Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

gralem w jedna onimushe i dwa ninja gaideny i nie widze tu zadnego podobienstwa w stylu akcji. jedyne podobienstwo to miejsce akcji czyli japonia. ninja gaiden ma inna akcje niz soulsy, jest szybsze, pelne podskokow, podbijania wrogow w powietrze i wpakowaniu kombosa w locie zanim spadnie na ziemie. w soulsach nigdy nie bylo takich akcji. o stylu akcji onimushy nie mogle sie wypowiedziec wnikliwie ale na pewno byl mniej taktyczny niz w soulsach.

 

ja rozumiem, ze nioh moze sie kojarzyc z roznymi grami. moze sie kojazyc tez z wiedzminem bo bohater wyglada jak geralt z riviii. sedno jest takie, ze skojarzyc mozna rozne rzeczy na podstawie mglistego poczucia podobienstwa. na tej zasadzie moze nioh  kojarzyc sie z inna gra. nioh jednak nie kojarzy sie z soulsami ta gra wyglada jak soulsy jesli chodzi o mechanike, tu nie ma miejsca na kojarzenie to jest twardy fakt. chyba, ze ktos nigdy nie widzial i nie gral w soulsy, tylko taki ktos moze nie widziec tego, ze to nadchodzacy klon soulsow. nawet marketing jest ten sam "zginiesz, zginiesz".

 

combosy na ziemi bardzo przywodza na mysl jedynke gaidena, moze bez juggli w powietrzu, ale zdecydowanie walka z ninjasem w traileru kojarzyla mi sie z seria NG, a demony i orby z onimushą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest kosiorem, day one będzie uskuteczniane mocno.

 

Zacznijmy może od tego ze klimat w tej grze to strzał w 10tke dla mnie, a jakby tego było mało to devi jeszcze na dzień dobry zrobili tryb Action i Movie, czyli albo stale 60 fps, albo lepsza grafika, jak wiadomo 60 fps jest królem wiec wybór dla mnie był oczywisty, i tutaj spore zaskoczenie, gra wygląda świetnie (nie są to np soulsy 3, no ale jak mowie 60 fps >>>>>> wszystko) i chodzi bardzo płynnie jak na alfę.

 

Postać jest bardzo responsywna i gra oferuje nam szeroki wachlarz ruchów, wiec alleluja, nie spieprzyli najważniejszego. To uczucie kiedy jeszcze nie masz nawet broni, a bawisz się 10 minut movesetem postaci, ogarniasz opcje i wchodzisz w menu gdzie widzisz ile masz skilli do nauczenia się, podpowiem, jest ich DUZO, od kontr, przez parowania, po ciosy kończące różne comba i... to nie tylko dla katany, każda broń ma swoje osobne drzewko rozwoju, mamy nawet triki ninjasów, czyli shurikeny, kolczatki etc.

 

Samych zbroi jak i broni jest od cholery już na samym początku, więc na to raczej NIKT nie będzie narzekać. Jest equip load, czyli im mniej waży tym lepsza rolka, ale mniejszy def, w tej grze jednak widać wyraźną różnicę w defie, więc czasem warto założyć coś ciężkiego.

 

W katanie jestem tak zakochany że nawet innego rodzaju broni jeszcze nie skumałem, to co można nią robić jak już ogarniemy system jest po prostu cudne, jest Iai, czyli atak z pochwy który można charge'ować, mamy 3 style, "górny" "średni" "dolny" (silny/wolny -> średni -> szybki/słaby) i każdy jest dobry na inną sytuacje, oczywiście każdy ma swój moveset który można rozwijać, np parowanie na średnim, mocny atak kończący na górnym, czy też skok i spad z mieczem na zakończenie comba w szybkim.

 

Są dekapitacje, krew bryzga na budynek, ziemie i co najlepsze, jak stojąc w miejscu chowasz sobie katane do pochwy [możesz to robić na życzenie, tak samo wyciągać] to widać jak postać strzepuje krew z katany i pięknym ruchem wkłada ją do pochwy, po prostu myślałem że zejdę z radości, niech ktoś zatrzyma te karuzele wszystkiego co chciałem w grze wideuuuo.

 

Systemowo ta gra to wg mnie istne połączenie Onimushy, Soulsów oraz Ninja Gaiden. GRA JEST TRUDNA, jest trudniejsza od Soulsów, 3 przeciwników może ci taki gwałt urządzić o jakim nawet w Indiach nie marzyli, system walki jest bardzo techniczny, więc mashowanie na pałę tutaj nie ujdzie, nie tylko dlatego że się głupio otwierasz na atak wrogów, ale też dlatego że w tej gierce stamina gra bardzo ważną rolę, stamine widzisz na sobie i na swoich wrogach, jeśli ci się skończy i spróbujesz zrobić unik albo atak, to twoja postać na chwile się zatrzyma i spróbuje szybko złapać oddech, co wtedy wrogowie mogą bardzo ukarać, ale ale, gra jest uczciwa i to działa w dwie strony, jak zbijesz stamine przeciwnikowi, możesz go byle jakim atakiem ogłuszyć lub przewrócić, podchodzisz, wciskasz trójkąt i nabijasz typa na rożel w pięknej animacji, lub wkładasz w niego miecz jak leży na ziemi. PO-EZJA. Jest też stamina regain, jak w odpowiednim momencie wciśniesz R1 [lub zrobisz unik na dolnym stylu walki mieczem] możesz odzyskać część staminy, wprowadza to dodatkową warstwę do systemu walki którą można będzie masterować.

 

Minusy? Dla mnie nie ma, ale 2 znajomych narzekało na system locka, nie działa do końca tak jak np. w Soulsach, jak sie zalockujemy na kimś, to trzymając analog na maxa dalej mamy free-run i brak namierzania ataków, dopiero jak go lekko wychylamy to jest strafe [wolny, bez biegania] i auto-namierzanie ataków, wg nich mało intuicyjnie, ja się po 10 minutach przyzwyczaiłem, ale podejrzewam że komuś to może jeszcze przeszkadzać, ale tak jak mówię, można się przyzwyczaić.

 

Wkrótce może trzepnę filmik jak gołymi rękoma wyrywam typowi katanę z rąk i wkładam mu ją do brzucha, podobnie z innymi fajnymi akcjami. Gra to kosior.

 

Ocena wstępna ciągle rosła, od 2/10 urosła wczoraj do:

 

70/10 - no kurka wodnista jak zobaczyłem te animacje chowania miecza do pochwy po tym jak poszatkowałem [dosłownie] 3 typów i ubrudziłem okolice i swoją zbroję w ich krwi to się osrałem

Edytowane przez One Post Man
  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banzai, a nie jet to tak z lockiem że jak się poruszasz w walce to wolno + rolki a jak trzeba spierdzielać to po prosu bierzesz i biegniesz??

Ja nie raz nie dwa chcąc nagle uciekać w DS zapominałem że jestem na locku i była dupa blada.

Nie grałem w Nioh ale wydaje się to bardzo rozsądne intuicyjne.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra mogla by sie nazywac nioh souls.

 

btw. teraz moge z cala pewnoscia stwierdzic ze blizej temu do gaidena/onimushy niz soulsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dla mnie Nioh to rozczarowanie. Muszą jeszcze sporo popracować, żeby dało się w to grać. Próbują naśladować soulsy ale im nie wychodzi, i gra na tym kuleje, cierpi na kryzys osobowości. Albo się robi slaszera, albo soulsy. Ten miks w moim odczuciu im nie wyszedł. Walka z więcej niż z jednym przeciwnikiem to udręka. 

 

Ale klimat mi pasuje więc poczekam, może doprowadza to do grywalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie nie obrazajcie onimushy zajebistego slashera, ni oh to słaba podróbka Dark Souls z grafiką wczesnej ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielać zachwyt kolegi One Post Man'a ale... grze potrzeba BARDZO dużo szlifów. Action Mode - gra jest bardzo nieczytelna, naprawdę. Krawędzie poszarpane a klatki skaczą jak szalone. Dropy co chwila. Nie uświadczyłem również dobrej responsywności - często zdarzało mi się wciskać kwadrat/trójkąt a moja postać nic nie robiła. Myslę, że dobrze by grze zrobiło gdyby z pozycji BLOKOWANIA można było wyprowadzać ciosy. Zauważyłem, że moja postać nie atakowała zaraz po przerwaniu bloku. Jako że podczas bloku nie można atakować zgaduję że po prostu animacja "przerwania" bloku chwilę trwa i nie udaje mi się wyprowadzić ciosu.

Największym problemem chyba jest nieczytelnosć - pasek staminy/hp jest za mały. Lokacja są DUŻO za małe na jakąkolwiek sensowną i taktyczną walkę. Naprowadzanie też jest problematyczne. Póki co dla mnie takie 4/10 ale do dopiero alfa. Sama koncepcja walki mimo iż zerżnięta z Soulsów, wydaje się spoko. Dużo skilli, fajny klimat. Nie podoba mi się trochę premiowanie gry pasywnej tzn Blokowanie aż przeciwnikowi zabraknie KI. Uniki są dobre 1v1 ale jak jest 2 kolesi to już trzeba blokować. Poza tym uniki często sprawiają, że lądujemy w innym miejscu gdzie są przeciwnicy - kolejny problem z "ciasnotą" lokacji. 

Grafika jest bardzo kiepska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha demo, a ci o grafice, nawet pomimo tego ze w action mode mamy ~60 fps... grafika grafika grafika, potem sie dziwic ze sony zamiast skupic sie na plynnosci woli trzepnac nowy model konsoli zeby gry byly piekniejsze i dalej dzialaly w sub 30 fpsach.

 

Atakowac podczas bloku nie mozna poniewaz potem wykupuje sie 2 skille pod kwadrat i trojkat zeby robic 2 rozne parry na bloku, no ale taka wiedza wymaga chociaz minimalnego zapozania sie z grą. System walki to dla mnie poezja, zostawia daleko w tyle mashowanie kwadratu w onimushy (w tej grze jeden kwadrat czy trojkat za duzo, stracisz stamine i jestes BEZBRONNY, system jeszcze bardziej hardkorowy niz stamina w soulsach), blizej mu do technicznosci ninja gaiden, ale to tez nie do konca to samo.

 

btw. jeszcze nigdy po wcisnieciu ataku nie mialem sytuacji zeby postac nic nie zrobila

Edytowane przez One Post Man
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera lata jak podupcona, animacja ruchu bohatyra tragiczna a do tego wygląda jak klon Geralta. Walka trudna i wymagająca i to jest zdecydowany plus.

Soulsy nadal nie zagrożone w swej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem wczoraj na chwilkę bo szedłem spać i prawie 3 godzinki poszłoooo... Gra potrzebuje jeszcze sporo szlifów, ale i tak jest przekozacka. System walki (mimo iż jeszcze do końca nie ogarnąłem) to mistrzostwo.Może faktycznie czepiłbym się ataków w plecy bo te powinny robić przeciwnikom większą karę. Poziom trudności również na plus. Mocno czuć inspirację serią od From Software, ale to też akurat na plus moim zdaniem. Jak zżynać to od najlepszych. O grafice się nie wypowiem bo zawsze może być lepiej. Ogólnie gra zyskała bardzo dużo w moich oczach i raczej wysupłam hajsik na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Atakowac podczas bloku nie mozna poniewaz potem wykupuje sie 2 skille pod kwadrat i trojkat zeby robic 2 rozne parry na bloku, no ale taka wiedza wymaga chociaz minimalnego zapozania sie z grą.

Daruj sobie takie osobiste pojazdy i wytykanie innym jakimi to ignorantami są.  Jako fan Soulslike'ów spędziłem z grą ok 4h wczoraj. I w mid-stance też zdobyłem te skille, które po wcisnięciu [] w momencie ataku przeciwnika, kontrujemy cios i ustawiamy się za jego plecami. Również nie obchodzi mnie czy to alfa, beta czy omega. Wypuszczają demo to niech liczą się z moją oceną tego, co otrzymałem. Grafika jest na poziomie PS3. Trzymam kciuki za grę bo ma potencjał i interesujący system walki, ale jeśli wszystkie lokacje będą tak ciasne to za grę podziękuje. Kilkadziesiąt (!!) razy zdarzyło mi się zrobić dwa uniki i lądowałem a) pod ścianą b) spadałem w inne miejsce c) postać zacięła się na jakimś niewielkim, niezniszczalnym elemencie przez co otrzymałem 3 strzały i zgon. Gra defensywna i trzymanie gardy jest o wiele skuteczniejsze niż unikanie. I rozumiem, że to wymaga skilla, orientacji w terenie etc. ale ciężko jest sensownie wykorzystać mozliwości jakie daje unik skoro wszędzie panuje straszna ciasnota. Nad systemem namierzania też powinni popracować. Dużo pracy przed nimi, ale szkielet rozgrywki mają bardzo fajny.

Na plus napewno tempo - bardzo mi się podoba. Na początku nie wydaje się tak dynamiczne ale podczas walki ułamki sekund się liczą.

I Panie ekspercie One Post Man'ie - w grze nie ma staminy. Ciesze się, że Panu się podoba ale proszę nie wpychać swojej opinii innym do gardła. Krytyczne podejście do dema może TYLKO POMÓC stworzyć lepszą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Panie ekspercie One Post Man'ie - w grze nie ma staminy.

Jest Ki czyli odpowiednik staminy i chyba o to mu chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania jak widzę na forach mocno podzielone :) Na filmikach przyznaje mocno średnio to wyglada jakby sie nie mogli sie zdecydować do końca w którą stronę iść , trudność a siermiężność to w sumie też osobne kwestie .. Zrobili by nowego Gaidena a nie kombinują imo . Ale grę oczywiście sprawdzę jak wyjdzie

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Ki czyli odpowiednik staminy i chyba o to mu chodziło.

 

Dopoki mu nie powiedzialem to nawet nie wiedzial ze jest kontra w tej grze i zastanawial sie czemu na bloku atakowac nie mozna, wiec dyskutowanie z nim nie ma za bardzo sensu, tym tekstem o staminie juz ewidentnie to potwierdzil.

 

Krytyczne podejscie jest zawsze na plus, ale tylko wtedy kiedy sie wie o czym sie pisze.

 

Przeszedlem prosto z platyny w Soulsach 3 na ta gierke i jestem wniebowziety, system walki w tej grze to jak dla mnie male mistrzostwo swiata. Dlatego smuci mnie troche ze cieniasy dla ktorych pierwszy wrog okazal sie zbyt trudny beda teraz siac ferment po necie i pisac jakie to sterowanie jest do dupy [lol] czy walka jest slaba.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopoki mu nie powiedzialem to nawet nie wiedzial ze jest kontra w tej grze i zastanawial sie czemu na bloku atakowac nie mozna, wiec dyskutowanie z nim nie ma za bardzo sensu, tym tekstem o staminie juz ewidentnie to potwierdzil.

 

 

Daruj sobie, wyraziłem swoją opinię a ty ciągle mnie próbujesz zdyskredytować. Nie wiem o co Ci chodzi, ale jeśli potrzebujesz podnieść swoje ego to spróbuj w innym miejscu. Wystawiając grze opinie 70/10 pokazałeś swój bezkrytycyzm wobec tytułu, a wszelkie zarzuty odpierasz niemerytorycznymi argumentami typu: "to jest alpha", "za mało grałeś", "nie znasz gry". Zejdź na ziemie człowieku i daruj sobie stwierdzanie typu "Nic nie wiedział póki ja MU nie powiedziałem". W ogóle starałem się zwracać do Ciebie z szacunkiem i adresować odpowiedzi per Pan ale widać nie ma powodu do okazywania szacunku. Twoje zachowanie i najazdy osobiste wobec osób, które nie zgadzają się z twoją opinią są zaprzeczeniem idei istnienia forum. 

Staminy w grze nie ma, jest KI. Uważasz się za jakiegoś bożyszcza. Od Ciebie niczego poza ignorancją nie można się nauczyć. Kontrę jak i wszystkie pozostałe ruchy sam poznałem, ba nawet analizowałem i dyskutowałem na temat czasu animacji poszczególnych ataków, okna czasowego na kontrę etc. Polecam Reddita ( https://www.reddit.com/r/Nioh/ ), gdzie grupa zapaleńców analizuje demo w każdym najmniejszym aspekcie i dyskutuje o wszelkich niuansach systemu walki, takich jak KI Pulse, durability, system lootu, design lokacji etc.  Co do ataku podczas bloku - wystarczy zmiana, aby natychmiast po zdjęciu bloku można było wyprowadzać atak. W tej chwili jest jakiś niewielki czas trwania animacji zdejmowania bloku i nie można w tym czasie atakować.

A, i daruj Sobie odpowiedź na tego posta, jeśli chcesz kontynuować te bezowocną dysputę czekam na priva (którego i tak zignoruję, bo nie widzę możliwości prowadzenia z Tobą jakiejkolwiek sensownej dyskusji.)

Dla pozostałych użytkowników forum - kilka linków

https://www.reddit.com/r/Nioh/comments/4gngdh/the_ki_pulse/ - jak używać KI Pulse (Dla kolegi One Post Man'a - Stamina Pulse) najlepiej i do czego generalnie służy.

https://www.reddit.com/r/Nioh/comments/4gmfrt/how_do_i_repair_stuff/ - naprawa ekwipunku

http://www.gamecity.ne.jp/form/nioh_us - Opinia na temat DEMA dla twórców! Bardzo ważne, abyśmy zgłosili wszelkie nasze uwagi nt. gry. Może poprawią kulejące aspekty.

https://www.reddit.com/r/Nioh/comments/4gng9v/heres_a_bunch_of_tips_and_tricks_for_those/ - generalnie porady jak grać. 

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ty ewidentnie pokazujesz jak bardzo piecze cie dupa ze z braku argumentow musisz czepiac sie rzeczy typu: "O nie, w tej grze nia ma staminy, jest KI", chociaz to jest to samo i pelni te sama role co w kazdej innej grze xD

 

Troche zalosne i smutne, jednak najbardziej zalosne jest to ze ok 30. minut temu wszedles do tematu i tyle zajelo ci napisanie tego posta, posta w ktorym inputujesz mi cos o podnoszeniu swojego ego, gdzie widac jak na dloni ze to ty musisz miec z tym problem skoro slowo pisane jakiegos randoma w internecie odbija tak wielkie pietno na twojej psychice ze musisz pol godziny riposty kleić xDDDDDDD

 

EDIT:

 

http://www.gamecity.ne.jp/form/nioh_us - Opinia na temat DEMA dla twórców! Bardzo ważne, abyśmy zgłosili wszelkie nasze uwagi nt. gry. Może poprawią kulejące aspekty.

 

O, chociaz tyle dobrego wypadlo z naszej wymiany, pora wypelnic ankiete.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalić skill windmill dla speara? Niby jest półokrąg lewą gałką + trójkąt ale tak samo jest dla innego ciosu, tego podcięcia i te podcięcie mi tylko wchodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalić skill windmill dla speara? Niby jest półokrąg lewą gałką + trójkąt ale tak samo jest dla innego ciosu, tego podcięcia i te podcięcie mi tylko wchodzi. 

Każdy specjalny atak wymaga odpowiedniej postawy. Sprawdź na jaką masz młynek - Low, Mid albo High

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy specjalny atak wymaga odpowiedniej postawy. Sprawdź na jaką masz młynek - Low, Mid albo High

 

Oba skille są pod high właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba skille są pod high właśnie. 

 

Musisz ustawic pod tym inputem ten skill, zamiast tego podciecia.

 

btw. komus sie udalo zrobic skill "Tempest" kataną?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza lokacja skończona. Zmieniłem broń z włóczni na katanę i poszło z górki. Boss padł za trzecim podejściem. Jak się trochę podgrinduje to walka sprawia jeszcze większą przyjemność. Pierwszy demon miażdżył mnie z 6-7 razy. Drugi 3 a kolejne padały już wszystkie za pierwszym razem. Będzie brane na premierę, oj będzie.

 

Na lewo od statku z bossem jest ścieżka i demon do pokonania oraz można przyzwać zjawę twórcy gry, która daje zajebisty sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Banzaj mnie trochę zraził swoją opinią a tu gra mi o wiele bardziej pasuje niż DS3 :biggrin:

Początek wcale nie jest trudniejszy niż w DS3.

...nie ubrałem katany (coś nie weszło i myślałem że jeszcze nie mogę) i za drugim razem pierwszego typa samymi pięściami położyłem :biggrin:

Czerwone ogniska z graczem który został położony uważam za fajną akcję.

"Pierwszy kontakt" bardzo pozytywny jak na człowieka który ma awersję do "soulsów" :biggrin:

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest trudniejsza od Soulsow (a porownanie mam bo niedwno wbilem platyne w 3jce i troche wczesniej w demonsach znowu) takze jak dasz rade przebrnac przez dwie misje w demie to szacun :)

 

Pro tip: podleveluj sie i ubierz dobra zbroje [ale nie za ciezka zeby nie miec wolnego uniku] - roznica jest ogromna

Ja dzisiaj zabilem drugiego bossa i tym samym wymaksowalem demko, jutro zaczynam nowym buildem.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banzaju, chodzi o to że gra robi wrażenie łatwiejszej na samym początku no i ta różnorodność skilli, stance i uzbrojenia które co chwile podnosimy.

Oczywiście padam jak szmata co chwile ale nie wiem, jakoś tak mniej mi to przeszkadza niż w Soulsach.

Na pewno gry nie kupię zwłaszcza na premierę ale będzie to jedna z gier w które "chciał bym umieć dobrze grać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×