Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwala uruchamiać homebrew ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwala uruchamiać homebrew 10_wink.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Homebrew oraz kopie zapasowe fizycznych nośników i cyfrowych.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopie zapasowe czy pirtaty :)  nazywajmy rzeczy po imieniu :)  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gregor_TSK napisał:

kopie zapasowe czy pirtaty :)  nazywajmy rzeczy po imieniu :)  

W dzisiejszych czasach poprawność itp: to kopie zapasowe,  bo oryginały się przecież strasznie psują :Coolface:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy orientuje się się czy błąd konsoli 2113-0112 powodujący error podczas sleep można już naprawić?.

Ja swoją konsolę kupiłem ponad rok temu w świetnej cenie (pisałem na forum)a jej jedynym defektem był (jest) właśnie ten błąd który uniemożliwia grę na tv bo switch nie przechodzi w stand by. Dla mnie to nie problem bo służy mi jako handel held ale pojawiło się tyle cudów hackowania że może jest szansa zrobić w pełni funkcjonalną konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor_TSK, @Strife pfyyyy, kiedyś można było prawilnie z radia nagrywać gry na Commodore!! tak tak!! W radiu puszczano podczas transmisji zapis gier w biały dzień i nikt się nie zesrał, a teraz to już Custom Firmware każdego boli, ba nawet zacytować nikogo bez jego zgody nie można bo zaraz prokuratura ściga :P

EDIT: @wojcik_dan co do twojego problemu pytaj @SephiroT bo On naprawdę ogarnia niuanse CF (tak tak nie tylko kopie gier które już powodują ból życi) ale właśnie nowe apki, emulatory np. psx itp. (tak tak i teraz będzie można zagrać z FFVII na Switchu w przenośce :D i to w wersji PL nawet)...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do Commodore lekko z dąpy. Audycje z oprogramowaniem nie były nadawane przez żadne piwniczne, pirackie rozgłośnie tylko przez Polskie Radio, więc można śmiało zakładać, że to było legalne (a przynajmniej wg ówczesnego stanu prawnego). Dodatkowo, przynajmniej u mnie w raczej małym mieście, kupując wtedy kasety z grami nie miało się absolutnie żadnej gwarancji, że to było legalne. Nie było na nich o ile pamiętam (miałem jakieś 7-8 lat w tych czasach, więc mogę się mylić) żadnych hologramów ani innych dupereli. Także tego...

Poza tym to było 25 lat temu. Kwestię praw autorskich wszyscy mieli gdzieś, bo pewnie nie było to w żaden sposób uregulowane (mając 8 lat nie analizowałem specjalnie ustaw :P ).

Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej - każdy doskonale wie, co jest legalne a co nie. A to że ktoś ma na to wywalone to jego sprawa. Dla mnie instalowanie jakiś chałupniczych wersji systemu jest szemrane niezależnie od tego, czy ktoś będzie tego używał do zainstalowania netflixa (nie wiem czy się da czy nie, to tylko przykład) czy instalowania pirackich gierek.

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piraci jakiś 15-latek, bo ma za małe kieszonkowe to jeszcze jakoś to rozumiem. Sam emulowałem na potęgę w gimnazjum i na początku liceum, bo starzy w życiu nie daliby mi kilku stów (albo lepiej) na kilka konsol i gry do nich. Ale jak czytam, że stare dziady po 30-stce to pochwalają to mi łeb eksploduje.
Wiadomo, że to nie jest to samo co kradzież samochodu (jak te durne reklamy sprzed 15 lat sugerowały), ale jednak ktoś się narobił - i to zazwyczaj dużo więcej niż przy produkcji samochodu. Każdy chce przyoszczędzić i za niektóry gry to najwyżej 1,99 pln by się należało, ale to nadal jest słabe.
Przyznam, że cebulę PS+ na pół, żeby pograć online (te gównogierki mnie nie interesują) - głównie dlatego, że nie potrzebowałem tego na PS3 a teraz muszę to mieć.

@xavris Te kasety i kartridże to był pełen nielegal. Tak samo jak Pegazus. Fajny filmik zrobił o tym Archon.
Gościu dorobił się kupy siana na tym, że podpierd... NESa Nintendo, kupował podróby w jakichś Indonezjach i sprzedawał u nas jako osobną markę konsol. Niby można to zwalić na chore lata 90-te, ale i tak komedia. Dzisiaj gościu jest na liście 100 Forbesa w Polsce :30vm3cw:

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, The_Siemek napisał:

Ale jak czytam, że stare dziady po 30-stce to pochwalają to mi łeb eksploduje.

Wiem że to totalnie nie w temacie, ale mam takich znajomych (w sumie to rodzina żony, ale staramy się nie utrzymywać z nimi kontaktu, więc nie wiem jak ich nazwać :P ), których nigdy w życiu nie widziałem, żeby czytali książki. Ale jak się zrobiły popularne kindle i można było siąść w widocznym publicznie miejscu i poczytać z gadżetu to się nagle zrobili przodownikami czytelnictwa w Polsce. Ale kij, jakby jeszcze kupowali książki w sklepie- ściągają z netu jakieś wersje w pdf czy cholera wie czym i wrzucają na czytnik XD Co z tego, że zarabiają w wuj kasy, jak można szpanować i jednocześnie przycebulić :P

17 minut temu, The_Siemek napisał:

Przyznam, że cebulę PS+ na pół, żeby pograć online (te gównogierki mnie nie interesują) - głównie dlatego, że nie potrzebowałem tego na PS3 a teraz muszę to mieć.

Jest spora różnica pomiędzy czymś dopuszczonym przez takie Sony i co pozwala oszczędzić trochę kasy a jechaniem na piratach :)

Zaraz pewnie będzie oburzenie społeczne - nie zakładam, że od razu teraz wszyscy na Switchu będziecie jechać na piratach. Ale jak jest okazja, to może by tak spróbować? :P

18 minut temu, The_Siemek napisał:

Te kasety i kartridże to był pełen nielegal. Tak samo jak Pegazus. Fajny filmik zrobił o tym Archon.

Muszę poszukać i obejrzeć, dzięki. Nie z jakiejś potrzeby, ale ze zwykłej ciekawości :)

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, xavris napisał:

Wiem że to totalnie nie w temacie, ale mam takich znajomych (w sumie to rodzina żony, ale staramy się nie utrzymywać z nimi kontaktu, więc nie wiem jak ich nazwać :P ), których nigdy w życiu nie widziałem, żeby czytali książki. Ale jak się zrobiły popularne kindle i można było siąść w widocznym publicznie miejscu i poczytać z gadżetu to się nagle zrobili przodownikami czytelnictwa w Polsce. Ale kij, jakby jeszcze kupowali książki w sklepie- ściągają z netu jakieś wersje w pdf czy cholera wie czym i wrzucają na czytnik XD Co z tego, że zarabiają w wuj kasy, jak można szpanować i jednocześnie przycebulić :P

To ze ktos zarabia wiecej absolutnie nic nie znaczy. Ba czesto takie osoby bywaja bardziej oszczedne (np jesli chodzi o budzet na rozrywke w stylu gry - zwyczajnie kupuja na promocjach) ale to juz co kto lubi. 

Niemniej robienie popisowki bo cos modne to.... coz stan umyslu jak swojego czasu beka z mlodych wilkow z musowym applem w starbucksie. 

 

@The_Siemek

Co do piracenia bylo jest i bedzie - to tez kwestia mentalnosci. 

Nie oszukujmy sie PL gdyby miala prawo ktore nadazalo by za technologia od poczatku lat '90 to w mojej opinii dluuugo byla by informatyczna pustynia. Pierwszy PC w '93 firmy na legalu sprzedawaly piraty bo nie bylo ustawy (ta pojawila sie w '94) ale zanim sie nie zmienilo to uplynelo jeszcze ladnych pare lat. 

Gieldy funkcjonowaly tez dosc dlugo po wejsciu ustawy. 

Dzieki temu wiecej osob moglo zaczac interesowac sie technologia i uczyc sie. 

Niemniej to juz przeszlosc. 

Prywatnie i tak kupuje wiecej gier nizli mam mocy przerobowych w dobie rozdawnictwa (steam, HB i inne giveawaye) oraz dobie wyprzedazy i bundli granie na prawde nie musi byc drogie.

Jak studiowalem kupowalem malo, i potrafilem w jedna gre (scigalke) grac latami. Teraz jest kleska urodzaju bo jak tu przejsc obojetnie obok tylu dobrych ofert czy promocji, do tego dochodza czasami uslugi abonamentowe. 

Niechaj kazdy robi jak uwaza, odsetek piractwa i tak spadl drastycznie. Jesli dzis (niektorzy) tworcy bardziej boja sie kluczy na merketplace nizli piractwa to o czyms to swiadczy. 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xavris napisał:

Muszę poszukać i obejrzeć, dzięki. Nie z jakiejś potrzeby, ale ze zwykłej ciekawości :)

Proszę bardzo:


@MagEllan
Pewnie to nigdy nie zniknie. Przyznam, że miało to swój plus, o którym pisałeś - większa dostępność technologii. Pewnie w życiu bym nie uzbierał na komunię tyle kasy, żeby kupić ówczesnego NESa czy SNESa a starczyło na Pegazusa (reszta oczywiście skończyła u rodziców... ale to doświadczenie pokoleniowe chyba).


Mam ten sam problem - dosłownie za dużo gier (gram na raz na 5 platformach...). Jeszcze na PS2 potrafiłem GOWa przechodzić po 6 razy a w Burnouta grać setki godzin. Teraz coś przejdę i wylot, bo nie ma czasu się bawić. Tak samo czuję, że trofea zabiły część z radości z gier (tzn. u mnie), bo skupiam się na zebraniu zasranych 100 piórek albo innych flag/skrzynek/pamiątek zamiast cieszyć się z gry. Stąd bardzo miło wrócić było do Nintendo.

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, The_Siemek napisał:


@MagEllan
Mam ten sam problem - dosłownie za dużo gier (gram na raz na 5 platformach...). Jeszcze na PS2 potrafiłem GOWa przechodzić po 6 razy a w Burnouta grać setki godzin. Teraz coś przejdę i wylot, bo nie ma czasu się bawić. Tak samo czuję, że trofea zabił część z radości z gier (tzn. u mnie), bo skupiam się na zebraniu zasranych 100 piórek albo innych flag/skrzynek/pamiątek zamiast cieszyć się z gry.

 

Co do gier. Wiekoszsc biere na sztuke - przejsc i next. 

Ale np jesli cos mnie wciagnie to panie spedzam wiecej czasu nizli ustawa przewiduje, w Yakuzie Zero farmilem i levelowalem mimo iz to jest opcjonalne, nie ma za to trofika robilem to bo dawalo mi to fun. W FH3 gram mimo iz napisy koncowe widzialem 30 czy 40h temu bo gra dalej mnie bawi (a inne gry leza). 

Trofiki olwewam chyba ze traktuje je jako dodatkowe wyzwanie w grze np. Pacyfista w Deus Ex Human Revolution i to przyklad kolejnej gry w ktorej dla samego funu lizalem sciany i probowalem zajrzec w kazdy kat. 

To ze mam ponad 70 pozycji na play liscie jakos nie powtrzymuje przed kupnem kolejnych gier :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, MagEllan napisał:

To ze mam ponad 70 pozycji na play liscie jakos nie powtrzymuje przed kupnem kolejnych gier :)

Ja kupuje tylko to czego wiem że nie dostane w późniejszym terminie, chodzi o niektóre tytuły tylko nna pstryka, bo na inne konsole mozna wszystko wyrwac dłuugo długggooo po premierze, dziwi fakt że Octopath schodzi jak świeże bułeczki, u nas w kraju to gra dla trędowatych normalnie :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Strife napisał:

Ja kupuje tylko to czego wiem że nie dostane w późniejszym terminie, chodzi o niektóre tytuły tylko nna pstryka, bo na inne konsole mozna wszystko wyrwac dłuugo długggooo po premierze, dziwi fakt że Octopath schodzi jak świeże bułeczki, u nas w kraju to gra dla trędowatych normalnie :jaro:

Ja jestem sales whore nie masz pojecia ile gier na PC kupilem w promocjach ktorych nie ogralem a pozniej byly darmo rozdawane :D

 

Najwazniejsze to cieszyc sie z grania :)

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Homebrew oraz kopie zapasowe fizycznych nośników i cyfrowych.

Btw. Jest może klient Plexa na Switch CF?

 

 

Edit: pytam o CF bo oficjała raczej nie ma i nie wiem czy kiedykolwiek będzie (thx N.)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, MagEllan napisał:

Najwazniejsze to cieszyc sie z grania :)

Amen:xboss:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie pasuje wiec tu wrzucam:

Mario-kurliki kolekcjonerska za pol ceny w KiG:

 

tutaj reflink ktory wrzuci mi pare zlotych na konto: http://konsoleigry.pl/r?k=295e8cc3&idp=9004 

 

A tutaj regularny link: 

http://konsoleigry.pl/gry-na-nswitch/9004-mario-rabbids-kingdom-battle-edycja-kolekcjonerska-switch-3307216015451.html

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CePeeN napisał:

Btw. Jest może klient Plexa na Switch CF?

 

 

Edit: pytam o CF bo oficjała raczej nie ma i nie wiem czy kiedykolwiek będzie (thx N.)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, na razie secna próbuje jakikolwiek odtwarzacz zrobić. 

Obecnie jedynie MP3 obsługuje. 

Moja mentalność jest taka że robię to z pełną świadomością ale że jestem osobą techniczną i gadżeciarską to bardziej mnie kręci sam fakt złamania konsoli i "akcesoriów" oraz homebrew niż używanie piratów.

Jakbym miał na to pieniądze to bym na 99% prawilnie kupował tytuły w których połowy pewnie nigdy nie odpalę jak to robiłem do tej pory an Xboxie gdzie można w miarę tanie dorwać rzeczy. Jakby Switch miał normalne multi to bym pewnie się zastanowił 3 razy zanim ruszę CW.

Tutaj gdy Nintendo samo sobie strzela w kolano podobnie jak to zrobili z 3DS'em i konsola jest 99% offline, nie mam żadnych skrupułów. :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, na razie secna próbuje jakikolwiek odtwarzacz zrobić. 
Obecnie jedynie MP3 obsługuje. 
Moja mentalność jest taka że robię to z pełną świadomością ale że jestem osobą techniczną i gadżeciarską to bardziej mnie kręci sam fakt złamania konsoli i "akcesoriów" oraz homebrew niż używanie piratów.
Jakbym miał na to pieniądze to bym na 99% prawilnie kupował tytuły w których połowy pewnie nigdy nie odpalę jak to robiłem do tej pory an Xboxie gdzie można w miarę tanie dorwać rzeczy. Jakby Switch miał normalne multi to bym pewnie się zastanowił 3 razy zanim ruszę CW.
Tutaj gdy Nintendo samo sobie strzela w kolano podobnie jak to zrobili z 3DS'em i konsola jest 99% offline, nie mam żadnych skrupułów.


A przeglądarka? Bo może by się dało łatwo owrapowac webclienta albo nawet puścić go bezpośrednio. Ciekawe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plex ma webowy interface. Można z przeglądarki przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale oficjalnie nie ma przeglądarki na switch? Czy coś się zmieniło?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma.

Przy logowaniu przez fejsy itd. jakaś tam jest, ale nie ma jakotakiej aplikacji (jak na PS4). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer z PS4, ale najważniejsze jest to że smoczek idzie w ślady jamraja i będzie na pstryku :banderas:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun może otwierać szampana. 

Mam bana na eShopa i usługi online na pstryku :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×