Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale chyba większość kosnolowców, nastawionych antyPC, nie zdaje sobie sprawy, że w grach na PC jest coś takiego jak ustawienia graficzne. I nie trzeba ich mieć zawsze na maxa . Chociaż to akurat dotyka również typowych PCtowców, co konsol kijem nie dotkną (dla niektórych granie z kilkoma opcjami na high, zamiast ultra jest niedopuszczalne). Są osoby, które będą co rok wydawać hajs, po to żeby mieć najnowszy sprzęt, czasem z marnym % wydajności w stosunku do ceny. Ktoś, kto teraz złoży PC za około 2000zł, spokojnie pogra w gry, które będą ukazywać się do końca obecnej generacji. Mnie najbardziej interesuje stosunek ceny do wydajności. 

Wracając do GTA V na PC, optymalizacja jest bardzo dobra (na średnich i słabych sprzętach), ludzie na kilkuletnich lapkach normalnie odpalają. Inaczej wygląda sytuacja na mocniejszych sprzętach, niektóre opcje graficzne potrafią zajechać najlepsze karty.

Teraz jak wyszedł win10 na PC i xOne, to mam nadzieję, że w niedługim czasie ogłoszą jakieś wspólne serwery np. w takiej Fifie (gdzie poziom jest zdecydowanie wyższy na konsolach, a także więcej graczy, co w takim FUTcie jest na +). No i zastanawia mnie, czy exy z x'a będą wychodzić po jakimś czasie również na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na konsoli bo jestem do tego tak przyzwyczajony że inaczej nie potrafię, nie ma to jak rozwalić się w fotelu z padem i browarem w dłoniach.

Mam w domu kompa na który spokojnie większość gier uciągnie w wysokich detalach, ale nie robię tego bo nie relaksuje mnie to jak granie na PS4.

Co do wojen konsolowych, PC i innych to już dawno przestałem w ogóle zwracać uwagę na takie rzeczy, jak będzie trzeba to kupię X1 czy nawet pogram na PC :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale chyba większość kosnolowców, nastawionych antyPC, nie zdaje sobie sprawy, że w grach na PC jest coś takiego jak ustawienia graficzne. I nie trzeba ich mieć zawsze na maxa . Chociaż to akurat dotyka również typowych PCtowców, co konsol kijem nie dotkną (dla niektórych granie z kilkoma opcjami na high, zamiast ultra jest niedopuszczalne). Są osoby, które będą co rok wydawać hajs, po to żeby mieć najnowszy sprzęt, czasem z marnym % wydajności w stosunku do ceny. Ktoś, kto teraz złoży PC za około 2000zł, spokojnie pogra w gry, które będą ukazywać się do końca obecnej generacji. Mnie najbardziej interesuje stosunek ceny do wydajności. 

Wracając do GTA V na PC, optymalizacja jest bardzo dobra (na średnich i słabych sprzętach), ludzie na kilkuletnich lapkach normalnie odpalają. Inaczej wygląda sytuacja na mocniejszych sprzętach, niektóre opcje graficzne potrafią zajechać najlepsze karty.

Teraz jak wyszedł win10 na PC i xOne, to mam nadzieję, że w niedługim czasie ogłoszą jakieś wspólne serwery np. w takiej Fifie (gdzie poziom jest zdecydowanie wyższy na konsolach, a także więcej graczy, co w takim FUTcie jest na +). No i zastanawia mnie, czy exy z x'a będą wychodzić po jakimś czasie również na PC.

 

Dosłownie jeden użytkownik z poprzedniego tematu narzeka że mu gry nie działają na kompie za 4000zł bo prawda jest taka że są opcje graficzne które miażdżą kompy nawet za 10k

 

Co do exów z Xa to już dużo się pojawiło na PC - Ryse i Dead Rising 3. Porty nie najlepsze ale spokojnie można grać w 30 fpsach (czyli tak jak na konsolach)

 

@shemaforash

 

Kompa też można podłączyć do telewizora i nawet wykorzystać pada z ps3 czy 4. Fakt faktem torche ustawiania jest i trzeba się na tym troszkę znać ale jest to wykonalne i całkiem przyjemne w połączeniu z Steam Big Picture Mode.

Edytowane przez szkieletor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na konsoli bo jestem do tego tak przyzwyczajony że inaczej nie potrafię, nie ma to jak rozwalić się w fotelu z padem i browarem w dłoniach.

Mam w domu kompa na który spokojnie większość gier uciągnie w wysokich detalach, ale nie robię tego bo nie relaksuje mnie to jak granie na PS4.

Co do wojen konsolowych, PC i innych to już dawno przestałem w ogóle zwracać uwagę na takie rzeczy, jak będzie trzeba to kupię X1 czy nawet pogram na PC :P

Konsole mam podłączone do TV, a pady zawsze przy stoliku koło łóżka, czasami jak najdzie ochota to nawet dupy nie muszę podnieść, żeby pograć :P

Inna sprawa jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć pc do TV :) Jak chce się rozwalić w fotelu i pograć na padzie przy pc to podłączam pada od PS4, ostatnio bardzo często (ogrywając Wieśka lub GTA)

Edit: Wystarczy pobrać program do emulowania pada od ps4 i touchpad może robić jako kursor :)

 

Dosłownie jeden użytkownik z poprzedniego tematu narzeka że mu gry nie działają na kompie za 4000zł bo prawda jest taka że są opcje graficzne które miażdżą kompy nawet za 10k

 

Co do exów z Xa to już dużo się pojawiło na PC - Ryse i Dead Rising 3. Porty nie najlepsze ale spokojnie można grać w 30 fpsach (czyli tak jak na konsolach)

 

 

Głównie mnie interesują jakieś większe exy typu Quantum Break, czy Halo :) Chociaż miałem okazję pograć w Ryse na PC.

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC można też podłączać pady z większą ilością przycisków. Kiedyś w THPS4 na takim Saitek P2600 Rumble Pad grało się super. :) Dziwi mnie, że po tylu latach ewolucji DualShocka dalej jest po prawej tylko trójkąt, kółko, krzyżyk i kwadrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC czyli najlepszy emulator do gier z Ps2 które dzięki niemu odpalają się w fullHD i 60 klatkach ;D No i na co komu remastery ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC czyli najlepszy emulator do gier z Ps2 które dzięki niemu odpalają się w fullHD i 60 klatkach ;D No i na co komu remastery ;D

Dodaj do tego jeszcze emulator gamecuba :biggrin:

Tutaj jeszcze parę filmików porównujących, które pokazują że można pograć (nawet w lepszej jakości niż na konsolach) na budżetowym PC w nowsze tytuły:

 

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie jeden użytkownik z poprzedniego tematu narzeka że mu gry nie działają na kompie za 4000zł bo prawda jest taka że są opcje graficzne które miażdżą kompy nawet za 10k

 

@shemaforash

 

Kompa też można podłączyć do telewizora i nawet wykorzystać pada z ps3 czy 4. Fakt faktem torche ustawiania jest i trzeba się na tym troszkę znać ale jest to wykonalne i całkiem przyjemne w połączeniu z Steam Big Picture Mode.

 

 

Rozumiem, że ta aluzja mnie dotyczy więc czas to wyjaśnić.

Pokaż mi gdzie ja napisałem, że gry na moim komputerze nie działają?

Oczywiście że działają, pytanie tylko jak działają? Z tym jest różnie, są gry w których uzyskam 250FPS ale są już też takie w których ledwo co 40FPS wyciągam. Nie mówiąc już o słabszych konfiguracjach, poza tym feeling z grania w gre na PC przy 30FPS-ach jest dużo gorszy niż granie w 30FPS-ach na konsoli, ale żeby nie było, to jest moje osobiste odczucie. Dlatego też mimo iż mam dużo lepszy komputer (na papierze) od konsoli to i tak wolę grać na konsoli, również w gry multiplatformowe.

 

Napisałeś w innym temacie, że komputer za 2000zł gniecie konsole PS4 i jest w stanie zapewnić rozgrywkę „WE WSZYSTKIE GRY”, pytam teraz co to za dyrdymały? To jest absolutna bzdura, taki komputer nada się do jakiś starszych gier, oczywiście, znajdą czasami gry dobrze zoptymalizowane, w które da się na nim zagrać, ale takich jest i będzie coraz mniej, z każdym kolejnym miesiącem będziesz obniżał detale do takiego stopnia, że za chwilę nic na nim nie uruchomisz, bo to nie jest żaden komputer dla gracza. On jest za słaby. Czym nowsze gry, tym wyższe wymagania, a Ty ludziom wciskasz bzdurę, że można na i3/GTX750 grać we wszystko i że to jest lepsze od PS4 :rofl:

Kupując teraz coś takiego jak prezentował DawidN20 na podanym przez Ciebie filmie musisz liczyć się z tym że już w przyszłym roku (a nawet już teraz) ten komputer będzie potrzebował wymiany procesora i karty graficznej na coś dużo mocniejszego. Specyfikacja tego komputera pozostawia wiele do życzenia, począwszy od słabego biurowego procesora, poprzez tanią płytę główną z biedną sekcją zasilania, do średnio słabej karty graficznej, na domiar tego, przy za chwilę koniecznej wymianie podzespołów czeka takiego nabywcę wymiana prawie wszystkiego, bo tutaj nie ma nic, co można by wykorzystać do jego modernizacji, co najwyżej kostki pamięci RAM oraz obudowę.

 

DawidN20 dostał zlecenie aby złożyć komputer w jakimś przedziale cenowym, oczywiście podjął się tego, bo to jest dla niego zarobek, trochę przykolorował jakoby był to komputer dla gracza a naiwni łykają to jak pelikany.

Taki @szkieletor obejrzał filmik i biega po forach szerząc herezje że komputer za 2000 jest lepszy od konsoli i pogramy we wszystko.

Z konsolami jest zupełnie inna sytuacja, mimo iż nie są one jakoś specjalnie zaawansowane technicznie to jednak trzeba pamiętać, że gry są do nich dostosowywane, optymalizowane pod ten dany sprzęt, tutaj nie musisz niczego wymieniać, modernizować czy martwić się, że dana gra nie będzie działać, kupujesz - włączasz i grasz, dodatkowym plusem jest to, że nie musisz też grzebać w ustawieniach graficznych, zmniejszać poziom detali czy jakość tekstur. Na konsolach masz to mniej więcej dostosowane do mocy tego sprzętu, oczywiście dużą rolę odgrywa tutaj również optymalizacja ale za to jest już odpowiedzialny developer, niemniej jest ona dużo łatwiejsza jeżeli jest wykonywana pod daną konfiguracje.

Jeszcze jednym atutem konsoli jest to, że wszyscy ich posiadacze widzą taką samą oprawę graficzną, tutaj nie ma podziału, wszyscy gramy tak samo.

Z PC-tem jest różnie, jeden gra na LOW inny zaś na ULTRA i każdy ma zupełnie inne doznania z gry.

Oczywiście, że na PC można grać i uzyskać super hiper zajebistą oraz płynną grafikę, ale wtedy trzeba liczyć się z kosztami dużo większymi niż 2000zł.

Wiem to bo sam byłem kiedyś zatwardziałym pctowcem, dlatego właśnie jestem uczulony na takie brednie.

 

Co do podłączania PC do telewizora - owszem można to zrobić, tylko kto tak robi?

Jeżeli ktoś kupuje PC do gier to grywa zazwyczaj na klawiaturze i myszce + monitor.

Jeżeli ktoś kupuje konsole to grywa na wygodnym fotelu czy kanapie z padem w ręku, na dużym tv albo projektorze i ma w dupie to czy widać włosy w nosie Geralta.

 

To są dwa zupełnie inne światy ale nie ma czegoś takiego że konsole są tylko dla gier ekskluzywnych.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę walczyć na wojnie. Posiadam konsoli PSX, PS2, PS3 i PS4 od 25 lat.

Spokojne gram Diablo III na PS3.

 

The best Playstation! Na zawsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat , podobnie jak na psx będę wchodził poczytać poprawić sobie humor :)

Ale PC naprawdę nikogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno miałem mały nadmiar gotówki więc złożyłem sobie całkiem mocnego kompa. Odpaliłem sobie GTA V, wiedźmina wszystko na max detalach, po prostu poezja ale... Chyba za bardzo wsiąkłem już w konsolowy świat. Przyzwyczaiłem się do imprez ze znajomymi, podglądania ich postępów z gier i trofików do tego całego konsolowego życia. Na PC moim zdaniem jest to wszystko bardziej sterylne. Efekt tego taki że dalej o wiele więcej gram na PS4 i tylko od czasu do czasu odpalę na PC Assetto Corse, Starcrafta 2 czy Pillars of Eternity.

Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko XO którego to mam zamiar nabyć w najbliższym czasie w bundlu z nadchodzącą Forzą. Oczywiście będę tylko ogrywał na nim exclusivy od Microsoftu a w całą resztę na PS4. PC pewnie będzie do strategii, kocham ten gatunek a na konsolach jest ich tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojny konsolowe a tu cały czas dyrdymały o pc, tfuu...

temat będzie dostarczał dużo funu, w te smutne upalne dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega

BulletPOL napisał:

Kupując teraz coś takiego jak prezentował DawidN20 na podanym przez Ciebie filmie musisz liczyć się z tym że już w przyszłym roku (a nawet już teraz) ten komputer będzie potrzebował wymiany procesora i karty graficznej na coś dużo mocniejszego.

 

[...]

Oczywiście, że na PC można grać i uzyskać super hiper zajebistą oraz płynną grafikę, ale wtedy trzeba liczyć się z kosztami dużo większymi niż 2000zł.

Wiem to bo sam byłem kiedyś zatwardziałym pctowcem, dlatego właśnie jestem uczulony na takie brednie.

 

 

 

 

Jak wspomniałeś, KIEDYŚ byłeś zatwardziałym pecetowcem, prawdopodobnie wtedy tak było, czasu nie cofnę więc nie będę negować twoich słów, zwróć tylko uwagę na to, że czasy się zmieniają, i teraz po kupnie biurowego komputera, który radzi sobie nieźle z najnowszym Wiedźminem, wcale nie trzeba będzie go za rok wymieniać na co innego, a po prostu w późniejszych grach zmniejszyć ustawienia graficzne, np. wyłączyć wygładzanie krawędzi, anizotropię, lub obniżyż szczegółowość oświetlenia czy cieni i dalej będzie śmigało jak ta lala. A o wymianie podzespołów można pomyśleć za 5 lat.

 

 

Dla mnie świat gier jest tylko jeden. Gry to gry, konsola jest dla mnie tylko do gier excluzywnych, które na PC się nie ukazały.

Edytowane przez Cziczaki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała być wojna konsol, a wyszła wojna o PC :) Ja do bardzo późnego momentu byłem wiernym graczem PC i nie wyobrażałem sobie chociażby grania w FPS-y bez użycia myszki i klawiatury, o strategiach, ekonomiach, przygodówkach p&c i menedżerach piłkarskich nie wspominając, a oprócz fps-ów to moje ulubione gatunki. Miałem co prawda PSX, PS 2, ale to były dodatki, a w prawdziwe gry grywałem na PC. Wszystko zmieniło się w 2010 po zakupie PS3. Od tamtej pory wsiąkłem w ten konsolowy świat, pomimo całego tego uproszczenia gier i prowadzenia gracza za rękę w tytułach konsolowych. PS3 to była piękna przygoda z konsolowym światem w takim stopniu, że granie na PC zarzuciłem i komputer wykorzystuję tylko do pracy, internetu i grafiki. Gier nie widział żadnych od tamtej pory, aczkolwiek z perspektywy czasu, więcej funu dawało mi granie na PC. Może się starzeję, gorzknięję, dziadzieję, ale takiej przyjemności jak stare CM-y, Fallouty 1 i 2, Baldury, Setllersy, HOM&M, czy późniejsze Stalkery, nie dawały mi żadne gry na konsoli. Jednak patrząc przez pryzmat konsol, to PS3 była świetną inwestycją i ograłem wiele świetnych tytułów. Na początku wyśmiewane przeze mnie trofea stały się miłym dodatkiem i zachętą do dania nawet średniej grze trochę więcej szans. PS4 to był jednak wielki odwrót. Na wielkim "podnieceniu" zamówiłem konsolę i przez pierwsze dni grywałem w średniej jakości indyki z PS+. Potem pojawiły się wreszcie tytuły AAA. Z czasem jednak konsola zaczynała się kurzyć, a ja jakoś nie miałem chęci sięgać po pada. Ciągle pojawiające się info o remasterach, żenujące gry w PS+, z fajnymi wyjątkami pokroju Valiant Hearts, problemy z PSN, widmo rozpadających się analogów i kupowania chińskich nakładek, to wszystko przelewało czarę goryczy. Wystawiłem raz, drugi, trzeci i sprzedałem. Po chwili wahania zamówiłem XO i pierwsze wrażenie to "co ja k*** kupiłem...". Fatalnie wyglądający sklep, dziwne pady, brzydkie menu konsoli, bezsensowny system osiągnięć, brak forum na dobrym poziomie, brak portali dla odpowiedników trophywhores, no nie wyglądało to najlepiej. Na dzień dzisiejszy do tego wszystkiego powoli się przyzwyczaiłem, pad jest rewelacyjny, a MS doskonale rekompensuje wszelkie wątpliwości swoimi usługami i ofertami. Czy jestem zadowolony? Nie, bo wolałbym pozostać przy konsoli, na której tak się zawiodłem, a na którą tak liczyłem. Szkoda, bo kiedyś za dobre imię Sony dałbym się pokroić, dzisiaj pozostaje tylko sentyment do tego co w Playstation było fajne, a dla XO jest nieosiągalne. Na sentymenty jednak w dzisiejszych czasach miejsca nie ma i wybiera się to co jest po prostu w danej chwili lepsze, a w tym momencie lepszy dla mnie jest XO.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma nic wspólnego o grafiką ani 30/60fps, 1080p, upgrade PC...itd. 

Po prostu tylko GRAĆ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Only Playstation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma nic wspólnego o grafiką ani 30/60fps, 1080p, upgrade PC...itd. 

Po prostu tylko GRAĆ!

 

Pack - nie denerwuj sie. Tak po prostu grać wiekszosci z nas o to chodzi.

Mozna ten temat olac, i zamiast czytac co tez kto wymyslil, isc i sobie pograc :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie z tymi PC'tami gdy zaczną gry na DirectX 12 wychodzić. Podobno będą jeszcze lepiej wykorzystywać podzespoły komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak samo jak na Dx 9, 10 czy 11. Zwykłe gadanie i marketing. Kolejny powód, żeby zwabić ludzi na Win 10.

Są ludzie co wierzą, że dzięki temu w XO nagle nowy procesor wyrośnie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak samo jak na Dx 9, 10 czy 11. Zwykłe gadanie i marketing. Kolejny powód, żeby zwabić ludzi na Win 10.

Są ludzie co wierzą, że dzięki temu w XO nagle nowy procesor wyrośnie...

 

Moje GPU wykreca wiecej fpsow jesli ustawie w opcjach gry (jesli takie posiada) DX11 wzgledem np DX9, wiec zwykle gadanie to to na pewno nie jest. Nie jest to co prawda kolejny rdzen w procesorze czy 1 gb pamieci w gpu, ale calosc jest bez watpienia usprawniona.

Dla mnie nie ma nic wspólnego o grafiką ani 30/60fps, 1080p, upgrade PC...itd. 

 

TzXTnSh.png

 

Zaraz pewnie pojde do innego tematu i bede czytal ze beka z xbona bo 180p mniej xd

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...tylko ja gram na Nintendo :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial byc temat o wojnie konsol a nawet i w tym przypadku zrobil sie offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem grafikiem, więc PC'ta muszę mieć takiego w miarę. Obecnie posiadam i7 Sandy Bridge. Powiem wam, że bez problemu na zagram w gry nawet te nowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×