Skocz do zawartości
BulletPOL

Quantum Break

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem w promocji na Steam, za jakies drobne.

Ogralem Akt1 i obejrzalem 1 odcinek serialu.

Tak wiec pierwsze wrazenia.

 

Jest dobrze a nawet lepiej - nie jestem obiektywny bo lubie zabawy z czasem (niewazne jakie medium - gra, film, ksiazka).

Strzela sie ok, moce sa jakie sa ale fajnie komponuja sie z wykreowanym swiatem.

Graficznie na high i locku na 30fps gra sie przyjemnie i gra wyglada dobrze.

Wybor (a taki jest na koncu kazdego rozdzialu) i serial dodaja do klimatu i mnie takie polaczenie pasuje.

 

Znajdzki to masa czytania, ale zbieram ile moge bo te dodatkowe informacje o swiecie pozwalaja sobie wiecej rzeczy poukladac.

 

Tak wiec pierwsze wrazenia - w skrocie jest dobrze.

Wiecej napisze jak ogram.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie leży i czeka, też kupiłem za grosze w bundlu z Alanem Wake. Ciekawe co pokaże na XBO:X, bo podobno graficznie to byl mocny zawodnik (QB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym że to był mocny zawodnik.
Miałem cały czas wrażenie że grafika była dopracowana ale za razem mocno zaniżona żeby konsola sobie poradziła.
Kiedyś włączę na Xie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SephiroT napisał:

Nie powiedział bym że to był mocny zawodnik.
Miałem cały czas wrażenie że grafika była dopracowana ale za razem mocno zaniżona żeby konsola sobie poradziła.
Kiedyś włączę na Xie.

No wlasnie X ma jakies ulepszenia. Co do grafiki to co czytalem to wszyscy sie zachwycali ze jednak jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie X ma jakies ulepszenia. Co do grafiki to co czytalem to wszyscy sie zachwycali ze jednak jest super.
Była analiza od df po patchu na Xbox x
Z mojej perspektywy czyli pc i 1080p w high (gra ma tylko 3 ustawienia medium, high, ultra) jest ładnie nie jest to gra gdzie zachwycam się grafiką bo mają ultra naturalne włosy czy tym podobne wynalazki ale graficznie jest dobrze solidna robota, to co robi klimat to efekty powiązane z manipulacja czasem są fajnie zaprojektowane.
Ujmę to tak może nie jest to the best of the best w kategorii grafika ale gra ma pomysł na styl graficzny związany z gameplayem i jest naprawdę dobrze. Mimo iż czasami trafi się cień, czy inny element otoczenia gdzie widać ząbkowanie krawędzi.


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MagEllan napisał:

Była analiza od df po patchu na Xbox x
Z mojej perspektywy czyli pc i 1080p w high (gra ma tylko 3 ustawienia medium, high, ultra) jest ładnie nie jest to gra gdzie zachwycam się grafiką bo mają ultra naturalne włosy czy tym podobne wynalazki ale graficznie jest dobrze solidna robota, to co robi klimat to efekty powiązane z manipulacja czasem są fajnie zaprojektowane.
Ujmę to tak może nie jest to the best of the best w kategorii grafika ale gra ma pomysł na styl graficzny związany z gameplayem i jest naprawdę dobrze. Mimo iż czasami trafi się cień, czy inny element otoczenia gdzie widać ząbkowanie krawędzi.


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Nawet nie sprawdzalem jakos szczegolnie, ale faktycznie, nawet wg tego artykulu, czyli calkiem pobieznego rzutu okiem, wynika ze roznica jest spora: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-does-quantum-break-on-xbox-one-x-really-deliver-4k-gameplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie wrażenia jestem już blisko końca.
Gameplay w formie mocy, strzelania po prostu jest im dalej w las tym mniej mnie interesował.
To co napędza tą grę i jest świetne to fabuła, to znajdowanie informacji o świecie gry a więc w sumie chodzenie i zbieranie i samodzielne układanie historii i wypełnianie luk. Serial jest ok choć trochę nierówny początek dobry a im dalej to troszkę się moim zdaniem potyka.
Ale gra ma dla mnie to coś, co powoduje że ciężko się od niej oderwać. Dla mnie to fabuła i chęć dowiedzenia się co będzie dalej kto kiedy i po co.
Każda osoba która lubi zabawy z czasem (niezależnie od medium) powinna być zadowolona.
Został mi jeszcze ostatni akt i będę mógł wystawić ocenę.


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny minęły i cisza. Pewnie masz te same odczucia co ja po ostatnim akcie. Niby fajnie się grało, ale wjeżdżają napisy końcowe i ogarnęła Cie pustka, czegoś zabrakło :seriously:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny minęły i cisza. Pewnie masz te same odczucia co ja po ostatnim akcie. Niby fajnie się grało, ale wjeżdżają napisy końcowe i ogarnęła Cie pustka, czegoś zabrakło seriously.png
A bo wyjechałem i nie miałem czasu napisać. No więc tak 99% pierwsze przejście 4 akty bardzo dobre ostatni nieco słabszy, po napisach końcowych teaser który aż się prosił o dodatkowy rozdział...
Mam problem z finalna ocena, gra jest bez wątpienia dobra, jeśli ktoś lubi zabawy z czasem pozycja wręcz obowiązkowa. Niedopowiedzenia fajne bo można prowadzić rozkminy, ale jak pisałem wcześniej gunplay leżał mi tak sobie. Z drugiej strony gra wciągnęła mnie jak bagno (moja słabość do tematu zabaw z czasem), i moim zdaniem zasługuje na kolejne przejście żeby dozbierać 3 brakujące itemy i obejrzeć wpływ innych wyborów na grę.
Tak więc finalnie ode mnie ocena dobry/dobry+
Minusem wersji pc jest to że nie można dociągnąć serialu na dysk i blaszaki skazane są na streaming.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego M$ olało lokalizację PL :( Masakra... Taki top seller miał być, a nawet wersji PL (choćby napisy) nie dodali :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego M$ olało lokalizację PL 38_worried.png Masakra... Taki top seller miał być, a nawet wersji PL (choćby napisy) nie dodali 38_worried.png
Jest to dziwna decyzja, a jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę. Szkoda bo dla wielu graczy (sądząc po komentarzach) brak PL dyskwalifikuje grę. Mnie po angielsku grało się dobrze ale ta gra prosi się wręcz o zbieranie notek, maili, i innych dodatkowych czytadeł których jest sporo.



Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MagEllan napisał:

Jest to dziwna decyzja, a jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę. Szkoda bo dla wielu graczy (sądząc po komentarzach) brak PL dyskwalifikuje grę. Mnie po angielsku grało się dobrze ale ta gra prosi się wręcz o zbieranie notek, maili, i innych dodatkowych czytadeł których jest sporo.



Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

 

No fakt :P pewnie p $$ poszło wiadoma sprawa :P

 

Dla mnie brak PL choćby w postaci napisów dyskwalifikuje grę i tyle... No może inaczej, jak by była mega cebula to bym brał :P 

 

Sam  brak napisów po prostu mnie razi, bo czuję się jako gracz olany... Podejrzewam, że QB fabularnie to nie Fallout 1,2 czy Inny Baldur's Gate (które ogrywałem jeszcze po angielsku :P), tragedii nie będzie. Jednak zdecydowanie chciałbym mieć możliwość wyboru i zapewne na 100% grałbym z napisami...

 

No cóż, ale jak nie to nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma angielskich napisow? Zawsze by ci troche pomogly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie ma angielskich napisow? Zawsze by ci troche pomogly.
Są angielskie napisy, tyle że czasami akcja leci wartko. Co do innego czytelnictwa to jest czarno na oczojebnym białym więc albo czytamy i tłumaczymy brakujące słowa albo na lenia fotka i translator
Moim zdaniem dobra lub dość dobra znajomość języka wystarczy, ja np nauczyłem się paru nowych słów i bardzo dobrze

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są angielskie napisy, tyle że czasami akcja leci wartko. Co do innego czytelnictwa to jest czarno na oczojebnym białym więc albo czytamy i tłumaczymy brakujące słowa albo na lenia fotka i translator
Moim zdaniem dobra lub dość dobra znajomość języka wystarczy, ja np nauczyłem się paru nowych słów i bardzo dobrze

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Mi taki baldurs gate w ANG zniszczył mózg... Ta angielszczyzna ich ehhh... QB pewnie mnie nie zaskoczy

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ogralem 2gi raz zeby dokonac innych wyborow.

Zmiany nie sa drastyczne ale pasuje to idealnie do "Zasady samospójności Nowikowa".

Ostatecznie majac zrobionie prawie wszystko w grze (brakuje tylko przejscia na hard) - dobry z plusem.

Drugie przejscie bylo szybsze ale tez fajnie sie gralo, co prawda spodziewalem sie ciut wiekszych zmian miedzy przejsciami ale i tak bylo warto.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ukończyłem tę produkcję. Jakie wnioski? Na pewno gra się całkiem przyjemnie oprócz kilku momentów, przez które miałem ochotę rzucić czymś w monitor. Przede wszystkim cała rozgrywka jest fajnie zrobiona, moce rzeczywiście są przemyślane i używając ich można fajnie pobawić się z wrogami. Fabuła niby jest prosta, ale im dalej w las tym bardziej się komplikuje, "zakręca" i szacun dla twórców, że nie porobili żadnych dziur i w miarę logicznie zakończyli całą historię. Duże wrażenie robi grafika, postacie wyglądają jak w rzeczywistości. Moim zdaniem największą zaletą i innowacją tej produkcji jest przedstawienie wydarzeń w postaci serialu. Powiem szczerze, że jakoś sceptycznie podchodziłem do tego wcześniej, ale po ukończeniu gry muszę pochwalić twórców za taki pomysł. Odcinki ogląda się dość szybko (mimo, że każdy trwa ponad 20 minut) i w sumie jest to bardzo fajne przedstawienie wydarzeń. Szkoda tylko, że serial nie jest obecny na płycie i w przypadku np. wersji na PC musisz być cały czas online, bo jeśli nie to po prostu odcinka nie obejrzysz (wiem, że w wersji Xbox One można było ściągnąć odcinki na dysk, więc tym bardziej słabo, że na PC tego nie dali). 

 

Jeśli chodzi o wady to na pewno trzeba powiedzieć o wyborach, które niestety mnie zawiodły. Niby mamy "40 wariantów opowieści", ale tak naprawdę oprócz pierwszego aktu to naszego wybory są tak iluzoryczne, że nie ma to większego wpływu na historię. Tak jak wspomniałem na początku, niektóre sekwencje są mocno przesadzone, a już w ogóle ostateczne starcie jest mega irytujące. Duży wpływ na to ma czasami dziwne rozłożenie checkpointów. 

 

Największą wadą dla mnie jest brak lokalizacji. Fabuła jest bardzo zawiła i co ważne przedstawiana jest nie tylko w formie cutscenek i serialu, ale również wielu różnych dokumentów, których po prostu nie chce się po angielsku czytać. Jeśli gra jest reklamowana jako jeden ze startowych tytułów, które mają przekonać konsumenta do konsoli, a firma wydaje taką grę po angielsku to jest to plucie w twarz klientom. O ile mogli sobie darować spolszczenie Ryse: Son of Rome, bo tam w sumie nic fabularnie się nie dzieje ważnego to już tutaj jest to mega wpadka. Niech biorą przykład ze swojego konkurenta Sony, któremu nawet przez myśl by nie przyszło, żeby tak zlać nasz rynek w swoim flagowym tytule. 

 

Podsumowując: dobra gra, ale na raz. W mojej pamięci zostanie przede wszystkim ze względu na serial oraz brak spolszczenia. Mimo wszystko warto zagrać, zwłaszcza jak gra będzie na promocji. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quantum Break dostaje łatkę dla X. Czasem warto się nie spieszyć z graniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Quantum Break dostaje łatkę dla X. Czasem warto się nie spieszyć z graniem
A latki ie miał już wcześniej?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał. Teraz poprawili coś z teksturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sorry za nieścisłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_PRO

Jesli lubisz watki zabaw z czasem to bedzie pan zadowolony. Moze czapki z glowy nie zerwie ale to dobra pozycja.

Jesli bedziesz gral na XOX to jeszcze masz X enchanced wiec tez plus.

No i przewaga konsol nad PC mozna pobrac serial zamiast go streamowac. Niby nic a jednak wygoda na wypadek przerwy w dostawie netu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiona za całe 29,99 nówka w folii. Jeszcze kilkaset GB patcha i zobaczy się ile to warte
Dobrze radzę jednak nie pomijać serialu, warto go obejrzeć... Fajnie nakresla wątki fabularne i pokazuje to z trochę innej perspektywy...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaszalałeś Pablos. Pewnie dłużej będzie się pobierało niż pograsz :good:

 

A na switchu już byś w tym czasie ciapnął 20h w Zelde

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×