Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pablos_PRO napisał:

 

Nie dziwię się, święci triumfy, zarabia krocie, zadebiutował na platformie mobilnej, to była kwestia czasu jak na Switcha zawita...

A konkurent PUBG co?? Miramar i optymalizacja z dupy na XboxOne, badum tssss....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego @zdun co mi bardziej polecasz: kupić używane N64 + Ocarina of Time (wybadałem za ok. 270 komplet) czy jednak nowy/używany 3DS + Ocarina lekko zremasterowana?
W sumie to zależy mi, żeby najlepiej ocenianą grę w historii w końcu przejść - na emulatorach nie daję rady nerwowo, bo gram bez pada... Poza tym odrzuciłem grania na taborecie kilka lat temu i się trzymam tej zasady.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, The_Siemek napisał:

Panie kolego @zdun co mi bardziej polecasz: kupić używane N64 + Ocarina of Time (wybadałem za ok. 270 komplet) czy jednak nowy/używany 3DS + Ocarina lekko zremasterowana?
W sumie to zależy mi, żeby najlepiej ocenianą grę w historii w końcu przejść - na emulatorach nie daję rady nerwowo, bo gram bez pada... Poza tym odrzuciłem grania na taborecie kilka lat temu i się trzymam tej zasady.

 

N64 bym chyba odradzal przez to że arhaizmy z pada i gier (poza Zeldą i Mario 64) az krzyczą... 3ds natomiast ma w bibliotece świetne tytuły a oot jest tylko kropla w oceanie zajebistosci tego handhelda. 

 

Z bomby polecę Luigi mansion 2 czyli chyba najlepszy tytuł action advanture w jakiego grałem!!! No i masz wsteczna kompatybilność z dsem a tam okamiden :) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @zdun za konkret :) Czyli po 3DSa ruszam.
Na N64 w sumie tylko właśnie Marian i Zelda mnie interesuje, ale M64 z 3 razy przechodziłem dawno temu (a potem byłem głupi i sprzedałem konsolę...).
Teraz tylko żonie jakoś powiedzieć, że kolejna konsola będzie w domu i poleci z górki xD

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, The_Siemek napisał:

Dzięki @zdun za konkret :) Czyli po 3DSa ruszam.
Na N64 w sumie tylko właśnie Marian i Zelda mnie interesuje, ale M64 z 3 razy przechodziłem dawno temu (a potem byłem głupi i sprzedałem konsolę...).
Teraz tylko żonie jakoś powiedzieć, że kolejna konsola będzie w domu i poleci z górki xD

Powiedz że kupiłeś stary tel z klapką:dafuq:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, The_Siemek napisał:

Panie kolego @zdun co mi bardziej polecasz: kupić używane N64 + Ocarina of Time (wybadałem za ok. 270 komplet) czy jednak nowy/używany 3DS + Ocarina lekko zremasterowana?
W sumie to zależy mi, żeby najlepiej ocenianą grę w historii w końcu przejść - na emulatorach nie daję rady nerwowo, bo gram bez pada... Poza tym odrzuciłem grania na taborecie kilka lat temu i się trzymam tej zasady.

 

Pytanie było skierowane co prawda do Zduna, ale żebyś miał 150% pewności zasadności decyzji o zakupie 3DS-a, napiszę tylko, że to najlepszy handheld wszech czasów. OoT to nie jest jakiś tam remaster, wersja na 3DS-a pozbawiona jest idiotycznych archaizmów odbierających miejscami przyjemność z gry. Poza tym, poza OoT i Majora's Mask, jest genialny Link Between Worlds, najlepsze odsłony Fire Emblem w historii serii, Metroid SR i masa, ale to masa świetnych tytułów. O wstecznej kompatybilności z DS i możliwości zagrania w Chrono Triggera już nie będę się rozpisywał. Konsola perfekcyjna.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie Zekdy i Marian z N64 są na 3DS.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SephiroT napisał:

Obie Zekdy i Marian z N64 są na 3DS.

 

@SephiroT pfyyy już niedługo w takie mariany czy zeldy to będzie na Switchu "prawilnie" grane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Klamka zapadła. Jeszcze jakiś odwracacz uwagi dla żony i z bańki - ogólnie to mam luz z graniem, ale jak usłyszała, że chcę dołożyć do PS2, 3 ,4 i Switcha coś nowego na szafkę to już była lekka amba. Dobrze, że nie wie o Game Boyach schowanych w kartonach xD


Zobaczyłem "Chrono Trigger" i już więcej nic nie trzeba :obama:
Najlepsza gra w jaką grałem chyba (wiadomo nostalgia swoje robi).

Najwyżej kupię drugi raz jakby coś z listy zremasterowali :notbad:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam New 2DS XL, nie chodzi drogo, a większe ekrany robią różnice

 

Do tego masz fajny retro design, przyciski przyjemnie klikają, ale nie ma 3d

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo jest bardzo spoko, ale Zdun akurat bardzo mi odradzał 2DS. No i to 3D a bardzo mnie to interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 2DS tylko New 2DS XL. Dwie różne konsole. New 2DS XL to właściwie New 3DS XL w innym plastiku i bez funkcji 3D, którą i tak o kant dupy można potłuc. Ja w ogóle z tego nie korzystałem, tylko baterię zżera.

 

New 2DS XL

 

Tu masz ekstra porównanie handhald'ów od N.

 

Klik

 

A co do Chrono Triggera, to ciężko teraz znaleźć wersję na DS'a. Mi się udało, ale długo szukałem.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a głośniki w konsolce są tylko z przodu? Z tyłu na dole są dwie kratki i do tej pory zastanawiam się czy tam są głośniki czy to tylko do wentylacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, The_Siemek napisał:

Cenowo jest bardzo spoko, ale Zdun akurat bardzo mi odradzał 2DS. No i to 3D a bardzo mnie to interesuje :)

 

Nie znam się na n2ds , gdyż już wtedy byłem posiadaczem n3ds xl, dla mnie idealna wersja 3ds która daje radę i pozawala 100% cieszyć się graniem . Nie wiem czy wogole możesz zagrać np w Mario 3d world czy Luigi mansion  2 bez 3 d gdyż wymagane przy niektórych zagadkach w tych grach jest przełączenie w 3d... A 3d w 3ds a 3d w n3ds to jak xone i xonex - wieeelka różnica . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zdun napisał:

 

Nie znam się na n2ds , gdyż już wtedy byłem posiadaczem n3ds xl, dla mnie idealna wersja 3ds która daje radę i pozawala 100% cieszyć się graniem . Nie wiem czy wogole możesz zagrać np w Mario 3d world czy Luigi mansion  2 bez 3 d gdyż wymagane przy niektórych zagadkach w tych grach jest przełączenie w 3d... A 3d w 3ds a 3d w n3ds to jak xone i xonex - wieeelka różnica . 

Wg porównania z postu wyżej i informacji w sieci wynika ze jak najbardziej 2dsxl obsługuje wszystkie gry z 3dsxl. Mnie zastanawia jedno czy te mikroskopijne rozdzielczości nie wala po oczach? Bo nie wiem po co ale zacząłem się zastanawiać nad 2dsxl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, CePeeN napisał:

Wg porównania z postu wyżej i informacji w sieci wynika ze jak najbardziej 2dsxl obsługuje wszystkie gry z 3dsxl. Mnie zastanawia jedno czy te mikroskopijne rozdzielczości nie wala po oczach? Bo nie wiem po co ale zacząłem się zastanawiać nad 2dsxl ;)

 

Nintendo... gry są robione w ten sposób i posiadają taki design że naprawdę to ni przeszkadza... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tytuły wyglądają lepiej niż inne, ale tak jak @zdun napisał, generalnie w grach dedykowanych na konsole N stosowany jest taki styl artystyczny, że zawsze wyglądają co najmniej dobrze. Remastery Zeldy prezentują się znakomicie, tak samo jak Fire Emblem, MK7, 3D Land czy Luigi's Mansion.  Nawet MH4U i MHG cieszą oczy. Gorzej jest z tytułami "mulitiplatformowymi" i portami. Na przykład  Xenoblade Chronicles wygląda obrzydliwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DS zwykły, czarny kupiony na aledrogo. O!Karyna też namierzona i jakieś Poksy na start (chyba Golda - moje ulubione - łyknę na start, bo 40 pln to jak za darmo). Teraz najgorsze - czekanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, The_Siemek napisał:

3DS zwykły, czarny kupiony na aledrogo. O!Karyna też namierzona i jakieś Poksy na start (chyba Golda - moje ulubione - łyknę na start, bo 40 pln to jak za darmo). Teraz najgorsze - czekanie ;)

 

Szkoda ze nie xl: jednak rozmiar ma tu znaczenie ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny eksik wpadł
Mam nadzieję, że będę zadowolony 768eea0ecd25530992949d8023f595fe.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w trybie przenośnym zdarza Wam się, że konsola robi się lekko cieplejsza i wiatraczek lekko dmucha? Oczywiście jest bezszelestnie i trzeba przyłożyć ucho do wylotu powietrza by poczuć wydmuchiwane powietrze.
Zauważyłem to dopiero teraz grając w Mario Odyssey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdarza się, ale delikatnie. Miałem tak parę razy przy Zeldzie (Las Koroków) i Marianku też.
Będzie Pan zadowolony - wg. mnie to duchowy spadkobierca M64 (imo najlepsza gra z Mariem ever).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kolos28 napisał:

Panowie a w trybie przenośnym zdarza Wam się, że konsola robi się lekko cieplejsza i wiatraczek lekko dmucha? Oczywiście jest bezszelestnie i trzeba przyłożyć ucho do wylotu powietrza by poczuć wydmuchiwane powietrze.
Zauważyłem to dopiero teraz grając w Mario Odyssey emoji4.png

 

Tak to normalne, wiatraczek cichutko chodzi mi przy każdym tytule ale tylko przez pierwsze minuty gry (jakby na rozruch). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×