Skocz do zawartości
josephineola

Rocket League

Rekomendowane odpowiedzi

Rocket League
 
logo_zps5de8mr6f.jpg
 
:trofea: Informacje ogólne:  :trofea:

Stopień trudności platyny: 1 / 10
Ilość trofeów:  :platyna: x1 /  :zloto: x5 /  :srebro: x10 /  :braz: x20
Ilość trofeów offline: 35
Ilość trofeów online: 1
Najtrudniejsze trofeaStocked  :zloto:
Minimalna ilość przejść: 167 meczy
Trofea możliwe do pominięciaBRAK
Czas do zdobycia platyny: 15-20 godzin
 

Krótko i na temat o samej grze:

Każdy posiadacz PlayStation Plus miał możliwość ściągnięcia i zagrania w Rocket League. Jest to na pewno jeden z lepszych tytułów zaoferowanych przez tę usługę, szczególnie dlatego, że oferuje multum zabawy i już po rozegraniu kilku meczy pokochasz tę grę. Wsiadając za kierownicę małych samochodzików i posiadając piłkarskie umiejętnośc możesz poczuć się jak Cristiano Ronaldo, Messi, Kahn, Pele, Kubica i Colin McRae razem wzięci. 

 

Gra oferuje 3 tryby rozgrywki: Exhibition, Sezon i grę online. Możesz się domyślić, iż gra online sprawia największą frajdę, a to za sprawą niebanalnych sytuacji, które umilą nam czas spędzony z tą grą. Niejednokrotnie będziesz chciał wyrzucić pada przez okno, ponieważ Twoi współzawodnicy strzelą nie w tę stronę co trzeba. Finezyjne przewrotki, kapitalne obrony i praca zespołowa - te trzy określenia opisują całkowicie tę grę.

 

To gra, w której nie zwracasz uwagi na spadki FPS, grafikę czy różnorodność trybów. Tu po prostu liczy się zabawa. Na szczęście loadingi między meczami są krótkie, wyszukiwanie przeciwników działa bardzo sprawnie, a cały online chodzi stabilnie. Ani razu nie wyrzuciło mnie z gry i znajomi mogli bez problemu dołączać do imprezy.

 

Jeżeli FIFA czy PES nie dostarczają Ci takiej radochy jak kiedyś - ta gra jest zdecydowanie dla Ciebie. Rocket League to powiew świeżości na rynku gier sportowych na konsole nowej generacji. Jeżeli jeszcze jej nie ściągnąłeś - musisz koniecznie to nadrobić. To co? Pady w dłoń i niech nitro będzie zawsze pełne.

 

Poniżej znajdziesz poradnik do gry. Trofea są proste, a wbicie platyny to sama przyjemność. Większość trofeów wpadnie podczas swobodnego przechodzenia gry.


Plan krok po kroku:

 • Tutorial - Na początek musisz uporać się z niewymagającym treningiem. Zadań jest mało, ukończenie całości nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Nie ważne jaki uzyskasz wynik, trofea wymagają tylko ukończenia tutoriala. 
 • Sezon - Wybieraj najkrótszy możliwy sezon - 9 tygodni. Ustaw trudność na najniższym poziomie trudności i wygraj wszystkie mecze. 
 • Online - Let the game begin! Granie online będzie czystą przyjemnością. Zacznijmy od tego, że musisz wygrać grę 1v1, 2v2, 3v3 (i opcjonalnie 4v4 - trofeum z dodatku). Polecam granie w tryb 3v3, ponieważ dostarcza on najwięcej zabawy i piłka nie lata jak głupia po całym boisku, jak to bywa w przypadku 4v4. Kilka rad co do gry online:
  - Nie śpiesz się, pośpiech w tej grze nie popłaca - lepiej wolniej przymierzyć i oddać celny strzał, niż w pośpiechu odbić piłkę w nieodpowiednim kierunku.
  - Zbieraj jak najwięcej doładowań turbo w każdym wolnym momencie (żółte punkty na nawierzchni boiska). Nitro jest ukryte pod przyciskiem  :circle: 
  - Wybierz odpowiedni dla siebie samochód. Każdy samochód ma swój unikalny styl jazdy. Sam musisz ocenić który jest dla Ciebie najwygodniejszy.
  - Gdy współtowarzysze są pod samą bramką, staraj się trochę wycofać, gdyż często zdarza się tak, że piłka będzie lecieć wysoko do połowy boiska, a wtedy Ty spokojnie możesz oddać celny strzał.
  - W sytuacjach podbramkowych na swojej połowie podskocz raz  :x: , a następnie naciśnij  :circle: , poszybujesz wtedy w górę i możesz szybciej wybić piłkę.

UWAGA! Wszystkie trofea można boostować ze znajomymi w prywatnej grze!

 

Poradnik:
 

1S0baa81_zpst1ahxgah.png Virtuoso  :platyna:
Unlock All Trophies.
Gratulacje!  :)

 

2Sce14a7_zps4plbixxf.png Stocked  :zloto:
Collect all Items.

Aby zdobyć wszystkie itemy musisz ukończyć 167 meczy. Nie ma znaczenia w jakim trybie je rozgrywasz. Dodatkowo nie ma wpływu to, czy wygrasz, czy przegrasz. Za każdy UKOŃCZONY mecz dostajesz naklejki, nowe koła itd. Ilość ukończonych rozgrywek możesz sprawdzić przez wejście w "EXTRAS", a następnie "STATS".

 

UWAGA! Do tego trofeum musisz też zdobyć auto Sweet Tooth, które odblokujesz przez wygranie meczy określonym typem samochodów: Gizmo, Octane, Road Hog, X-Devil.

 

Do zebrania masz:

 • 70 naklejek (po 7 na każdy samochód)
 • 25 kół
 • 36 nitro
 • 18 nakryć głowy
 • 34 anteny

3S3b403c_zpstxxh4f8s.png Far, Far Away...  :zloto:
Drive a total of 500 km.

Tak naprawdę nie musisz przejechać 500 kilometrów. Gra liczy kilometry na swój własny - nieznany sposób. Nawet ilość przejechanych kilometrów w statystykach nie oddaje prawdziwej przebytej drogi. Teoretycznie powinno wpaść samo podczas platynowania. Jednak wiele osób ma problem z wbiciem tego trofeum. Dlatego jest sposób na łatwe zdobycie tego osiągnięcia. Wystarczy nam gumka i moneta. Włączamy tryb "Exhibition" bez botów i robimy tak jak na poniższym filmiku. Samochód będzie dzięki temu jeździł w kółko. Możesz odłożyć pada i czekać na trofeum. Po regulaminowych 5 minutach zacznie się dogrywka, która może trwać w nieskończoność - o ile piłka nie wpadnie do bramki na przykład przez przypadek.

 

 

W internecie gracze polecają nie zmieniać kół w trakcie platynowania, jednak u mnie nie było najmniejszego problemu, mimo wielokrotnej zmiany opon i kołpaków.

 

4S31c2ee_zpsfn0gqqez.png Super Victorious  :zloto:
Win a total of 30 games across any game mode.

Po prostu trzeba wygrać 30 meczy w obojętnie jakim trybie. Jeżeli myślisz o platynie, wpadnie prędzej czy później. Polecam skupić się na online, ponieważ jest to tryb sprawiający najwięcej frajdy.

 

5S6ca0eb_zpsvnvibgqo.png Champion  :zloto:
Win the Season Championship.

Musisz wygrać mistrzostwa w trybie "Season". Najkrótszy sezon oferuje 11 meczy, aby zdobyć mistrzostwo musisz znaleźć się na pierwszym miejscu tabeli. Pamiętaj o ustawieniu poziomu na Rookie (najniższy poziom trudności), rozegraj wszystkie mecze i Voilà.

 

6Sd2a120_zpszex4v46d.png The Streak  :zloto:
Win 10 games in a row across any mode.

Najlepiej zrobić to w trybie "Exhibition" na najłatwiejszym poziomie trudności. Najłatwiejszym sposobem na zdobywanie bramek jest przytrzymanie  :circle: od razu po gwizdku i jak najszybsze dotarcie do piłki. Staraj się skierować ją prosto do bramki. Powtórz czynność kilka razy i możesz spokojnie kontynuować mecz.

 

7Sa134fe_zpsbg4f3x35.png Helen's Pride trophy_silver.png
Score 6 Goals in a single game.

Włącz tryb "Exhibition", jeden na jednego i od razu po gwizdku przytrymaj  :circle: (aby aktywować nitro) i skieruj piłkę prosto do bramki. Powtórz czynność kilka razy i trofeum wpadnie.

 

8Sd3a1b4_zpssutz34vg.png Battle-Car Collector  :srebro: 
Unlock all Battle-Cars.

10 z 11 samochodów odblokuje się z tokiem kończenia 165 meczy. Jedenasty zdobędziesz w momencie wygrania pojedynczego meczu 4 samochodami, a dokładnie:

 • Gizmo,
 • Octane,
 • Road Hog,
 • X-Devil.
9S62d8ee_zpsx8kef1xi.png Drops in the Bucket  :srebro: 
Collect 50 Items.
Patrz trofeum Stocked.
 
10S9a6b05_zpsm3fkehoj.png Rocketeer  :srebro: 
Complete the regular Season.
Najkrótszy sezon składa się z 11 meczy (9 właściwych i 2 play-offy). Musisz ukończyć go w całości - najlepiej jak wygrasz wszystkie mecze, co umówmy się, nie jest najtrudniejszym wyzwaniem.
 
11S8c2453_zpsd3mxkwv6.png Grease Monkey  :srebro: 
Customize every slot on a single Battle-Car.
W głównym menu wybierz "Garage", a następnie w każdej zakładce wybierz po jednej rzeczy. W razie problemów - poniżej filmik.

 
12S48e58e_zpsyqxbpoud.png Pitch Veteran  :srebro:
Play a total of 20 games across any game mode.
Patrz trofeum Super Victorious.
 
13S3b9ee8_zpswmay4kpc.png Rider's Block  :srebro: 
Make 20 Saves.
Bardzo proste trofeum polegające na zabawieniu się w Ikera Casillasa czy Gianluigi'ego Buffona. Musisz 20 razy uratować swoją drużynę przez stratą gola. Podczas gry online zostań na swojej połowie. Gdy tylko piłka będzie zmierzała w stronę bramki, wybij ją - na twoim ekranie pojawi się napis "SAVE" i otrzymasz dodatkowe punkty w meczu.
 
14S8fe7ab_zpswrc5ujc8.png Break Shot  :srebro: 
Score a goal by hitting your opponent into the ball.
Najłatwiej to zrobić w prywatnym meczu ze znajomym, bo w normalnej grze online może być ciężko o zdobycie tego trofeum, szczególnie jeżeli naprawdę chcesz je zdobyć. Prędzej wpadnie bez starania ,niż miałbyś czekać na odpowiednią okazję do strzelenia gola w taki sposób. Uderzony przez Ciebie przeciwnik musi skierować piłkę do swojej bramki. Ewentualnie możesz wybrać grę 4 na 4, ponieważ to co tam się dzieje to istny choas i takie bramki bardzo często wpadają. Spróbuj dośrodkować, a następnie w sytuacji podbramkowej wjedź w grupę przeciwników czających się na piłkę.
 
15S121d2a_zpszigx6gsk.png Turbocharger  :srebro: 
Use your Rocket Boost for a total of 5 minute.
Nitro aktywujesz przez przytrzymanie   :circle: . Musisz go użyć łącznie przez 5 minut. Trofeum na pewno wpadnie bez większego starania..
 
16Seece31_zpsvf09qonf.png Drill Sergeant  :srebro: 
Complete every Practice Drill (any difficulty).
W głównym menu wybierz "Training", a następnie ukończ wyzwanie Goalie, Aerial i Striker. Traning jest dość prosty. Całość powinna zając maksymalnie 10 minut.
 
17S1502fa_zpsuhghh68p.png Minute to Win it  :braz:
With only 60 seconds left, Win a game in which you were tied or trailing.
Musisz wygrać mecz, w którym przez 4 minuty był remis (minimum 1:1, 0:0 się nie liczy!), albo przegrywałeś. Spokojnie można boostować to trofeum ze znajomym, ewentualnie możesz włączyć tryb "Exhibition" i grając samemu wbić sobie samobója, a następnie, gdy do końca meczu zostanie jedna minuta - wygrać mecz.
 
18Scc8e7c_zpsdpnbjfkr.png Speed Demon  :braz:
Completely fill and then empty your Rocket Boost 10 times in a single match.
Musisz 10 razy uzupełnić nitro do pełna i następnie je całkowicie wykorzystać przez przytrzymanie  :circle: . Na stadionie znajduje się dużo żółtych punktów, które powodują jego doładowanie. W prawym dolnym rogu ekranu umieszczony jest licznik. Musisz go uzupełnić do 100% a potem zjechać za jednym razem do 0%.
 
19S37aef9_zpsn4puz2xx.png Pick-Me Up  :braz:
Collect 5 Items.
Patrz trofeum Stocked.
 
20S7e0a0b_zpsx5e0exku.png Wall-Crawler  :braz:
Drive on the dome walls for a total of 5 minutes.
Czas spędzony na ścianach kumuluje się, więc nie musisz zrobić tego w jednym meczu. Trofeum polega po prostu na jeżdżeniu po bocznych ścianach stadionu przez okrągłe 5 minut.
 
21S6c157e_zpsbm4rorzo.png Team Player  :braz:
Play against every team in a Season
.
W tym trybie jest 10 drużyn. Wystarczy zagrać z każdym z dziewięciu teamów i trofeum wpadnie. Pamiętaj, aby wygrać wszystkie mecze, co automatycznie spowoduje otrzymanie trofka Champion.
 
22S396986_zps60v5xmkf.png SARPBC Forever  :braz:
Play with both classic Battle-Cars.
Samochód o nazwie Octane będzie Twoim podstawowym samochodem. Trofeum wymaga wybrania w menu "Garage", a następnie samochodu o nazwie Backfire i ukończeniu tymże samochodem meczu.  
 
23Sa3358e_zps0yhxpiku.pngFeather in Your Recap  :braz:
Watch a save file in Replay mode.
 Po ukończeniu meczu masz możliwość zapisu powtórki. Możesz obejrzeć ją od razu lub później z poziomu menu wybrać "EXTRAS", a następnie "REPLAYS". Od razu po uruchomieniu filmiku trofeum wpadnie.
 
24Se2dee9_zpsmi3lafbv.png Winner  :braz:
Win a total of 5 games across any mode.
Patrz trofeum Super Victorious.
 
25Sb2a8bc_zpsjgb9n49f.png Clean Sheet  :braz:
Win a game without giving up a single Goal.
Musisz wygrać mecz, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Bardzo łatwo wbić to trofeum w trybie "Exhibition". Ustaw "No bots", aby nie było przeciwników, strzel bramkę i odczekaj 5 minut do zakończenia meczu.
 
26Saa8630_zps1m2cvrw6.png Triple Threat  :braz:
Win a 3v3 game.
Musisz wygrać grę trzech na trzech w obojętnie jakim trybie.
 
27Sf96c7c_zpsqdwujnqk.png Double Up  :braz:
Win a 2v2 game.
Musisz wygrać grę dwa na dwa w obojętnie jakim trybie.
 
28S654fdd_zpsbnqmb30w.png Singles Club  :braz:
Win a 1v1 game.
Musisz wygrać grę jeden na jeden w obojętnie jakim trybie.
 
29Sb60f38_zps4aindsey.png Perfect Start  :braz:
Win your first game of the Season.
Musisz wygrać swój pierwszy mecz w trybie "Season".
 
30Sddb2da_zpsqxaag1hl.png Still A Show-Off  :braz:
Score a goal while reversing.
Trofeum polega na wbiciu gola, jadąc na wstecznym. Jeżeli nie wpadnie samoistnie radzę włączyć tryb "Exhibition", wybrać "No bots", a następnie spokojnie wbić gola jadąc tyłem. W razie problemów poniżej znajdziesz filmik.

 
31S66dd55_zpsii1xnkxu.png Know the Drill  :braz:
Complete a Practice Drill.
Patrz trofeum Drill Sergeant.
 
32Sf5724b_zpsl92moczk.png Traveler  :braz:
Play in every Rocket League stadium.
W podstawowej grze są tylko cztery stadiony. Zmieniają się tylko warunki atmosferyczne, więc możesz mieć wrażenie, że jest ich więcej. Nic bardziej mylnego. W miarę zabawy z Rocket League powinno wpaść samoistnie.
 • DFH Stadium
 • Urban Central
 • Mannfield
 • Beckwith Park
 
33S4347c5_zps9vmh8c6d.png Tinkerer  :braz:
Customize one slot on a single Battle-Car.
Zobacz trofeum Grease Monkey.
 
34S68798e_zpseflzohmy.png First-Timer  :braz:
Score your first Goal.
Co tu dużo pisać. Trofeum wpada w momencie zdobycia swojego pierwszego gola.
 
35S04c0cb_zpsfsosq3yo.png Barras Bravas  :braz:  :psn:  :psnplus: 
Play an Online game with a Friend.
Jedyne trofeum, które wymaga online. W głównym menu naciśnij  :square: , aby stworzyć imprezę i zaproś do niej znajomego. Następnie rozegraj mecz prywatny lub z innymi przeciwnikami.
 
36Sa7bae2_zpsx6g3hx9x.png Friendly  :braz:
Play an Exhibition match
.
W głównym menu wybierz "Exhibition" i po prostu rozegraj jeden mecz z dowolnymi ustawieniami.
 
Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa - kanał na YT "Łowczyni Trofeów".
Jeżeli masz jakieś uwagi, pytania - Zapraszam na 
Twitter_logo_blue_zpsgpablbbx.png.

Zabrania się kopiowania bez zgody autora! Edytowane przez Patricko
 • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik :D

Edytowane przez Reku
 • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągnięcie 3vs3 nie chce mi wpaść...ktoś coś wie dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×