Skocz do zawartości
BulletPOL

Halo: The Master Chief Collection

Rekomendowane odpowiedzi

20141021105424.jpg

 

Tytuł: Halo: The Master Chief Collection

Producent: 343Industries

Wydawca: Microsoft Studios

Platforma: Xbox One

Data wydania: 14 listopad 2014

 

Halo: The Master Chief Collection to przygotowany z myślą o konsoli Xbox One pakiet czterech odsłon serii Halo z Master Chiefem w roli głównej.

Kolekcja zawiera odświeżoną specjalnie na potrzeby tego wydania wersję gry Halo 2 (edycja Anniversary), a także sprawne tryby multiplayer wszystkich czterech tytułów.

Wszystkie produkcje z kolekcji działają z szybkością 60 klatek na sekundę i w rozdzielczości 1080p.

 

Zestaw zawiera:

Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2, Halo 3 ODST, Halo 4.

Uwaga: Halo 3: ODST trzeba dokupić osobno, gra kosztuje 17.99zł. (zestaw MCC jest wymagany do uruchomienia).
 

Edytowane przez kill
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. HALO ODST co prawda znajduje się jako gra w głównym Menu MCC ale jej nie ma :P Trzeba osobno dokupić, a kosztuje 17.99pln i zajmuje 8 giga. MCC jest wymagane do uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakąś taką niepewność podchodząc do tego tytułu i zastanawiałem się, czy wogóle rozrywać tekturkę z kodem, czy może sprzedać na allegro. Jakieś kosmiczne fps-y i do tego remastery czegoś czego najstarsza część ma 14 lat? To nie dla mnie. Wczoraj jednak postanowiłem uruchomić. Zastanawiałem się czy nie zacząć od 4, by nie zrazić się już całkowicie do serii, cofając się tyle lat wstecz. Ale co tam, raz się żyje. Uruchomiłem część pierwszą i.... jak dla mnie bomba. To co można obejrzeć na YT w oryginale, a to co prezentuje się nam w MCC to dwie różne gry. Grafika jak najbardziej w porządku, a stary system sterowania nie sprawia niedosytu z braku niektórych standardowo dodawanych obecnie czynności głównych bohaterów fps-ów. Jestem jak najbardziej na tak! :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem dziś pierwszą część w końcu i "zaledwie" na heroic , legendary przez swoje "mobilne" respy idealnie nadaje się do coopa ale nie mam okazji codziennie z kimś pograć . No cóż mimo tylu lat na karku gra nadal robi na mnie piorunujące wrażenie czyste Combat Evolved :) A.I nadal daje radę , ba ono jest lepsze niż 99% fpsów na rynku , przeciwnicy kręcą zmieniają pozycję okrążają , tu nikt nie wychyla się i czeka na swoją kolej jak na strzelnicy , brak sprintu tylko pognębia naszą sytuację :) .Ścieżka dźwiękowa o mój boże przez tyle lat miałem ją w głowie i nadal uważam ją za genialną , gitarowe wariacje głównego motywu , elektroniczne wstawki , głos Cortany i krzyk Arbitra gdy przyklejamy granat :) Bronie które są świetnie zbalansowane , oba tryby dają radę i ratują tyłek nie raz , obie strony mają swoje zabawki polubiłem wszystkie (ale "pistolecik" z jedyneczki :) ) No i cały wacharz orzeciwników , kiedy już byłem kilka lat po Halo pierwszy raz zetknałem się z terminem "krasnale" nigdy tego hejtu nie rozumiałem ale spoko są gusta , dla mnie kiedyś przed czasami netu to się kojarzyło z space operą , Star Warsami , Ewokami itp naprawdé polubiłem to uniwersum :) W multi grałem narazie tylko w 2v2 na mapach z jedynki żeby sobie nie spoilować przed singlami ale kurczę tam naprawdę liczył się skill ( ponownie pistolecik wspomnę miazga :) )

I pomyśleć że po tylu latach ta formuła wciąż daje radę , nie ma tu skryptów jest tona backtrackingu a lokacje są wręcz generyczne/identyczne , nic to GAMEPLAY rządzi nie ma auto aima , iron sighta czyste Comabt Evolved ..... Genialna gra :)

Dziś postaram się odpalić choć na chwilę dwójkę , toż to przecież główne danie ( pierwszy raz grałem po francusku , ci co pamiętają "aferę" będą wiedzieć ocb :) )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kilka słów o remasterze dwójeczki bo prawie całą zrobiłem za jednym podejściem , ale cóż znam ją praktycznie na oamięć :)

Gra różni się już troszkę od Combat Evolved , przede wszystkim nie mamy już takiego natężenia backtrackingu i bliżej już temu do typowych fpsów , lokacje są dużo bardziej ściśnięte choć ciężko to porównać do tzw. rynny praktycznie zawsze jest jakaś odnoga . Sporo jest sekwencji jeżdzonych /latanych ale jak to w Halo pojazdy trzeba raczej sobie samemu ogarnąć nie ma tutaj strzałek czy radaru . Dodano w tej części przechwycanie pojazdów gdzie kamerka efektownie przełącza się w tpp , sporo nowych broni (dla mnie generalnie troszkę gorzej zbalansowanych niż w pierwszej części co gra próbuje zniwelować dual wieldingiem ) . Dużo większą rolę w tej części odgrywa story ale nie spoileruje , są ciekawe zmiany hmm perspektyw :) A no i gra jest jeszcze trudniejsza niż pierwsza część , A.I. po raz kolejny nieprzewidywalne , szybko można paść bo zrezygnowano z dodatkowych pasków energii mamy tylko tzw tarczę , na heroic trzeba się naprawdę pilnować a legendary bez co opa nawet nie próbuje w tej części ( do czasu :) )

No i dochodzimy do kwestii remastera ... Po raz kolejny w locie można przełączać się między wersjami i nawet muzyka śię zmienia są dodane tu i tam smyczki czy chórki , soundtrack kolejny raz oceniam na 10/10 i cały czas mi się micha uśmiechała jak fajnie można coś wzbogacić nie tracąc jednocześnie tej magii pierwowzoru .

Grafika pamiętam robiła na pre kolosalne wrażenie chyba tylko Doom 3 lepiej się prezentował w tamtym czasie (HL2 dopiero nadchodził) dziś oczywiście konieczna było podbicie ... I ono jest znaczne , nie gigantyczne ale wystarczy użyć magicznego przycisku by docenić pracę którą włożono , nie,tóre tekstury ścian są fotorealistyczne bardzo dużo dołożono w tle rzeczy , na horyzoncie , woda ma odbicia , broń ma dużo więcej detali podobńie jak oojazdy , jest dodane dynamiczne oświetlenie . Żeby nie było gra nie wygląda na pewno jakoś next genowo jak Killzone SF ale jak na 10 letni tytuł wykonano konkretną pracę i co więcej w odróżnieniu od Halo 1 nie zmieniano jakoś mocno kolorustyki wszystko jest dużo bardzoej wierne oryginałowi że tak powiem , gdzie jest ciemno tam jest ciemno . Ostatnią sprawą są zmienione scenki które są w całości CGI i URYWAJĄ !!!! Naprawdę puśćcie sobie jakiś tease na YT absolutna rewelacja zwłaszcza jak się użyje magicznego przycisku podczas scenki ( można :) ) Odpowadają zanie ludzie którzy pracowali przy Avatarze , to widać :)

O ja ale mi wyszedł post no cóż kto przeczyta ten przeczyta heh , czuję się wspaniale grając w to po latach i musiałem coś napisać , wszyscy znajomi nad morzem tylko Dańiel nerdzi po nocach ze swoją ukochaną grą sprzed lat :) :) :) Dla mnie praktycznoe zakup Xboxa już się spłacił :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kròtko Halo 3 jest świetne połàczenie większych terenòw jedyneczki i broni z dwòjki , grafika szczegòlnie HDR i rozdziałka dużo robià wzgledem x360 , gra jest znaczniw uproszczona i heroic w pojedynkę jest niestety banalny tutaj mozna spokojnie zaczac na legendary , konkluzja całej "starej" trylogii jednym słowem :)

Za to w Halo 4 gram teraz pierwszy raz "na deser " i na ten moment jestem zachwycony influence z Metroida , inne podejście ale bardzo mi się podoba . Jezeli ci ludzie odpowiadajà za Guardians to juz zacieram raczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja próbowałem posmakować multi i w mojej ulubionej od czasów Q3 rozgrywce w stylu każdy na każdego dostaję takie bęcki, że gość wygrywający ma 25 fragów, a ja 2 albo 4 :blink: Albo nie ogarniam tej gry albo na początku tak bywa, że trzeba się pomęczyć przegrywając, by ulepszyć bronie i postać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak się trafi na wymiataczy to nie ma przebacz :) Generalnie dobrze jest poznać mapy i znać rozmieszczenie broni bo , nie chcę walnàć gafy bo aż tak jeszcze nie pograłem teraz we wszystkie części w multi - w Halo nie ma czegoś takiego jak ulepszanie broni itp. wszyscy majà "ròwne" szansę :) Za to fun płynàcy z jakiejś ciekawej akcji typu triple kill + melee nawet jak dostaję baty daję mi o wiele więcej radości niź np 20-0 w Titanfall :) Niemniej jednak gra jest bardzo skillowa trzeba przyznać nie bez powodu to multi jest tak popularne w nie,tòrych kręgach , trzeba się po prostu przyzwyczaić że poziom jest bardzo rozległy i trafia się nieraz na kozakòw :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi Halo 3 jest tak miodne jak bylo na X360 ? No i czy ludzie w to graja, czy pustki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się świetnie jak zawsze przecież to Halo :) Ludzi gra masa ale jak myślisz głòwnie o multi chyba będzie lepiej poczekać na 5 bo wydaje mi się że exodus będzie potężny , zwłaszcza tych przystępnych lvl. nie klanòw :) za to zawartość singlowa w tej kolekcji jest potężna ( 4 duże kampanie + odst za grosze) .

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się świetnie jak zawsze przecież to Halo :) Ludzi gra masa ale jak myślisz głòwnie o multi chyba będzie lepiej poczekać na 5 bo wydaje mi się że exodus będzie potężny , zwłaszcza tych przystępnych lvl. nie klanòw :) za to zawartość singlowa w tej kolekcji jest potężna ( 4 duże kampanie + odst za grosze) .

No wlasnie mnie piatka nie jara, bo robia ja ci goscie od Halo 4, a ta gierka to dla mnie zart. Kampania tak nudna, ze nic, absolutnie nic nie zapadlo mi z niej w pamiec. No, moze jedna scenka ktora dzieje sie gdzies w kosmoscie i na niebie widac... Ziemie. A multi... nie wiem w czym jest roznica, ale nie dawalo mi za grosz funu. JEDYNA gra w mojej karierze, ktora odsprzedalem, nie dlatego, zebym potrzebowal akurat kasy. Po prostu tak mnie wnerwila tym, jak kiepska sie okazala, ze nie chcialem jej posiadac. Tak wiec chetnie wrocilbym do Halo 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , osobistych preferencji ciężko mi oceniać ( mi się odświerzenie serii prez 343 podoba , choć spoko woem o co chodzi też kochałem stare Bungie )

Natomiast jest dużo playlist z każdej części , sam przez pierwszy miesiąc katowałem namiętnie multi z jedynki . Także jak najbardziej można brać nie ma w tych trybach przemieszanych map i zawsze się jacyš ludzie w starszych częściach znajdą do gry nawet i po Halo 5 :)

Edit: taki detal tylko , nie ma dedyków ani stałego połaczenia po każdym meczu trzeba sié łaczyć ponownie jak w starych czesciach :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam Halo 1.

Jak na razie fajne, czuć ciężar lat.

Chyba już jestem trochę za stary na te mapy lub przyzwyczaiłem się do rynienek bo miejscami jest tak że trzeba polizać każda ścianę inczej można się nieźle zaciąć. Zwłaszcza jak jesteśmy wewnątrz centrum dowodzenia Halo i segmenty są takie same.

Gra fajna, nie powiem, ale jakoś takoś (jeszcze) nie czuję tego miodu który miał się z niej wylewać.

Dodatkowo się hajpuję filmami, animacjami itp.  bo universe jest fajny. 

Mam nadzieję  że dwójka będzie lepsza.

Piątka już czeka na dysku :D 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da się ukryć ż ten recykling design z jedyneczki plus backtarcking już dziś przegięcie troszké , ale właśnie zachęca do zabawy już w żadnej części nie ma takich otwartych map , ta gra jest sprzed 14 lat a już wtedy to wkurzało :) Dalej w serii już jest tylko lepiej i pod względem budowy poziomów i lore .... Za to muzyczka z tej czėści to klasyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyczka jest bardzo schematyczna i wkurzająca.

Cisza, grobowa cisza. Nagle muzyczka - oho czyli zaraz wyskoczy na mnie horda Przymierza albo tych nowych pasożytów, 

 

Tak czy siak jestem graczem od długiego czasu, bardzo długiego i rozumiem założenie budowy tych otwartych nap. Nie mniej jednak schematyczności "lizanie ścian" czasem doprowadza mnie do szewskiej pasji. 

Mapa na kilkanaście minut a ja siedze ponad godzinę bo w gąszczu identycznych pomieszczeń przegapiłem jedno przejście ... mać!! Raz nawet musiałem YT odpalić bo 2 dni siedziałem na jednym poziomie i kręciłem się w kółko. Przez chwile myślałem że jakiś skrypt nie odpalił czy coś. Starość nie radość. 

To co mnie urzeka w MCC, to pod przyciskiem View możliwość przełączenia się na wersję nie remasterowaną. To jest dla mnie czad!!!!

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem nawet że większość gry zrobiłem z kumplem z dawnych lat na tej "starej" wersjii :) Jest kilka poziomów gdzie przez dodanie trawy np. cieżej się prowadzi walkę na legendary heh ale to już takie smaczki dla maniaków .

Co do muzyczki się nie zgadzam ! :) :) :)

Jeżeli chodzi o backtracking najgorszy jest poziom Libary :) Mały tip czasem na ziemi są takie małe strzałki można po nich trafić , brak celu faktycznie musi irytować , zdecydowanie rozumiem :)

w dwójeczce też jest ten przycisk View

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Library od razu zauważyłem strzałki.

Najbardziej się zaciąłem na 343 Guilty Spark.

 

Gra jest bardzo dobra. Po prostu widać że ma swoje lata :D

 

Chwilę pograłem w Multi i nie wiedziałem co się dzieje ale od razu wpadła mi trofka "nie gryź ręki co jeść daje| czy jakoś tak więc grałem z wyjadaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam Halo 1.

Jak na razie fajne, czuć ciężar lat.

Chyba już jestem trochę za stary na te mapy lub przyzwyczaiłem się do rynienek bo miejscami jest tak że trzeba polizać każda ścianę inczej można się nieźle zaciąć. Zwłaszcza jak jesteśmy wewnątrz centrum dowodzenia Halo i segmenty są takie same.

Gra fajna, nie powiem, ale jakoś takoś (jeszcze) nie czuję tego miodu który miał się z niej wylewać.

Dodatkowo się hajpuję filmami, animacjami itp. bo universe jest fajny.

Mam nadzieję że dwójka będzie lepsza.

Piątka już czeka na dysku :D

Dwojka zdecydowanie lepsza.Pieknie odnowiona,zrobila na mnie duze wrazenie po ukonczeniu jedynki i od razu odpaleniu drugiej czesci

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak kiedyś ogrywalem na x360, z początku gra mnie odrzuciła totalnie, jednak dałem jej szansę i przepadlem :-D, później z miejsca ograłem resztę części, razem z REACH (genialne, czekam na wersję na XOne :-D), i bardzo klimatyczne ODST. Polecam, mega saga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze powtarzam, żeby jedynkę poznać na Wikipedii (fabułę), a zacząć grać od dwójki. Pokończyć resztę i dopiero na deser zagrać w jedynkę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w przedostatniej misji halo 2 i musze powiedzieć ze poza mega przyjemnym gameplay'em fabularnie gra jest mistrzostwem świata ... te zwroty akcji w fabule + te filmiki CGI... coś pięknego . A pomyśleć że przede mną jeszcze 3 , 4 i 5 ktora czeka w pudełku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szoker to był pamiętam kiedyś z tym

że gramy arbitrem , a teraz tak zachwalają dwie postacie w Halo 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo 2 bylo swietne. 3 jest ponizej przecietnej, ale 4 zapowiada sie fajnie. Sa plany do dorzuvenia Reach?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REACH z tego co wiem ma działać w wstecznej kompatybilności także remastera raczej bym się nie spodziewał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni iść ze ciosem, skoro wszystkie części do tej pory były w full HD plus mesjarskie 60 klatek, nie kumam why się ociągają z REACH, to jedna z lepszych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×