Skocz do zawartości
wili23

Disgaea 5: Alliance of Vengeance

Rekomendowane odpowiedzi

83054745.jpg

 

 

 

 

Disgaea 5: Alliance of Vengeance to kolejna już odsłona serii strategiczno-taktycznych gier RPG, które stworzone zostały przez japońskie studio Nippon Ichi Software. Cykl narodził się w 2003 roku na konsoli PlayStation 2 i od tamtej pory wypracował sobie charakterystyczną formułę, która zdobyła serca fanów na całym świecie. Gry spod szyldu Disgaea podlane są ogromnymi ilościami specyficznego absurdalnego poczucia humoru, bardzo często przełamującego tzw. czwartą ścianę. Tytuły posiadają też dziesiątki odniesień do popkultury, wykpiwając przy tym schematy i klisze, wykorzystywane przez filmy, książki, komiksy i anime z gatunku fantasy. Disgaea 5: Alliance of Vengeance jest debiutem serii na konsoli PlayStation 4. Twórcy nie zdecydowali się jednak na rewolucję, rozwijając jedynie w niewielkim stopniu wypracowany przez lata model rozgrywki oraz styl graficzny. Głównym bohaterem gry jest Killia, młody demon, który pragnie wyzwolić swój świat spod szponów potężnego władcy podziemi, znanego jako Void Dark. Wpływy tyrana nie ograniczają się jednak do jednego uniwersum, jego władza obejmuje bowiem wiele wymiarów i alternatywnych wersji zaświatów. Killia zdaje sobie sprawę, że aby pokonać wroga musi zjednoczyć wszystkie podbite i zagrożone światy, tworząc armię zdeterminowanych rebeliantów. Wyrusza więc w szaloną podróż, zbierając po drodze ekscentrycznych oraz dziwacznych sojuszników. Rozgrywka nie uległa żadnym drastycznym zmianom, ale nie obyło się tez bez pewnych nowości. Większość czasu w grze spędzimy na trójwymiarowych polach walki. Potyczki rozgrywają się na planszach przedzielonych siatką kwadratowych pól, po których poruszają się zarówno jednostki znajdujące się pod naszymi rozkazami, jak i wszyscy przeciwnicy. Każda z postaci w danej turze może poruszyć się i zaatakować znajdującego się w jej zasięgu wroga. Możemy używać rożnych kombinacji ataków, czarów i specjalnych zdolności, a także zadających ogromne obrażenia kombosów. Podkomendni posiadają własne zestawy umiejętności, ruchów i ekwipunku, który możemy modyfikować w trakcie zabawy. Twórcy wprowadzili pięć zupełnie nowych klas postaci, a także nowe rasy potworów oraz towarzyszy. Nowością są także oddziały. Możemy teraz grupować podwładnych i przydzielać im stopnie wojskowe. Z tą funkcją łączy się bezpośrednio tzw. system zemsty. Kiedy jakiś członek zespołu zginie na polu bitwy lub otrzyma poważne obrażenia, jego kamraci stojący niedaleko dostają specjalne bonusy do ataku i obrony. Oprawa Disgaea 5: Alliance of Vengeance zachowuje charakterystyczny styl poprzednich odsłon serii. Trójwymiarowe mapy mają co prawda więcej detali oraz lepszej jakość tekstury (gra pracuje w natywnej rozdzielczości 1080p), ale gracze spodziewający się zaawansowanych efektów graficznych i wodotrysków mogą poczuć się zawiedzeni. Jak zwykle, na wysokim poziomie stoi jednak ścieżka dźwiękowa, oferując dziesiątki zróżnicowanych utworów, a także zabawnych piosenek.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disgaea 4 była super więc i tę część też kupię. Jak tylko trochę zejdzie z ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem bo zakup Tales of Zestiria okazał się niewypałem - ciekawi mnie czy ktoś jeszcze na tym forum gra w gry z serii Disgaea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widziałem widziałem :biggrin: właściwie to chyba od tego anime się dowiedziałem o istnieniu tej gry (podobnie zreszta jak w przypadku serii Tales of z anime Tales of the Abyss) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gra. 5 to cudo masa zawartości, beka na każdym kroku, ulepszony gameplay. Pure fun.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Jeśli już grałeś to jak możesz to opisz główne zmiany odnośnie D4/DD2 (nie sądziłem że kupie PS4 tak szybko więc nie śledziłem newsów żeby sobie niepotrzebnie smaku nie robić) bo z tego co widziałem w trailerze już sam Character World się dużo zmienił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Jeśli już grałeś to jak możesz to opisz główne zmiany odnośnie D4/DD2 (nie sądziłem że kupie PS4 tak szybko więc nie śledziłem newsów żeby sobie niepotrzebnie smaku nie robić) bo z tego co widziałem w trailerze już sam Character World się dużo zmienił :)

 

Niestety 4/dd2 mnie ominęły bo nie miałem konsoli w tamtym czasie. Ostatnio co grałem to była 3. Nie chce się rozpisywać o wszystkim co się dzieje w tym tytule bo niespodzianki to połowa zabawy a opisanie wszystkiego zabrałoby parę godzin ;) .

 

Powiem tylko, że jak ktoś lubił poprzednie części, to na pewno 5 mu się będzie podobać. Znajomy któremu poleciłem który jakimś tam wielkim fanem nie jest, niedawno mi powiedział, że musi odstawić bo do 1 w nocy grał i miał problemy żeby pójść do roboty. :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, już się nie moge doczekać :biggrin: Powiedz mi tylko jedno - można duplikować przedmioty czy juz całkowicie z tego zrezygnowali? Bo jeśli nie można to będzie ostry grind żeby tylko 1 postać ubrać na max hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niedościgniony wzór to 2 .

Najlepsze postaci najlepszy humor :)

3 była średnia 4 olałem, chciałem kupić DD2 ale ciężko było dostać a za chwilę ps3 mi padło .

Myślę nad 5 ale czy ja znajdę znów 150h na grę i grind ?

Ciężko ale story bym pyknął chętnie .

Tylko znów ta cena .....

Jak widać ktoś tam gra w te Disgaje .

Jak anime daje radę z humorem to może obejrzę(było by to 1 anime ever xD )

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, już się nie moge doczekać :biggrin: Powiedz mi tylko jedno - można duplikować przedmioty czy juz całkowicie z tego zrezygnowali? Bo jeśli nie można to będzie ostry grind żeby tylko 1 postać ubrać na max hehe :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od czasów 3 są jakieś  większe zmiany w mechanice walki i eq ?

Czy nadal grind w item world 100 pięter zbieranie rezydentów i pakowanie itemków .

Kurcze swojego czasu 2 dała mi ze 200h zabawy masa bonus contentu .

Może czas odświeżyć tą serię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli duplikowanie jako takie jest to dobrze :biggrin: ciekawi mnie tylko w jaki sposób nabija się ten item lvl 500 - w DD2 był nawet 999 ale totalnie nie pamiętam jak się to robiło.

Hehe ta ocena przyznam że mnie zaskoczyła, moja kopia już jedzie i jutro powinna być :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zgadzam się z oceną, tytuł od razu ląduje w czytniku jak Zestirie" przeoram".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niedościgniony wzór to 2 .

Najlepsze postaci najlepszy humor :)

3 była średnia 4 olałem, chciałem kupić DD2 ale ciężko było dostać a za chwilę ps3 mi padło .

Myślę nad 5 ale czy ja znajdę znów 150h na grę i grind ?

Ciężko ale story bym pyknął chętnie .

Tylko znów ta cena .....

Jak widać ktoś tam gra w te Disgaje .

Jak anime daje radę z humorem to może obejrzę(było by to 1 anime ever xD )

Toć 2 była słaba i ogólnie rozczarowanie po genialnej 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2 nie była aż taka zła, fakt że do 1 jej daleko, ale to nadal kawał dobrego taktycznego rpg'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnajdę się nawet jak nie grałem w poprzednie części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory chodziło mi o 1 hour of darknes :)

Bezapelacyjnie najlepsza a 2 słabiutka .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ma start do genialnej jedynki? Bo mam okazje za 140 kupić i mnie korci mimo posiadania Zestirii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strife kup ja ją od ciebie odkupię chętnie pls :) (jeżeli mówimy o pudle)

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaklepałem, bo kumpel się strasznie odbił od tego tytułu, jak w listopadzie będę w białym to położę na niej łapska, a na razie to Zestiria którą już kocham  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×