Skocz do zawartości
cwir

Dyskusje ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, The_Siemek napisał:

Raz, że Nintendo sępi jak mało kto a dwa, że nawet nie ma oficjalne dystrybucji u nas

W większości sklepów ceny powoluśku ostatnio spadają. Nawet mediamarkt obniżył na 1350, tylko w euro jest drożej. Stąd moje wcześniejsze przypuszczenia, że na czarny piątek podniosą cenę 'normalną', którą potem skreślą na niższą, która i tak będzie większa niż obecna :/

A najlepsze to są gurwa ceny zestawów z grą XD Przykładowo w xkomie switch kosztuje 1350, a w zestawie z zeldą 1670 XD A zelda u nich kosztuje 229 XD

Ciekawe ilu kasztanowych januszków się nabiera na to :/

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wątpię w przeceny switcha ale golasa można już wyrwać za dobre pieniądze.
Ja natomiast czaje się na xox, podobno ceny powinny spaść aż o 400 zł. Oczywiście w Polsce cisza ale na amerykańskiej i chyba niemieckiej stronie xbox jest podana data nawet (18-23 listopada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej szukał jakiegoś Switcha po aukcjach - sam sprzęt jest na tyle świeży, że raczej się nie trafi jakaś zmasakrowana sztuka.
Mi się udało od kumpla z Wawy przez fejsbuka kupić w dobrej cenie prawie rok temu:xzibit:

Ceny za zestawy to faktycznie są chore. Nie tylko Xcom ma takie "promocje", że sobie lepiej samemu posklejać pakiet.
Cena Zeldy to nie wiem czy w ogóle spadła. Nawet w eShopie się trzyma - dwa lata po premierze :(

EDIT: Jakby ktoś widział jakieś promo/zniżkę na same kontrolery to bym prosił o info. Moje próby naprawy tylko chwilowo rozwiązały problem :/ Dalej mi "pływają" gałki i czasami nie da się w spokoju pograć - a przy rogalikach albo innych platformach to fajnie byłoby móc dokładnie trafiać w punkt.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, The_Siemek napisał:

Też bym raczej szukał jakiegoś Switcha po aukcjach - sam sprzęt jest na tyle świeży, że raczej się nie trafi jakaś zmasakrowana sztuka.

Mój lokalny brajanek ma switcha za 950 chyba na sklepie, ale szczerze mówiąc mam jakieś ogólne obawy przed zakupem używanego sprzętu :/ Vite kupiłem używkę jak nówka, fakt. Ale to było dlatego, że jej już nie było na sklepach nigdzie, a jak były to ceny były z zada.

7 minut temu, The_Siemek napisał:

Cena Zeldy to nie wiem czy w ogóle spadła.

Chyba nie i nie sądzę, żeby to się zmieniło. W końcu drugiego takiego system sellera chyba nie było w historii na żadną platformę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w porównaniu do x czy ps to ceny N zawsze trzymały taki sam poziom, jakby zelda była exem na ps4 to dziś byśmy ja kupili za 79zł.

 

Nie wiem jak te skośnookie skurczybyki utrzymują takie ceny i jakim cudem sprzęt warty góra 8 stów opylają za 1500zł, ale "Polska zawsze była najbogatsza w Europie".

 

Zelda do nastepnego miecha będzie system sellerem, potem smash rozwali wszystko, ponoć pre ordery urywają dupę na ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Strife napisał:

Zelda do nastepnego miecha będzie system sellerem, potem smash rozwali wszystko, ponoć pre ordery urywają dupę na ten tytuł.

To ta bijatyka, gdzie marian się lutuje z wojownikem zeldą? Megadziwnie to wyglądało jak oglądałem jakieś filmiki z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zbyt duży wysyp używanych switchów jest. Sam byłbym ostrożny ale gdybym się nie rozmyślił a ktoś by kupił mój zestaw to gwarantuje, że sprzęt miałby jak ze sklepu. Wszystko sprawne w 100 procentach - jestem strasznie pedantyczny w tych kwestiach.

Szukaj najlepiej nowej gołej konsoli. Ja za swojego bundla z Zelda i MK8 dałem troszkę ponad 1900 zł ale wtedy golasy były po 1600+

To ta bijatyka, gdzie marian się lutuje z wojownikem zeldą? Megadziwnie to wyglądało jak oglądałem jakieś filmiki z tego...
To jest właśnie magia Nintendo. Ciężko ją zrozumieć ale za to łatwiej pokochać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xavris napisał:

To ta bijatyka, gdzie marian się lutuje z wojownikem zeldą? Megadziwnie to wyglądało jak oglądałem jakieś filmiki z tego...

Tak, nigdy w żadnego smasha nie grałem i nie rozumiem fenomenu tej gry, ale mnie trailerem kupili.

 

Ponoć pre ordery przekroczyły nakład RDR2 na obie konsole, co ogólnie jest zajebiscie dziwne  jezeli porówna się obie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie mogę zrozumieć tej usługi online i tych gierek nesowych na switch. Nie wiem co sprzedaje Nintendo w zestawie do konsoli ale ludzie jak w hipnozie, lykają wszystko co im wciskają i jeszcze tego bronią...
Dużych fajnych gierek też jest może 10 a reszta to indyczki.
Tak naprawdę to wszystko tam u nich kuleje i jest na poziomie 2005-10 roku a i tak uważam ten sprzęt za warty posiadania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal nie mogę zrozumieć tej usługi online i tych gierek nesowych na switch. Nie wiem co sprzedaje Nintendo w zestawie do konsoli ale ludzie jak w hipnozie, lykają wszystko co im wciskają i jeszcze tego bronią...
Dużych fajnych gierek też jest może 10 a reszta to indyczki.
Tak naprawdę to wszystko tam u nich kuleje i jest na poziomie 2005-10 roku a i tak uważam ten sprzęt za warty posiadania.
Dlatego mając bana nic nie tracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mając bana nic nie tracę.
Tak naprawdę to szaleństwo płacić po 250 zł. za takie gry jak Smash czy Pokemon.
Najwyższa cena gier na Nintendo powinna sięgać w granicy 100-120 zł.
Może i fajnie się gra ale nie oszukujmy się, ceny jak za duże produkcje z dużych konsol.

Szczerze to choć nie jestem za piractwem to rozumiem Twoją decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię grzebać w urządzeniach.
Badanej mnie cieszy sam fakt przeróbki i możliwości uruchomienia więcej niż granie w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedys ze smarfonami gdzie nawet tworzyłam swoje odmiany CM, z custom kernel itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kolos28 napisał:

Najwyższa cena gier na Nintendo powinna sięgać w granicy 100-120 zł.

90% rzeczy na świecie nie jest warte pieniędzy, które ktoś za nie chce. Niestety o cenie decyduje to, ile ktoś jest w stanie dać za dany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90% rzeczy na świecie nie jest warte pieniędzy, które ktoś za nie chce. Niestety o cenie decyduje to, ile ktoś jest w stanie dać za dany produkt.

Ale to oczywiste.

Teraz spójrz ile pieniędzy trzeba wyłożyć na stworzenie chociażby na RDR 2 a ile na pokemon.

A teraz oceń sam oceń ceny tych produktów na półkach. Nintendo jest pazerne i niezłe musi dawać trutki do konsol, że ludzie to łykają.

 

Aha jakby co to za 1299 w muve jest promo na Switcha w wersji neonowej.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kolos28 napisał:

Teraz spójrz ile pieniędzy trzeba wyłożyć na stworzenie chociażby na RDR 2 a ile na pokemon.

A teraz oceń sam oceń ceny tych produktów na półkach. Nintendo jest pazerne i niezłe musi dawać trutki do konsol, że ludzie to łykają.

Nie mam pojęcia ile poszło ani na jedną ani na drugą, ale zakładam, że RDR raczej kosztował więcej i rozumiem o co Ci chodzi. Ale nie wpływa to w ogóle na to co napisałem :P

Czy nintendo jest pazerne to bym nie powiedział. Może trochę tym, że ich gry długo trzymają cenę, ale tutaj pazerność może być tylko jednym z elementów i to w sumie umiarkowanie istotnym. 

Promo w muve się przyjrzę, dzięki :P Mnie cholernie kusi zestaw z diablo, bo jest taki pięknie mroczny, ale kurna diablo na taborecie przy piecu przeorałem już tak, że chyba to nie ma sensu :P 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że skoro ludzie są wstanie płacić tyle za dany produkt to ceny są jakie są ale dziwi mnie to bo na Ps4 bądź Xbox by to nie przeszło w takiej formie jaką oferuje Switch. Widocznie jest popyt na taką formę cyfrowej rozrywki

 

Przyjrzyj się bo chyba warto.

Dużo gierek na switch jest też tam w promocji

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N jest tak samo pazerne jak sony czy microsoft, to nie są gry i sprzęty for the players tylko for the cash.

 

Kiedyś to była nisza i starali się jak mogli o klienta, teraz jest to dosyć powszechne że większość graczy jak i januszowych graczy ma konsolę. 

 

Co do cen gier na N to są zawyżone, ale też są najbardziej dopracowane w porównaniu do konkurencji u której 249zł na premierę to jest normalna cena?:jaro:

 

Wszystkie konsole czy to sony micro czy n powinny kosztować połowę tego co kosztują z grami powinno być podobnie, ale skoro ludzie płacą to po kiego mają obniżać ceny.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na N są najbardziej dopracowane bo są najmniej zaawansowane.

Każdy tworzy produkt dla zysku ale tak jak sama konsola Switch jest tańsza od konkurencji, tak za gry płacimy co za gierki z dużych konsol.

No ale skoro ludzie za to płacą to widocznie wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus jeszcze dla n jest taki że nie ma gigabajtów patchy na premierę wkładasz grasz, ogólnie rynek zrobił się chory z cenami, gry na pc doganiają konsolowe, a nawet nie mają fizycznych nośników.

 

Kiedyś ta bańka pęknie, ale jeszcze sporo czasu upłynie zanim to nastąpi.

 

Vesperia wychodzi i na co jest najdroższa? Na najsłabszą konsolę:whyyy: co jest zajebistym paradoksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz.
Gry na Switcha mało zajmują dlatego też patche są małe ale prawie każda gra ma kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SephiroT napisał:

Gry na Switcha mało zajmują dlatego też patche są małe ale prawie każda gra ma kilka.

No to skoro patche są małe, to znaczy, że nie ma gigabajtów patchy, no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to skoro patche są małe, to znaczy, że nie ma gigabajtów patchy, no nie?

No raczej dziwne by to było gdyby gra ważąca 700MB miała patch 20GB  To tylko przykazuje jakim paradoksem są ceny gier na Switcha.

Przecież w tych grach nie może być zaawansowanej grafiki, tekstur ani dobrego dźwięku

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mało jest patchy i pobierają się raz dwa. Marian Odyseja miało chyba 2 patche do tej pory a takie multiplatformy drugiego patcha to mają w tydzień po premierze :)
Indory mają więcej, ale też nie tak dużo. Z drugiej strony zazwyczaj wychodzą gry, które już są dopracowane albo sprawdzone na innej platformie.

Ceny są chore, ale nie powiem, żeby Zelda czy Marian były warte mniej niż AAA na inne konsole. Z innymi tytułami gorzej - wiadomo, że wołanie 249 pln za przemielone sto razy Diablo to jest przegięcie. Powinni trzymać się pułapu poniżej 200 pln z dużymi tytułami, ale po co, skoro i tak wszyscy kupią a w masowej świadomości jest "60$ game" i tyle. Tylko głupi by nie brał. Nawet na PC nikt za bardzo nie burczy a gry są w cenach prawie konsolowych...

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3, 13gb kartridż, 5gb paczka z językiem.
Indyk 300mb gra, 500mb patch.
Mario Karts ma już wersję 1.7.
Są gry które często mają patche a są takie które nie mają ich wcale

Jakby w grach na Nintendo nie było kupy graficznej, wincyj piksluff i multi z prawdziwego zdarzenia to paczuf byłoby wincyj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×