Skocz do zawartości
czeskimaster

Problemy techniczne, szum wiatraczków, trudne sprawy, dlaczego ja?

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenia są dziwne.

Konsola jest duża.

Zasilacz ... WTF?? Większy miałem tylko do Dell'a XPS M1730 

 

Pad jest większy i cięższy.

Musze przyzwyczaić paluchy do zmiany.

Analogi w padzie stukają o boki podczas używania. Jest to głośne i póki co wkurzające. Jak znajdę chwilę to będę kombinował z GIMX'em i użyciem na zmianę obu padów  ;)

 

Konsoli nie słychać. PS4 szumi i jest bardzo słyszalne a Xbone jakby nie było.

Na razie praktycznie nie grałem w nic poza Peggle bo się cały czas coś u mnie działo więc dzisiaj zacznę jakieś wrażenia z gier opowiadać.

 

Połaziłem trochę po menu, pokonfigurowałem to tu to tam. Jest trochę feacherów których pewnie nigdy nie użyję ...chyba że podłączę PS4 pod Xbone?  :biggrin:

 

Dashboard dziwny, bardzo się wydaje ubogi - trzeba się przyzwyczaić po prostu. Bardzo graficznie pod WIn 10 jest robiony. Internet Explorer jest (!!yaaaaay!!).

 

W pobieraniu gier nie ma wielozadaniowości. W PS4 pobierałem kilka pozycji na raz co przy szybszym łączu ma sens bo kilka wątków na raz idzie chcąc nie chcąc pobiera się szybciej. Pobieranie z tego co widzę na routerze idzie cały czas stałym solidnym 40mb/s

 

Dzisiaj mam jakieś dizwne problemy z pobieraniem - kilka pozycji musiałem dodać na nowo.

W 1 dzień zapełniłem cały dysk grami F2P, EA Access i usługi Gold którą wykupiłem w sierpniu tego roku. 

 

Konsola nie czyta płyt w pionie :P  Przestawiłem i wieczorem czeka sesyjka z Gears of War. 

 

Nie działa mi Serviio - serwer widzi IP konsoli ale konsola nie widzi biblioteki.

 

Wczoraj (jak już założyłem informacyjnie osobny temat) miałem bardoz miły, profesjonalny i fachowy kontakt ze wsparciem technicznym. Gwarancja 2 lata (regulowana prze polskie prawo - nie rękojmia). 

 

Jak na razie nie jestem w stanie powiedzieć czy XBone jest lepsze czy gorsze od PS4. Dwie różne bajki póki co.

Pogram trochę, porównam multiplatformy które posiadam na obie konsole i się wtedy coś więcej wypowiem.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyzwyczajaj sie do tego dasha, bo za jakis czas bedzie nowy. Ciekawe czy jak się rusza one, to tak samo rysuje płyty jak xbox360.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki problem, często jak włączam konsole, czy nawet podczas włączonej, przełącza mi się w profilu z pokazuj online, na pokazuj offline. Za każdym razem muszę zmieniać ręcznie na online.

Szukam po opcjach i nic.

43cc9bc9f171066d54382377af6bb20e.jpg

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stawiam od nowa konsole, zauważyłem że problem pojawia się w większości przypadku, po ponownym włączeniu konsoli. Wchodzę w profiil, kręci się to kółko i wywala mnie na offline. Reguły nie ma, bo raz na jakiś czas po ponownym włączeniu konsoli trzyma mnie nadal online. Rozmawiałem z innym konsultantem i też ręce rozkłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z zalogowaniem z automatu do online zażegnany,ustawienia fabryczne pomogły.

Na większość problemów pomaga czyszczenie pamięci podręcznej i ustawienia fabryczne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce marnować czasu przeznaczonego na grę szukając informacji w necie - liczę, że pomożecie. Czy jak mam konto założone na kod kreskowy z UK, moja karta kredytowa jest norweska (mieszkam w Norwegii, a nie mogłem wybrać języka ANG konsoli z swojej lokalizacji, co jest chore...) to mogę robić zakupy w polskim sklepie? Gearsy i kilka innych gier wychodzi taniej niż w funtach czy koronach. Jak podam adres np domu rodzinnego z danymi norweskej karty kredytowej to przejdzie weryfikację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na pół roku możesz zmienić "region" i walutę opłat. 

Wtedy możesz robić zakupy w PL.

Nie wiem tylko czy karta norweska przejdzie w polskim sklepie - zadzwoń na support i się dowiedz.

Zamiast karty użyj Paypal - będziesz mógł robić opłaty gdzie chcesz i  jak chcesz - samo sobie przeliczy.  Taka sugestia tylko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzisiaj już chyba 5 raz zmieniałem UK-NOR-PL regiony w konsoli i nie było problemów. Nie mogę pojąć, że język ANG nie jest dostępny w wszystkich regionach tak żebym mógł ustawić lokalizację na NOR (brak przewalutowania przy zakupach) i konsolę w języku angielskim. Chyba, że czegoś nie ogarniam i poratujecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie konsoli tylko ustawienia regionalne konta xbox live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delete.

Edytowane przez KOMARZYSKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na pół roku możesz zmienić "region" i walutę opłat. 

Wtedy możesz robić zakupy w PL.

 

Bzdura totalna, przez konsole można ile się chce na raz region zmieniać.

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez konsolę nie robiłem, robiłem tylko przez stronkę jak jeszcze konsoli nie posiadałem a chciałem kupić Gold'a i tam mi wyskoczył komunikat że mogę to zrobić raz na 6 miesięcy.

Dobrze wiedzieć że z poziomu konsoli można robić ile i jak się chce. 

Konsolę fizycznie mam od 4 dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do norweskiego supportu. Koleś mówił, że bardzo często dostają takie telefony i nic się z tym nie da zrobić. Aby uniknąć przewalutowania trzeba przełączać konsolę na język/lokalizację norweską, kupić grę i wrócić na UK. Trochę się pośmialiśmy, ale mówił, że MS zna problem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem nowego pada do Xbox One i przycisk X u góry po wciśnięciu nie wraca do pierwotnej pozycji. Zastanawiam się czy zrobić jak ludzie piszą w sieci, czyli przeczyścić alkoholem albo delikatnie wilgotną szmatką. Miał ktoś tak i pomogło? Nie wiem czy jest sens to robić czy może od razu oddać do sklepu. 

Edytowane przez ezils

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem nowego pada do Xbox One i przycisk X u góry po wciśnięciu nie wraca do pierwotnej pozycji. Zastanawiam się czy zrobić jak ludzie piszą w sieci, czyli przeczyścić alkoholem albo delikatnie wilgotną szmatką. Miał ktoś tak i pomogło? Nie wiem czy jest sens to robić czy może od razu oddać do sklepu. 

U mnie pomagało to tylko chwilowo, po kilku godzinach i tak wracał do takiego stanu. Poszło na gwarancje, czekam właśnie na powrót.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada dostałem dzisiaj z powrotem. Nówkę. Sprawę zgłosiłem drugiego września, trzeciego wysłałem, więc w miarę się uwinęli. Obsługa telefoniczna bardzo pomocna. I generalnie jestem zadowolony.

Chciałbym też zwrócić uwagę, że w padzie który otrzymałem, bumpery działają jakby lepiej (w sensie, na całej powierzchni przycisku), w poprzednim, działały tylko po zewnętrznych brzegach. Pad w starszej wersji bez wejścia jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : Czy przeskakiwanie d-pada tzn klikam w górę raz a on dwa razy, klikam w dół a on dwa razy przeskakuje zamiast raz i tak co chwila kwalifikuje się na gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne to raczej nie jest... zadzwoń do supportu. W przeciwieństwie do Sony to MS ma ogarniętych ludzi ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak konsolę jutro wysyłam na gwarancję,wiatrak już nie szumi tylko jęczy jakby mało było mu smaru :D,czy może coś nie tak z łożyskami.Mam nadzieje ze serwis będzie lepszy,niz w przypadku 4the$.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały problemik mam, może ktoś z Was panowie będzie znał jakieś rozwiązanie. Mam taki starszy dysk z latpopa, 500gb, wsadziłem go w taką obudowe, co to zamienia go w "zewnętrzny" i chciałem go wykorzystać do XO. Problem w tym, że po podłączeniu (próbowałem wszystkie porty), dostaję opcję "wyświetl zawartość". Nie ma nigdzie opcji by go sformatować dla gier. A taka powinna niby się pojawić bym mógł na nim instalować stuff.

Partycja jest jedna, dysk sformatowany na ntfs, ustawienia domyślne. Nie ma żadnych mały ukrytych partycji. Rozwiązania z neta nie pomogły. W kilku miejscach pisali, żeby usunąć partycje i podłączyć do XO, ale to powoduje, że XO nie widzi dysku w ogóle.

Jakieś pomysły i rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk musi być usb 3.0 inaczej nie będzie pod gry. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech i musialo sie tak stac, jezdzilem po sony, wysmiewalem fanboyow, smialem sie z uslug sieciowych psn i mam za swoje..

 

do rzeczy, nie moge zaktualizowac AC Syndicate, wyskakuje mi komunikat ze wystapil problem z aktualizacja. konsole aktualizowalem, miejsce na konsoli mam, zrestartowalem router, podlaczylem konsole jeszcze raz do neta i dupa.. FAQ na stronie xboxa tez za bardzo nie pomaga, bo po pytaniu czy mam internet, miejsce na konsoli i czy zaktualizowalem konsole, to i tak kaze mi aktualizowac konsole.. poezja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×