonej cenie to bralbym SSD a dysk zewnetrzy zawsze mozna pozniej dokupic. 

Plusy:

+ full HD - niespotykane w tej cenie (glownie 768p, 800p 900p)

+ dobra cena bo promocja ale o tym juz pisalem

+ naped optyczny (w sporej ilosci taniochy nie ma bo na czyms trzeba oszczedzic)

+ USB C jako przyszlosciowe + 2x USB 3.0 

I to odnosi sie do tego co pisalem czyli zwiekszenie budzetu bo gdyby nie promka to nie bylo by okazji za 1500pln. Moim zdaniem jako postawowy startowy lapciak do szkoly i mediow sie nada. Demonem predkosci nie bedzie ale bedzie dzialal. 

Ale to tylko moja opinia bazujaca na specyfikacji (i zdjeciach). 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

@Sithman odezwij się na Xbox, gamertag masz tu na forumku podany...

Mam Cię w znajomych przecież :thumbsup:

Poszła wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi