Skocz do zawartości
josephineola

Tearaway Unfolded

Rekomendowane odpowiedzi

 

UWAGA!

POLECAM KORZYSTAĆ Z PORADNIKA NA MOJEJ STRONIE, KTÓRY JEST ZAKTUALIZOWANY!

KLIKNIJ TUTAJ, aby się przenieść!

 

Tearaway Unfolded

 

 

 
:trofea:  Informacje ogólne:  :trofea: 
Stopień trudności platyny: 3/10
Ilość trofeów: :platyna:x1 / :zloto:x5 / :srebro:x11 / :braz:x18
Ilość trofeów offline: 35
Ilość trofeów online: 0
Najtrudniejsze trofea: Powsinoga :srebro:
Minimalna ilość przejść: 1 + powtórzenie niektórych rozdziałów
Trofea możliwe do pominięcia: BRAK
Czas do zdobycia platyny: 10-13 godzin
 
Krótko i na temat o samej grze:
Tearaway Unfolded to odświeżona wersja Tearaway z PS Vita. Oczywiście twórcy wprowadzili kilka dodatkowych funkcji do gry - takich jak latanie czy korzystanie z Playstation Camera, co tylko podniosło poziomu funu z tego tytułu. Jest to gra, w którą niewątpliwie możesz zagrać z swoimi pociechami, bo poziom trudności nie jest wygórowany (nie tak jak w przypadku LBP), a sama gra nie sprawia tylko przyjemności  ale w pewien sposób uczy i przekazuje pewne wartości. No ale jak - Ty - hardcorowy gracz możesz grać w takie gierki? Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy gamer lubi grać w gry, które sprawiają przyjemność, a Tearaway niewątpliwie zalicza się do tej grupy.
 
Sama fabuła jest dosyć prosta, a scenariusz nie powala oryginalnością. Gra jest skierowana raczej do młodszego grona odbiorców, ale i dorosły nie powinien się nudzić. Tytuł ten podzielony jest na trzy części i nie zabraknie tu zwrotów akcji oraz "wzruszających" chwil. Nie brakuje też momentów, w których uśmiech sam będzie malował się na twarzy. Jednorazowe przejście zajmie około 8-10 godzin, w porywach do 13, jeżeli będziesz szukał znajdziek.
 
Na plus zasługuje polski dubbing, który moim zdaniem jest lepszy od oryginalnego. Oczywiście to kwestia gustu, ale polskie głosy są bardziej przyjemne dla ucha i świetnie dopełniają ścieżkę dźwiękową, która jest zróżnicowana dla każdego rozdziału. Mimo tego, że przez około godzinę leci ten sam motyw, muzyka nie jest męcząca, ale z drugiej strony w ogóle nie zwraca się na nią uwagi, bo szczerze mówiąc, nie można się spodziewać po takim tytule oscarowego soundtracku.
 
Niestety bardzo wnerwiające są problemy z kamerą, szczególnie, jeżeli chce się przejść grę na 100%. Podczas normalnego przechodzenia takie problemy raczej nie wystąpią, ale tylko gdy próbujemy wejść w jakiś zakamarek - kamera nagle wariuje i dzięki Bogu, że mamy do dyspozycji drugi analog, który ustawi odpowiedni kąt widzenia (choć nie zawsze, bo czasami kamera jest ustawiona na ściśle określony punkt i nic z tym nie można zrobić). Pomagać sobie też można widokiem z kamery, ale nie o to tu chyba powinno chodzić...
 
Każdy fan LittleBigPlanet powinien ograć powyższy tytuł. Moim zdaniem wyszło to im nawet lepiej niż LBP, które ostatnio poszło w złym kierunku i brakowało powiewu świeżości. W Tearaway Unfolded mamy do dyspozycji ogromny świat 3D, który może i funduje liniową rozgrywkę, ale i pozwala na trochę swobody w przemierzaniu wycinankowego świata.

 

PlayStation Camera nie jest wymagana do platyny. Oferuje ona tylko dodatek w postaci wklejenia Twojej szanownej twarzy podczas gry.
 
Plan krok po kroku:

 • Pierwsze przejście - Przeważnie polecam graczom zbieranie wszystkich znajdziek podczas pierwszego przejścia, ale Tearaway jest wyjątkiem i po prostu delektuj się grą. Gra nie jest długa, a i powtarzanie rozdziałów nie będzie męczące, z uwagi na ich krótki czas trwania. Chapterów jest w sumie 18, z czego dwa ostatnie to tylko formalność i brak jakichkolwiek rzeczy do znalezienia. 
 • Clean up - Niektóre levele będą potrzebować powtórzenia, ponieważ np. w rozdziale trzecim jeden czerwony prezent umieszczony jest na drzewie, do którego dostęp uzyskasz dopiero po ukończeniu rozdziału ósmego (tu nauczysz się jak latać dzięki papierowemu samolocikowi). Znajdziek jest dosyć sporo, w ich skład wchodzą: czerwone prezenty, konfetti, papierowe modele oraz niebieskie prezenty, które odblokowujesz przez wykonywanie side questów. Dodatkowo musisz zabić każdego przeciwnika w grze, co przy pierwszym podejściu jest raczej niemożliwe, z uwagi na błędne naliczanie zabitych pudłaków przez grę. FILMIKI Z LOKALIZACJĄ RZECZY DO ZNALEZIENIA NA KOŃCU PORADNIKA!

Poradnik:
 
1S03f162_zpsbdqsgzer.png Perfekcja / Perfecjonist :platyna:
Zbierz wszystkie pozostałe trofea. / Collect all the other trophies.
Gratulacje :)
 
2S1265fe_zpspfcoouqv.png Pomocna dłoń / Helping Hand :braz:
Ukończ swoje pierwsze „dodatkowe zajęcie”. / Complete your first "extra thing to do".
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.
 
3Scf55e7_zpsec4midpc.png Pierwsze kroki w papierowych modelach / Papercraft Beginner  :braz:
Odblokuj pierwszy papierowy model. / Ulock your first papercraft plan.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.
 
4Sef26b0_zpsicrrtgqu.png Talent plastyczny / Crafty  :braz:
Stwórz 10 dekoracji, używając maty. / Create 10 decorations with the cutting mat.
W rozdziale pierwszym będziesz musiał stworzyć koronę dla wiewiórki. W tym momencie otrzymasz dostęp do maty, na której możesz tworzyć różne dekoracje. Matę możesz włączyć w każdym momencie, naciskając :r3:. Jeżeli myślisz o platynie - wiele pobocznych zadań (za które otrzymasz niebieski prezent) skupia się na tworzeniu dekoracji, więc trofeum wpadnie prędzej czy później.
 
5S5f2f79_zps8gdwk9ly.png +10 do lansu / Too Much Swag  :braz:
Umieść więcej niż 10 dekoracji na swoim Posłańcu. / Put more than 10 decorations on your messenger.
Aby umieścić dekoracje na Posłańcu naciśnij :r3: i następnie dodaj 10 rzeczy na swoim bohaterze (to jedna rzecz, naklejona dziesięć razy). Mogą to być oczy, uszy, a także rzeczy stworzone przez Ciebie. Zdolność otrzymasz w rozdziale pierwszym, w którym będziesz musiał stworzyć koronę dla wiewiórki.
 
6S023d9d_zpsrrkqengg.png Pudłaki przed wieprze / Ham-Fisted  :braz:
Załatw 10 pudłaków, dosiadając świni. / Dispatch 10 scraps while riding the pig.
W rozdziale trzecim masz możliwość jazdy na świni, ale najpierw będziesz musiał zmienić jej oko i mówiąc krótko upiększyć. Trasa jest dosyć długa, a na jej drodze spotkasz kilkadziesiąt pudłaków, więc o trofeum nie powinieneś się zbytnio martwić. Świnia może zawracać, a jeżeli myślisz o platynie musisz zabić wszystkie pudłaki jakie staną Ci na drodze. Zwracaj uwagę na rogi ekranu, gdyż często pojawiają się na nich przeciwnicy, stojący na półkach skalnych. Dotyczy to zarazem każdego innego poziomu.
 
7S78033e_zpskw0nmthy.png Darmowe przytulanki / Free Hug  :braz:
Rzuć susłem w pudłaka. / Throw a gopher at a scrap.
Powinno wpaść bez większego starania, susły znajdują się na każdym kroku, a trofeum wbić możesz już w rozdziale pierwszym. To najmniejsze zwierzęta w grze. Aby je podnieść naciśnij :square:, wyceluj w pudłaka (biały celownik podświetli się) i naciśnij ponownie :square:. 
 
8S2ea1e3_zpsc3aoooz4.png Papierazzi / Paperazzi  :braz:
Zrób 15 zdjęć papierowego świata. / Take 15 photos of the paper world.
Podczas fabuły zrobisz minimum 10 zdjęć - jeżeli wykonujesz tylko misje główne - natomiast jeżeli próbujesz odblokowywać papierowe modele, zdjęć zrobisz kilkadziesiąt. Aparat włączysz wciskając  :triangle: na padzie, a zdjęcie robisz za pomocą :r2:.
 
9S7d1acd_zpsmxyzcq2i.png Wieża zagłady / Tower of Doom  :braz:
Przewróć wieżę złożoną z 5 pudłaków. / Tumble a stack of 5 scraps.
Z tym trofeum pewnie będzie najwięcej zachodu, ale znalazłam bardzo łatwy sposób na wbicie tego trofka. Włącz chapter "Laboratorium" i po otrzymaniu akordeonu, będziesz musiał stoczyć walkę z kilkunastoma pudłakami. Po zabiciu dwóch pierwszych fal przeciwników pojawią się czarne pudłaki, które mają możliwość tworzenia wieży. Wystarczy wrzucić jednego (innego rodzaju) pudłaka do pada, poczekać jak 5 pudłaków ustawi się jeden na drugim i strzelić pociskiem z pudłaka. W razie problemów - poniżej filmik

Spoiler


 
10S3bc9ad_zpsqcxs0edk.png Sobowtór / Doppelganger  :braz:
Zrób zdjęcie drugiemu Posłańcowi. / Take a photo of the Other Messenger.
To trofeum możesz zdobyć tylko w rozdziale 16 "Rozdarcie". Podczas tego chapteru kilkanaście razy na skałkach dostrzeżesz swojego sobowtóra, więc wystarczy tylko nacisnąć :triangle:, wymierzyć obiektyw w doppelgangera i nacisnąć :r2:.

Spoiler

Tearawaytrade20Unfolded_20150923131735_z


 
11S636488_zps7gi0n4dd.png Powietrzne selfie / Air Selfie  :braz:
Zrób selfie, lecąc papierowym samolotem. / Take a Selfie on the Paper Plane.
Możliwość latania otrzymasz w rozdziale 8. Podczas surfowania w przestrzeniach naciśnij :triangle:, następnie :r3:, aby skierować kamerę na siebie i następnie :r2:. Ważne, żeby kamera była skierowana na siebie, ponieważ w innym wypadku trofeum nie wpadnie.
 
12Sb3f62c_zpsljyzihqa.png Ikona / Iconic  :braz:
Stwórz ikonę trofeum na macie. / Create a trophy icon on the cutting mat.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

Spoiler

Jedna z misji głównych będzie wymagała narysowania na touchpadzie ikonki trofeum. Oczywiście wszystkie kształty są umowne i może to być zwykłe kółko, albo równie dobrze możesz pokusić się o dzieło sztuki ;)


 
13Sf3ff03_zpsl2va1bek.png Gra w dwa ognie / Piggy in the Middle  :braz:
Pozwól wiewiórkom pobawić się Posłańcem w rzucanie. / Let the squirrels play throw-and-catch with the messenger.
Rozdział numer 3, zaraz na początku levelu, po lewej stronie, znajdują się dwie wiewiórki. Podejdź do nich, naciśnij :circle: i poczekaj aż zaczną Tobą rzucać. Dwa, trzy rzuty i osiągnięcie powinno wpaść. W przeciwnym wypadku wyłącz i włącz ponownie grę oraz powtórz czynności. Trofeum można wbić też w innych rozdziałach, jednak jest to moim zdaniem najlepsze miejsce, z uwagi na dobrą lokalizację i brak przeciwników, którzy by tylko przeszkadzali w grze w dwa ognie.

Spoiler

Tearawaytrade%20Unfolded_20150916171248_


 
14S71305b_zpskov1pwr0.png (Nie)przyjacielski ostrzał / Friendly Fire  :braz:
Zmuś pudłaka na szczudłach, by strzelił w innego pudłaka. / Force a stilt scrap to shoot another scrap.
Bardzo łatwe trofeum, Pudłaki na szczudłach pojawią się często w rozdziale "Laboratorium", wystarczy skierować na nie światło kontrolera :r2: lub :l2:, a następnie ustawić kontroler tak, żeby oświetlał innego przeciwnika. Kilka strzałów wystarczy, aby zabić wroga i trofeum powinno od razu wyskoczyć.
 
15S0f08f5_zpssk8wtvvo.png Więzienie / Imprison  :braz:
Wrzuć pudłaka do kontrolera. / Throw a scrap into the controller.
Wpadnie na pewno podczas przechodzenia gry. Aby podnieść pudłaka najpierw musisz go ogłuszyć (najlepiej przez potrącenie go :circle:), następnie musisz odchylić pada i ponownie nacisnąć :square:, aby wrzucić go do kontrolera. Jest to jedna z lepszych broni, ponieważ przeciwnik uwięziony w padzie jest świetnym pociskiem, który może ogłuszyć lub nawet zabić kilku przeciwników na raz. Wystarczy, że przesuniesz palcem do przodu po panelu dotykowym.
 
 
16S102494_zpsj3dnhpcs.png Małe zoo / Petting Zoo  :braz:
Pogłaszcz 4 typy stworzeń w swoim kontrolerze. / Stroke 4 different types of creature inside your controller.
To trofeum polega na wrzuceniu 4 różnych typów stworzeń do swojego kontrolera. Po podniesieniu :square: czterech poniższych postaci, odchyl pada i ponownie naciśnij :square:. Uwięzisz w ten sposób stworzenie w padzie i będzie ono mogło służyć jako pocisk, który wystrzelisz przez przesunięcie palcem do przodu po panelu dotykowym. Poniżej lista bohaterów występujących w grze, których możesz wrzucić do kontrolera.

 • Suseł
 • Przyjaciel
 • Wiewiórka
 • Pudłak

17Sae9525_zps32zeuset.png Susłotrampolina / Gopher Trampoline  :braz:
Odbij się od susła 10 razy z rzędu. / Throw a scrap into the controller.
Do wbicia od razu w rozdziale pierwszym, podnieś pudłaka za pomocą :square:, przenieś go w jakiś kąt, postaw :circle: i wskocz na niego. Skieruj lewą gałkę w stronę kąta, aby nie spaść z susła i po kilkunastu odbiciach trofeów powinno wpaść. Oczywiste, że nie możesz dotknąć ziemi, bo będziesz musiał skakać od nowa. Trofeum wpada po kilkunastu odbiciach, więc jeżeli naliczyłeś 10 i trofeum nadal nie wpadło - podskakuj do skutku.
 
18S757eab_zpsixakp9tn.png Odbijanko / Bouncer  :braz:
Odbij się od dwóch trampolinowych pudłaków bez dotykania ziemi. / Bounce on two bouncer scraps without touching the ground.
W rozdziale szóstym poznasz nowy typ przeciwników i od razu będziesz miał możliwość wbicia tego trofeum. Poczekaj, aż przeciwnicy ustawią się blisko siebie, następnie wskocz na jednego :x: i wyląduj od razu na drugim pudłaku. Ten typ przeciwników wymaga innego sposobu zabicia. Mianowicie po wskoczeniu na przeciwnika musisz nacisnąć panel dotykowy, aby go zgnieść.
 
19S69dfde_zpsnv1pvdks.png Upiec pięć pieczeni... / With One Stone  :braz:
Użyj mocy rzutu, by trafić 5 przeciwników jednym pociskiem. / Hit 5 enemies at once with a Thrown-Forth projectile.
Rozdział "Laboratorium" jest chyba najlepszym miejscem do wbicia tego trofeum. Zaraz po otrzymaniu akordeonu, będziesz musiał stoczyć kilka faz walki z pudłakami. Podczas fazy 3 pojawi się 7 przeciwników, więc wystarczy szybko jednego ogłuszyć, wrzucić do pada (odchyl pada i naciśnij :square:), poczekaj aż przeciwnicy ustawią się blisko siebie i przesuń palec do przodu na touchpadzie, aby rzucić.

Spoiler


 
20Scda4b7_zpstooag1cz.png Niczym niszczarka / Shredder :srebro:
Załatw 200 pudłaków. / Dispatch 200 scraps.
W grze znajduje się kilkaset pudłaków, więc trofeum wpadnie bez starania. Jest kilka sposobów na zabicie przeciwników (ogłuszanie przez światło przewodnie, podmuch wiatru, zgniecenie lub rzut przeciwnikiem. Jeżeli myślisz o platynie będziesz musiał zabić każdego pudłaka przynajmniej raz i tu rodzi się problem, ponieważ gra często nie zalicza wszystkich zabitych pudłaków. Dodatkowo musisz zwracać uwagę na przeciwników rozlokowanych w rogach ekranu, na których po prostu nie zwrócisz uwagi podczas pierwszego, normalnego przejścia.
 
21S944f8c_zpsfsz0jlay.png Zapaleniec w zbieraniu papierowych modeli / Papercraft Enthusiast  :srebro:
Zbierz 25 papierowych modeli. / Collect 25 papercraft plans.
Patrz trofeum Ekspert ds. papierowych modeli.
 
22S10ef93_zpsv7fd5tcq.png Przerwa na lunch / Lunch Break  :srebro:
Zrób sepiowe zdjęcie wiewiórki jedzącej żołędzia. / Take a sepia photo of a squirrel eating an acorn.
W rozdziale drugim, w miejscu, gdzie wiewiórka będzie nam rzucać jabłko, na platformie obok Ciebie będzie leżał żołądź. Przerzuć go po prostu na drugą stronę i szybko naciśnij :triangle:, a następnie :r2:, aby zrobić zdjęcie. Oczywiście trofeum można zrobić w każdym innym napotkanym miejscu, ponieważ tam gdzie wiewiórka - zawsze znajduje się żołądź ;).

Spoiler

Tearawaytrade%20Unfolded_20150918165342_


 
23Se4df3a_zpsxbzpannh.png Powsinoga / Globe Trotter  :srebro:
Zrób zdjęcie w każdym rozdziale. / Take a photo in each chapter.
ZGLITCHOWANE!
Trofeum niestety nie wpada tak jak powinno. Mimo zrobieniu kilkunastu zdjęć w levelu - nie ma pewności, że otrzymasz to osiągnięcie. Jeżeli zbierasz modele to cykniesz przynajmniej jedną fotkę w każdym grywalnym levelu oprócz 17, który modeli nie posiada. Co najważniejsze - pamiętaj o zapisywaniu zdjęć (w żadnym wypadku nie naciskaj :circle: po zrobieniu zdjęcia, tylko zaakceptuj zapis przez naciśnięcie :x:). Często się też zdarza, że mimo poprawnego zapisania zdjęcia, nie ma go w galerii. Taki już urok tej gry, w której statystyki żyją własnym życiem.
 
24Sf4285d_zpsfjceyas9.png Stare dobre czasy / Good Old Days  :srebro:
Zrób czarno-białe zdjęcie susła jadącego na łosiu. / Take a black and white photo of a gopher riding an elk.
W rozdziale trzecim, po jeździe na świni, trafisz na duży, otwarty teren i po lewej stronie będzie malowniczy zimowy krajobraz, gdzie spotkasz łosie. Susły będą kręciły się w okolicy górnego ogrodzenia i wystarczy podnieść jednego za pomocą :square: podejść do łosia i rzucić mu zwierzątko na grzbiet ( :square:), następnie nacisnąć :triangle:, wybrać ulepszenie czarno-białe i zrobić im zdjęcie.
 
25S61e6bf_zpslcaclm4c.png Yellow Head / Yellow Head  :srebro:
Zrób zdjęcie Yellow Headowi. / Take a photo of Yellow Head.
Rozdział "Pustynia" i tylko tu możesz spotkać Yellow Heada. Znajduje się w kilku miejscach w tym rozdziale, ale najłatwiej zrobić zdjęcie YH pod koniec levelu, koło wodospadu. Poniżej zdjęcie z jego lokalizacją. Aby zrobić mu zdjęcie naciśnij :triangle:, wymierz tak, aby znajdował się w obiektywie i naciśnij :r2:

Spoiler

Tearawaytrade20Unfolded_20150918214129_z


 
26Sebb824_zps2w2lma7t.png Masz 1 nową wiadomość / You Have 1 New Message  :srebro:
Ukończ grę. / Finiish the game.
Po prostu trzeba ukończyć wszystkie 18 rozdziałów, co zajmie mniej więcej 10 godzin przy powolnym przechodzeniu. Podczas pierwszego przejścia polecam delektować się grą, a calakowanie zostawić sobie na drugie podejście, tym bardziej, że bez większego starania znajdziesz większość znajdziek.
 
27Sa23411_zpsrggwvn28.png Pedanteria / Neat Freak  :srebro:
Usuń 500 strzępków zadrukowanego papieru przy użyciu światła przewodniego. / Use the Guiding Light to clear up 500 pieces od scrap paper.
Powinno wpaść w połowie gry, w okolicy rozdziału dwunastego. Światło przewodnie aktywujesz przez przytrzymanie :r2: lub :l2:. Trofeum polega na zmienieniu 500 zadrukowanych obiektów przy pomocy tego światła.
 
28S932baf_zpss6zokuev.png Arlekin / Harlequin  :srebro:
Zmień kolor wszystkich elementów Posłańca. / Change the color of every part of your messenger.
Aby zmienić kolory posłańca naciśnij :r3: na padzie i wybierz przedostatnie kółko, oznaczone pędzlem. Jest 9 części ciała Atoi i musisz zmienić kolor każdego z nich. Jeżeli trofeum nie wpadnie po zmienieniu wszystkich kolorów po prostu wyłącz i włącz ponownie grę. Gra często nie zapisuje statystyk, dlatego będzie konieczne ponowne wykonanie powyższych czynności. 
 
29S4564f9_zpsnm58ftf8.png Taxi! / Taxi!  :srebro:
Bezpiecznie dostarcz zagubioną suślicę do domu. / Safely deliver the Misplaced Gopher home.
Patrz trofeum Szofer.
 
30S703c53_zpsjuarwhld.png Ekspert ds. papierowych modeli / Papercraft Wizard  :srebro:
Zbierz wszystkie papierowe modele porozrzucane po świecie. / Collect all the papercraft plans in the world.
Papierowe modele to obiekty oznaczone na biało, które po zrobieniu im zdjęcia odzyskują swoje kolory. Obiekty te wyróżniają się z otoczenia i nie powinno być problemu ze znalezieniem ich wszystkich. Jeżeli masz problem ze znalezieniem papierowych modeli - patrz trofeum Na maksa.
 
31S55d12e_zpsprxxbbga.png Niszczarka / Scrapped :zloto:
Oczyść wszystkie poziomy z pudłaków. / Dispatch all the scraps.
Pudłaki występują tylko w dziesięciu rozdziałach, podczas pierwszego przejścia zabijesz większość z nich, a resztę znajdziesz przy calakowaniu. Nie są poukrywane, ale często są umieszczone w rogach ekranu, dlatego podczas pierwszego przejścia nie zwróciło się na nie uwagi. Musisz zabić każdego pudłaka przynajmniej raz, a ilość zabitych przeciwników znajdziesz w zakładkach (OPTIONS na padzie).
 
32Sbcc255_zps0owcjqee.png Dary losu / Gifted  :zloto:
Zbierz wszystkie ukryte prezenty. / Collect all the hidden presents.
Ukryte prezenty mają kolor czerwony i w większości znajdziesz je podczas pierwszego ukończenia gry. Niektóre levelu (np. 3) wymagają umiejętności latania, którą otrzymasz w dalszym toku gry, dlatego będzie konieczne powtórzenie kilku chapterów. Jeżeli masz problem ze znalezieniem prezentów - patrz trofeum Na maksa.
 
33S45c4f4_zps38vvjsjl.png Dobry duszek / Do-Gooder  :zloto:
Ukończ wszystkie „dodatkowe zajęcia”. / Complete all the "extra things to do".
Dodatkowe zajęcia to po prostu niebieskie prezenty. Po naciśnięcia OPTIONS podczas gry i wybraniu "Zakładki" możesz zobaczyć ile brakuje Ci rzeczy do wymaksowania poziomu. Zadania są w większości bardzo proste, przeważnie polegają na stworzeniu czegoś, zrobieniu zdjęcia lub dostarczenia suślicy do domu, co może sprawić trochę problemów. Jeżeli masz problem ze znalezieniem dodatkowych zajęć - patrz trofeum Na maksa.
 
34S78a8e5_zpsx7q1hei2.png Szofer / Chauffeur  :zloto:
Bezpiecznie dostarcz zagubioną suślicę wszędzie tam, gdzie będzie chciała. / Safely deliver the Misplaced Gopher everywhere she wants to go.
Suślica występuje w rozdziałach 3,4,5,6,7,8,10,11,13,14,15. Trzeba ją przenieść z punktu A do punktu B, co często przysporzy trochę problemów. Podczas wykonywania tego zadania nie możesz zginąć i nie możesz pozwolić na zginięcie suślicy. Jeżeli umrzesz, możesz wybrać OPTIONS, rozpocząć grę od ostatniego punktu kontrolnego i wrócić po suślicę (będzie w tym samym miejscu, w którym po raz pierwszy ją spotkałeś w danym rozdziale). Bardzo często można się wrócić, więc nie powinno być problemu z tym trofeum. Jeżeli masz problem ze znalezieniem lokalizacji suślicy - patrz trofeum Na maksa.
 
 
35S806f68_zpsaksajsqc.png Na maksa / Completist  :zloto:
Ukończ grę w 100%. / 100% complete the game.
To trofeum wpadnie z pewnością jako ostatnie. Większość konfetti, prezentów i modeli zbierzecie za pierwszym podejściem i tak naprawdę tylko kilka rzeczy jest dobrze ukrytych.

 • Zebranie wszystkich konfetti.
 • Zebranie wszystkich czerwonych prezentów.
 • Zebranie wszystkich modeli.
 • Ukończenie wszystkich dodatkowych zajęć (niebieskie prezenty).
 • Dostarczenie suślicy do domu we wszystkich rozdziałach, w których występuje.
 • Zabicie wszystkich pudłaków

Poniżej filmiki z lokalizacją czerwonych prezentów, dodatkowych zajęć oraz modeli (Całość będzie udostępniona do końca tygodnia):

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa - kanał na YT "Łowczyni Trofeów".
Jeżeli masz jakieś uwagi, pytania - zapraszam na Twitter_logo_blue_zpsgpablbbx.png.
 
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości PlayStation Polska.

Edytowane przez josephineola
 • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO za kolejny świetny poradnik! 2 sprawy organizacyjne:

 

1. Czy posiadanie kamerki jest konieczne do Platyny? ( cyt."...takich jak latanie czy korzystanie z Playstation Camera...")

2. Niedokończony opis pucharka Arlekin / Harlequin  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi z tą grą. Na Vicie nie miałem takich problemów. Brakuje mi jednego konfetti w Rozdarciu. Przechodziłem ten poziom wiele razy, zaglądałem wszędzie i nic. Może złapałem glitcha? Można przejść poziom jeszcze raz od zera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityka prywatności.