Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

VIVE LA FRANCE coming soon.

https://console.worldoftanks.com/en/news/announcements/update_3-1-overview/

 

Zostało mi jeszcze jakieś 25tyś exp. i przesiadam się do T95 :banana: Czy ktoś grał tym potworem? T28 nauczyło mnie cierpliwości (vmax 18km/h), także pod tym względem jakoś dam radę. Bardzo podoba mi się konkretny przedni armor w t28, więc tutaj będzie tylko lepiej (+100mm armora, mniej weakspotów), boczki również wypadają lepiej jak w T28. Co tam zapodać na wyposażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo pewnie jak zwykle poczatki będą trudne, bo nie wiem czemu, ale tutaj wszystko trzeba opracowywać od nowa, nawet gdy zrobiło się to na innym czołgu. Pierwsza pukawka będzie kiepska. 

Ja bym wrzucił wentylację, dosylacz i może szybsze celowanie. Ja przesiadłem się właśnie na niby lepszego obj. 704 i gra mi się puki co gorzej, a załoga ma 4 perki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już czołgi francuskie i dwie operacje za które można dostać 2 dni Premium i 350 tys srebra :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMX CDC , kolejny czołg Premium VIII poziomu do zdobycia za darmo.

 

Od 15 do 29 lipca ,trzy stopniowa operacja , tylko tym razem wyzwanie większe niż przy Motherlandzie i do zdobycia jest 270 tys expa ... 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Elliot778 napisał:

AMX CDC , kolejny czołg Premium VIII poziomu do zdobycia za darmo.

 

Od 15 do 29 lipca ,trzy stopniowa operacja , tylko tym razem wyzwanie większe niż przy Motherlandzie i do zdobycia jest 270 tys expa ... 

 

Kurcze akurat będe na urlopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak wypadło ze w tym roku akurat początek sierpnia z ale i tak pewnie się nie uda a szkoda bo to świetna premka jest :)

 

Ma ktoś jakiś pomysł jakim czolgiem francuskim można szybko nabijać expa? Bo z Motherlandem to na KV-1 i KV-85 to się szło jak burza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem nieco ponad 300 walk. Zaczyna się mała irytacja grą, wiecznie słyszę, że "trafiony, ale ledwo go zarysowaliśmy" itp. Niemal zawsze czerwony wskaźnik, a czuję jakbym z procy do nich strzelał...Nie czuję mocy walnięcia, sporadycznie pasek życia wrogowi ubywa. Dobiłem do VI lvl Shermanem i tutaj idę do X czyli maxa. Na pozostałych robię lekkie, ciężki i niszczyciela dla funu wszystko na III lvl. Na WIELKI plus w grze jest zaliczanie przy wyjściu z gry po zginięciu i możliwość gry już innym czołgiem albo tempomat. Mam nadzieję, że rozbudowanym ciężkim albo artylerią będę czuł "moc" trafienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo złym czolgiem grasz :24_stuck_out_tongue: Jeszcze pewnie 105tke wsadziles i sie dziwisz że dzialo do przebijania papieru rykoszetuje na wieży T29 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, zaczynając grę liczyłem, że wszystkie są chociaż przybliżone mocą, osiągami, rażeniem itp. Do tego pomyślałem, że idąc w USA to chyba nie najgorzej...Obecnie początkowy VI lvl M4A3E8 Sherman z działem 75, jako ulepszenie właśnie 105 albo 76, bo idę w kierunku T20 na VII lvl chcą dokończyć drzewko X lvl jako "średnie". Pozostałe czyli lekki (jakiś premium), niszczyciel i za chwilę ciężki będą z niemieckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy czołg jest na swój sposób inny.

Masz wszystkie statystyki przecież możesz każdy czołg sprawdzić , włącznie z dostępnymi modyfikacjami :)

No może prawie wszystkie staty są bo nie ma depresji działa i tego pod jakim kątem pochylony jest pancerz.

No i sam Sherman nie jest najlepszym wyborem do nauki gry.

Każdym czolgiem gra się inaczej , jednym trzeba walczyć kontaktowo innym taka walka skończyła by się po 60 sekundach , innym czaimy się w krzakach i punktujemy przeciwników którzy się nazbyt wystawili itd. 

To jest chyba najfajniejszy element WoT , różnorodność .

 

Od siebie mogę polecić niemiecka linie średnich do E-50M , Panthera jest trudna do opanowania i uczy pokory ale na końcu czeka naprawdę fajna nagroda w postaci świetnego E-50M 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat uważam że KV1 jest za twardy żeby na nim się uczyć bo można się poczuć za pewnie i później w przyszłości się zastanawiać "dlaczego ja gine na KV1S (można wstawić dowolny czołg) ". 

KV1 jak na swój tier jest cholernie twardym czolgiem z którym problem ma wiele czołgów V czy nawet VI tieru i to może powodować ze ktoś się będzie czuć zbyt pewnie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napewno do nauki nie nadają się light tanki a zwłaszcza spottery które mają zazwyczaj kiepskie losowania Tierów(czytać-wysokie).

8 godzin temu, Elliot778 napisał:

AMX CDC , kolejny czołg Premium VIII poziomu do zdobycia za darmo.

 

Od 15 do 29 lipca ,trzy stopniowa operacja , tylko tym razem wyzwanie większe niż przy Motherlandzie i do zdobycia jest 270 tys expa ... 

 

Możesz dać linka do tego wydarzenia? Pewnie tylko francuskimi trzeba będzie grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojcik_dan napisał:

No to napewno do nauki nie nadają się light tanki a zwłaszcza spottery które mają zazwyczaj kiepskie losowania Tierów(czytać-wysokie).

Możesz dać linka do tego wydarzenia? Pewnie tylko francuskimi trzeba będzie grać?

https://console.worldoftanks.com/pl/news/game-events/fight-forthe-amxcdc/

 

Proszę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sherman to akurat byl moj ulubiony na chwile obecna czolg (mowie o Jumbo) ale M4 tez mi sie swietnie gralo mimo ze jest bardziej papierowy. Wymaxowany jest calkiem szybki i mobilny, pancerz z przodu 100mm wiec na przeciwnika ustawiac sie przodem a haubica 105mm potrafi namieszac, dodatkowo dorzucic mu jeszcze perki jak dosylacz i wentylacja :)

Gralem M4A3E8 oraz M4A3E2 Jumbo i ten drugi zdecydowanie imo wygrywa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jumbo poniewieralem 8 tiery aż tu chopy z forum co wtedy że mną byli w ekipie oczy przecierali że zdziwienia

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Elliot778 napisał:

ja tu widze ze trzeba wbic 135k expa Francuzami aby odblokowac czolg, skad wziales te 270 tys expa?

Tak czy inaczej - mi sie nie chce. Wbijajac Motherlanda mialem juz 3/4 drogi za soba ale meczace dni w robocie spowodowaly ze nawet nie odpalalem konsoli, teraz sa upaly i jest powtorka a Francuzy w tej grze procz doslownie garstki czolgow to moim zdaniem kupa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, SkibaPL napisał:

ja tu widze ze trzeba wbic 135k expa Francuzami aby odblokowac czolg, skad wziales te 270 tys expa?

Tak czy inaczej - mi sie nie chce. Wbijajac Motherlanda mialem juz 3/4 drogi za soba ale meczace dni w robocie spowodowaly ze nawet nie odpalalem konsoli, teraz sa upaly i jest powtorka a Francuzy w tej grze procz doslownie garstki czolgow to moim zdaniem kupa jest.

45tys+90tys+135tys :) Chyba już rzeczywiście upał daje ci się we znaki :)

 

A czołgi francuskie są bardzo fajne , Batchat to jest coś co chyba każdy powinien mieć w garażu , seria AMX 50 jest bardzo dobra i i jak ktoś lubi Leoparda to polubi też AMX 30 :)

No i sama premka jaką dali jest rewelacyjna. 

Dużo lepszy czołg do zarabiania niż Motherland , no ale tego expa do wybicia jest makabrycznie dużo ...

Edytowane przez Elliot778
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dużo. Bez premki to chyba by trzeba było 24h grać.

No ja robię przygotowanie do tego eventu. Zrobie ze 3-4 czołgi francuskie. Napewno pójde w cięszkie i w niszczyciele a resztę zobaczę to co Ty Eliot podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMX CDC w akcji .

Solidny kawałek czołgu się zapowiada :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to wszystko nieźle, ale trzeba będzie robić ok. 20tys exp. na dzień ;/ Czyli z moimi umiejętnościami, jest to pewnie ze 3h grania dziennie w WOTa. I to tylko samymi francuzami.

Plus jest taki, że można postarać się zgrać obecne główne zadania (te co można zdobyć 350tys srebra + 2 dni premki) z tą francuską kampanią i może to przez dwa dni szybciej iść ;) 

 

Ja już szykuję niszczyciela, artę i HTka francuskie - tak min. po IV tierze. Kto wie, może TDka pociągne do końca, widzę że mają fajne penetracje jak na swoje tiery.

 

Gram już od dwóch dni T95 - dobrze mi się tym gra ;] Robienie kilku VIII - IX w kakao jednocześnie to nie problem, a niedawno wygrałem pojedynek 1vs1 z E100 ;) Czekam już tylko na topowe działo (120mm jeszcze dość często dinga, szczególnie na 9-10 tierze). No ale żeby nie było tak kolorowo - T95 to ulubiony cel dla art oraz grup przeciwników - wszyscy rzucają się na mnie i wtedy nie mam szans - o ile jestem na w miarę otwartej przestrzeni. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medmax no ja tak samo robie. Te 100 kili zgram tak żeby premka weszła na 15 lipca jak się da. Z francuskich robie niszczyciela, ciężkiego, i lighta w lini AMX. No i może coś jeszcze, tak żeby ze 4 czołgi były i codziennie x2 PD nabijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 29.06.2016 o 11:09, medmaxx napisał:

VIVE LA FRANCE coming soon.

https://console.worldoftanks.com/en/news/announcements/update_3-1-overview/

 

Zostało mi jeszcze jakieś 25tyś exp. i przesiadam się do T95 :banana: Czy ktoś grał tym potworem? T28 nauczyło mnie cierpliwości (vmax 18km/h), także pod tym względem jakoś dam radę. Bardzo podoba mi się konkretny przedni armor w t28, więc tutaj będzie tylko lepiej (+100mm armora, mniej weakspotów), boczki również wypadają lepiej jak w T28. Co tam zapodać na wyposażenie?

 

Od przedwczoraj gram T28. Czasami spełnia swoją rolę czasami nie. Wszystko zależy od przeciwników: gdzie będą strzelać (garnek wszystko wchodzi) i od losowania. Np. Wyrzuciło mnie na topie, trafiłem na ukryte Rheinmetall-Borsig i praktycznie byłem na strzała. Pancerz tylko na topie daje rade a jak wyrzuci na IX i X to jest masakra. Działo, które jest za 0 exp. z T25 AT daje radę ale tylko w określonych okolicznościach. Poza tym jeśli gdzieś się ustawisz i w ciągu tego czasu kampienia nikt nie wyjedzie i na dodatek twoja drużyna przegrywa bardzo rzadko cokolwiek zrobisz. Zostajesz objechany przez każdy med, light, wcześniej zdetrakowany i można wracać do garażu z minusem min. 10k srebra.

Co do CDC 270k exp jest dużo ale lightem przeważnie jeśli spotujesz i zyskujesz przy tym asysty za trafienia + plus zrobisz niewielki dmg to robi się średnio 1,5k exp. Ja gram Chaffee'm i muszę powiedzieć że jest to świetni light (nie chwaląc się mam na nim 3 odznaki biegłości, medal orlika, medale pascucciego). Wyexpiłem już T37 ale czasami pyknę parę bitew w M24. Na 200 bitew mam 135k exp. Wiadomo że lightami rzuca 3 poziomy wzywż ale jak się umie odpowiednio zachować na mapce to można przetrwać bitwe i zrobić jakiś niezły dmg. Bardzo często widze że ludzie nie potrafią grać lekkimi i zamiast spotować, uciekać i znów spotować w pierwszej części bitwy to chowają się gdzieś z TDkami i kampią albo biorą udział w bezpośredniej walce. Wiadomo jest jeszcze spot pasywny ale to raczej dla wolniejszych lightów jak np. niemiecki Spahpanzer 1 C.

Edytowane przez Thrasher8888
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Thrasher8888 napisał:

 

Od przedwczoraj gram T28. Czasami spełnia swoją rolę czasami nie. Wszystko zależy od przeciwników: gdzie będą strzelać (garnek wszystko wchodzi) i od losowania. Np. Wyrzuciło mnie na topie, trafiłem na ukryte Rheinmetall-Borsig i praktycznie byłem na strzała. Pancerz tylko na topie daje rade a jak wyrzuci na IX i X to jest masakra. Działo, które jest za 0 exp. z T25 AT daje radę ale tylko w określonych okolicznościach. Poza tym jeśli gdzieś się ustawisz i w ciągu tego czasu kampienia nikt nie wyjedzie i na dodatek twoja drużyna przegrywa bardzo rzadko cokolwiek zrobisz. Zostajesz objechany przez każdy med, light, wcześniej zdetrakowany i można wracać do garażu z minusem min. 10k srebra.

 

 

Faktycznie, T28 można jechać w 1-1,5 linii tylko i wyłącznie będąc na topce. Pierwsze działo musisz jakoś przeżyć, za to topowe jest już konkretne: strzał co ~8s, 400dmg no i niemal 250mm peny. Będąc na topce przebijesz niemal wszystkich (skątowane wyjątki jak tigerII czy front wieży T29/T32 mogą odbić) a sam wiele odbijesz. Można też po wystrzale machać w lewo-prawo coby utrudnić trafienie w garnek czy skątować dolną płytę (również weakspot). Minus jest taki, że jak na wychyle ktoś Ci zdejmie gąskę, to nawet nie masz jak oddać do przeciwnika strzała i stoisz sobie bokiem, a oni Cię dziurawią.

Jak nie jesteś na topce to zdecydowanie trzeba trzymać się 2 linii, no i starać się jechać tam, gdzie ma się kilku kompanów. Nie jechać na otwarte przestrzenie, raczej trzymać się 'korytarzy'.

Ujemnych wyników na T28 raczej nie miałem, za to na T95 miewam i to często. Nawet chyba częściej, jak te dodatnie ;) Co prawda nie są to wielkie sumy (od 2tys do max. 8tys na minusie), ale jednak są. Może też tak być, że owe wyniki miałem na podstawowym dziale (105mm), którym ledwo coś przebijałem. Wydawałem kupe kasy na naboje a zwrotu nie było (bo i dmg nie było). Teraz na 120mm jest już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 dni temu miałem taką bitwę bodajże na Karelii: pięć VIII, reszta VII. Z północnego capa pojechałem w stronę balkoniku. Zanim dojechałem nasi już trochę przepchali tą stronę po czym mieli problem z przedostaniem się dalej. Jak kończy się górka tam właśnie przykampiły czołgi ciężkie VII poziomu i jeden japoniec VIII. Nasi stali obrywając, po czym ja wydałem im komende: wycofaj się. Posłuchali. Nadjechałem niczym taran i praktycznie sam, z niewielką pomocą kompanów wygraliśmy tą bitwę. Przydałby się buff dla tego niszczyciela w postaci większej ilości HP, który jest na PC. Aktualnie mamy 1150 HP a powinno być 1500.

Jeśli chodzi o pancerz to dolna płyta jest pod niewielkim kątem i tam działa z pen 220+ jak i goldowe pociski, wszystko wchodzi. Tak samo przy jarzmie są prawie proste płyty pancerza o grubości 203mm. Kilka razy zdarzało mi się zrobić 4k dmg na dziale 105mm. Może jakoś przemęczę do 70k exp gdzie jest już niezła pukawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×