Skocz do zawartości
BulletPOL

Quantum Break

Rekomendowane odpowiedzi

To jak z tym poziomem angielskiego? Konieczny jest słownik jak mi gra wyleci z teorią zakrzywiania hiperprzestrzeni? 

 

Niby w pracy posługuję się głównie językiem Szekspira, ale wiadomo, są rzeczy, których zwykły śmiertelnik może nie pojąć. 

 

Jako wyznacznik stopnia trudności możemy przyjąć sagę MGS ze swoimi bzdurami ciężkimi do zaakceptowania nawet po pijaku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale przy znikającej broni postać komicznie wygląda i plus doczytywanie tekstur no piękne babole.  :)

Grasz na PC czy X1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale przy znikającej broni postać komicznie wygląda i plus doczytywanie tekstur no piękne babole.  :)

 

Skończyłem dzisiaj 3 chaptery i nie zauważyłem. Zdarzają mi się za to bugi przy wskakiwaniu na różne przeszkody. Ogólnie gra jest dość nierówna. Raz wygląda tak, że omdlewam, a zaraz potem krzywię się z niesmakiem. Natomiast jedno wiem na pewno. Takie twarze i cut-scenki pobije tylko Uncharted. Pierwsza klasa. Nie widziałem w żadnej grze takiego odwzorowania aktorów.

 

To jak z tym poziomem angielskiego? Konieczny jest słownik jak mi gra wyleci z teorią zakrzywiania hiperprzestrzeni? 

 

Niby w pracy posługuję się głównie językiem Szekspira, ale wiadomo, są rzeczy, których zwykły śmiertelnik może nie pojąć. 

 

Jako wyznacznik stopnia trudności możemy przyjąć sagę MGS ze swoimi bzdurami ciężkimi do zaakceptowania nawet po pijaku. 

 

Sporo tego panie. Nie dziwie się już, że nie ma polskiej wersji. Dużo gadania, dużo czytania, plus serial (bardzo dobry skądinąd, ze znanymi aktorami i normalnie nakręconymi scenami akcji. Żadne tam gadanie na zielonym tle, tylko prawdziwy film). Do tego czasami dość zawiłe dialogi o zakrzywieniu czasu itp. Sam sobie daję anglika w grach na 9/10. Tutaj momentami miałem pustkę w głowie. 8/10 jeśli chodzi o zrozumienie. Duża szkoda w sumie, bo fabuła wydaje się być mocno dopracowana i dość ciekawa. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że obejrzałem 2 odcinki serialu i nie nudziłem się :) A ja zazwyczaj fabułę mam w dupie.

 

 

 

Kilka słów ogólnych. Jak się dorwałem to poszło 7 godzin z jednym sikaniem. Muszę zaznaczyć, że trochę mnie gra zaskoczyła na początku. Myślałem, że to bezmózga strzelanka jak Uncharted a tymczasem borem lasem, mamy tu do czynienia z dość interesującymi zagadkami manipulowania czasem, sporo zwiedzania, macania, otwierania, oglądania, rozmawiania i  kombinowania jak dostać się do sekretów (sekret to w tej grze waluta do upgrade'u naszych mocy więc jest to pożądane). W między czasie mamy podobne do Uncharted sekwencje strzelankowe, ale... my god... jak to jest dowalone milordzie! Jak świetny i satysfakcjonujący jest system rozwałki, no po prostu pyszny. Inaczej nie można tego określić. Ciężki ostrzał, czuć power pocisków, wszystko dookoła lata, trzeba żonglować mocami, wszystko idealnie podane.

A potem następują fabularne manipulacje czasem. W menu możemy obejrzeć tzw time-line. Jak nasze wybory wpłynęły na fabułę (i serial). No coś pięknego.

A zaraz za tym czas się zatrzymuje i musimy znaleźć drogę pośród pułapek. Wszystko dookoła zastyga w bezruchu, ale jednak część otoczenia wpada w loop czasu, cofa się i powtarza, a w tym wszystkim my...

OBŁĘD.

 

Dużo mógłbym jeszcze napisać, ale nie chce psuć zabawy. Mam zrobione według statystyk dokładnie 50% gry. Podobno na końcu mózg rozj.... paruje i od razu zaczyna się grać od nowa, żeby dokonać innych wyborów.

 

Jeśli tylko w grach dbasz o mięsistość rozgrywki, napakowanie kremem i wartość smakową to Quantum Break jest dla ciebie pozycją obowiązkową. A jeśli będziesz sprawdzał rozdzielczość tekstur no to... zapraszam do Uncharted 4 :) Tutaj można się tylko zestresować. Na swoją obronę Quantum ma to, że ilość efektów, przeróżnych tricków i zagrań jakie odbywają się na naszych oczach po prostu przytłacza.

Ależ to musi wyglądać na mocnym kompie, uch!

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dzisiaj 3 chaptery i nie zauważyłem. Zdarzają mi się za to bugi przy wskakiwaniu na różne przeszkody. Ogólnie gra jest dość nierówna. Raz wygląda tak, że omdlewam, a zaraz potem krzywię się z niesmakiem. Natomiast jedno wiem na pewno. Takie twarze i cut-scenki pobije tylko Uncharted. Pierwsza klasa. Nie widziałem w żadnej grze takiego odwzorowania aktorów.

 

 

Sporo tego panie. Nie dziwie się już, że nie ma polskiej wersji. Dużo gadania, dużo czytania, plus serial (bardzo dobry skądinąd, ze znanymi aktorami i normalnie nakręconymi scenami akcji. Żadne tam gadanie na zielonym tle, tylko prawdziwy film). Do tego czasami dość zawiłe dialogi o zakrzywieniu czasu itp. Sam sobie daję anglika w grach na 9/10. Tutaj momentami miałem pustkę w głowie. 8/10 jeśli chodzi o zrozumienie. Duża szkoda w sumie, bo fabuła wydaje się być mocno dopracowana i dość ciekawa. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że obejrzałem 2 odcinki serialu i nie nudziłem się :) A ja zazwyczaj fabułę mam w dupie.

 

 

 

Kilka słów ogólnych. Jak się dorwałem to poszło 7 godzin z jednym sikaniem. Muszę zaznaczyć, że trochę mnie gra zaskoczyła na początku. Myślałem, że to bezmózga strzelanka jak Uncharted a tymczasem borem lasem, mamy tu do czynienia z dość interesującymi zagadkami manipulowania czasem, sporo zwiedzania, macania, otwierania, oglądania, rozmawiania i  kombinowania jak dostać się do sekretów (sekret to w tej grze waluta do upgrade'u naszych mocy więc jest to pożądane). W między czasie mamy podobne do Uncharted sekwencje strzelankowe, ale... my god... jak to jest dowalone milordzie! Jak świetny i satysfakcjonujący jest system rozwałki, no po prostu pyszny. Inaczej nie można tego określić. Ciężki ostrzał, czuć power pocisków, wszystko dookoła lata, trzeba żonglować mocami, wszystko idealnie podane.

A potem następują fabularne manipulacje czasem. W menu możemy obejrzeć tzw time-line. Jak nasze wybory wpłynęły na fabułę (i serial). No coś pięknego.

A zaraz za tym czas się zatrzymuje i musimy znaleźć drogę pośród pułapek. Wszystko dookoła zastyga w bezruchu, ale jednak część otoczenia wpada w loop czasu, cofa się i powtarza, a w tym wszystkim my...

OBŁĘD.

 

Dużo mógłbym jeszcze napisać, ale nie chce psuć zabawy. Mam zrobione według statystyk dokładnie 50% gry. Podobno na końcu mózg rozj.... paruje i od razu zaczyna się grać od nowa, żeby dokonać innych wyborów.

 

Jeśli tylko w grach dbasz o mięsistość rozgrywki, napakowanie kremem i wartość smakową to Quantum Break jest dla ciebie pozycją obowiązkową. A jeśli będziesz sprawdzał rozdzielczość tekstur no to... zapraszam do Uncharted 4 :) Tutaj można się tylko zestresować. Na swoją obronę Quantum ma to, że ilość efektów, przeróżnych tricków i zagrań jakie odbywają się na naszych oczach po prostu przytłacza.

Ależ to musi wyglądać na mocnym kompie, uch!

Kusisz...Sep bierzemy?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przyznam sie ze wbrew temu co pisałem, uległem i wziąłem na premierę, spory wpływ miał kod na Alana z dodatkami, które są dostępne tylko w Xbox store, nigdy nie wyszła wersja Goty tej gry a chciałem ograć cała historie tak wiec zawsze to pare dych zaoszczędzonych :)

Co do języka w QB, to obawiałem sie ze połowy nie zrozumiem a jest ok, jedyne co mnie denerwuje to fakt ze znajdzki dźwiękowe nie maja napisów i czasem faktycznie można czegoś nie zrozumieć ze słuchu, chociaż nie ma ich tez tak dużo. Co do samej rozgrywki to kill już sie wystarczajaco rozpisał, wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie, strzelanie, wykorzystanie mocy, efekty graficzne :) w sumie jedyne do czego nie jestem przyzwyczajony to brak przycisku odpowiadającego za chowanie sie za osłonami (Jack robi to automatycznie) ale z drugiej strony jest to pewnie spowodowane spora dynamika gry i ciągłym przemieszczaniem sie :) Na razie skończyłem chapter 1 wraz z serialem, generalnie jak ktoś nigdy nie grał w Alana i jest napalony na QB to polecam bo raczej sie nie zawiedzie. Jak ktoś ma watpliwości to gra pewnie szybko zejdzie u nas z ceny z powodu braku napisów PL, no i jednak mimo wyborów jest to gra na te 20-30 godzin bez multi. Ja póki co zakupu nie żałuje brakuje mi tylko napisów w tych dziennikach audio, albo polskiego języka ogółem ale to już marzenie ściętej głowy :p

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kevcio23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie pod Quantuma i popping tekstur:

IMG_1543.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że grafika jest super to czy tylko u mnie od samego początku gry jest jedno wielkie smużenie na ekranie? To wygląda okropnie jak na tanich blurayach w ciemnych scenach. Zero ostrości i same mroczki. Gra bardzo fajna ale obraz pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz w pierwszych minutach nawizanie do Alana, cos czuje ze bedzie moc;p

Kilka chwil pozniej i kolejne.

 

Sposob narracji daje rade, a tego sie najbardziej obawialem.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jestem po pierwszym akcie i pierwszym episodzie

 

Kill dzieki za ten post http://www.ps3site.pl/forum/topic/82978-quantum-break/?p=1290555 

To on mnie "namowil i skusil" zeby sprobowac tej gierki, jak narazie genialna immersja, wrzucenie serialu w srodek gry bezcenne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasowalo mi zapis gry...

Taki myk, aby wydłużyć rozgrywkę, bo podobno za krótka ;)

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze tyle mogę napisać po początku , strzelanie przypomina mi maxa i daje mi satysfakcję a to dla mnie podstawa podstaw ważniejsza od rozdziałki :) mgiełkę ( bo przez aa to nie jest typowe 720p ciężko to określić ) i serial na 8 CD Romach przeżyjemy :) Skoro z PC wersja są jak zwykle jakieś problemy to One na ten moment ma kolejną spoko gierkę w portfolio :) Chciałem "starego" Remedy i mam :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to się właśnie kończy. Gdzie są teraz wszyscy ci z wersjami pecetowymi? Nie działa? Słaba optymalizacja, co? Przecież miało śmigać na kompie za 2 tysie XD. Where is your master race now? Chciałoby się napisać.

No to podczas gdy już ustawicie sobie wszystko na low, albo poczekacie na kilka patchy ja sobie z przyjemnością popykam w swoją fatalną wersję 720p na 55' ;)

Póki co cieszcie się z lepszych cieni :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał tego, co zostało już napisane, podsumuje więc jedynym zdaniem - jeśli ktoś polubił Alana Wake'a polubi również Quantum Brake''a (cóż za rym ;P). Uwielbiam sposób prowadzenia fabuły w grach Remedy, sposób (czy tzw z angielskiego feeling) strzelania, jest bardzo dobrze, jedyne do czego nie mogę się przyzwyczaić (tak jak już ktoś wcześniej wspomniał) to automatyczne chowanie za osłonami, no ale te pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Dodatkowo na myśl o kolejnym przejściu dodawanego jako bonus Alana wraz z DLC uśmiech maluje się na mojej twarzy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się w to gra naprawdę , przechodzę teraz drugi raz początek ( kuzyn mi wyrwał pada :) i musiŁem mu odpalić na drugim profilu ) i już kurczę wyłapałem kilka nowych znajdziek , nie jestem fanem jakiegoś zbieractwa ale tutaj fajnie to wygląda są takie nienachalne heh :)

Gierka mi się trochę kojarzy z Enter the Matrix , ten serial kurczę wchodzi mi lepiej niż myślałem :) Fizyka jest świetna , ogólnie gra jest brzydka bo trochę rozmazana , a jednocześnie to najładniejsza gra na tej generacji jaką widziałem , no efekty załamywania artystycznie zabijąją , przepiękne :) I ta muzyczka przy starciach :) Szkoda że killroomy tak szybko siś kończą ale to już był problem w maxie ( tam pomagały mody jak np . kultowe lobby )

Kurde no jaram się , musiałem coś napisać :) Ta gra jest świetna i bardzo mi podchodzi , uwielbiam "rynny" od Remedy jak wyżej te głosy , cały ten storytelling .. Idę dalej grać :)

Edit : Fajnie się bawi fizyką jak zawsze u Remedy mimo że zabrakło mocy na pełną skalę zniszczeń i obiekty niekiedy świrują , zaczynam rozumieć te wszystkie cięcia przecież to by musiało śmigać na ps4k w klasterze heh , na mocnym PC musi to wyglądać niesamowicie ... oh wait :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasowalo mi zapis gry...

Tez mi sie to wczoraj przydarzyło.. A miałem 10 godzin na liczniku :( w sumie zapis jest na dysku, ale w menu gry moge wybrać tylko nowa grę. Jakiś błąd jest, z tego co widzę na kilku forach niektórzy maja podobny problem. Trochę mnie to zniechęciło, moze cos spatchuja, jak będzie sie to zdarzać. Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że zmierzam do ostatniego bossa. Jestem w 5 akcie i mam syndrom dobrej książki (nie chce by się skończyła, więc czytam po trochu). Świetna fabuła doprawdy. Nie wiadomo do samego końca kto ma rację w tym sporze o czas. A może tak poprowadziłem timeline, że ze złych zrobiłem dobrych? Nie mogę się doczekać zakończenia. Z pewnością przejdę grę drugi raz, dokonując innych wyborów. Z tego co pamiętam to miałem takie wartości procentowe względem innych graczy (coś jak w grach od Teltale czy Life is Strange).

75, 25, 55, 67.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to się właśnie kończy. Gdzie są teraz wszyscy ci z wersjami pecetowymi? Nie działa? Słaba optymalizacja, co? Przecież miało śmigać na kompie za 2 tysie XD. Where is your master race now? Chciałoby się napisać.

No to podczas gdy już ustawicie sobie wszystko na low, albo poczekacie na kilka patchy ja sobie z przyjemnością popykam w swoją fatalną wersję 720p na 55' ;)

Póki co cieszcie się z lepszych cieni :biggrin:

 

Czy faktycznie zwalony port gry, ktora MS jako pierwsza oglosil w cross-buy na XO i PC dla preorderowcow to taki powod do smiechow??

Obejrzalem materialy Digital Foundry i przeczytalem caly artykul o ten: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-what-went-wrong-with-quantum-break-pc

I szczerze napawa mnie to smutkiem. Grafy nvidii maja duzo gorsza optymalizacje niz amd (choc w sumie to jakos mnie nie dziwi skoro to GPU od AMD jest w konsolach), taka mala pierdola jak brak opcji wyjdz z gry, a do tego problemy z wydajnoscia i frame dropy.

Ja nie mam jakiegos zboczenia na punkcie grafy i czy plynnosci to nie sa moje fetysze, ale rozumiem rozczarowanie tych ktorzy majac Titan X na pokladzie i odpalajac gre w Low nie uzyskaja chocby mieli sie zejsrac wiecej niz 50fps. 

Ten same sztuczki ktore byly zastosowane dla XO obecne sa tez w wersji PC.

Do tego za czesc rzeczy obarczane jest UWP. No niestety tutaj MS sie nie popisal. 

 

Ansolutnie nie ujmuje to faktu ze grajacy na konsoli moga miec naprawde dobry fun, ale skoro gry wydawane sa  na wiecej niz jedna platforme niechaj bedzie to porzadnie zrobione. Bo przy innym tytule to uzytkownicy konsol moga plakac nad koszmarna optymalizacja. Wiekszosc z nas pamieta chyba szum (moim zdaniem odrobine przesadzony bo krzyczalo wielu ktorzy na PC nawet nie gralo) jesli chodzi o Batmana:AK. 

Wiec powtorze sie takie wiadomosci mnie prywatnie napawaja smutkiem. 

 

Grajacym ma zycze dobrej dobrej zabawy :) :)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. To nie jest zwalony port. Powód do podśmiechujek jest taki, że ludzie myśleli, że skoro gra wychodzi na PC to sobie pograją na każdym sprzęcie. Tymczasem trzeba mieć naprawdę potwora, żeby grać w miarę komfortowo, a i tak praktycznie wygląda to i chodzi identycznie jak na konsoli. Oprócz cieni. Cienie są imba master race ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag - poczytaj sobie o samym DF, a szczególnie ostatnich latach - mnie się otworzyły oczy na ich recenzje gier X1 i MS :) nawet gdzieś jakaś strona wisiała analizująca ich porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wersja PC jest taki ze posiada ona jedyny w swoim rodzaju "bug", mianowicie FPSy sa ograniczone do 5/6 czestotliwosci odswierzania ekranu czyli gra jest skazana na pernamenty stutter. Teoretycznie jest to kwestia jednego patcha, a jak to bedzie to sie zobaczy, bo kwestia rozdzielczosci natywnego renderingu to juz raczej grubsza sprawa. Gearsy tez mialy fatalny start a po raptem miesiacu gra spokojnie smiga w 60FPS. Ja sobie poczekam i zobacze jak sie sprawa rozwinie, zawsze mozna po prostu kupic wersje na XB1, tym bardziej ze to gra SP only i moze spokojnie poczekac. Ale fakt faktem MS nie zacheca graczy do UWP, wrecz przeciwnie, najpierw wspomniane Gearsy, pozniej KI, teraz QB, az czekam jake rodzyny wyskocza przy premierze Forzy i Gearsow 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. To nie jest zwalony port. Powód do podśmiechujek jest taki, że ludzie myśleli, że skoro gra wychodzi na PC to sobie pograją na każdym sprzęcie. Tymczasem trzeba mieć naprawdę potwora, żeby grać w miarę komfortowo, a i tak praktycznie wygląda to i chodzi identycznie jak na konsoli. Oprócz cieni. Cienie są imba master race ;)

 

Pozwole sobie miec nieco odmienne zdanie.

- UWP pewnie sie dolozylo do tego co prezentuje QB na PC (chocby wymuszony v-synch)

- Jesli R930 moze miec okolo 50% lepsza wydajnosc od GF970 to cos poszlo nie tak z optymalizacja lub jej nie bylo - kwestia portowania gry

 

Zgodze sie natomiast ze kazdy kto myslal ze pogra na przecietnym sprzecie stosowal myslenie marzeniowo zyczeniowe i jest ostro oderwany od rzeczywistosci. 

 

Jako archeolog tego forum grajacy w starocia moge powiedziec ze niektore gry z lat 2007-2010 na lapku z GF630m gdzie moc tegoz powinna podolac pokazuja ze bez optymalizacji wiecej mocy jest na psi penis. A gry mimo iz nie maja wyzylowanych ustawien na maxa potrafia miec ogromne rozbieznosci w ilosci klatek. Sa tez gry z przedzialu lat ktore podalem ktore smigaja plynie. 

 

Kazdy kto gral w przeszlosci na PC lub odpala cokolwiek co angazuje karte graficzna w wiekszym stopniu nizli PnC, powinnien byc swiadom iz niestety, mimo pewnych zalet tej plaformy trzeba liczyc sie z tym ze albo inwestuje sie w upper-mid, high-end albo godzi sie na granie w 720p i low zeby uzystac zadawalajaca plynnos. Oczywiscie niektore gry (zazwyczaj odrobine ubozsze graficznie) beda dzialac w wyzszej rozdzialce i lepszych detalach. 

Mag - poczytaj sobie o samym DF, a szczególnie ostatnich latach - mnie się otworzyły oczy na ich recenzje gier X1 i MS :) nawet gdzieś jakaś strona wisiała analizująca ich porównania.

 

Nie uznaje ich za wyrocznie, ale nie mam podstaw zeby sadzic ze wszystko co robia to sciema. 

Zauwaz ze samo QB na XO ocenili dobrze (owszem przyczepili sie tu i owdzie, ale chocby z cytowanego artykulu stwierdzenie bylo zeby jesli ktos chce zagrac wybrac wersje na XO). 

 

Kolejna rzecza jest to ze ogolnie do takich analiz podchodze z duzym dystansem, np wygrzebalem gdzies analize starego MGS IV i tam DF pokazalo frame dropy do 19fps, niektore z sekwencji byly z pierwszej misji wprowadzajacej grajac jakos tego nie zauwazylem. Analizy maja to do siebie ze nawet jesli przedstawi sie suche fakty sa one obarczone prawdopodobieństwem bledu zwiazanego z przyjeta metoda badawcza, a takze co wazniejsze tym ze w graniu zawsze liczyl sie subiektywnie pojety fun z gry (w mojej opinii) bo nie kazdy w rownym stopni zauwaza frame dropy, pop-up czy stopien szczegolowosci cieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×